Mahaluse

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Mahaluse

#1 Post Postao/la nella26 »

Ne znam da li je tuzno ili zalosno pricati na ovu temu, ali sigurno u vasoj neposrednoj blizini imate dezurne mahaluse koje moraju znati svaku minutu sta se gdje desava.
Ovdje mozemo pisati nasa iskustva sa istim.
Jeste li i vi dio te populacije ili vas to nervira?
Trenutno mi je naumpala jetrva moje tetke, kad god sam dolazila kod te rodice ona cim me vidi eto je na kafu sa nama i nosi krisaljku kad joj nestane pitanja i podpitanja da slusa sta mi pricamo.
I nisam je vidjela vise od godinu kad me danas prifatila...ccccc hiljadu zasto, hiljadu zato.

A skoro u liftu, ponijela ja neki dÅem da bacim jer ga niko ne jede i par tegli tih stavila u kesu, kad moja kona pita Å¡ta mi je u kesi, ja joj kažem, slijedeće pitanje gdje ću s njim, kažem ja hoću da bacim a ona da ne bacam rekoh evo onda tebi tad je uÅ¡utila, i kažem joj ostaviću ja pored kontenjera ako bude ko htio neka uzme i nasmijem joj se.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Mahaluše

#2 Post Postao/la beba80 »

Nela kad budes pisala o nekoj osobi nemoj odredjivati ko je to jer sve grijehove njene preuzimas na sebe molim te

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Mahaluše

#3 Post Postao/la nella26 »

beba80 je napisao/la:Nela kad budes pisala o nekoj osobi nemoj odredjivati ko je to jer sve grijehove njene preuzimas na sebe molim te
one su za mene mahaluše i gotova stvar, trebaju one misliti o grijehu dok čeprkaju po tuđim životima, i ja ne dozvoljavam da neko to radi sa mnom ma koliki grijeh bio to moje nedozvoljavanje. [wink.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Mahaluše

#5 Post Postao/la im_ex »

oh, payo, jeS ta mahalusha [oha.gif]


Bilo da sam kuci ili odem nekamo, ostavljam upaljeno svjetlo bar u jednoj od prostorija, najcesce u dnevnom boravku.
x puta je od komsinice mi uslijedilo: Gdje si bila sinoc, ja ti polazila na kaVu, vidim svjetlo ti upaljeno, zvonim ...
Pitam u kolko sati, kaze: oko devet mozda i pola deset (navece), kad sam se vracala iz radnje.
I vazda tako kad se nabije na neotvorena vrata. Eto, taman posla da cu joj svaki put reci gdje sam to bila i zasto - nervira to ispitivanje a i polasci "na kaVu" u to doba a bez prethodne najave (tel.) tim vise sto ona kasno jal pihne onu jednu soljicu kafe jal ne pihne [baaa.gif]
Inace, draga mi je zena al to, vala, i da mi je mati, nerviralo bi me
Znas sta kaze jednom:
a ha, sad znam jesil kuci, kad vidim da ti je upaljen tv

aaa ....slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Mahaluše

#7 Post Postao/la nella26 »

:lol: legenda si
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Mahaluše

#8 Post Postao/la ra-ja »

Mahaluse su zene koje idu sa kafe na kafu i samo kupe tudje probleme i prenose jedna od druge...
Ili sjede piju kafu tracaju trecu i traze nacina kako toj trecoj napakostiti..

Ili necije probleme otkrivaju i cekaju momenat .da to upotrebe kao oruje protiv te osobe....
Veoma ruzna osobina.tesko naci nacin da takvim osobama zatvoris usta zauvjek ..jer ako i pokusas,one postaju jos gore,jer kada otkriju da ti smeta ,tada likuju....Takvim osobama je telesna hrana tudji problemi..Zalosno ali istinito... :!:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Mahaluše

#9 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ja kada sam radio u Sarajevu preko puta moje tetke (kod koje sam stanovao neko vrijeme) bila je jedna Nana nekih 60tak godina
Ja uvijek kada sam dolazio kuci (stan) ma bila koja doba to bila samo vidim kod nje poluugaseno svijetlo i zastor na prozoru kako se mice
Znala je kada sam dosao bilo to 1, 3, 5, ujutro ta nana Sefika je sve znala...
Kod Sefike je redovno bilo kako kaze se u BiH SIJELO citaj (zasjedanje AVNOJ-a)
Naravno clan komiteta je bila i moja tetka,koja bi kad dodje s takve sjednice rekla mnogo hodas cuvaj se...
Ali prednost toga svega dva puta su pokusali obiti trgovinu ispod njenog prozora [eusa_naughty.gif] Ali ostalo je samo na pokusaju

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Mahaluše

#10 Post Postao/la ra-ja »

LAFF je napisao/la:Ja kada sam radio u Sarajevu preko puta moje tetke (kod koje sam stanovao neko vrijeme) bila je jedna Nana nekih 60tak godina
Ja uvijek kada sam dolazio kuci (stan) ma bila koja doba to bila samo vidim kod nje poluugaseno svijetlo i zastor na prozoru kako se mice
Znala je kada sam dosao bilo to 1, 3, 5, ujutro ta nana Sefika je sve znala...
Kod Sefike je redovno bilo kako kaze se u BiH SIJELO citaj (zasjedanje AVNOJ-a)
Naravno clan komiteta je bila i moja tetka,koja bi kad dodje s takve sjednice rekla mnogo hodas cuvaj se...
Ali prednost toga svega dva puta su pokusali obiti trgovinu ispod njenog prozora [eusa_naughty.gif] Ali ostalo je samo na pokusaju
nije to Laff-e smisao ove teme..ali neka bude i to su mahaluse..Kada neidu na posao sta zene da rade...Zene i djevojke koje imaju puno obaveza nemaju za takve trac partije i sjela vremena...Neznam sta je sa tvojom tetkom.mozda je tvoja bila nezaposlena,pa se nalazila sa njima.... :!:

A sada da kazem jos po ovoj temi...
Nekako spocetka dolaska na Forum ,naravno imala sam msn..na kojem su se nalazilo 5-6 prijatelja ..Sjecam se dobro ko mi je bio prvi prijatelj ,jedna zena,koja je pokusala da mi nametne svoje misljenje o jednoj forumasici..Mozda je to bilo samo ispitivanje mene kao mene..Neznam ali znam da me nicije misljenje o nekome neinteresuje ,i nevolim ga slusati niti pod razno...Ja zbog tih stvari imama problema i u svojoj kuci ..jer nedam da se iokome razgovara u mom prisustvu.To mi je jednostavno ruzno...
Ako imam sta kome da kazem,ili sufliram to licno kazem ako smatram da je to moj problem...
Inace takva sam uvijek bila i ostala..... :!: :!:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Mahaluše

#11 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

nije to Laff-e smisao ove teme
Dobro kako ti kazes

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Mahaluše

#12 Post Postao/la nella26 »

Valjda sam ja postavila ovu temu i ovo Å¡to je Lafff napisao jeste njen smisao, Laffe ovo za AVNOJ [evojele9.gif] [To funny.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Mahaluše

#13 Post Postao/la beca »

ne nađoh ja tu svoju temu, baš mi žao, znam da sam pisala o svojim komšinicama koje su mi gledale u kese kad idem sa pijace, koje su dolazile mami, a ona nikad nije njima išla, ali to njima nije smetalo, okretale bi se po cijelom stanu ne bi li gdje ugledale prašku.....itd. itd.


ali sada ima nešto novo.....otkad sam se udala, kad idem mami pa ih sretnem, bulje mi u stomak, ali bukvalno, a iznad glave im pitanje Bože da li je trudna....

negdje sam napisala, a moram i ovdje, jer mi je bilo jako zanimljivo, kaže moja prijateljica kad se udala pitale je komšinice u kojem je mjesecu, kad je prošla godina dana, nudile joj trave, mislile da ne može da zatrudni, a kad se nakon tri godine porodila i poslije poroda vratila kilažu, počele joj govoriti da ne brine, ta, svi imaju problema u braku [eusa_wall.gif]

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Mahaluše

#14 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

[laugh.gif]
Tipicno

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Mahaluše

#15 Post Postao/la ra-ja »

LAFF je napisao/la:
nije to Laff-e smisao ove teme
Dobro kako ti kazes
Znam @LAFF-e da si ti otvorio ovu temu ...kada si bio u nellinom izdanju....

Odgovori