Najbolji postovi na Bolu

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

Najbolji postovi na Bolu

#1 Post Postao/la Megaskotica »

Neka ovo bude kutak za po vama najbolje postove ,koje ste s uzitkom procitali :) i koji se trebaju istaknuti na jednom mjestu :)



ps. neka ovo bude copy past tekstova koji su vas se bas dojmili ,nek budu na jednom mjestu ,posto se u mnostvu postova nekako izgube ,a vrijede da se ponekad vratimo na njih
Zadnja izmjena: Megaskotica, dana/u 14 Apr 2008 17:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#3 Post Postao/la Megaskotica »

Danielle
Zvijezda foruma

Sve je opet savrseno,savrseno...toliko ljudi oko mene,toliko lijepih,ruznih ,sirovih,dramaticnih ali svakodnevnih upijajucih rijeci ,toliko buke,toliko hladnih slova, eh gdje ja na njih naleti .

Ne pod uticajem drugih,nego onako,samo od sebe doslo je sve na svoje.Nije Merlinova parola kako neko rece ali "furaj sam sredinom " ne zvuci lose,jer ne znaci da sam ides do kraja,ima jos neko isti,nademo se nekada na pola puta.Idemo iz pocetka!
Frka,trka,zbrka i jos stosta ti okupira misli,nemas volje nizacim,boris se sam sa sobom i odjednom nades obavezu.I ako na prvi pogled se cini da bjezis od stvarnosti i da se krijes,dodes do zakljucka da se ne vrijedi boriti za nesto sto ne postoji a kako to znati ako se i ne uvjeris da je to u stvari i bilo nista,osim samo zagusljivi zrak.Rekoh sve dode na svoje,ako molis na kraju i izmolis,ako volis na kraju zamrzis,ako osjecas vise ne osjecas...ali bilo je i vise od osjecaja.
Zaspala sam sa pitanjem ustala sa dobijenim odgovorom,ne misleci da sam ovaj put sama sebi nametnula isti...to je tako lijepo zvucalo.Pocela sam mastati shvativsi da je masta najbolja drugarica kada se trebas sa nekim ispricati,sa njom postajem bolji covjek,kazem joj sve,po prvi put se ne ustrucav kazati ono sto me muci,ono sto bih htjela postici.Ne placemo vise zajedno,jadamo se ali ne placemo,poletim joj u zagrljaj kada mi se odvoji korak ili dva,mada nekada u pola noci nakon sto smo nas dvije podijelile posljednji dim cigarete uspavanka surove realnosti odpjeva svoje,nije u podpunosti nestala.
Ne obazirem se ,ne vidim dobro ,ne cujem nikako jer ne zelim trebala mi je desila se je ,naizgled bezazlena mastarija,ne znadoh sanjati,zivjeti,disati vjerovati...desila se i ranije no sto sam ocekivala.
Trebala sam nesto reci nepripremajuci govor...Savrseno je ispalo

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la sabinax »

Ja obozavam smjesne postove...a Yo-yo mi je definitivno kralj takvih...ovo je jedan od njih, a kada naletim ubaciti cu ih jos
YoYo je napisao/la:18-ti ... :-k Nemogu se prisjetiti jesam li tad poceo piti ko' konj ili sam poceo biti konj koliko sam pio. ??!!??

Tad sam pozvao vise od 50-tak ljudi na vikendicu na jezeru i bili smo tamo tri dana i tri noci. Nije mogao doci niko nepozvan jer nisu znali za lokaciju. :biggrin:

Sad neznam bas koliko afirmise taj dogadjaj odrastanje i sam prelazak iz adolescencije u odraslu osobu ali moram reci da je tu bilo svega osim ponasanja primjernog za jednu zrelu osobu. :huh:

Od ekscesivnog alkololiziranja, ''nocnih'' kupanja, mirisa vutre u zraku, raznih ''spajanja'' raznih parova, igranja (ganje, flase, corabake, kartaskih igara, itd.) plesanja, sviranja, skakanja i opsteg majmunisanja.

Znam samo da zadnje jutro kad sam se probudio da je napolju izgledalo kao da je citava tenkovska divizija projurila, hehe, cak sam nasao bokserice zabodene sikiricom na drvenim vratima kolibe. Za to nemam objasnjenje ni dan danas.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#5 Post Postao/la sabinax »

i ovaj mi je super:
tirara je napisao/la:Gadi?krupna rijec,uvredljiva..............
Puno je postupaka kojima nas neko privlaci ili odbija,naravno obostrano...svi mi imamo mana...............
Ne volim novopecene bogatase,koji su toliko samouvjereni,bahati,oholi,primitivni,nadmeni,koji misle da je dovoljno to sto imaju da bi osvojili zenu......
Evo primjer,parkira se auto,auto je boli glava,i uvijek se pitam kakav tip ce izaci iz njega,naravno,skoro uvijek se razocaram....heheheheh......
Izlazi tip koji je u odijelu,vidi se da mu je odijelo nesto novo u njegovoj garderobi,sa kravatom koja ga davi,hahahahaha,ne zna ga nositi,cerenje,sa novim zubima,iz aviona se vidi da to nisu njegovi zubi,osvrtanje na auto i onaj stav,da li me gledaju?
Ulazak u objekat,tako grandiozan,samouvjeren,direktni pogledi u prisutne koji govore `vidite me`!
I onda ti tip pridje,progovori rijec,ne recenicu,i dovoljno ti da vidis da jedva ima zavrsenu osnovnu skolu,smisao za humor nula,u momentu se cak i sazalis na njega.........
To isto vrijedi i za one visokoskolovane,koji nabrajanjem svojih titula,parajuci nosom oblake smatra sasvim dovoljnim da zenska odljepi na njega..............
jooooooooj,eto to mi se gadi kod muskaraca, kad izgube svoju osobnost, trudeci se da budu ono sto nisu,bez ikakve ljepote,svog stila............
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#6 Post Postao/la Megaskotica »

Danielle
Zvijezda foruma



Ovih dana se osjecam, hmmmm ne znam ni ja da opisem ovo stanje…

Ravnodusno prema svemu,sve mi je svejedno,to ne valja to nisam ja!!!Neke stvari ne mogu vise da gledam,da slusam da ponovo pezivljavam.Svaki dan mi prolazi tako sto ustanem,odem na posao,odradim sto imam,vratim se kuci,djeca,pospremanje,kuhanje,zadace,izadjem nekada na kafu i to je to.Dosadilo mi je vise ,hocu da se nesto desava,da se radujem da imam onaj svoj osmijeh u ocima,a ne namjesteni osmijeh na usnama.Najvise bih voljela da se mogu povuci u neku rupu ,da nikog ne vidim da ne moram sa ni skim pricati,samo da sutim,pustim neku muziku i da sve sto se godinama u meni skuplja izadje,samo da me popusti sve.

Poslusala sam savjet jedne drage osobe da placem kada mi se place,da ne cuvam stvari u sebi jer cu jedan dan eksplodirati,i tako sam pustila jednu suzu ,tajno da niko ne vidi ,pa drugu i krenuo je vodopad...suze su tekle kao da jedna drugu prestizu,kao da se igraju po mom licu.
Bura osjecaja je iz mene izbila,bjes koji cuvam u sebi vec neko vrijeme,tuga koja ne prolazi,sreca i neizvijesnost su se igrali praveci po mom licu mozaik od suza,kako sam se dobro osjecala,niko nije primjetio sta se desava,nisam htjela da znaju,da vide moju umjetnost ,to sam za sebe sacuvala.
Svaka suza je imala svoju pricu ,svoju pjesmu ,svoju tugu ,pokusala sam da je opisem ali niko nebi razumjeo kako i bi kada i ja sama sebe tesko razumijem,i nemoj te me pitati sta mi je kako sam,samo me pustite da nosim svoju masku tupastog osmijeha,jer to sam ja,uvijek nasmijana budala,koju nista ne pogadja i ne dotice i onda dodje lavina,ponese me i nestanem,nema me i svice novi dan i opet sam nasmijana budalica
Ali hajde…bilo je i goreg vremena

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#7 Post Postao/la sabinax »

pasa74 je napisao/la: mislio sam da nista ne napisem na ovu temu ali moram...
poznato vam je vecini da sam bio u ratu u Bosni...samim tim,jasno vam je gdje sam se nalazio i u kakvim sve situacijama,pucao sam ja na one "s one strane" oni na nas,i na kraju to ludilo prestane..
1999 godine u policijsku stanicu dodje raditi jedan pravoslavac zvao se Sasa i odrede ga meni u patrolu..i tako iz dana u dan pricamo o nekim temama koje su ne zanimljive i na kraju dodje na red i ona RAT...koju smo obadvojica izbjegavali..
pricamo sta smo sve prezivili,gdje smo sve bili i tako dodjemo na temu o borbama za deblokadu Sarajeva....ja sam se nalazio u Visokom(zna Im-ex kota 715 i mandino brdo),a zatim moju jedinicu prebace na Treskavicu..
tamo su se vodile nepostedne borbe iz dana u dan i u jednoj biih i ranjen,lakse na svu srecu...i tako pricam ja njemu i opisujem teren a on mene prekine i nastavi pricati moju pricu...gle cuda,i on bio tamo na istoj liniji na koju sam ja napadao,on pucao na mene,ja na njega i sada sjedimo skupa i pricamo sta nam se desavalo...svaki naredni dan koji smo proveli skupa,gledam ga i mislim,da li bi bio u stanju pucati na njega da sam znao da je tamo,dobar je covjek,pravi prijatelj(to smo postali nakon toga),i danas kada vise nisam u Bosni,bilo sta da mi treba,on i moj brat sve urade da bi mi pomogli i odradili sta treba...
moj odgovor na oviu temu i tvoje pitanje baraba IT je,MOGUCE je imati prijatelja i S onu stranu,jer zivot je cudo.............
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Najbolji postovi na Bolu

#11 Post Postao/la vornevljev »

odysseus je napisao/la:Ja imam dvoje djece(dvije kcerkice)i prisustvovao sam kod oba poroda!Iz iskustva mogu tvrditi da je prisustvo muza(Oca?)i njegova podrska veoma bitna!Prvi porod je trajao od 8 ujutro do 23i30,i bio je veoma komplikovan!Posto se zena nije dovoljno otvorila morali su je zasjeci(Srecom su je poslije opet zasili,a i zamolio sam doktora da zasije malo vise,HEHE),a bebu su izvukli vakumom(Veoma gadno!!!)!Presjekao sam oba puta pupcanu vrpcu!Moram takodje priznati da uopste nisam hrabar covjek(ne volim krv,rane,tucnjave,nasilje,bol...),ali osjecaj kada prvi puta uzmes vlastito dijete u ruke(I tek onda shvatis smisao zivota i postojanja)nemoze se usporediti NI SA CIME NA SVIJETU!!!Preplavi te osjecaj toplote,ljubavi i ponosa!Znajte da je to vrhunac svega!Pa zar da covjek propusti takvo nesto?!!!! [smileyheartbounceqy7.gif] [smileyheartbounceqy7.gif] [smileyheartbounceqy7.gif] P.S.Rado bih prisustvovao rodjenju jos kog(MOGA)djeteta!!!I jos nesto:ako BOG ima pol onda je sigurno zena!
Meni ovaj post nekako iskren.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Najbolji postovi na Bolu

#12 Post Postao/la maida_20 »

Tatanka je napisao/la:tuzno je da nama bosancima nista vise nije sveto, pa cak ni "djecija radost". oronuli i iskrvavljeni u nasim nesrecama, izazvane vise nasom nespremnoscu saslusati drugoga i razmilsliti, pokusati naci neku poentu u svemu tome i nastaviti zajedno napred... ne... mi cemo se klat` do besvijesti jer samo smo MI u pravu. mi smo izgubili svaki realni osjecaj za granice, dokle mozemo, dokle smijemo ici, stavise mi i nemamo vise granica. pa ni ta "djecija radost" nam ne predstavlja bas nekakvu visoku ogradu, koju mi onako napeti, podli, sizofrenicno arogantni i neosjecajni, ne bi mogli da preskocimo...

