IM_ex

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: IM_ex

#61 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:
Zamolila bih da me se postedi neumjesnih komentara!
zahvaljujem

A ja taman htio nešto da zinem :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: IM_ex

#62 Post Postao/la nella26 »

Svakako ti savjetujem da počneš pisati, bar za početak neku skicu, bilješke koje kasnije možeš pretočiti u rečenice, nemaš razloga da žuriš, a pošto se dvoumiš bar teze napiši, vrijeme će ti sigurno pokazati da je trebaš "srediti" i izdati.
Ja ti stvarno od srca želim da uspiješ u tome, ali akobogda tražiću ti primjerak i to sa potpisom [icon_flower.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: IM_ex

#64 Post Postao/la im_ex »

Srdacno ti zahvaljujem na ovako iskrenom oglasavanju [evojele9.gif]
Nemam ja sumnju da bih znala ispostovati nepisano pravilo forme romana, knjige, nazovimo to kako god; znam redoslijed od uvodnog dijela, preko zapleta pa redom do zavrsnog dijela. Ne samo u zavrsnici price, poruka, pouka i simbolika jakosti jedne tugom nepokosene zene bi izranjala tokom price svako malo.
Ni gramatika mi ne bi predstavljala neki velik problem.
Ne bi ni bogatstvo rjecitosti.

S tom zenom nisam razgovarala na temu da pisem knjigu o njoj; jesam, ko zna vec kolko puta, provodeci sate u njenom prisutvu, nekoc, znala joj reci:" jooj, da je napisati knjigu o tvom zivotu ili snimiti film, bilo bi to uhh ... ". Samo bi, onim, njoj svojstvenim osmijehom, osmijehom koji krije i tugu i sjetu u jednom, a koji itekako dobro poznajem, i isti i sama tako nabacim, o mojoj tugi kad je rijec, kimnula bi potvrdno glavom, uzdahnula, brze zavrtila nogom koja ispoljava nemir, onaj unutarnji nemir i tu se nemocno, to se nesvjesno cini; na to se ne ukazuje vec se ocuti.

Pisati jedan takav roman zahtjevno je mnogo cega ... pored ostalog, istaci cu mir, samocu, imanje vremena za to, a ja cak ni to nemam, pored ostalog.
Dobro si me shvatila, kad bih pisala, normalno da bi roman bio dostupan sirokoj javnosti, uz obavezno promovisanje, da.
Mozda se nisam dovoljno dobro izrazila u prethodnom postu; ne prezam ja od negativnih kritika, ne plasim ih se, ma s cije strane da bi dolazile; ne bi me se dojmilo odbacivanje koje pomenuh, niti bi to mogao biti razlog nepisanja romana. Kritike, na koje sam spremna uopce, pozitivne kao i negativne su nesto s cim se mora suociti svako ko s javnoscu ima ikakve veze, bio to muzicar, glumac, pisac, politicar... cak i forumas, svjesni smo. Ko s tim nije rascistio, odnosno, ko ce se kilavo ponijeti pred negativnom kritikom, drzeci se samo onog svog principa,iako vidi da preovladava njegov kontrast, taj je zalutao u naumu, pogrijesio je adresu.

Kolebam se, zaista.


@dugi_74
Hvala ti puno ... i, gle, nije te bilo duze, a ipak si blagovremeno izrazio zelju za brzim mi oporavkom :)
Ovaj buket je prelijep, ali, od tvojih misli i zelja upucenim meni nema nista ljepse.
Sto zelim sebi, od srca zelim i tebi - zdravlje, srecu, ljubav i zadovoljstvo - sve ono sto zelis da imas [evojele9.gif]
hvala puno


[oha.gif]
ps - kakava je ovo guzva, ne mogu da posaljem post [mmmux2.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: IM_ex

#66 Post Postao/la im_ex »

@mrki62

Ajd, tek da ti ne bi mucala jos nerodjena djeca [Happy.gif]

@nella
Ako bih pocela, da, to bi prvo islo u tezama.
Kad pomenuh da furam skroz neki drugi pravac, da mi je uz to vezana zivotna zelja, kad bi mi se ta ispunila, mislim da bih se lakse rijesila na pisanje te knjige.
Veceras mi u vise navrata pade Grga na um; i tako, igrajuci se na zabavnim temama, jedno vrijeme me non-stop "podsjecao" da pisem, spreman, cekajuci s nestrpljenjem da prvi procita moju knjigu, koja bi se stampala kao u stampariji gdje on radi, samo, tad se nije radilo o temi knjige o kojoj sada pricam [Happy.gif]
nella, hvala puno kako na pominjanju savjeta, tako i na srdacnoj zelji za ustrajnoscu, rijesenosti za pocinjanjem pisanja ... za mogucim uspjehom
Dobila bi autogram :D , mozda i s kracom posvetom


@vidovita_dzemila

tebi takodje veliko hvala [evojele9.gif]
Kao sto rekoh, vec par godina od kako me smara ta ideja ... ne moze ona ispariti nikako, nek stoji, ostace otvorena za razmisljanje.
Jedino, steta bi bilo da dragi Bog odluci da me sprijeci na tom putu, nadjem li se rijesena poceti. Takodje, bilo bi mi neizmijerno zao kad tu knjigu ne bi docekala glavna junakinja. Sjetih se one "Smrt je bliza od kragne za vratom" ... hmm ...

A predlog u vezi s procentom popusta za forumase koji predlazes, ne bi prosao ... znas da imaju extra dragi forumasi, dragi forumasi, forumasi koji se respektuju ... itd blize itd dalje [Happy.gif]
a ti bi uzivala popust, svakako. slika

hvala jos jednom, svima vama
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: IM_ex

#68 Post Postao/la im_ex »

@Mic_Sokoli

hmm ... guras me; odluka jos nije pala, a ti mi cestitas na istoj, zaduzujes me
To znaci nesto veliko.

Da sam mocna, Bismilla bi bila zlatom ispisana kao posveta ti, da te sjeti na nesto sto si nekoc savjetovao ... eto, o autogramu je onda suvisna svaka prica.

hvala ti puno, puno, punooo
Sto kazes - nekad se mora i gurnut'
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: IM_ex

#69 Post Postao/la Bebana_de »

SRECNO SUTRA
Privitak/ci
IM_ex..JPG
IM_ex..JPG (5.19 KiB) Pogledano 897 puta.
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: IM_ex

#70 Post Postao/la im_ex »

Hvala
takodje slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori