Budjenje

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#31 Post Postao/la dare__71 »

ev ovaj forum bozije davanje za moje ustajanje,spavam sto mogu duze a kada ustanem neprogovaram dok nepopijem pola litra kafe :P

Avatar
pipidugadevetka
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 207
Pridružen/a: 27 Sep 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#33 Post Postao/la pipidugadevetka »

Budim se ko metak ustajem iz kreveta, kafa nije bitna ali je bitno da je lijep dan i sunce da zove kroz prozorce

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#34 Post Postao/la maida_20 »

Nisam nimalo zloæa kada ustanem rano :D
Odem odmah do kupatila umijem se,skuham kaficu,dobro zasladenu i to me onda onako bas bas razbudi!

Ako jedan duzi period ustajem u isto vrijeme onda kod mene budenje ide automatski ,pet,deset minuta budim se prije nego sto zvoni sat hahaha :lol:

A desilo mi se sada za ramazan nesto ludo...
Prije nego sam krenula na spavanje ukljucila budilnik da me budi sutra dan na sehur i stavim mob. na sto pored kreveta....rano u jutro mama me budi,nekada oko sest sati i govori kako smo zakasnili svi ustati na sehur i da nisam navila sat :lol:
A kada sam se razbudila nadem telefon ne na stolu nego pored prozora(a i spavam pored prozora :) )
Sto znaci da mi zvonio sat,ja ustala,ugasila i ponovo zaspala :lol: :lol: :lol: a nemam pojma,ne sjecam se bilo cega...

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Budjenje

#35 Post Postao/la belly_dancer »

ajme najdraže mi je buđenje nakon neke noćne more,kad vidim da je ipak sve ok...
a inače sam ljena za ustat...najrađe bi se obrtala u krevetu po sata i tek onda...al pošto je ovo brz grad,nema uživanja za mene... :cry:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Budjenje

#36 Post Postao/la badgirl »

budjenje ...hmm
sve zavisi kako se budim . ako moram raniti , onda mi trebaju 3 budilnika da bi se probudila , a nekad malo i ta 3 :mrgreen: i onda ustanem ,u prolazu nastavim vodu za kafu i u kupatilo , dok ja ono osnono uradim i voda je provrila i onda jedno 20 min mi treba uzkafu i cigaru da se probudim ...

a ako nemoram raniti , ako sam slobodna onda se probudim ko leptirica , naspavana , zadovoljna, malo upalim muziku , napravim dorucak , kafu i uzivam :mrgreen:

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Budjenje

#37 Post Postao/la JAS »

Ma pre nego zazvoni alarm ja sam vec budna....i vecito nenaspavana [huh.gif]

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Budjenje

#38 Post Postao/la badgirl »

papaya je napisao/la:Moja majka je ulazila u sobi u maltene vristala
USTAJTEEEEEEEEEEE.
Bile su tu neke promjene, poput
DIZHTE SEEEEEEEEEEE
ili
AJDE AJDE AJDE AJDE.

Cjeli dan ti upropasti.
Meni je jako vazno to lijepo i tiho budjenje.
Ja ustajem 15 minuta ranije samo da bi celebrirala to.
Tako se pocinje dan.

I nema nista gore od onih koji ustanu i odma ujedaju.

Kakvi ste vi kad se probudite?

uh moja mama je postala pravo gemein ...kad odemo u bosnu i ja naravno volim odspavati malo ...ona sad ne dolazi sama i budi me nego posalje djecu ... [Real mad.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Budjenje

#40 Post Postao/la badgirl »

vidovita_dzemila je napisao/la:ja kad odem na selo tata legne neveče u 9 sati a ustane u 5 i onda mene budu oko 7.

stane na dno stepenica i svaki put isto

"oo, Majo!"-iz sveg glasa

a ja odozgo
"Å¡ta je"

on
" a šta šta je, šta šta je!!! sav narod po njivama, a ti spavaš"

ja
"pa neću ja na njivu"

on
" nek nećeš ali ustani iz solidarnosti"

i onda ja moram ustajati nakon samo 5 sati sna otprilike


a kad sam u mostaru nema problema jer on radi pa spavam duže [Happy.gif]


uh ...imam i ja jednog takvog :lol: ..
al moj brat bogami ipak ne ustane, a ja moram ... a bas uzas .. svaki dan ustajes u 5 i onda i na odmoru moras raniti [eusa_wall.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Budjenje

#41 Post Postao/la beca »

ja sam super kad se probudim, od prvog osnovne se sama budim, roditelji su radili od ranih jutarnjih sati, imala sam svoj rozi sat (boja kao nick drecava) i sama ga stimala po potrebi....

sad se takodjer bez problema budim, i nisam od onih koji ne mogu progledati dok ne popiju kafu, znam ustati veeeeoma rano, sto se da primijetiti na forumu, pospremiti cijeli stan i onda na miru piti kafu...

nije mi merak piti kafu kad je nered oko mene, uzivancija mi je da je sve na svom mjestu, a kafa ispred mene...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Budjenje

#43 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:voljela bih više nego išta da sam jutarnji tip, da ustajem u 7-8 sati jer je jutro tako predivno.

ja sam mozda 2 puta i zivotu ustala iza 9h, bio je u pitanju docek Nove, to je sve navika, prije, dok nisam bila na forumu, do 11 ja zaspim, ali sad znam do 5 ujutru ostati, ja sam do pola 8 na nogama....i fakat nema teorije da zaspim opet...

ja kad bih u 11 ustala, meni bi propao dan, nista ne bih stigla...

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Budjenje

#44 Post Postao/la badgirl »

beca_jovi je napisao/la:
nije mi merak piti kafu kad je nered oko mene, uzivancija mi je da je sve na svom mjestu, a kafa ispred mene...

e vala ja ju moram popiti i cigaru zapaliti pa nama kad bi sve gorilo oko mene , iako sam nocna ptica ujutro moram ustati pola sata ranije da na miru popijem kafu [oha.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Budjenje

#45 Post Postao/la beca »

badgirl je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:
nije mi merak piti kafu kad je nered oko mene, uzivancija mi je da je sve na svom mjestu, a kafa ispred mene...

e vala ja ju moram popiti i cigaru zapaliti pa nama kad bi sve gorilo oko mene , iako sam nocna ptica ujutro moram ustati pola sata ranije da na miru popijem kafu [oha.gif]
ja bih ustala sat ranije (ako imas od cega uzeti pola sata :D ), pospremila, pa onda ceifila

i da...merak mi se sminkati uz prvu jutarnju kafu..

Odgovori