Za svu decu koja su rodjena i prezivela 1950-e, 60-e , 70-

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

Za svu decu koja su rodjena i prezivela 1950-e, 60-e , 70-

#1 Post Postao/la johnny »

Preziveli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je bolela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetes.


U to vreme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od domasaja dece" na bocicama sa lekovima, vratima i ormarima.
Kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e i pisali se u krevet.


Kao deca, vozili smo se u autima bez pojasa i vazdusnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rosulama.


Pili smo vodu iz creva za zalivanje baste a ne iz flasica kupljenih u supermarketu. Delili smo flasicu Kole sa nasim prijateljima i
niko nije umro zbog toga.


Jeli smo mlecne sladolede, beli hleb i pravi puter, pili kole koje su i tada bile pune secera ali nismo bili debeli zato sto smo smo se stalno igrali napolju.


Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se celi dan, sve dok se ne upale svetla na ulici, zmurke, planova, klisa, klikera, Partizana i Nemaca, kauboja i Indijanaca, zaloga i svega ostalog sto je samo decija masta bila u stanju da smisli.

Neretko, niko nije mogao da nas nadje po celi dan.

I nikad nije bilo problema...


Provodili smo cele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica naucili smo kako da resimo problem


Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme sa koncentracijom u skoli.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.


Nama nisu prodavali drogu ispred skole...


Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
nikakve video igrice,
nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva),
nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms.......

MI SMO IMALI PRIJATELJE
I MI SMO ISLI NAPOLJE
DA SE DRUZIMO S NJIMA !


Padali smo sa drveca, znali se poseci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga


Igrali smo se lukovima i strelama, pravili katapulte i bacali petarde za Novu Godinu i sve smo to preziveli bez posledica!


Isli smo biciklom ili peske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!


Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
U stvari, bili su cesto stroziji nego sam zakon!


Mi nismo provodili jedan vikend sa mamom a jedan sa tatom. Mi smo imali jednu kucu i jednu porodicu.


Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji covecanstva

Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
i naucnike do danas.


Imali smo slobodu, pravo na greske, uspeh i odgovornost.
I naucili smo da zivimo s tim !

I ti pripadas toj generaciji?

CESTITAM!
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#2 Post Postao/la Bijesanpuz »

Ja sam dijete 80-tih.. mozda ne spadam u tu tvoju grupu.. ali ipak vecinu toga sam i ja radio i uglavnom mi je bilo slicno kao u tvom prvom postu..

Puna glava frga, noge pune posjekotina, ogrebotina i raznih udara....

al je to bilo dobro vrijeme...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

#3 Post Postao/la johnny »

Ma nije hteo da stane ceo naslov texta:
"Za svu decu koja su rodjena
i prezivela 1950-e, 60-e , 70-e & 80-e !!"
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la sabinax »

aha i 80-te su u pitanju....
Ja sam jedna od tih generacija....¹irok diafazon....ali znam da nam nista nije falilo, padalo se sa stabala, radile se kucice od kartona, ganjale se maèke, bili smo i prljavi i pra¹njavi....ali mislim da nam je bilo ljepse nego danasnjim klincima koji vecinom bleje u TV ili kompjuter, hrane se galofak hranom...mi smo najcesce visili po tre¹njama i skupljali kupine po prasnjavom putu...
Vozili smo bicikle na nenormalnim daljinama i jos s prijateljicom na centralnoj ¹tangi, nije bilo toliko prometa i mogla se nabijati lopta posred ulice...padalo se, koljena su vjecito bila razbijena...ali kome je to smetalo
NIKOME....i evo prezivjeli smo....koliko dugo cemo ¾ivjeti, ne znam, ali djetinjstva cu se uvijek sjecati
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori