Sta raditi kad nema struje?

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#18 Post Postao/la vornevljev »

Butterfly je napisao/la:
vornevljev je napisao/la:Ja se prisjetim rata,èetiri godine bez struje,osim sto su posljednju godinu svakoj ulici u Cazinu (a tada sam tamo ¾ivio) odreðenim danom jednom sedmièno davali elektriku.

Jednostavno bilo je normalno da nema struje,navikne¹ se i to je to.

Danas kad nestane struje,po danu se maknem iz kuæe,po noæi isto tako jer uvijek ima neki birc koji posjeduje agregat (ko ka¾e da nema struje),a ako kojim sluèajem ostanem kod kuæe onda svijeæe i èitam.
Isti slucaj kod mene,samo sto mi nismo imalli po pola godine neka i vise struju
A sad kad nestane po danu uzmem neku njigu citati, a ako je navecer samo se okrenem spavati :lol:
Pa mi u Cazinu nismo prve tri godine nikako imali znas,ovo sto su pustali to je tek zadnju godinu.
A u Bihacu je bila druga prièa,gore se "krala" struja ono ljudi se kaèili ¾icama i imali struju cijeli rat,a bilo je toga i u Cazinu ali jako malo.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#20 Post Postao/la Bijesanpuz »

vornevljev je napisao/la:
Butterfly je napisao/la:
vornevljev je napisao/la:Ja se prisjetim rata,èetiri godine bez struje,osim sto su posljednju godinu svakoj ulici u Cazinu (a tada sam tamo ¾ivio) odreðenim danom jednom sedmièno davali elektriku.

Jednostavno bilo je normalno da nema struje,navikne¹ se i to je to.

Danas kad nestane struje,po danu se maknem iz kuæe,po noæi isto tako jer uvijek ima neki birc koji posjeduje agregat (ko ka¾e da nema struje),a ako kojim sluèajem ostanem kod kuæe onda svijeæe i èitam.
Isti slucaj kod mene,samo sto mi nismo imalli po pola godine neka i vise struju
A sad kad nestane po danu uzmem neku njigu citati, a ako je navecer samo se okrenem spavati :lol:
Pa mi u Cazinu nismo prve tri godine nikako imali znas,ovo sto su pustali to je tek zadnju godinu.
A u Bihacu je bila druga prièa,gore se "krala" struja ono ljudi se kaèili ¾icama i imali struju cijeli rat,a bilo je toga i u Cazinu ali jako malo.
toga je bilo i u Buzimu.... kradje struje.. samo nabacis na zice i svijetlis.. samo problem kad iskopcaju osigurace na trafonu..

al opet narod se dosjeti... pa stave umjesto osiguraca viljuske i struja radi... :D
A imali su neki staaaari zuti kamion... i samo vidis prolazi cestom dole.. znaci nestat ce struje... i nestane.. oni ni ne vrate se do svog ureda.. a struja opet dodje.. i cijeli dan tako.. ovi ukljuci ovi iskljuci :D :D
:lol: :lol:
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#21 Post Postao/la indeks »

Hmmmmmmmmmm,prva asocijacija,rat i duuuuuuugi periodi bez struje :huh:
pospremanje kuce metlom,Boze sacuvaj,jedno radis ,drugo prljas :D sva prasina se digne,i hajmo Jovo nanovo :lol:
A noci?Noci su bile dozivljaj za sebe.............visis na prozoru,i gledas da li negdje`svijetli`,tada zasvijetli i neki tracak nade u tebi da ce mozda,kazem mozda 8) ,biti struje koji minut,da usisavas,kuhas,ukljucis bojler,sve istovremeno :lol: ,i onda,joooooooj,kako mrzim tu rijec :angry: ~Raspad sistema~ :angry: ,jer svi stanari u isto vrijeme rade to sve isto i jebeni sistem strujni koji ne moze da podnese toliko opterecenje :angry:
Improvizovana rasvjetna tijela :lol:kako je bilo zanimljivo ispitivati i proucavati sta od datih sirovina najbolje i najduze gori ,a tek ujutro,kada ustanemo,kao da smo bili u rudniku,crne mrlje oko nosa,usta,ociju :lol:


A sada?
Ako sam na poslu,rijetko nestaje struje,ali svi kazemo~Jeeeeeees~ :D ,jer ne rade ni dijagnosticki aparati,manje posla :D
Kuci?Ako je dan,rondam,rondam,vracaju se uspomene na rat,i kontam kako smo prezivjeli bez struje :mad: ,opcije,da li da se spremim i izadjem vani,ili da se zavalim i bacim hrrrrrrrrrrk dok ne dodje :D
Noc?Opet nervoza,svijece me nerviraju,nemam net,nemam tv, :angry: ,opet rondam,i opet sta drugo,nego pod dekicu i baciti hrk :D

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#23 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

cekam da se mrki62 izjasni na ovoj temi
pa da ga podrzim

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Sta raditi kad nema struje?

#27 Post Postao/la sabinax »

Joj ja nikad necu zaboraviti kad smo se doselili prvi dan u kucu, stara kuca, bio april, brzo se mracilo i mi greskom utaknemo u jednu neispravnu uticnicu i nestade struje, izbaci glavni osigurac, a kako smo tek uselili nismo znali gdje se nalazi razvodna kutija ni osiguraci, gdje su nam rezervi osiguraci, nista, nekako se uspjeli presvuci i zaleci u krevete (kako smo ih napravili i nasli pidzame nemam pojima), ali nije bilo druge, leci i spavati u 21 sat 8)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Sta raditi kad nema struje?

#28 Post Postao/la nella26 »

Odmah me podsjeti na rat.
Joj ne znam legla bih spavati da je noć a izašla vani ako je dan
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Sta raditi kad nema struje?

#29 Post Postao/la beca »

nella26 je napisao/la: a izašla vani ako je dan
:lol: :lol: ispada da moras izaci vani samo ako nestane struje [laugh.gif]

ja bih legla spavati, iaonako mi malo fali, ubilo koja doba dana ili noci mogu zaspati / kad sam u trci uvijek /

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Sta raditi kad nema struje?

#30 Post Postao/la maida_20 »

ma priiiičati ili spavati...ili se spremim u grad...bole me brige [mmmux2.gif]

Odgovori