Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#181 Post Postao/la andro »

E moj problem je bio takve prirode da i pored svih napora nisam uspio nikada da ga rijesim. Sjedio sam tako i razmisljao ; zasto sam ja JA ? , zasto ne bih mogao biti ON , ili jos bolje ONI ? . E onda sam sebi rekao , od danas si ON . Ali tada nailazim na njegov otpor i odbacivanje , i morao sam opet da budem JA. razmisljao sam dugo ,dugo i opet dosao do zakljucka , pa dobro bicu JA . Ma sretan sam i ovako. I tako to moje razmisljanje je ostavljeno za neka vremena kada budem imao vremena i kada cu ga moci rijesiti . A ko zna mozda tada budem i ja clan neke stranke ( stranke zadovoljnih, stranke ljudi a ne interesa ) eh..... mozda i ja nekada budem isao na Dzumu ili nedeljom na misu . Ko zna ? Ipak cu do tada biti samo JA . A i zasto bih bio ON ----------------------------------------------Ma bas me briga hocu li biti shvacen . [oha.gif]
slika
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#183 Post Postao/la sabinax »

trazila sam temu "Zene koje previse razmisljaju" pa je nisam nasla ali i ova ce dobro doci u tu svrhu
U zadnje vrijeme se naprosto uhvatim kako razmisljam o nekoj naizgled bezveznoj stvari...recenicu od 7 rijeci prevrcem na milion nacina, razmisljam sto su ljudi takvi povrsni i ne cijene neke druge vrijednosti sem onoga sto je u izlogu...i onda mi muz kaze...opet te nesto razjebalo na forumu, ali to bude samo fitilj koji razbukta neka moja veca razmisljanja...kako je muskarcima lakse u zivotu jer puno manje seciraju svaki dogadaj u zivotu i svaku rijec a mi zene naprosto ne mirujemo dok ne nademo rijesenje ili same sebe ubijemo mislju...eh da sam bar musko [smile.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#184 Post Postao/la nella26 »

E baš me ova tema nadje kada sam u nedoumici šta uraditi.Kako da pokvarim sve jer će i to brzo proći i šta onda, a ne ispuniti srcu želju i sam sebe kazniti ne ide ni to.Imam fore do 16h dobro razmisliti a neću sigurno ništa novo smisliti.joooooj
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#185 Post Postao/la sabinax »

nekad pokvarimo nesto samom mislju: kako ce nesto brzo prestati i pokvariti se vremenom, mislim da treba uzivati dok traje a kad treba prestati prestati ce (ako je tako sudeno) samo od sebe
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#186 Post Postao/la beca »

sabinaX je napisao/la:nekad pokvarimo nesto samom mislju: kako ce nesto brzo prestati i pokvariti se vremenom, mislim da treba uzivati dok traje a kad treba prestati prestati ce (ako je tako sudeno) samo od sebe

uhhhh, kao da si i mene nasavjetovala [thumbup.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#187 Post Postao/la nella26 »

Hvala Sabinice baš mi treba ohrabrenje [smileykissblushhq3.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#188 Post Postao/la venecija »

ponekad zaista ne razumijem postupke pojedinih ..
ako pokusas,,nisi dobar,,,ako nepokusas opet..
nevalja,,ako kazes,,nisi trebao,,ako nekazes,,
krivo ti,,,pa se pitam ...trebam li uopste,,ili vrijedi li,,
nedoumica,,, [eusa_think.gif] RUKU PRIJATELJSTVA .. [oha.gif] ...DO NJEGA JE,,,hoce li ili nece
vise nije moja nedoumica vec njegova,,, :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#189 Post Postao/la sabinax »

Životne nelogicnosti
evo danas bas razmisljam koliko je zivot pun nelogicnosti. Stvari koje nebi takve trebale biti a jesu...evo npr.danas stojim na semaforu cekam zeleno i sa strane dva vozila produ u desno preko crvenog...ja klimam glavom i razmisljam se: Svasta, boze, ovi ce poginuti...uto se upali zeleno i ja krenem i zamalo me skupi autobus koji je prosao kroz svoje debelo zuto ili cak crveno [eusa_wall.gif]
ili recimo jucer...pruzis ruku prijateljstva dobronamjerni savjet a dobijes hrpu grubih rijeci za "hvala"....
kad bi se covjek povodio nelogicnostima u zivotu ili bi se bojao svakog svog daljnjeg djelovanja ili bi jednostavno donosio ishitrene zakljucka o stvarima kao npr.svi hrvati su losi vozaci, svi sesnaetsogodisnjaci su kreteni ili Bosna je zaostala zemlja [eusa_wall.gif] ....
Ja cu pokusati ove slucajeve uzeti kao "iznimke koje potvrduju pravilo" ili jednostavno "zivotne nelogicnosti" koje nam se nadu u zivotu....jednostavno zato... da bismo malo o njima razmislili
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#190 Post Postao/la beba80 »

andro je napisao/la:E moj problem je bio takve prirode da i pored svih napora nisam uspio nikada da ga rijesim. Sjedio sam tako i razmisljao ; zasto sam ja JA ? , zasto ne bih mogao biti ON , ili jos bolje ONI ? . E onda sam sebi rekao , od danas si ON . Ali tada nailazim na njegov otpor i odbacivanje , i morao sam opet da budem JA. razmisljao sam dugo ,dugo i opet dosao do zakljucka , pa dobro bicu JA . Ma sretan sam i ovako. I tako to moje razmisljanje je ostavljeno za neka vremena kada budem imao vremena i kada cu ga moci rijesiti . A ko zna mozda tada budem i ja clan neke stranke ( stranke zadovoljnih, stranke ljudi a ne interesa ) eh..... mozda i ja nekada budem isao na Dzumu ili nedeljom na misu . Ko zna ? Ipak cu do tada biti samo JA . A i zasto bih bio ON ----------------------------------------------Ma bas me briga hocu li biti shvacen . [oha.gif]
Andro brate drago mi je da si to razmišljao to je nesto sto vecina ne razmislja .Korisno si razmisljao jer to je ono zasto sam rodjen koji je moj cilj sta da vidim u drugom boljem i gorem od sebe kako da budem u njegovom tjelu.GOSPODAR ti se smilovao da nadjes resenje ja ti ga nemogu rec

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#191 Post Postao/la beba80 »

sabinaX je napisao/la:Životne nelogicnosti
evo danas bas razmisljam koliko je zivot pun nelogicnosti. Stvari koje nebi takve trebale biti a jesu...evo npr.danas stojim na semaforu cekam zeleno i sa strane dva vozila produ u desno preko crvenog...ja klimam glavom i razmisljam se: Svasta, boze, ovi ce poginuti...uto se upali zeleno i ja krenem i zamalo me skupi autobus koji je prosao kroz svoje debelo zuto ili cak crveno [eusa_wall.gif]
ili recimo jucer...pruzis ruku prijateljstva dobronamjerni savjet a dobijes hrpu grubih rijeci za "hvala"....
kad bi se covjek povodio nelogicnostima u zivotu ili bi se bojao svakog svog daljnjeg djelovanja ili bi jednostavno donosio ishitrene zakljucka o stvarima kao npr.svi hrvati su losi vozaci, svi sesnaetsogodisnjaci su kreteni ili Bosna je zaostala zemlja [eusa_wall.gif] ....
Ja cu pokusati ove slucajeve uzeti kao "iznimke koje potvrduju pravilo" ili jednostavno "zivotne nelogicnosti" koje nam se nadu u zivotu....jednostavno zato... da bismo malo o njima razmislili
boraveci na ovom forumu covjek koji ima razum sve vise razumije odredjene osobe i postaju mu drage il ne

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#192 Post Postao/la beba80 »

Mnogo je misli koje mi se motaju po glavi ja kad bih sjeo i poceo pisat blokirao bih vas sve al jedno od mojih misli je zasto je svijet toliko zatvoren ne iskren ja evo nudimko god zeli da mene pita nesto o meni ja cu odgovorit zasto se ljudi boje pitanje je pola odgovora.kako ljudi imaju malo iskrenih i istinskih prijatelja a da ih imaju lakse bi zivjeli.
Zadnja izmjena: beba80, dana/u 29 Jul 2009 11:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Moje misljenje, a vi se slobodno pridruzite ako zelite

#193 Post Postao/la nella26 »

Uz jutarnju kafu sam našala opterećavati mozak glupostima, ali tako nešto mi padne na pamet milion puta.
Tačno nekad ne znam kako se postaviti prema ljudima do kojih mi je jako stalo, ako sam bezobrazna onda su oni jako fini pa mi bude krivo na samu sebe što dozvolim da me bijes i huja savladaju, ako sam fina prema njima onda to koriste i povrijede me.U većini sličajeva ne idu na to da me povrijede, bude neka šala ili sl. ali se ja ipak osjetim povrijeđenom.Možda sam ja i previše osjetljiva.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori