Zene, nekad i sad

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Zene, nekad i sad

#1 Post Postao/la beca »

Ovih dana sam samu sebe u vise navrata uhvatila da razmisljam o nekadasnjem nacinu zivota zena...rece jedan drug nesto u smislu, kao trazile ste ravnopravnost evo vam je, u smislu da su zene nekad bile domacice, a muskarci su se brinuli o svemu, donosili novac kuci, zaradjivali, a zena je bila domacica i vodila racuna o djeci...

Bojim se da ne budem pogresno shvacena, ali ako razmislimo, da li je pravilo da djeca koja odrastaju uz majku koja je domacica i koja je stalno kuci, da ta djeca bivaju bolje odgojena i izvedena na pravi put...u odnosu na majke koje grade karijeru, prezaposlene oceve, i na kraju ostane veoma malo vremena koje provodimo sa djecom...

danas je zena zaposlena, gradi vlastitu karijeru, bori se da zaradi novac, a stvari koje je cekaju kod kuce su iste...obaveze....stan treba biti cist i uredan, rucak na stolu, djeca zadovoljna, zena se treba posvetiti sebi, lijepo izgledati....kako to sve stici :lol:

znam ja da je sve stvar dobrog plana i rasporeda vremena, ali se pitam postoji li savrsena zena koja sve to moze svaki dan stici....a sve mi tezimo da budemo takve, ili bar da se priblizimo necemu takvom....

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zene, nekad i sad

#2 Post Postao/la nella26 »

Ma meni se lično više sviđa ova sad žena, nego da budem domaćica.
A biti savršena je nemoguće.
Svaka će nastojati izgraditi karijeru, dobro odgojiti djecu, biti domaćica, uvijek voditi računa o svom izgledu i onda joj opet neko nađe manu, po mogućnosti muž [Happy.gif]
nije nam lahko, zato se ne trebamo ni opterećavati [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zene, nekad i sad

#3 Post Postao/la beca »

nella26 je napisao/la:nije nam lahko, zato se ne trebamo ni opterećavati [Happy.gif]
ah...znas mene [mmmux2.gif]

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Zene, nekad i sad

#4 Post Postao/la mickey »

ma nema nikakve razlike...sve ih nose na isti način

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zene, nekad i sad

#5 Post Postao/la beca »

mickey je napisao/la:ma nema nikakve razlike...sve ih nose na isti način
sta nose

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zene, nekad i sad

#6 Post Postao/la andro »

jucer , danas , sutra tri razlicita pojma , sam tempo zivota je postao drukciji , da to opisem slikovito a da ne budem pogresno shvacen , potpuno opravdavam i postujem zenu koja radi a uz to stigne da obavi i jos nazovi redovne obaveze
419_Untitled_1_1.jpg
slika
slika

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Zene, nekad i sad

#8 Post Postao/la srebrni »

vidovita_dzemila je napisao/la:tajna je u podjeli poslova. naravno ako nađeš dobrog muža. ako žena ima snove, ako se želi obrazovati, zarađivati za sebe, sebično bi bilo da joj se to uskrati samo zbog neke predrasude da žena mora ostati kući.
ne mislim da se djeca roditelja koji rade osjete manje voljenim ili da su lošije odgojeni.
ono jeste ljepše kad je majka tu, uvijek pri ruci, ali takva djeca se uvijek drže za majčine skute, teže se osamostaljuju. bar ja imam takvo mišljenje

znači podjelom poslova između supružnika može se sve stići. i kućni poslovi i djeca i posao i škola i ljubav i sex, kao i razgovor s djecom, druženje s njima.

samo rijetki su takvi muškarci
jesi to probala??? od kuda znas :P
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Zene, nekad i sad

#10 Post Postao/la srebrni »

normalno je da ces biti na jihovoj strani...potpuno razumijem
al...

ni zene nisu kao prije...vecina njih...nikad necete priznat al dobar dio ih trazi lagodan zivot...

vidim oko sebe
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Zene, nekad i sad

#12 Post Postao/la srebrni »

moj stav:


Zene se prilagodjavaju vremenu i mjestu ....i uspijevaju u tome
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: Zene, nekad i sad

#14 Post Postao/la lattemma »

Nekad,zene su radile ili bivale kod kuce muzevi im nisu pomagali. A sada i kad zena radi muz joj pomogne...
I dosta su modernije i skolovanije....
Thank´s god i´m a women

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zene, nekad i sad

#15 Post Postao/la sabinax »

Potpuno shvacam na sta je beca mislila a nekada kad sam bila mlađa razmisljala sam kao i nella...ali s vremenom i kroz iskustva zena shvati da je u stvari nekad davno bilo bolje...
previse smo se trsile da imamo sva prava, da radimo, budemo majke, cak i samohrane majke, upraviteljice, vlasnice tvrtki, politicarke, dobre domacice, uzorne majke, vrijedne kcerke, uredne, pristojne, stalozene, uvijek nasmijane i to se od nas uvijek i ocekuje...mozda i kad shvatimo da vise ne zelimo biti tako dobre svi su navikli da smo takve....postavile smo si prevelike ciljeve sa zrtvom vlastitog mira
danas da me netko pita radije bih bila domacica, da ne znam "nista" i da mi kazu: "pusti to je tebi tesko, ja cu"....ali sama sam za to kriva, pokazala sam da sve znam i da sve mogu sama i sada nema nazad
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori