Zene, nekad i sad

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zene, nekad i sad

#16 Post Postao/la andro »

tekdogoditzi8ey6.jpg
slika
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Zene, nekad i sad

#17 Post Postao/la ra-ja »

@andro bas me je nasmijao..... :lol:

Zena je zena od kad je vijeka nema zene bez kvaliteta.... :lol: ma salim nisu sve zene iste niti sada niti prije bilo.... :!:

Nego zavisi sta si trazio i sta si otkrio na njoj ..da je uspjela osvojiti tvoje srce...pa sada uzivaj....
Znate onu staru poslovicu...nemoj samo gledati ko joj je otac i mati..nego cak i ko joj je djed i cukundjed.. [smile.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zene, nekad i sad

#18 Post Postao/la paparaci »

beca_jovi je napisao/la:a muskarci su se brinuli o svemu, donosili novac kuci, zaradjivali, a zena je bila domacica i vodila racuna o djeci...
pa ja sam ti za nesto slicno ovom, sto cu u daljnjem da pojasnim.

da li je pravilo da djeca koja odrastaju uz majku koja je domacica i koja je stalno kuci, da ta djeca bivaju bolje odgojena i izvedena na pravi put...u odnosu na majke koje grade karijeru, prezaposlene oceve, i na kraju ostane veoma malo vremena koje provodimo sa djecom...
da, tog sam misljenja. razlog tome su licna iskustva kako iz uzeg kruga rodbine, tako i sireg poznanstva. logicno je ako roditelj ne pruzi dovoljno paznje i ljubavi djetetu, da ce ono biti osakaceno u dusevnom smislu i zbog tih razloga potraziti isto vecinom na ulici. cesto biva prepusteno samom sebi i pada pod negativne utjecaje okruzenja u kojem se nalazi. tako da to uzme svoj tok....
danas je zena zaposlena, gradi vlastitu karijeru, bori se da zaradi novac, a stvari koje je cekaju kod kuce su iste...obaveze....stan treba biti cist i uredan, rucak na stolu, djeca zadovoljna, zena se treba posvetiti sebi, lijepo izgledati....kako to sve stici :lol:
zena treba da radi i da zaradi, da gradi karijeru i cini ono sto je ispunjava. ne treba je sputavati! to bez daljnjeg! ali kad se djeca pojave, smatram da nije potrebno toliko da radi kao do tad. dovoljno joj je samo da titra oko djece i domacinstva, a kamo li sta vise. prve tri godine nakon porodjaja nisam za to da uopste radi, a poslije toga moze. i to samo pola normalnog radnog vremena dok djeca malo ne odrastu.
znam ja da je sve stvar dobrog plana i rasporeda vremena, ali se pitam postoji li savrsena zena koja sve to moze svaki dan stici....a sve mi tezimo da budemo takve, ili bar da se priblizimo necemu takvom...
moze, i te kako! mati mi je najbolji primjer za to! ne tovarite sebi previse na ledja, jer niste sami u bracnoj zajednici. tu je negdje i ona druga strana :lol:

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Zene, nekad i sad

#19 Post Postao/la beba80 »

Zanimanje najteze je bit roditelj a pogotovo majka mnogo majke trebaju vise da odgajaju djecu a otac je tu da vaspitava.Kako jednostavno majka treba da odgaja djete onoliko i da nastoji vise nego sto ju je njena majka ucila a kad naidje na poteskoce djete nece da slusa e onda je otac tu koji vaspitava i kaznjava da se dijete mora privinovat majci a imati postovanje prema ocu pa čak i strahopoštovanje ako djete nije razumno odnosno neposlusno.Majci je dovoljno i previse da bude domacica al ko zeli karijeru i zapostavlja djecu imace u vecini slucajeva delikvente jer nije ih obrazovalo.

Avatar
Dioda
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 29 Apr 2009 21:59

Re: Zene, nekad i sad

#21 Post Postao/la Dioda »

beba80 je napisao/la:Zanimanje najteze je bit roditelj a pogotovo majka mnogo majke trebaju vise da odgajaju djecu a otac je tu da vaspitava.Kako jednostavno majka treba da odgaja djete onoliko i da nastoji vise nego sto ju je njena majka ucila a kad naidje na poteskoce djete nece da slusa e onda je otac tu koji vaspitava i kaznjava da se dijete mora privinovat majci a imati postovanje prema ocu pa čak i strahopoštovanje ako djete nije razumno odnosno neposlusno.Majci je dovoljno i previse da bude domacica al ko zeli karijeru i zapostavlja djecu imace u vecini slucajeva delikvente jer nije ih obrazovalo.
Meni iskreno ova prica nije jasna [Happy.gif] Mislim da je otac tu,da ne bi sluzio nicemu :lol: Cast izuzetcima,kojih je jako malo [Happy.gif]
Naravno ima i slucajeva u kojima otac vodi glavnu rijec,medjutim vecinom se to svodi na korekcije vaspitanja kojem je majka udarila temelj.
Drugacija je situacija sa samohranim ocevima,tu se situacija bitno mijenja.

Jedino sto su zene dobile emancipacijom i borbom za ravnopravnost jeste da je briga o svemu spala na njihova pleca.Sto se meni ni najmanje ne svidja.
90% muskaraca danas nije u stanju ni sijalicu zavrnuti,pa stvarno ne vidim kako neko takav moze biti autoritet [Happy.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Zene, nekad i sad

#22 Post Postao/la andro »

NEKADA
logo.jpg

SADA
funny-shoe.jpg
[Happy.gif]
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zene, nekad i sad

#23 Post Postao/la nella26 »

Pa danas nisu ni muškarci što su nekad bili (većina njih), očekuju da je i žena uspješna i da jednako pridonosi njihovoj zajednici.
S tim da žena mora voditi brigu o domaćinstvu i djeci a on kad dođe s posla noge na sto, pivu u jednu a daljinski u drugu ruku, ili će i muškarac oprati suđe, usisati ali ako ti osigurač crkne već je problem, ne zna ga ni on srediti :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Zene, nekad i sad

#24 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

iskreno :arrow: ko nebo i zemlja [thumbup.gif]
slikaslikaslika

Odgovori