Zima zima e pa sta je....

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Zima zima e pa sta je....

#1 Post Postao/la Bijesanpuz »

evo dolazi nam zima... polako ali sigurno... KOliko volite zimu.. zasto volite zasto nevolite...

ja nevolim bas previse hladnocu i nevolim suhu zimu.. ali volim kada snijeg pada... Volim gusti snijeg i mogao bi satima gledati kako pada ili biti napolju dok pada... uzivam.. to mi je ostalo jos iz djetinjstva..
dok sam bio manji.. znao sam u 6 ujutro ustati i odmah izletjeti vani i cistiti snijeg oko kuce.. I odma prave se staze za sanke... na kraju mokar udjes u kucu a mama ceka sa cajem i toplim doruckom...
TO mi ostalo u sjecanju stalno...

Koliko je vama draga i da li i vi uzivate u "zimskoj radosti"...
Ili vam je to samo jedna hladna duga zima koju provedete ispred peci??
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Zima zima e pa sta je....

#2 Post Postao/la _ramayana_ »

Iskreno mrzim to godisnje doba,te de se obuci ko eskim i opet ti hladno, mrzim kad na sebe moram staviti tonu odjece,vise volim ljeto komotnije je,te prehlade, gripe....ma fujj :twisted:
Ne podnosim hladnocu nikako,tako da zimu najcesce provede pored peci grijuci se i izadjem samo onda kad bas moram do prodavnice,fakulteta ili tome slicno.
Zima mi je interesantna samo dok padne prvi snijeg,ali vec nakon sat vremena pozelim ljeto :(

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zima zima e pa sta je....

#4 Post Postao/la paparaci »

zima, zima e pa sta. ako je zima, nije lav :D

ja licno volim zimu pravo. ali samo ako je bas onako kako treba. tj. sa puno snijega! a ne ovo u zadnjih par godina. volim navecer prosetati dok pada i sve svjetluca, taj pogled na jelke, savijene od tezine snijega, pa ono skripanje pod nogama. kao djete sam uzivao u sankanju i grudvanju. to su se pravili bunkeri i grudve za zestoke bitke. sjecam se koliko sam jednom promrznuo, da sam plakao od bolova :lol: a onda meraka kad se "otkravis" kod kuce. udjes skoro u sparet :mrgreen: sankali smo se i navece. palili smo vatru, da bude onako prilicno vidljiva staza.
svako godisnje doba ima svoje cari :)

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Zima zima e pa sta je....

#7 Post Postao/la badgirl »

sve zavisi kakva je zima ...
i meni je zimi najljepsi decembar , ta novogodisnja i bozicna atmosfera, sve okiceno , ma super. kad ima malo sunca , kad je vedro i suho je vani , nesmeta mi zima,ali kad pocnu nenormalni minus stepani ...brrrrrrr ili kad se pocne snijeg topiti pa sve mokro ... :? pozelim se ljata pravo , licno vise volim ljeto i proljece :D

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zima zima e pa sta je....

#9 Post Postao/la sabinax »

Ja zimu volim toliko....da jedva cekam da dode proljece i da ona ode, pocnem je se pribojavati vec u listopadu, a doslovno brojim kad ce Bozić, Nova godina, maškare (koje zavrsavaju krajem veljace)...i vec mi je onda lakse...od kraja veljace ocekujem ZELJNO proljece
Mrzim kratke dane i duge noci, sto odlazim na posao po mraku i vracam se po mraku
kod nas su zime ili ljigave i mokre ili burovito hladne...ako treba birati radije bih odabrala hladno i burovito
eto toliko volim (tj.nevolim) zimu
jedino sto volim je ako imam brdo drva (da ne trebam razmisljati kad ce nestati) i kad se grijem pored peci
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Zima zima e pa sta je....

#10 Post Postao/la im_ex »

BijesanPuz je napisao/la:evo dolazi nam zima... polako ali sigurno... KOliko volite zimu.. zasto volite zasto nevolite...

:mrgreen:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Zima zima e pa sta je....

#11 Post Postao/la JAS »

Ma ono lepa je zima, al da si na neku planinu, u neki bungalov, pa da krcka onamo u cosku kamin neki.....ovako :(

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Zima zima e pa sta je....

#12 Post Postao/la Bijesanpuz »

IM_ex je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:evo dolazi nam zima... polako ali sigurno... KOliko volite zimu.. zasto volite zasto nevolite...

:mrgreen:

nesto smijesno mozda u mom postu ?
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Zima zima e pa sta je....

#14 Post Postao/la diisaaa »

jao kako kod nas snijeg pada kao da je tek nastala zima
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Zima zima e pa sta je....

#15 Post Postao/la im_ex »

BijesanPuz je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:evo dolazi nam zima... polako ali sigurno... KOliko volite zimu.. zasto volite zasto nevolite...

:mrgreen:

nesto smijesno mozda u mom postu ?
oh, ovo tek sad ugledah

ma neeeee ... mislila sam da cu koristenjem tog smajlija biti shvacena - a nisam, vidim
pa dobro, probacu onda ovako
ne radujem se zimi iz vise razloga, pomenucu neke:

nemam obicaj nositi dzempere, rolku nikad i ne nosim, misliti vazda na rukavice, i to mi je mrsko ... hajd, sal tu i tamo; ukratko, ne volim osjecaj natrontanosti; skoro pa nemoguce potrefiti obuci se a da se lagodno osjeca. Obicno, ili je vruce da nervira, ili je hladno, a i to nervira.

A ovdje gdje sam, zima je jako mrska. Ni nalik na zime koje pamtim iz domovine.
Snijeg rijetkost da pada a i kad pada, vazda me asocira na ludoriju da su cak i krovovi posuti solju ... ma uzas, kazem ti
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori