Caranje

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#18 Post Postao/la sabinax »

ma to je drugo...vise zabava, a ovo su bas zlobe

Vele kada se skinaju cini i prokletstva da se to vraca toj osobi koja ih je bacila....tako kazu 8)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Caranje

#22 Post Postao/la beca »

Ne smijem reci da to ne postoji, jer se bojim da me ne stigne, ne dao Bog ( znaci cim se bojim vjerujem);

Kao sto Dzemila rece, ja se slazem, sve je to do covjekove psihe, autosugestije, ja jedino znam, da kad me nesto strasno psihicki poljulja, uradim neko dobro djelo, ljepse se osjecam i za nekoliko dana prodje.
A prica na ovu temu znam bezbroj...mozda neki drugi put...
Zadnja izmjena: beca, dana/u 10 Mar 2009 19:22, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Caranje

#24 Post Postao/la maida_20 »

uvijek se naježim i na samu pomisao da postoji to čarenje i da djeluje...

Ali evo pored priča koje sam čula od pojedinih osoba,mama je jednom našla u trgovini u kojoj radi iza police(fino skriveno)komad "željeza"-poput onoga što se salijevaju strave-ne znam ni šta je to u stvari.
To željezo kaže oštro puno špicavih ispupčenja...našla ga je i bacila u kanalizaciju!
Odmah nakon što je to iznjela iz radnje...mušterije navalile kao lude u trgovinu,priča ona!

Ne znam zaista,možda je to zaista sve čovjekova psiha...
Ali odakle taj komadić željeza koji je pronašla? [wow.gif]
ÄŒudno je...navodi te to na svakakve pomisli...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Re:

#26 Post Postao/la beca »

dojbinica je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:Sujevjerje je kad ti crna macka predje preko puta a ti odma mislis da ce se nesto lose desiti.. i slicne situacije..

A sihr i zapisi.. to se moze svakom desiti.. Bez obzira dali vjerovali u to ili ne..

mislim da ima nešto, što se naučno ne može objasniti

naravno da postoji objasnjenje

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re:

#27 Post Postao/la paparaci »

ekranka1 je napisao/la:pa nema veze sad naziv ,mozes ga ti zvati i vrag i djavo ,ali postoji
ima veze, jer dzin i sejtan(djavo/vrag) nisu isto!

hypnose je napisao/la:Ja sam isto cula svakakvh prica ....ali mi je stvarno tesko vjerovati da su istinite, pa da tako moze ne bi bilo ratova nego bi se samo carkama unistavali....
odemo nekom hodi ili nekoj babi i narucimo np.da politicare koji nam se ne svidaju sredi..... [eusa_naughty.gif] [eusa_naughty.gif] stvarno nemoguce
pa ne ratuju politicari, nego narod ;)
tako da je to potpuno druga dimenzija :)

ljudi se bave tim iz privatnih razloga. ne interesuju njih politicari, itd.

meni te osobe nisu jasne koje idu tako hodzama ili popovima da im se prave zapisi za nekog(u negativnom smislu tj. da nekom zlo nanesu)! niti su takve hodze koje to prave uopste hodze tj. vjernici! to je veliki grijeh!

istina je da postoje i dzini i sejtani i da postoji moc tih zapisa tj. sihira. sam sam cuo razne price i uvjerio se u neke licno! kao sto je vec neko rekao, to uopste nema veze s tim da li je neko vjernik ili ne.
sabinaX je napisao/la: Vele kada se skinaju cini i prokletstva da se to vraca toj osobi koja ih je bacila....tako kazu 8)
ne vraca se to toj osobi. nego u slucaju da saznas da ti je neko podmetnuo sihir i pronadjes ga, tad ti se pojavi ta osoba koja ti je to uradila tj. "dodje ti na noge" sama!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Caranje

#28 Post Postao/la nella26 »

S obzirom da sam čula dosta priča o tome vjerovatno je da ima nečeg tu ali ne razumijem ljude koji mogu nositi na savjesti činjenicu da su nekoga unesrećili
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori