Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#1 Post Postao/la sabinax »

Evo ovako...zamislila sam jedno mjesto na kojem bismo neovisno o icemu dali neko misljenje koje nam se mota po glavi ili jednostavno nam je palo na pamet...pa sada da se ne otvara posebna tema samo zbog toga neka to bude na ovom mjestu...a sada ako imate sta reci o tome slobodno dajte svoje misljenje...ali mozete ponovo krenuti s nekim svojim misljenjem neovisno o ovom mom.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

Evo sada cu vam ispricati kakav je osjeèaj kada dobijes BAN....
Jedan tako èudan osjecaj je bio...dugo vec nisam imala slièan...a opet podsjecao me je na nesto...dugo sam razmisljala na sta me podsjeca i palo mi je na pamet.....
Takav osjecaj sam imala prije nekih da ne lazem 18-tak godina kada sam dobila "nogu" (hhehhehehe jeli se to jos uvijek tako kaze) od deèka, ali onako nenadano...kao sve je u redu sve stima, ali dode jednog dana i veli zao mi je ali mi nismo jedno za drugo, okrene leda i ode bez ikakve moguènosti da se obranis ili velis zasto, zbog cega...
Jeste li ikada dozivjeli taj osjecaj...tuzan si (sta sam skrivila), ljut (kako mi moze to napraviti), pa opet mrznja (ako njemu nije stalo nije ni meni), pa opet tuga (sjecanjena lijepe trenutke provedene zajedno), pa opet ljubomora (kada vidis kako se lijepo zabavlja s drugom)...eto upravo sam se tako osjecala....hehhhehe
Jedino me zbunilo kada mi je "bivsi decko" rakao da se moram javno isprièati...hehhhehehe ...toga ipak u vezama jos nisam dozivjela

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la sabinax »

Mene to povjerenje muæi cijeli zivot....uvijek nekom vjerujem vise nego sto bih trebala...èesto budem povrijedena...idem otvoreno i s nadom da ce osoba kojoj sam pruzila povjerenje postupiti istom mjerom....ali to se cesto nije obistinilo
Onda sam zauzela stav...prema svakom cu prilaziti s dozom rezerviranosti, ali ni to nije valjalo, jer vele da se najvise energije gubi kada se trudis ponasati onako kako se ne osjecas
E sada me vise nije briga...nastupam otvoreno...bez zadr¹ke, pa i pod cijenu boli (ali se trudim da ta bol bude minimalna)...za sada je dobro...reci cu vam kada opadnem do dna.....hehhheheheh

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#7 Post Postao/la sabinax »

Ti si Ekranka sva neka dosta kontradiktorna osoba...ne mislim time nista lose...ali bas sam danas o tebi razmisljala...ti kao da si osoba koja ide iz krajnosti u krajnost...mozda se varam...ili se mozda nisam dobro izjasnila, ali eto...vrlo otvorena a rezervirana ili npr. vrlo religiozna a opet liberalna (ne znam dali to moze tako...ali ja te tako dozivljavam)
Slusaj mozda to i nije tako lo¹e...u prosjeku si vrlo umjerena u svemu...hehheheh...zar ne...ne treba ti psihijatar, sasvim si OK :)

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#12 Post Postao/la im_ex »

ekranka1 je napisao/la: sve kako pogledam i na koju stranu da obrnem 8) mislim da smo zapravo svi mi osobe s dvostrukim arsanima..
Posve dobro receno - dvostruki arsini 8)

Po meni, u mnogo cemu smo razlicitih shvatanja nas dvije.
Negdje nedavno naidjoh na tvoj post kog ne bih znala citirati, ali, posve sam sigurna da sam skontala smisao, a smisao tvog upisa se odnosio na to da si od skoro rijesena opustenije stupati no inace, no sto si stupala u vrijeme kad si aktivnost na forumu uglavnom usmjeravala na religioznim temama.
Da, osjetan je tvoj preokret, no, ima tu nesto sto te vec moze zaustaviti neocekivano na prvi pogled ali, desi se vec, nesto sto te koci.
SabinaX je dotakla to *nesto*, pa da se ne ponavljam, posto mislimo na isto, samo bih jos dodala da je subjekat tog *nesto* novijeg datuma.
Znam da ces znati na sta mislim, ali, ovo ce ujedno biti nesto o cemu ne zelim reci ista vise, odnosno, ako bi insistirala na repliciranju, ako bih se kojim slucajem i oglasila, bilo bi sazeto, prekratko a da bi se zadovoljila eventualna znatizelja.

Vracam se temi

Iako to o cemu razmisljas ne dovodis u vezu sa sex-om, to nesto je ipak srodnih *emocija*
To ti je kao kad zapazis dvojicu tipova ... obojica te zele, ali, samo jednom od njih dajes zeleno svjetlo iako se moze desiti da ti laska i cinjenica da je ocito da i drugi osjete tu zelju drugog tipa koja ti na neki nacin godi, ali, koja i ostaje na onom *godi*. Tad se bas zna da nesto vise nece zazivjeti sem tog sto je.

Potpuno razumijem ovo tvoje razmisljanje.
Nas dvije se, eto, razumijemo, a kao sto rekoh, razlikujemo se isuvise.

To nesto sto nismo isti prema te dvije zamisljene osobe gdje prema jednoj pokazujemo naklonost a prema drugoj rezervisanost moze biti samo svjesnost cinjenice da u toj prvo pomenutoj osobi uvidjamo nekog sebi slicnog, nekog koga zelimo vezati za sebe ... gdje je osjetna zelja truda jasno mu to staviti na znanje i zavisno od osobe do osobe, ostati pri recenom ili se povuci u nekom kasnijem momentu koji svakako mora doci.
Da, to je upravo to gdje uvidjam da ti obavezno zakocis.
Mislim da u tvom slucaju iz tebe tek izbija neko tvoje *drugo ja*, koje osobe koje te vec dobro poznaju nece zapaziti jer ono tvoje *prvo ja* ce biti uvijek jace od *drugog ja*. Posve je mala vjerovatnoca da ce nekad ipak mozda uslijediti preokret, ali, nije ni iskljucena ta mogucnost.
Svejedno je, bilo kako bilo, nadjacavaces ti, ona ti nekadasnja ekranka bez broja u nicku i ne mogu a da i opet ne kazem da ne razumijem osobe koje se odluce "saliti se" zraceci tom "salom" posve drugacije no sto one u reali to u pravom smislu i jesu.
Poznata je nama, itekako dobro poznata, jedna od brutalnijih izreka ... ne zelim ju izreci ali, znajuci da ces i ti kao i vecina clanova razumjeti na sta mislim - ta mi se bas uklapa u ovu tebe novu ekranku koja u nicku ima keca.

Da, jos ovo moram obavezno reci ... taj dvostruki arsin imaju i muskarci isto kao i mi, zene.

Tema ti je jako dobra ali, zahtjevna je vremena, pa, u slucaju da na istoj ne uzmem vise ucesca, pogresno bi bilo da me tumacis kako ju izbjegavam. 8)

Ah da, umalo da zaboravim reci nesto sto tvoj zadnji post nalaze:

Da, nedavno sam dozivjela bas to o cemu pricas.
Iz gore vec pomenutog, donesi zakljucak koji ce biti ujedno i odgovor na drugi dio tvog pitanja (da se ne ponavljam)!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#14 Post Postao/la im_ex »

Milina je uspjeti reci a ostati shvaceno.
Zahvaljujem, ekranka1 =D>

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#15 Post Postao/la kajs »

Inecu jedno misljenje, o osobi koju sam davno upoznao, bilo dana kao ovih danas, na poslu tisina neka niko nista ne prica i ja fino okrenem pretrazivac i dodjem do jednog sajta, klasika forum, chat, nepoznati ljudi upoznajem tako i onda mi jedna osoba predlozi e ima jos jedan sajt slicne koncepcije uz to koriscenje potpuno besplatno, ma sto ne, prijavim se i krenem u istrazivanje, vidim interesantni ljudi prisutvuju diskusijam, nema vredjanja, a i odlican razgovor na chatu, ono krajnje razumevajuci u smislu prihvatanja sale i tih stvari ....

e od tada krece, ima od tog i treca godina, to jedno, ja cu reci fino i plodonosno, projateljstvo sa jednim clanom pod nick name ekranka (mozete zamisliti :D).
Nova faca na chatu i forumu i ja bih sad sve da upoznam, da pevac sastavi svoje koke u svoj kokosinac (figurativno nije tako u stvarnosti) i krenem odmah od one koja mi priva privuce paznju, i sad cuda jednog normalno sve sam ja tu visio ali sa jednim ciljem da je sretnem tu i da sa njom pricam, ma daj ljubi moji ona se samo zeza a ja hocu da je osvojim, no nesto ne ide nikako, uzas. Iskreno nisam ni ja bez uticaja ali nekako taj pristup i otkrio samog mene onakvog kakav sam i sta je tu moglo da bude, vise ta moja zelja da ja sad nekog osvojim (barem i virtuelno) a nesto mi ne ide, ona uvjek vesela za salu spremna i ko sad tu da prodje sa nekim bezveze stvarima, elem ne prodje meni to, ili ja nisam umio dovoljno stvar da odradim kako treba, ali ne zalim, rekoh ja njoj cuj vidis ovo moje muvanje tebe nesto mi ne ide od ruke, hajd ja ti da budemo prijateji, ja se naviakao na osmjeh i salu od nje i njeno prisustvo, tako je najbolje. Pazite ovo bilo ono bas iskreno i eto tako se zavrsi, bez da smo zalili za tim, i znate kako je dobro proslo, kad ti treba neko da se ispricas kad ti treba neko za savjet, a i da nasmeje i da se salimo a tu ima sta znam 50 ljudi i niko da se ne uvredi ljepota ziva.
Normalno svetan da su dobri temelji postavljeni sada treba vrsiti nadogradnju i eto obzirom da traje to vec vremenom prilika je da dobro to radimo, ko zna mozda taj pristup ljudima kroz smijeh i salu njen da nekog pritom ne povredi, me je i osvojio, malo je danas takvih ljudi ja mislim, a sad ono jeste malo bilo i laktanja, ona ti je bila glavna na taj tamo sajt, ma uzivao sam sve pogodnosti no i kad se razduzila nisam prestao da uzdizem to prijateljstvo na veci nivo, a i sad, ehehe, pa ako smo kog nasmejali pa ga stomak zabolio ili nas neko nije razumio pa se uvredio, neka nam izvini, ali neznamo drugacije
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Odgovori