Pokusi na zivotinjama

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Pokusi na zivotinjama

#1 Post Postao/la belly_dancer »

Dali ikad razmisljate o onim malim bespomocnim stvorenjima,poput zecica,vjeverica..koje ovise o prirodi..?Mislim da svi znate pjesmu Zeko i potocic..to je to!

Dal uopce znate kakve im strahote u nekim labaratorijima rade kad ih se docepaju??Uzas jedan..
Dali ste za ili protiv..?
Jer,ipak to zavrsava nekako na nasoj kozi..

Kako se nosite sa tim saznanjima,i dali biste nesta promjenili da mozete..



Strasno volim zivotinje..i jako sam se zaprepastila kad sam neki dan nabasala na stranicu onih sta ih stite..nesta bolesno..slike jadnih zecica..sve su bili izbockani..krvavi..
..tako sam prokljucala da mi je doslo da nekog natabanam!!

Ali cinjenica je da koristim i ja sama neke proizvode koji se testiraju na tim jadnim zivotinjama..neznam sta sada..jako je malo toga sta ih mimoilazi..nije mi jasno sta su si te industrije zacrtale..ali sta god da je..nije dobro!

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#3 Post Postao/la belly_dancer »

evo pa ti vidi sta im biva u labaratorijima..ovo je za kozmetiku ucinjeno...stavit cu u slike..nekontam kako ovdje stavit..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#5 Post Postao/la belly_dancer »

cyrus_the_virus je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:evo pa ti vidi sta im biva u labaratorijima..ovo je za kozmetiku ucinjeno...stavit cu u slike..nekontam kako ovdje stavit..
Ne kontam ¹ta su im radili...ne bi trebalo biti krvi.
pogledaj dragi moj,pa mi onda reci sta mislis..ja sam bila u strahu.. :(
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#6 Post Postao/la im_ex »

belly_dancer je napisao/la:stavit cu u slike..nekontam kako ovdje stavit..
sta bona ne kontas ... nisi nikad postavljala slike ??

Ma sta da kazem ... nije fino, pa eto.
Ama, kad vidim sta se radi sa ljudskog roda, vjeruj, toliko se srozam da mi zivotinje nisu ni na kraj pameti.

Jaooo ... kud na ovu temu naidjoh ... sad mi pade na um 2006. avgust ... petoro psica, niciji a odjednom moji :-k ... pa ucestala kupovina hljeba i mlijeka, pa drobljenje u one za njih namijenjene zdjele .............pa pogibija jednog .........djecije suze i moja bol u grudima .... pa nekad, cak manje od pola mjeseca potom stradanje drugog ... jaoooooooojjj ... iako smo svi mislili da je poginuo (desilo se kasno u noc), u ranu zoru ga nadjosmo zivog, al, ne znam sta reci ... skoro da je potpuno bio nepokretan :huh:
uhh, ma daj, idem ja s ove teme ... ev, bas me odjednom slomi, ccc :huh:

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#7 Post Postao/la belly_dancer »

jooj..steta..
zao mi kad vidim da je psic bolestan,ono kako neke vrste znaju bit..a kamoli da vako neko..uf..pogledaj i ti sliku,zanima me stacete rec..nije ljepa ali me zanima..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#9 Post Postao/la belly_dancer »

cyrus_the_virus je napisao/la: nikako na slici ne mogu da skontam ¹ta im se desilo...glava le¾i na ¹api a krv na sve strane...ne znam za¹to bi to neko uradio? Ne vidim koji bi eksperiment bio opravdanje za tako ne¹to.
Farmaceutska industrija radi razna istra¾ivanja na ¾ivotinjama, ona se rade prije klini¹kih istra¾ivanja na ljudima i cilj im je da se istra¾i potencijalna efikasnost i toksi¹nost, ali su to testovi koji sigurno ne dovode do sakaæenja malih psiæa...ne kontam koji je razlog za¹to su ovi ovo uradili...ako su uradili. Gledao sam skoro emisiju u kojoj su pripadnike PETA-e prikazali, argumentovano, kao lopove i teroriste...nije iskljuèeno ni da je na prikazanoj slici pas kojeg je udarilo auto...ko zna
jok vidis sta pise sa strana..bas je iz labaratorija..to valda kako oni traze te njiove maticne stanice(koriste se za umjetnu oplodnju i pasa zenskih ali i zena..),pa recimo oderu im kozu jer im treba za eksperimente za kreme i tako..taj psic je samo jedna od zrtava..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#11 Post Postao/la belly_dancer »

istina,da..ali koliko su onda oni humani ako to rade zivotinjama??jer svi znamo onu..ko voli zivotinje voli i ljude..
kakva je to onda vrsta ljudi??vjerujem da ih masa ima obitelji.sta oni misle??!
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#13 Post Postao/la belly_dancer »

cyrus_the_virus je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:istina,da..ali koliko su onda oni humani ako to rade zivotinjama??jer svi znamo onu..ko voli zivotinje voli i ljude..
kakva je to onda vrsta ljudi??vjerujem da ih masa ima obitelji.sta oni misle??!
Sljedeæi puta kada bude¹ stavljala maskaru na oèi postavi sebi i svima oko sebe ovo pitanje i sjeti se malog zeke ¹to su mu oèi spalili da to naprave...
bas sma po tome i kupovala maskaru..da izbjegnem to pitanje..hahaha :P neke stvari jednostavno nemozemo izbjec..nametnuto nam je da neke preparate koji su nam bitni (ko pasta za zube) moramo koristit..mada tako samo te jadne zeke jadimo jos vise..

bubice male..sta oni svasta prozive da nama nebi zubi smrdili..uf!

ljuta sam kad na to pomislim,ali nema danas (nazalost) ja mislim nijedna pasta koju zivotinje nisu svojim zivotom potvrdile da ide na trziste..

eh! :mad:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#15 Post Postao/la belly_dancer »

najgore je to sta je skoro sve testirano na zivotinjama..
ali kako smo krenuli sa odrzavanjem kucnih ljubimaca (njuska-lifting,parfemi za pse,roba(dizajnerska)) jos malo fali da oni na nama pocnu testirat proizvode za sebe..

glupo je to sta idemo iz krajnosti u krajnost... :mad:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori