Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

#62 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Danielle je napisao/la:
Mnogi ljudi, soucavajuci sopstveni narcizam u odnosu na stvarnost dozivljavaju razocaranja koja ukoliko nisu emotivno i psihicki stabilni rjesavaju kako neko rece - precicom, unistavajuci samog sebe. Dok ovo pisem, na um mi padose djeca kako zaklanjajuci glavu iza zavjese misle kako odrasli ih ne vide. Mozda i samoubica, bjezeci od problema ne zeli vise da ga "vidi" i na neki infantilan nacin misli ako jednom za uvijek zazmiri problema vise nece biti, on ce zauvjek nestati. Samoubistvo je sebican cin, cin koji je uradio neko koga je briga sto ce time povrjediti ostale ljude koji ga okruzuju, to je kukavicki cin kojim se negiranjem sebe zeli negirati i sam problem, kukavicki bjeg od problema. Ovaj zivot nam nije dat tek tako da bi ga bacili uludo, sve je to nesto vise iznad nas sto mi ipak ne mozemo da razumijemo. Neko vjeruje u Boga, neko vise vjeruje nauci - uglavnom sve se svodi na isto : Ovaj zivot treba ziveti i boriti se sa svim onim teskocama koje on nosi.Takodze mislim da je presudno odsustvo komunikacije medu ljudima, otudenost. Prosto danasnji tempo ne dozvoljava ljudima da posvete sebi dovoljno vremena kada god im je to potrebno, da daju sebi oduska, a tako slabe i kontakti sa ljudima i dolazi do osjecaja izolovanosti, nepripadanja nikom.
Ali bih rekla da je jos presudniji osecaj nemoci (pogotovo kod mladih) zbog loseg materijalnog stanja koje, naizgled, nema rjesenje. Opste priznate tj. nametnute vrjednosti su materijalni uspeh i ,buduci da zivot u losim uslovima vide kao da "nije vrjedan zivljenja", logicno je zasto oduzimaju sebi zivot. Celokupno drustvo je bogatije nego ikada, ali je isto tako mnogo veci jaz izmedu bogatih i siromasnih i sve je teze menjati svoj polozaj (klasu).
Osobe koje izvrse samoubistvo ne cine to u svijesnom stanju,moje neko misljenje.
Jako kvalitativno misljenje... =D>
Pored toga sto kazes da je sebicnost i tu se potpuno slazem
Pa bi otisao dalje i rekao da je to absulutni egoizam
Ljudi koji su nagoni tom fenomenu neznaju za druge vec samo za sebe
Cesti primjeri samoubistva su Ljubav... :-k (boze kakva trijalnost i abstrakcija)
Ljudi koji to cine i pomisljaju na to uopste ne znaju voliti
Ta njihova ljubav nije nista drugo nego egoizam a to se preslikava u u zlo i smrt
Suludo i blesavo kada je poznato da zivot obiluje sa toliko puno kombinacija

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#63 Post Postao/la sabinax »

Danas me nesto toliko izbacilo iz takta da vam to ne mogu opisati...
Vjerojatno ste primjetili moju senzibilnost i toleranciju na vjere, nacije, rase i narode...uvijek stajem u zastitu manjina, obespravljenih i napadnutih i isto tako se ponasam i kuci, ali danas me jako iznenadilo moje malo dijete kada smo dosli u vrtiæ, jedna mama me doslovno napala kako to da moje dijete njenoj kceri (koja je tamnoputa, vjerojatno romkinja) govori da je crna i da se nece nitko igrati s njom, djete je plaèuæi doslo kuæi....Bilo mi je prestrasno skoro da propadnem u zemlju od sramote...
Uopæe mi nije jasno kako nam djeca odrastaju u potpuno suprotnim uvjerenjima od nasih...dali je to zbog toga sto o tome previse govorimo ili zbog neceg drugog, evo i druga kcer (16) cijeli zivot govorim o stetnosti pu¹enja, od kada znam za sebe, o zdravlju o negativnom utjecaju pusenja i dode vrijeme kada vidis da djete pusi skrivecki...i opet koliko god govorio, branio, kaznjavao, razgovarao, uvjeravao...opet isto :(
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#64 Post Postao/la mrki62 »

sabinaX , zabranjeno voæe je najbolje :P
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Danielle
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1163
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#69 Post Postao/la Danielle »

sabinaX je napisao/la:Danas me nesto toliko izbacilo iz takta da vam to ne mogu opisati...
Vjerojatno ste primjetili moju senzibilnost i toleranciju na vjere, nacije, rase i narode...uvijek stajem u zastitu manjina, obespravljenih i napadnutih i isto tako se ponasam i kuci, ali danas me jako iznenadilo moje malo dijete kada smo dosli u vrtiæ, jedna mama me doslovno napala kako to da moje dijete njenoj kceri (koja je tamnoputa, vjerojatno romkinja) govori da je crna i da se nece nitko igrati s njom, djete je plaèuæi doslo kuæi....Bilo mi je prestrasno skoro da propadnem u zemlju od sramote...
Uopæe mi nije jasno kako nam djeca odrastaju u potpuno suprotnim uvjerenjima od nasih...dali je to zbog toga sto o tome previse govorimo ili zbog neceg drugog, evo i druga kcer (16) cijeli zivot govorim o stetnosti pu¹enja, od kada znam za sebe, o zdravlju o negativnom utjecaju pusenja i dode vrijeme kada vidis da djete pusi skrivecki...i opet koliko god govorio, branio, kaznjavao, razgovarao, uvjeravao...opet isto :(
Nije do tebe Sabina i ne trazi krivicu u sebi.A ta majka koja je tebe napala treba da se obrati vaspitacici u vrticu i da nju pita neke stvari a ne tebe?Ona je tu da sva djeca u grupi budu integrisana jednako,ona je tu odgovorna za kvalitet grupe i respekt i uzajamnu toleranciju izmedzu djece.Ona je ta koja ne smije dozvoliti da jedno dijete osjeti izolovanost i nepripadanje grupi.Da je samo tvoja kcerkica koja ne zeli da se sa tom djevojcicom igra,rekla bih rivalstvo medzu djevojcicama,a i djeca kao i mi odrasli se sa nekim vole druziti sa nekim ne,a ovo sto ja procitah u tvom postu je za mene cisto i jasno receno nesposobnost osoblja da od grupe napravi jednu cijelinu

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#70 Post Postao/la sabinax »

Hvala vam svima na dobrim savjetima...malo me to jutros izbacilo iz takta ali na putu kuci smo razgovarale, nadam se da je shvatila sta sam joj pricala o toleranciji i razlièitosti i o tome kako bi bilo da je sama drugacija od ostalih i kako bi se osjecala da se drugi tako prema njoj odnose....s ovima mladima jos ima nade
Ali ovi stariji sta su ulovili, ulovili su...i neka im je sa srecom, da to sto su nauèili primjene u ¾ivotu
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#71 Post Postao/la belly_dancer »

Ma nebrini.Moj stari je pusac i mama nije ali ja sma recimo uvijek bila luda kad je on doma..sv eje smrdilo..jednostavno djete mora osjetiti da mu nesta ne pase..

Vjeruj mi na rijec-moras djetetu slicnim primjerom pokazat sta je lose napravilo jer u vecini slucajeva ne konatju sta pokusavaju starci rec..

Meni su moji uvijek davali zorne prikaze sta sam napravila pa bi mi bilo zao,al nebi to ponovila..

A za stariju kcer-i ja sam probala pusit mada mi se nije dopadao smrad..jednostavno posjedni je za stol i ubij statistikama o pusenju,navikama i pusacima..kad cuje sve sta pusenje nudi-nece jojo bit svejedno opet zapalit..i to su mi moji napravili..

100% funkcionira..ako ne,naci cemo se na kafi pa cu ja objasnit ipak smo tu negdje.. :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#72 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ima jedno moje misljenje
Da li vam se desi da pomislite da morate posebno da se potrudite oko pripreme necega za ostvarivanje nekog svog cilja
a onda vas oni iznenade svojom spremnoscu da saradjujuu necemu u cemu ih smatrate inace da su tvrdoglave ili nepouzdane
Zar to nije divno i krasno :wave:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#73 Post Postao/la sabinax »

Pa mislim da je to reakcija suprotnog efekta...recimo uvijek ides nekom strogoscu i time stvaras averziju, a onda krenes necim sasvim drugim naprimjer otvorenoscu i srdaènosæu i tek tada te ljudi dozive kao prijatelja i èovjeka od krvi i mesa i shvate sta im zelis reci, te krenu u suradnju..Ne znam o kome se radi ali bitno je da pali :wave:
Samo jedan primjer vezan uz ovo...recimo djete vam je cijeli dan nemoguce, grintavo, cendravo, time vas jos vise nervira, pa ste i vi nervozni i vicete, sve je gore...a onda promjenite taktiku...i kada je najgore i oèekuje kritiku, vi ga zagrlite i poljubite...vidjet cete kako sve krene u drugom smjeru :wave:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#75 Post Postao/la belly_dancer »

LAFF je napisao/la:Ima jedno moje misljenje
Da li vam se desi da pomislite da morate posebno da se potrudite oko pripreme necega za ostvarivanje nekog svog cilja
a onda vas oni iznenade svojom spremnoscu da saradjujuu necemu u cemu ih smatrate inace da su tvrdoglave ili nepouzdane
Zar to nije divno i krasno :wave:
yo LAFF kom ti :wave: ?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori