Najbolji postovi na Bolu

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Najbolji postovi na Bolu

#16 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:[eusa_think.gif] ma koji jel ovaj
vidovita_dzemila je napisao/la:dabogda svaki dan imala nešto napisati na ovu temu amin bože [eusa_clap.gif]


da sam nizala sestrine bisere na konac sad bih imala lijepu ogrlicu.

ne, nije glupa. naprotiv, jako komunikativna, fakultetski obrazovana, radi kao pravnica u DGS-u.
ali neka područja su za nju španska sela. recimo tehnika.
prije par mjeseci zove me i kaže hajd da ti pošaljem MMS, ali preko bluetootha da ne trošim kredit, a ona kod svoje kuće, ja kod svoje, udaljene 5-7km.



kupila juče kompjuter i zove me non-stop, kako ovo, šta mi je ovo. ko da sam ja neki stručnjak, ali u odnosu na nju jesam. pitam je koje programe imaš na desktopu i ona čita
my documents
my computer
mocarela (mozilla) [eusa_wall.gif]
kasnije pričam bratu za mocarelu kad on nazva sestru i kaže joj "nahrani miša mocarelom" (miša od kompjutera)

svi su za vristanja.... :lol:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Najbolji postovi na Bolu

#18 Post Postao/la paparaci »

basista je napisao/la:.. Neobicno ali istinito.. sabina koja nije muslimanka,pokrene temu o pokrivenim zenama..postavi pitanje,,,nakon njega uslijedi pune 23 strane postova.. i uglavnom niko joj ne odgovori na to pitanje.. Osim Puza i Paparacija..
Zar je moguce da zena,katolkinja,koja uz sve to,odavno nije bila u Bosni,skonta stvar a ovdje... jock! ..
Sto se tice price o prisilnom pokrivanju djevojaka,tokom malodobnosti,mislim da niko nema pravo,dirati u neke tradicije.. pogotovo ako su visestoljetne.
Ne kazem da tu praksu odobravam nego kazem da su ljudi..zivi insani.. boziji stvorovi.. i niko nema pravo da im vodjen vlastitim stavom (mozda i pogresnim) oduzima nesto iz tradicije.. To su TOTALITARNI STAVOVI.
Dakle,fasisticki,komunisticki,cobanski i ulicarski stavovi..
Takva djevojka,nakon sto postane zrela i samostalna osoba,svakako moze skinuti mahramu ako zeli..pa prema tome....
I ja sa protiv potpunog pokrivanja lica i tijela.. Malo mi je to pretjerano.
Podrzavam sve muslimanke koje zele nositi hidzab (muslimansku mahramu)
Razlozi su vjerske,nacionalne i tradicijske prirode.. Mada ima tu i onog..estetskog.
Dijelim misljenje pojedinih ucesnika na ovoj temi,da su takve djevojke,jednostavno egzoticnije.. bar meni.
Koliko sam ja razumio Sabinu na pocetku teme,pona je htjela,da zajedno krenemo u traganje,za novom definicijom zenstvenosti. tacnije receno,mza izrazom zene koja slijedi tu novu definiciju.. i sta bi to sve bilo.
Cak stavise,to uopce ne mora biti vezano za Islam.. bar ne nuzno.
Meni licno,kad neka u minicu proseta,vidim samo komad picetine u njoj..
Dakle,dodijalo vise.. svejedno mi..jel joj se vidi pupak ili gace..
U pitanju je traganje za novom formulom zenstvenosti.. a to bi trebalo ovoj planeti. Mozda bi tada,bilo manje pedera i njihovih saveznika na zenskoj strani.
Dakle,tema bi mogla biti zanimljiva,gledano kroz ovu prizmu.
Helem..,, Islam ima neki prijedlog za to.. a to je ta egzoticna odjeca.. Istina je da djevojke djeluju nekako,teze dostizne,u smislu njihovog osvajanja..
dakle i muski bi morali da promjene pristup zenama.
Osim toga,taj estetski izraz i same djevojke bi nagnao da malo drugacije razmisljaju o sebi.. Malo odgovornije..
Tragale bi za nekim drugim pogledom na zivot i momke.. ukratko,slazem se sa Sabininim postovima na pocetku teme.. Dakle nije Islam,nego sta to Islam moze ponuditi a da se svecivilizacijska kriza drustva prebrodi.. a ta kriza je zaista zahvatila dosta toga u svim spektrima zivota.
Trebalo bi te fundamente covjecanstva,malo poduprijeti..
Dakle,Islam ima prijedlog i to dobar..
Ucinimo zenu privlacnijom a na drugaciji nacin.. da muskarac ne pomisli samo "da mi je da je pojebem" .. nego da pomisli "da mi je s njom zivot da gradim i da mi ona u centru bude..tak lijepa" Ujedno i zena da promijeni shvatanja..
Ne simpatisem bas one,koje misle da me mogu osvojiti sa sisama i tako to.
Dakle,nacin gradjenja savremene porodice je u pitanju.. A porodica je osnovna celija ljudske civilizacije na planeti.
Tako da neke buduce Sabine,ima ko nauciti nekim drugacijim,manje razgolicavajucim vrijednostima.. Ovo razgolicavanje,nije fizicki zamisljeno nego..onako.. cisto idejno.. Mozda su se zene razgolitile jer je to postultat..sadasnjeg nacina zivota. ovu recenicu cu ponovo da napisem .. Mozda su se zene razgolitile jer je to postultat sadasnjeg nacina zivota.
Postavlja se pitanje,sta je sljedece?? Odgovor glasi.. Nema sljedeceg jer su vec gole na ulici i nude ono zadnje sto im je preostalo.. pa koja ima bolji batak,boljeg ce i ugrabiti.. Zenstveno.. nema tu sta..
Naravno da i one u minicima mogu biti muslimanke.. Ja tako misim.. Ne mora znaciti da su one fufice neke.. Ali potrebne su nam osnovne promjene.. Ovo ide toliko duboko.. Pa mozda cak i do Adama i Have..
Takva bi ova Tema trebala biti po mom misljenju..
A ovaj post sad zavrsavam jer idem na kupanje.. a kad se vratim... necu ga nastaviti.. [cool.gif]
[eusa_clap.gif] [evojele9.gif]

Odgovori