Iskustvo sa letovanja

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

Iskustvo sa letovanja

#1 Post Postao/la irma26 »

Ajde posto je sad i sezona letovanja da pisemo o iskustvima letovanja...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Iskustvo sa letovanja

#2 Post Postao/la srebrni »

e sad zavisi o kakvim se iskustvima radi...ako se misli na neka ljubavna bolje da preskocim temu :)...

a ove godine iz nekih razloga, nema ljetovanja, al je bilo i bit ce brzo akoBgda Sarajevovanja

od drzava koje sam obisao najbolje ljude isa kojima sam jos u kontaktu sreo sam u Egiptu...i imam namjeru sljedece ljeto opet...
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

Re: Iskustvo sa letovanja

#3 Post Postao/la irma26 »

e sad zavisi o kakvim se iskustvima radi...ako se misli na neka ljubavna bolje da preskocim temu
[icon_chuckel.gif]
Recimo meni su Egiptcani odnosno Arapi napasni i dosadni neosecam se lepo i ugodno tamo
Zadnja izmjena: irma26, dana/u 22 Jul 2009 07:07, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Iskustvo sa letovanja

#4 Post Postao/la srebrni »

ozenjen sam i nerado se izjasnjavam na te teme...mozda bi se i imalo sta reci al...

sicher ist sicher :)

ne znam .....mozda si imal to iskustvo...ja sam ih dozivojeo i u tom slislu malo drugacije...egipcane mislim


a recimo u tunisu mogu potvrdit tvoje rijeci mada i tu sve se moze "korigirat" kad je napasnost u pitanju...zena ko zena...nasmijesi se svakom...neko to shvati prijateljski a neko drugacije...

takav je slucaj i sa mojom ihiihih......

a arapkinje Boga mi nisu napasne....vec ......stidno privlacne ...ako ih imas priliku upoznat...
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Iskustvo sa letovanja

#5 Post Postao/la sabinax »

jel to samo od ove godine ili smijemo stara ljetovanja upisivati....ovogodisnje jos nisam dozivjela
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Iskustvo sa letovanja

#6 Post Postao/la nella26 »

Irma pa zar ne bi ti trebala prva napisati svoje iskustvo pošto si već autor teme, a znala si meni reći ako nemam ništa pametno reći da ti kažeš, a ja sam samo tad bila početnik i nisam znala da trebam prva pisati svoje mišljenje, pa pošto si ti stari forumaš zar te trebam napomenuti da se izjasniš :wink:

Pa et bila sam malo sa rajom na moru i bilo mi je super pisala sam negdje o tome i opet ću akobogda ubrzo pa ću o tome malo šire [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

Re: Iskustvo sa letovanja

#7 Post Postao/la irma26 »

sabinaX je napisao/la:jel to samo od ove godine ili smijemo stara ljetovanja upisivati....ovogodisnje jos nisam dozivjela
Bilo koji i ne odnosi se na letovanje, moja greska moze bilo koja turisticka destinacija, osim mora mogu planine i slicno
Jer ima onih kao ti sto svaki dan su na odmoru [icon_chuckel.gif] [icon_flower.gif]






Nela26 e pa devojko Fatima nisam stigla [smile.gif] tik sam htela da pocnem da pisem dovela sam se u iskusnju o cemu, o kojoj destinaciji ?
ajde ovako ti mi reci koju zelis a ja cu ti o njoj pisati
jel moze? [smile.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Iskustvo sa letovanja

#8 Post Postao/la nella26 »

Ma meni je svejedno, ali nisi bila tu neko vrijeme pa pretpostvaljam da si ga korisno iskoristila i bila na ljetovanju, šta god da nam ispričaš biće nam drago :wink:
Zadnja izmjena: Anonymous, dana/u 22 Jul 2009 22:20, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: Off izbrisan
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Iskustvo sa letovanja

#10 Post Postao/la nella26 »

atifas je napisao/la:Koliko sam procitala mi smo na bosna chat pa me malo zbuni da svako pise letovanje koliko se sjecam u bosni se prica ijekavski . Opet fakultet grijesi
De ti malo otkači od Bosne djevojka živi u Njemačkoj, a tamo gdje se rodila priča se ekavica,
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Iskustvo sa letovanja

#11 Post Postao/la sabinax »

jedno od mojih najdrazih putovanja je bilo davne 1990. turneja po Jadranskoj obali i Å¡ire...te godine smo krenuli nas dva para na motorima, Å¡atorima i vrecama za spavanje prvo stajaliste je bilo je otok Pag a zatim Nin pored Zadra (prekrasna pjescana plaza i preljep mali gradic) ovaj drugi par je tu odlucio ostati i vratiti se nakon nekoliko dana (razlog financijske prirode) a mi smo odlucili krenuti dalje, zatim smo skrenuli prema Mostaru (tu sam vidjela stari most prije nego je bio srusen) a prije toga smo nocili u mjestu Igrane pored Makarske tamo je bilo preljepo i od Mostara nekim cudnim putevima do Sutjeske, zatim smo namjeravali na rijeku Taru i iskusati se u splavarenju ali na karti je izgledalo drugacije tako da smo stigli na donji tok rijeke pa nije bilo smisla vracati se, krenuli smo prema Crnoj Gori i mislim da smo nocili u Niksicu gdje smo posjetili druga iz vojske mog prvog muza (tada momka)...drugo jutro smo se poceli spustati prema Crnogorskoj obali. Jedna cesta koja ce mi cijeli zivot ostati u pamcenju...dugo ta cesta vodi pored nekog jezera a sve kroz neke poluovorene tunele jezero je bilo zuckasto plave boje, preljepo.
Dosli smo do obale ne mogu se sada sjetiti ime mjesta ali poznato je a zatim smo uz obalu prema Hrvatskoj...sjecam se Sv.Stefana i naplacivanja ulaza na sto smo bili ljuti jer smo zeljeli vidjeti ali iz inata nismo htjeli platiti, zatim Boka Kotorski zaljev je prelijep...Dalje do Splita a onda smo isli do Korcule nakon toga i Peljesac gdje smo nocili par dana u mjestu Loviste koje je takoder prekrasno i vrlo mirno, nakon toga Hvar (Jelsa) i Brac...Bol jeda od meni najlepsih plaza na Jadranskoj obali, nakon toga Trogir prekrasan starinski gradic i na kraju polako uz obalu do Rijeke...
To putovanje cu pamtiti cijeli zivot...nije daleko niti egzoticno ali mi je bas onakvo kako bih voljela putovati svake godine
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Iskustvo sa letovanja

#12 Post Postao/la sabinax »

Evo jedan dan mog godišnjeg. Da zahebem krizu u dzepu [Happy.gif] odlucila sam ovaj godisnji napraviti nekoliko jednodnevnih izleta prvi je bio Izlet u Istru.
Ja i moja mlađa kcer smo krenuli oko 8 sati iz Rijeke i prvo stajaliste su nam bili Ičići malo mjestasce na moru, tu smo se okupali...naravno da me odmah iznenadilo sto se od ove godine naplacuje cak i tusiranje [huh.gif] krenuli smo dalje uz obalu: Lovran, Medveja, Mošćenička draga, zatim skretanje uz Plomin prema srcu Istre, prosli smo kroz Pazin i iako nam je cilj bilo jedno jezero u Istri odlucili smo dalje prema Motovunu i Novigradu. Motovun je prekrasan gradic do jucer jos nisam bila, poznat je po tome sto se u njemu ljeti odrzava mali filmski festival koji je jako dobro posjecen, naravno placa se ne ulaz vec parking (ali ja sam to nekako svojim sarmom izbjegla [mmmux2.gif] ) Tu se stvarno ima sta vidjeti od prodavaonica autohtonih istarskih jela (gljiva tartuf 450 grama=cca 100,00 kn [eusa_wall.gif] ) do raznih istrijanskih travarica i meda, stari kastel s kojeg se pruza prekrasan pogled na rijeku Mirnu i sve strane Istre...
Nakon toha smo krenuli ka Novigradu, mjestu na zapadnoj obali Istre, grad je lijep ali smo ja i kcer zakljucili da nema mora do naseg rijeckog [smile.gif]. Oko 18 sati smo krenuli nazad uz zakljucak moje kceri da necemo doci kuci bar 4 sata ali uz dobru cestu mi smo vec za 1 sat bili na ulazu u tunel Ucka, odlucila sam skrenuti i sporednim putem doci u park prirode Učka gdje se odmah osjetio planinski zrak. Učka je najvisa planina u mom kraju, tu smo se napili ledene vode...koje smo se vec zaista pozeljeli...i polako se spustajuci vec oko 20 sati bili kuci...
Vrlo lijep izlet i svuma koji nisu bili toplo preporucam da posjete Istru

a moze i ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=PuG3mWwTRms
Privitak/ci
Slika0553.jpg
Slika0525.jpg
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Iskustvo sa letovanja

#15 Post Postao/la sabinax »

Evo ja opet napravila mali izletic cca 67 km od kuce.
Opet akteri ja i Lara, krenuli ujutro oko 9 sati, vrijeme je bilo malo oblacno ali se nismo pokolebale: Bakar, Bakarac, Kraljevica, Crikvenica, Selce...da iskoristimo vrijeme kupanja osvjezile smo se par puta u Selcu, vrlo lijepo malo mjestasce iako mi je pred nosom, sramota me priznati nisam jos bila...zatim smo krenule dalje Novi Vinodolski, pa lagano Jadranskom magistralom uz more, to mi je jedna lijepa tura u svakom zaljevu ima mali auto kamp i lijepa plažica, prolazimo kroz Senj...sljedeca postaja nam je kula Nehaj pored Senja, stara utvrda senjskih uskoka koji su u stara vremena pljackali mletacke trgovce [cool.gif] , ulaznica je 15 kn za odrasle i 5 za djecu, naravno da sam opet dobila popust. Zatim smo krenule dalje prema malom mjestu na moru Sveti Juraj, cula sam ranije za njega ali nikad nisam uspjela naci vremena da ga obiđem i okupam se tamo. Nismo pozalile, to je mali starinski gradic u kojem jos uvijek ribari predvecer idu na ribu, lokalni klinci skacu s mola i rijetki turisti uzivaju. Prekoputa je mali otocic na kojeg smo se i nas dvije okusale preplivati i uspjele, more je cisto ali ima jezeva (sto je pokazatelj cista mora).
Evo ovako smo to ja i Lara zabiljezile (ps.neke slike je on a uslikala)
http://www.youtube.com/watch?v=PvTDP13Am_g
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori