Jugoslavenske omladinske radne akcije

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#47 Post Postao/la belly_dancer »

ali ako je u pitanju jako ljepo druzenje?ni onda? :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
poker
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 279
Pridružen/a: 23 Feb 2009 03:41

Re: Jugoslavenske omladinske radne akcije

#48 Post Postao/la poker »

Bas mi je drago da ste me potjsjetili na te ljepe i nezaboravne dane i dozivljaje.Bio sam dva put na radnoj akcij jednom u nisu i drugi put vipovska dolina nova gorica.Jos mi ko danas u sjecanju pjesme druzenje i sale.Na prvoj radnoj akciji imao sam 11 godina i bio naj mladzi ma tu me zivot naucio hrabrosti i izdrzljivosti.A na drugoj to je bila pjesma i uzivanje nismo ni puno radili vise putovanja i druzenje pjesma a za nekog i prve ljubavni koraci i velke suze na rastanku.

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Jugoslavenske omladinske radne akcije

#49 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

podrzavam to,ko ce gradit drzavu ako nece omladina [smile.gif]
slikaslikaslika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Jugoslavenske omladinske radne akcije

#50 Post Postao/la nnejra »

Ja mislim da su omladinske akcije bile dobra ideja. Kada bi nekako mogli sada pokrenuti sličnu stvar. Bolje da se mladi uče radnim navikama , nego da cijeli dan popunjvaju i prate tiket u kladionici. Nije više doba komunizma, jedan za sve , svi za jednoga ali kroz neki oblik volonterizma i priznanja toga u radno iskustvo ne bi bilo loše. Makar napravili jedan put ili očistili jednu rijeku od smeća, ali da takav rad dobije opštedruštveno priznanje. A i druženje i komunikacija bi se podigli na jedan humaniji način, a ne samo ekran i online komunikacija da su prisutni. Znači hajdemo na radne akcije.

Odgovori