Iskustvo sa letovanja

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Iskustvo sa letovanja

#16 Post Postao/la beca »

Iskustva su super, mada ne bih detaljisala, bila sam u sljedećim mestima po jedan ili dva dana: Budva, Sutomore, Bar, Ulcinj, a onda, krećući se prema krajini, ali hrvatskom magistralom uz more, Dubrovnik, Brela, Baške Vode, Split..... bilo je super....iako smo mislili ići na Zadar i Šibenik čak, zaista je bilo predaleko, iskustva su više nego pozitivna

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Iskustvo sa letovanja

#17 Post Postao/la mickey »

ah, ljetovanje je sezona za zabavljanje čehinja :D

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Iskustvo sa letovanja

#18 Post Postao/la alyssa_27 »

ove god. sam bila sa muzem na bracnom na Maldivima i bilo je nezaboravno, maldive preporucujem svima da posjete a ljeto smo bili u bosni i hrvatskoj [inlove.gif]
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Iskustvo sa letovanja

#19 Post Postao/la ra-ja »

Jedno nezaboravno putovanje sa drustvom u Madzarku.ostavilo je u meni jedno predivno sjecanje....

Obuilazili smo mnoge gradove,a izmedjuostalih je kraljica Evrope Budimpesta...
Nesto iz istorije a nesto iz slusanja tudjih utisaka,znala sam o tom predivnom istoriskom gradu..Ali kada sam obisla sve te znamenitosti dosla sam do zakljucka da je sve tako sto sam prije saznala ,tacno....

Budimpesta je jedan istoriski grad,i kada ga obilazite ,naravno s turistickim vodicem,,kao da ste uletili u istoriju...Sa svake zgrade pojedinacno istoriju citate... :!:
Vidjela sam poznati most sa cetiri lava...naravno jos uvijek su bez jezika...
Obisli smo centracni dio PESTE .trg, gdje stoje velike skupture svih kraljeva vladara ,i pored svakog stoji neka znamenitost znacajna za vrijeme njegove vladavine...
Na Budimu se nalazila nekada dzamija ..sada je narodno pozoriste..Ali interesantno je to da se mjesec i zvijezda a iznad mislim krst ili horoz, kao i sahat kula jos uvijek postoji..Nikome nije palo na pamet da to srusi..

Pesta je puna takvih znamenitosti...
Neznam da li je Budimpesta ljepsa u noci ili u dani..meni je bila jednako lijepa oba puta... [smile.gif]

Odgovori