auto modeli

Automobili, motori... Oldtajmeri i najnoviji...

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: auto modeli

#121 Post Postao/la andro »

DOKING XD
Hrvatski električni automobil oduševio u Ženevi

slika
Među brojnim premijerama na ovogodišnjem ženevskom autosalonu po prvi put našao se i jedan hrvatski predstavnik. Tvrtka Doking iz Zagreba predstavila je svoj prototip revolucionarnog električnog gradskog automobila – XD
XD je kompaktni mališan dugačak 2800 mm, širok 1700 mm i visok 1600 mm koji bi, ukoliko ambiciozni planovi ne propadnu, trebao postati prvi serijski električni automobil na ovim prostorima.

Automobil težak 1100 kilograma pogoni 106 KS snažan električni motor koji razvija 360 Nm okretnog momenta, a snagu crpi iz litij-željezo-fosfatne baterije kapaciteta 30 kWh. Maleni XD, prema službenim podacima, sposoban je ubrzati s mjesta do 100 km/h za 7,7 sekundi te postići 130 km/h, a s jednim punjenjem baterija koje traje od šest do osam sati sposoban je prevaliti od 200 do 250 kilometara.
slika
Pritom bi u gradskom režimu trebao trošiti električne energije u vrijednosti sedam kuna na stotinu kilometara.

U Dokingu tvrde da bi baterija automobila trebala imati rok trajanja od 150.000 kilometara, a planiraju nuditi opcije kao što su elektromagnetski amortizeri i pogon na sva četiri kotača, dok bi ABS, ESP i 360 stupnjeva zračnih jastuka trebali biti dio standardne opreme.
slika
Sve ovo zvuči gotovo predobro da bi bilo istinito, a ženevski autosalon Dokingu bi trebao poslužiti kao platforma za privlačenje investitora jer je za početak proizvodnje potrebna investicija od milijarde kuna te još uvijek nije poznato koliko bi mališan u konačnici trebao koštati.

Prema tvrdnjama ambicioznog proizvođača poznatog po strojevima za razminiranje, već su u prvim danima ženevskog autosalona zaprimili pozitivne reakcije uglednih investitora te su inicirani i prvi poslovni sastanci koji bi mogli rezultirati skorašnjom serijskom proizvodnjom.
slika
slika

Avatar
meris36
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 165
Pridružen/a: 18 Okt 2008 01:10

Re: auto modeli

#122 Post Postao/la meris36 »

......
Privitak/ci
nm-bmw-7.jpg
Ne znas koliko zvjezda na nebu ima, ne znas kako je meni nocas zima, ne znas koliko Te zeli netko, ali znaj d aje uz Tebe iako si daleko.

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: auto modeli

#123 Post Postao/la nermin01 »

[evojele9.gif] ..meris... [smileycrushhx9.gif]
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: auto modeli

#124 Post Postao/la alyssa_27 »

dolazi u obzir samo Audi [thumbup.gif] [smile.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: auto modeli

#125 Post Postao/la mrki62 »

alyssa_27 je napisao/la:dolazi u obzir samo Audi [thumbup.gif] [smile.gif]
ÄŒuj samo AUDI [muzikafo1.gif]
Ako Upali Dobro Ide [Happy.gif]

Inače sam mišljenja da se treba vozikat sa solidnim autom - što manje novaca , jer auto prije služi za prijevoz a svo ostalo dokazivanje sa autom je bez veze , jer to dokazivanje ima svoju ne baš malu cijenu [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: auto modeli

#126 Post Postao/la alyssa_27 »

kakvo dokazivanje, majke ti [huh.gif]
za duze relacije je najbolji, i za ove podrucje u kojem zivimo,a ne vozikamo se samo ovdje, vec tamo amo [smile.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: auto modeli

#127 Post Postao/la mrki62 »

Mislio sam općenito a da ti samo predočim o kakvoći auta, ako želiš zaista dobar auto , onda je to Subaru legacy , limuzina ili karavan http://carphotos.tk/2011-subaru-legacy-2-5-gt-limited/
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: auto modeli

#128 Post Postao/la alyssa_27 »

hvala tebi, al netreba meni ja imam svoj favorit [smile.gif]
[evojele9.gif]
slika

Avatar
Ferrari
Pocetnik
Postovi: 20
Pridružen/a: 14 Jun 2010 23:20
Lokacija: Macedonia

Re: auto modeli

#129 Post Postao/la Ferrari »

probajte Ferrari ;:-) pozz svima :P

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: auto modeli

#130 Post Postao/la selma24 »

Moj Audi naravno [Happy.gif]
slika

nala
Pocetnik
Postovi: 28
Pridružen/a: 09 Dec 2014 17:04

Re: auto modeli

#131 Post Postao/la nala »

Ovaj zadnji BMW X6 je predobar, za mene broj 1

Odgovori