Gay klub za muslimane...

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#109 Post Postao/la kajs »

vidovita_dzemila je napisao/la:
a za gay barove se ne sla¾em. ako je neko homoseksualac mislim da ima pravo osjeæati se muslimanom. ko to od nas ne kr¹i neko pravilo? mislim je je 1 posto onih koji se zaista pridr¾avaju vjerskih propisa. znaèi li to da je samo 1 posto vjernika? prevara je grijeh, alkohol isto. znaèi ljudi koji su bili podlo¾ni tome nisu vjernici. i ja bih trebala nositi maramu, trebala bih klanjati 5 puta dnevno ali to ne radim. ne nosim maramu i klanjam samo za vrijeme ramazana. i neka se neko usudi da mi ka¾e da nisam vjernica! mislim da èak i homoseksualci ¾ele vezu sa "svojima" isto kao ¹to se na¹i dijasporci uvijek ¾ene ¾enama iste vjere i porijekla iako tu gdje ¾ive mogu birati meðu milionima ¾ena raznih vjera i kultura.


citah ja na jos nekim forumima ove gluposti slicne oko ove teme, ne bih okO toga se zauzimo ali procitah dio ovog komentara pa samo par stvari i koja rijec ....

vidi ovako, draga moja lijepo si ti ovo navela, i Hvala Bogu da je tako, ne moze niko osporavati pravo nekom da sebe naziva kojim hoce imenom i navela si par lijepih primera, no poenta je da si ti ovo fino obijasnila .... oko klanjanja i i pijancenja i marame i te stvari, ali rekla si kljucnu stvar, a to je

sve je to grijeh, i ti pirznas to grijehom, i ja isto da ne bude sad da sam kakav svetac, daleko od toga, da nam Dragi Allah se svima smiluje i oprosti,

i samim priznanjem tog cina grijehom mi ustvari i priznamo svoje verovanje spram Allah Dragog koji je za te stvari rekao grijehom, upravo rijec KUFR (od toga je kafir, æafir) znaèi pokrivanje, pokrivanje grijeha da nije grijeh i sl.

E sad ja ka¾em da imamo pravo reci za p e d e r e da nisu muslimani, i ako æe se oni busati u prsa da jesu, nisu ne po mom ili icijem drugom sudu veæ zato ¹to oni njihov p e d e r e r a j ne smatraju grijehom i bolescu sto ono da kako jeste, i to najgori oblik nastranosti i zablude, u tom je kvaka u svemu ovom a ti si bas fino taj dio obijasnila.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#113 Post Postao/la kajs »

vidovita_dzemila je napisao/la:kajs evo ne¹to ¹to sam rekla prije par godina i mo¾da tu svoju izreku patentiram :P

da bi imao pravo da kritikuje¹ druge mora¹ sam biti savr¹en i bezgre¹an, a to niko nije osim allaha pa prema tome mislim da niko nema pravo, osim allaha osuðivati i ka¾njavati druge. ja znam da je to moje grijeh i homoseksualnost je grijeh, to nije upitno. ali tuæi ljude zbog toga ¹to se vole.....zar su to vjernici? zar vjernici smiju uzeti pravdu u svoje ruke? neka njima dragi allah sudi a ja se neæu pjeniti zbog njih veæ æu èistiti ispred svoga praga.

da ti kazem, ako oni javno pozivaju na grijeh, i ako se u mogucnosti tuci nego sta, mislim to je bezobrazluk ovo je moj licni stav, ako se "vole" neka se vole tamo negde iza vrata zatvorenih, pa daj molim te koliko zemalja ima da je pijenje alkohola javno zabranjeno, prva amerika eto, zabranjeno je mozes biti kaznjen zbog toga, to ovde nije upitno ja ne bih o tome sad, nego mi je bilo fino ono sto si napisala pa sam na to obratio paznju, i malo vise sebi pojasnio stvar a i drugima da tacno definisemo.

:) 8) kontas mislim to je to, i ne moze to hocu da sam musliman zato sto ja hocu, e ne moze imaju uvjeti ne dovoljno je to da ti zelis ili da si se rodio i nadjenuli ti ime Mirza, ne dovoljno .
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#119 Post Postao/la kajs »

e pa super slozili smo se :), nego sad i ja svoj stav da iznesem, vredelo bi boriti se i protiv toga i protiv svega slicnog, upravo iz razloga da zelimo bolji zivota za nas sve, nisam pomenuo zabranu alkohola iz verskih razloga , vec jednostavno svetovni su u pitanju nasli ljudi da to ne valja pa rekli i zapretili zakonom prekrsiocu, takvim nema mesta pod "nebom koje stiti zakon te zmlje" . Nalazimo, mo¾da se neæe slo¾iti neki njihova stvar, da je naj¾e¹æi oblik razvratnosti p e d e r a j, ¹to bi on imao mjesta pod nebom, pazi, prije ne vise od 25 - 30 godine sve medicinske enciklopedije su to okarekterisavale kao bolest, sad u svijetu jak taj p e d e r s k i lobi i onda kao sad je to liberalizam svako ima pravo da odabere, sla¾em se ko je takav neka bira, ali neka ide svom domu i nek ne ide vani, jer taj razvrat i to da sa strascu prilaze muski muskim i zene zenama je bas pokudjeno, protiv prirodno je, (¹ta oèekuje¹ da se iz tog rodi, osim alkoholièari, narkomani i sli, jel nemoze se naèi smiraja i du¹evnog zadovoljenja u tomodnosu, ne mo¾e jer je grijeh) a ne tra¾i se oprost od toga i lijek, propast. to bi mu bilo to valjada.

Ih a mislio sam da nasmijem IM_ex sa ovakvim pisanjem te¹ko
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Odgovori