Da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

#1 Post Postao/la beca »

Znate ono kako se kaze "stid me njenog stida"

Jeste li se ikad nasli u situaciji da se zastidite zbog onoga sto je neko drugi uradio, a sa njim ste se tog trenutka nalazili u drustvu?

Ja jesam, puno puta...Uglavnom sam se stidjela jedne kolegice sa kojom sam uvijek izlazila na ispite, a ona je lupala takve gluposti, tipa da su Sofokle, Euripid i Eshil LIKOVI u grckim tragedijama, da turcizmi spadaju u vulgarizme i sl. Ljudima koji nemaju veze sa ovim studijem to nije uopce uzeti za zlo, a osobi koja ce sutra predavati u skoli....hmm...

Takodjer, u vise navrata sam se stidjela raskalasenog ponasanja u kaficima jedne svoje drugarice...

Imam x primjera, ali pisat cu ih sutra...zaista je kasno, ali otvorih temu podstaknuta sjecanjem na poruku jednog momka davno " beco, kad cemo na kafu, voliJo bi se sa tobom iZpricati"....

bice jos primjera....

imate li ih vi?

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

#2 Post Postao/la JAS »

Ja se skoro svaki dan na nekih 10 -20 min osetm tako...imam skota od direktora koi uvek se ono ligavi i balavi pred drugima i deluje tako odvratno to, jos kad izlupa neku glupost u stilu"mrzim ljude koje se ligave pred drugima, mrzim kad lazu iza ledja, mrzim kad glume..."a on sve to radi...ono svi crvenimo u kancelarii zbog njega

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

#4 Post Postao/la badgirl »

to je pura rijetkost kod mene ...
mozda zato sto sam inace tolernatna ..znaci svatko onako kako voli nek i izvoli ..
a mozda i zato sto dok primjetim da bi to bilo moguce necu ni da imam nista sa takvim osobama ..
a mozda zato sto sam i sama jedna od onih blesa i ludjakinja koje valjaju ...ali nevjerujem bas da se neko stidi mene ....ili [eusa_think.gif] [eusa_think.gif]

ali bilo je situcija ...samo ja sam nekako gledala da to promjenim ...
recimo sjecam se da me je kad sam bila mala bilo stid kad bi mi mama dolazila na roditeljski ..kako je obucena , njena frizura itd ..zato sam starog slala na roditeljske [Happy.gif]

isto se sjecam kad sam vodila svoje drugarice , austrijanke u bosnu u buzim ...sjecam se da je ova jedna imala kratke hlace na sebi ...skroz kratke . ja ju zamolila da se presvuce i objasnila joj da to kod nas bas nije lijepo .. :D
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

#5 Post Postao/la sabinax »

joj bude toga...jedna zgoda
Bili mi na jednom atletskom dogadanju i sada spiker prije mitinga najavljuje: "A sada ce uvodnu rijec reci gradonačelnik Rijeka Vojko Obersnel" ...i sad svi zapleskase i kad pljesak zavrsi osoba iz mog drustva povice "*ebo ti Vojko mater"....
Joj sto me bilo sram :oops:
ma znam i ja da Vojko nije izgradio bolju dvoranu...ali mi je zaista bilo neugodnjak [cool.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

#8 Post Postao/la sabinax »

mene isto nije sram ako netko iz mog drustva nesto ne zna, kvragu, niko se nije rodio naucen ... tad pokusam objasniti toj osobi koja je cinjenica tocna...ali me jako zasrami necija nekultura ili ruzno ponasanje
jednom prilikom smo bili na jednoj veceri...i popilo se malo vise, a vlasnik tog restorana je zaista poznat po svojim ispadima, a osoba koja je bila u mom drustvu je bila malo neugodnija kad popije i sta se desilo nih dvoje su se zakacili rijecima gdje je na kraju osoba iz mog drustva sasula sav sitnis tom vlasniku u lice...pokupili smo se i mene je bilo jako sram..... ja nikada ne bih tako rijesila nesuglasice, ali neki put naprosto ne mozes izbjeci nastalu situaciju
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

#9 Post Postao/la beca »

uvijek sam stidila jedne drugarice pred mojim roditeljima... a volim je, a tako ne zna za neke stvari...nema uopste postovanja prema starijima, ja ne bih mogla kod nekog otici, pa se pred starijom osobom pruziti, haman leci na kauc, koristiti se vulgarizmima...i koga ne znam ne bih to uradila, a kamoli koga znam....

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

#11 Post Postao/la beca »

moja tetka ima obicaj ruziti djecu kad su gosti tu, jako ruzno i nekulturno, uzasno se osjecam svaki put...

kako neki ljudi ne razumiju da ono sto imaju raspraviti, trebaju kada gosti odu...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

#12 Post Postao/la paparaci »

sto kaze papaya,to me prati cijeli zivot [Happy.gif] da li iz licnog okruzenja ili sire.
sto je interesantno, ja osjecam neki stid ili glup osjecaj npr. kad gledam ove bisere na "njemacka trazi superzvijezdu" ili tome slicne emisije. nije mi jasno da im niko od familije ili drustva ne ispolji iskreno misljenje o njihovom "talentu".

nekad me bude sramota ponasanja jednog dobrog jarana. on nikog skoro ne persira i nema onog kulturnog ophodjenja sa nepoznatim osobama. nego to on sve ono "jaranski". kao da je sa njima ovce cuvao sto bi se reklo. ali opet na neki nacin i simpaticno. ne zamjerim mu mnogo, jer je dusa od momka! ja i ovaj drugi jaran ga cesto zezamo za to.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

#13 Post Postao/la beca »

ja vidjela kolegicu sa fakulteta neku vece u jednom kaficu sa starijim cikicom....morale smo se pozdraviti prosla sam pored nje, vidjela sam je da joj je nezgodno, meni bilo cini mi se jos gore, da sam imala nacina rekla bih joj da je to njen zivot da se ne crveni....nije je bilo stid svega fol do tog trnutka, a nezgodno joj zbog mene...ne kontam...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: da li vas je bilo ikad stid tudjeg stida...

#15 Post Postao/la beca »

kod nas se na poslu zaradi onoliko koliko se potrudis i uradis, ali se ne dozvoljava da se ne radi apsolutno nista, i nema logike, da si tu bukbvalno nizasta....

moja kolegica, kojoj je sve mrsko, koja pola dana provede ispijajuci kafe, a drugu polovinu pricajuci na telefon, bila je na sastanku prozvana, i sefica joj kaze kako se ne vide rezulatati....

ona seficu stane ubjedjivati kako se ona trudi, slomi se po vazdan, ali joj ne ide....a SVI. apsolutno svi znamo i vidimo istinu, a nju nije stid tako govoriti...kad je to izjavila, samo su se za stolom vidjele pognute glave ostalih kolega....

e to ja nazivam stidom tudjeg stida

Odgovori