jer... samo sam JA vazan u citavoj toj prici.. tako mi dodje taj bauk oko djeda mraza, neznam za vas... ako dodik ne krije da je cetnik, ako njegov sovinizam i fasizam nenalazi na ama bas nikakvu osudu od medjunarodne javnosti, ako se jos pored protivljenja svih socijalistickih stranaka u BIH i pored toga taj isti dodik bez ikakvih problema registruje u medjunarodnom udruzenju internacionale, sto je paradox u istoriji... eh ako je tako, onda cu ja tebi preko djeda mraza vratit` lopticu nazad... to sto cu ja milion djecijih srca diljem BIH osakatit` za nesto sto samo djecija masta moze objasniti, to je irelevantno... vazno je meni pod jedan: da pokazem svom svijetu koliko sam ja pametan, stavljajuci djeda mraza izvan muslimanske kulture, sto nije nista novo... imali ko da vjeruje ili da je vjerovao u suprotno... i pod dva: da eto katolicima i pravoslavcima pokazem, da i mene ima i da i ja mogu da potkvacam kuke...

ove godine sam promatrao jednu tuznu misiju "izopacenog vehabijskog adeta". u vrticu gdje je moja mala, internacionalan, djece iz 50 zemalja, cak ima jedna mala eskimka... ima jedno 20-ero turske djece. i sad ti vaspitaci priredili za nikolaus jednu malu priredbu, pa ce kasnije doc` nikolaus u odori i podijelit` svakom djetetu po jedan mali paketic. djeca se raduju, zar u ocima, tu radost je jako tesko opisati, ona se mora jednostavno znati osjetiti. bila i jedna mala mrka turkinja, 4 i po godine... mala slatka ko bombona, uvijek nasmijana... njen otac je striktno zabranio da joj nikolaus bilo sta da, jer se eto to kosi sa njegovim uvjerenjima. hajdi u redu, svako ima pravo da svoj zivot organizuje onako kako mu najvise odgovara, ali.... sto nije taj muflon od oca, mamu li mu usranu, sto nije za taj dan svoje dijete ostavio kod kuce, da dijete ne gleda, da se ne nada uzalud, nego je doveo na priredbu... i sad kad je pocelo predavanje poklona... sva djeca se poreedala uza zid. nikolaus ide redom i svakom djetetu daje po sarenu kesicu slatkisa... smijeh vec darovanih, nestrpljenje onih koji ce doc` na red... i onda dolazi do te male, dijte pruza ruku, nikolaus je pogleda, pogladi po kosi i poljubi i prodje pored nje dajuci paketic drugom djetetu... nije zaplakala, ali one male predivne mrke okice, natopljene u sekundi sa milion malih djecijih suza.... to nikad dok sam ziv necu zaboraviti...

poslije munute bio sam vec obliznjem kiosku... kupio sam naljepsi paketic koji su imali... vratim se nazad i pridjem tuznom djetetu, dok je lice krila iza majke. otac stoji gord, prekrstenih ruku, brkovi, bez ikakvoh izraza lica... pridjem mu i kazem: "oprosti yilmaz, moja mala je za bajram zaboravila da podijeli drugaricama poklone, ovo je sa malim zaostatkom"... on me oside pogledom i odmah sam znao da ga nisam "zajeb`o".... promisli par sekundi i pruzi ruku... sva sreca da je primio, jer neznam dali bih se zaboravio...
Svaka čast tatanka za post [eusa_clap.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Najbolji postovi na Bolu

#14 Post Postao/la beca »

Ja cu samo reci postovi vidovite u vezi sa temom sta vas je danas nasmijelo, kao i srodni humoristicki

Odgovori