Godine!

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Godine!

#1 Post Postao/la maida_20 »

Koliko vi imate godina?

Osjecate se jos uvijek mladim? :P :mrgreen:

Volite li uopste pricati o svojim godinama?

Slavite li rodendane kao i prije ili iz godine u godinu shvatate da se tu nema sta slaviti,da smo samo stariji jos za jednu godinu?

Mislite da sa godinama sve teze i teze pronalazimo novi posao ako nam je neophodan,partnera,da se sve teze uklapamo u neke nove zivotne okolnosti...itd. itd.

Jeli istina da s godinama imamo sve vise i vise obaveza,vecih briga i sl.?

E pa hajd sad da vas cujem... :P

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Godine!

#2 Post Postao/la Bijesanpuz »

eh maida gdje me nadje....da se moze sad kako moja sestica zamjenit sa tvojom nulom.... Bilo bi sve lakse..
Naravno da vise godina donosi i vise obaveza.. Dok si mlad jedino sto brines jeste provod i slicno..
A sad kako godine prolaze... pa sve ti se vishe namecu druge neke stvari..
Recimo ako imas vezu.. postaje sve ozbiljnija.. vec dolazite u fazu planiranja braka i porodice.. A to donosi i nove brige.. Normalno.. treba prvo obezbijedit posao sa kojim ces moci ici dalje i izdrzavati porodicu... Treba ovo treba ono...

Eh da je biti mlad... :P. i da se nemora stariti...
Meni je sad puna glava kojekakvih sitnica... a nikako to sve da sredim...

evo jos mjesec i nesto i rodjendan.. I neznam kako da ga docekujem... sa zebnjom ili sa radoscu.....

"ostarit cemo bezbeli bezbeli.. postat cemo debeli debeli.... sreca traje samo jedan tren... tuga zivot cijeliii"..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Godine!

#5 Post Postao/la grga »

Imam 4 Banke..nije malo,al bogami ni puno..
Naravno da se osiječam mlad,pogotovo u odnosu na one od 5 Banki.I kad budem imo 50,bitz ću mlad u odnosu na one od 60.Ma garantiram ti uopće nisu bitne papirnate godine,već kako se osobno osječaš,netko se sa 55 osječa mlad,a imaš i onih sa 25 godina,a osječa se kao da mu je 50..
Što nebi pričo o svojim godinama,pogotovo što mi večina kaže da mi nebi dali preko 30 godina..
Rođendane sam već sa 20.smatrao nečim baš suvišnim,pa što ako si rođen/a prije toliko godina na taj datum.Što se ima tu kao slavit,to što si godinu stariji baš i nije neki razlog za feštu..Al uvijek se to onak malo obilježi više običaja radi..
Logički je da je teže mijenjat posao ako si stariji,uzmi na primjer da ti imaš firmu oćeš li uzet nekog od 23 g.il nekog od 50,eto ti odgovor..Danas je napredak u karijeri uvjetovan brzom prilagođavanju,stjecanju novih znanja i stalnom usavršavanju oli ti ga doškolovanju,a zasigurno oni mlađi to puno lakše svladaju..Ma što se posla tiče nakon 30-te postaješ autsajder i držiš ono što imaš..Uostalom ako pogledaš oglase,sve je nekako ili do 28 g. pa do maximalno 30-te godina života..
Što se obaveza tiče u životu sa godinama naravno da ih imaš puno puno više,al sve ovisi i o načinu života.Mislim ako si i dalje samac u nekim 30-tim godinama baš i nemaš nekih pretjeranih briga i obaveza.Kad se oženiš/udaš,pa dođe dijete ili djeca sve se okrene za 360 stupnjeva..To su velike stvari i obaveze,nema više lako ćemo..Tad više ne živiš za sebe nego za dijecu,al moraš prvo to učinit tj.imat da bi uvidjela što je to skrb,briga itd.malo je preopširno da sad razblažem o svim tim segmentima..Ako si samac uopće nije bitno imaš li 20,30,40 pa i 50 godina sam si sa sobom i imaš jedne te iste brige ili ih nemaš,osim ono što si stariji malo si i bolesniji iz samo jednog razloga što više nisi mlad..Teško je sve to opisivat,godine idu i sve zajedno nekako ide po nekim nepisanim pravilima svojim tijekom..Jedino su dvije opcije il si sam il u braku,i to su ta dva toliko suprotna svijeta između kojih možeš birat jesi li za obaveze,brige,odricanja itd..il ta vodit brigu sam i samo o sebi,što i nije baš nešto jako teško.Ne kažem da je nama teško,di ćeš lijepše od života sa voljenom osobom sa kojom imaš i potomke.. Jednostavno nemože se uspoređivat jedno sa drugim,tako da pitanje o brigama,obavezama itd u životu ovisi o izboru i načinu života..A samo nedorasli,nespremni ili oni previše sebični ostaju sami..Sve druge razloge za koje kažu na pitanje zašto su sami vjeruj mi da LAŽU..

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Godine!

#6 Post Postao/la _ramayana_ »

maida_20 je napisao/la:Koliko vi imate godina?
26 ravnih prije tačno 18.dana
Osjecate se jos uvijek mladim? :P :mrgreen:
sigurno,dok jos uvijek ovako razmisljam ja cu ostati vjecito mlada
Volite li uopste pricati o svojim godinama?
sto da ne,meni licno ne smetaju to su samo godine
Slavite li rodendane kao i prije ili iz godine u godinu shvatate da se tu nema sta slaviti,da smo samo stariji jos za jednu godinu?
nego sta u uskom krugu prijatelja i kada mi to finansije dozvoljavju,bude to dobra zabava
Mislite da sa godinama sve teze i teze pronalazimo novi posao ako nam je neophodan,partnera,da se sve teze uklapamo u neke nove zivotne okolnosti...itd. itd.
okrutna istina,ali je tako nazalost
Jeli istina da s godinama imamo sve vise i vise obaveza,vecih briga i sl.?
za sada i nemam bas obaveza,ali bice ih u buducnosti sigurno i preko glave

E pa hajd sad da vas cujem... :P
:lol: :lol: :lol:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Godine!

#7 Post Postao/la sabinax »

maida_20 je napisao/la:Koliko vi imate godina?
Osjecate se jos uvijek mladim? :P :mrgreen:
Volite li uopste pricati o svojim godinama?
Slavite li rodendane kao i prije ili iz godine u godinu shvatate da se tu nema sta slaviti,da smo samo stariji jos za jednu godinu?
Mislite da sa godinama sve teze i teze pronalazimo novi posao ako nam je neophodan,partnera,da se sve teze uklapamo u neke nove zivotne okolnosti...itd. itd.
Jeli istina da s godinama imamo sve vise i vise obaveza,vecih briga i sl.?
Moram citirati da znam odgovoriti
1. 38
2. Osjecam se uvijek mladom, dok god mogu uzivati u stvarima u kojima uzivaju i mladi dotle sam mlada (kao sto je muzika, provod, sala, nacin odjevanja i zivotni stavovi)
3. pa nije da volim ali se ne sramim niti mi je neugodnjak, to je neka velika stvar
4. pa to je istina, ne slavi mi se nesto ekstra vise zbog toga jer mi se s godinama smanjilo drustvo koje obraca paznju na mene i na dobru zabavu, da imam neko ludo drustvo kao nekad (u mladim danima, kad smo jedva cekali neki razlog za slavlje) vjerojatno bih slavila
5. pa sto se tice posla i partnera, tocno je da se traze mlade osobe za posao i da si s 40 nigdje ni tu ni tamo, ali ako zelis raditi mislim da mozes (pogotovo ako nisi zastario u svojim pogledima, obrazovanju i ucmalosti na starom radnom mjestu), a sto se partnera tice...hm ne znam, mislim da uvjek postoji seksipil i s manje i s vise godina opet sve ovisi o duhu
6. dali s godinama imamo vise obaveza, pa ne bas s godinama naucim kako ih lakse, jednostavnije i s manje stresa obavljati
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Godine!

#8 Post Postao/la maida_20 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
maida_20 je napisao/la:Koliko vi imate godina?
uskoro 26. ja i puž ćemo zajedno slaviti na forumu :lol:


Uuuuu ostarilo se... :lol:

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Godine!

#9 Post Postao/la Bijesanpuz »

maida_20 je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:
maida_20 je napisao/la:Koliko vi imate godina?
uskoro 26. ja i puž ćemo zajedno slaviti na forumu :lol:


Uuuuu ostarilo se... :lol:

sut mala... mislis da mi to neznamo :P :lol: :lol: :lol:
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Godine!

#10 Post Postao/la badgirl »

ima 30 godina a uskoro i 31 ...i veselim se tome. veselim se svakom rodjendanu, i svaki proslavim ..
kroz zivot se svasta prodje. nekad se sa 26 osjecamo starima :D :D
a nekad sa 30 i vise jos mladima :mrgreen: .
tako je i kod mene .
o godina ma mi nije problem pricati ( mozda sto izgedam mladja nego sto jesam :mrgreen: )

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Godine!

#11 Post Postao/la mrki62 »

maida_20 je napisao/la:Koliko vi imate godina?
Pored nicka mi je godište :)
maida_20 je napisao/la: Osjecate se jos uvijek mladim? :P :mrgreen:
Dabome , dok se čunjo redovno diže - ja sam mlad ;)
maida_20 je napisao/la: Volite li uopste pricati o svojim godinama?
Niti volim , niti mrzim - svejedno mi je .
maida_20 je napisao/la: Slavite li rodendane kao i prije ili iz godine u godinu shvatate da se tu nema sta slaviti,da smo samo stariji jos za jednu godinu?
Samo okruglo - kroz 4 će biti 50 ;)
maida_20 je napisao/la: Mislite da sa godinama sve teze i teze pronalazimo novi posao ako nam je neophodan,partnera,da se sve teze uklapamo u neke nove zivotne okolnosti...itd. itd.
Da, mislim da sam tu negdje - teže se nalazi posao al ne brinem sad , jer sam ovdje od 1983 godine :)
maida_20 je napisao/la: Jeli istina da s godinama imamo sve vise i vise obaveza,vecih briga i sl.?
Istina, jer su nam životni ciljevi i prohtjevi zahtjevniji a i djeca se rode i za njih se brineš dok si živ.
maida_20 je napisao/la: E pa hajd sad da vas cujem... :P
Imal još šta :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Godine!

#12 Post Postao/la JAS »

29

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Godine!

#13 Post Postao/la maida_20 »

JAS je napisao/la:29





:lol: :lol: :lol: -kratko jasno..."29"

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Godine!

#14 Post Postao/la JAS »

[smile.gif]

Odgovori