brzina

Automobili, motori... Oldtajmeri i najnoviji...

Poruka
Autor/ica
Avatar
Vedo_at
Pocetnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 02 Sep 2007 02:00
Lokacija: Austria

auta

#46 Post Postao/la Vedo_at »

U bosni ja!!
Losi putovi, Dosta losih kola a misle da su Schumacher, a Bosanac!
Pa to mora da Puca!!!
Ko hoce da brzo vozi na Rennstrecke! Pa ozezi!

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#48 Post Postao/la Tourniquet »

ekranka je napisao/la:Volim brzu voznju i ne drzim se propisa ..uopce mi nije problem stisnuti gas,i ne drzim se ogranicenja nikada..smatram da brza voznja nema generalno veze sa nesrecama..ima sa iskustvom i nepaznjom..

ne bih se slozio.. uglavnom je brzina krivac za nesrece.. PRimjer F1.. Svi su profesionalni vozaci, ali se nesrece dese,. zbog brzine..
isto tako i obicni vozaci... bez obzira koliko iskusni, u velikim brzinama tesko se je snaci u pojedinim situacijama...

nikad ne znas sto moze izletit na cestu.. a sta onda uraditi ?

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#50 Post Postao/la mala-plava21 »

ekranka je napisao/la:
ToUrNiQuEt je napisao/la:
ekranka je napisao/la:Volim brzu voznju i ne drzim se propisa ..uopce mi nije problem stisnuti gas,i ne drzim se ogranicenja nikada..smatram da brza voznja nema generalno veze sa nesrecama..ima sa iskustvom i nepaznjom..

ne bih se slozio.. uglavnom je brzina krivac za nesrece.. PRimjer F1.. Svi su profesionalni vozaci, ali se nesrece dese,. zbog brzine..
isto tako i obicni vozaci... bez obzira koliko iskusni, u velikim brzinama tesko se je snaci u pojedinim situacijama...

nikad ne znas sto moze izletit na cestu.. a sta onda uraditi ?
Ne moramo se slozit u svemu ti i ja ,to smo dokazali vec:D
F1 i nije neka usporedba..
Ja vozim kako vozim ,ti kad budes vozio i osjetio snagu pod nogom pricat cemo o itom..do tada ne mozemo,sorry..
To ti je isto da pricamo o seksu a nisi ga dozivio :biggrin:
Iskustvo je bitno vrlo ,velika stvar u svemu pa i u tome..vozac mora u svakom trenu znati kada ,kako i zasto..i nema tu mjerila..i pri 50 ti izleti nesto na cestu..ako cemo tako gledati..stvar reakcije..netko pri 50 sleti u jarak..neko pri 190 izbjegne sudar ,nema pravila..
Brza voznja ne znaci luda i nepromisljena utrka sa samim sobom..
Neiskustvo ,mladih,utjecaj alkohola i dokazivanje na cesti su veci problemi od same brze voznje..
Sem toga za sve moras imat feling..i urodjeni instinkt..bez toga nema ni " dobrog" vozaca..ako vec u startu razmisljas tako treba ga blokirati na 70 pa se vozaj onda..
Meni osobno nejasni vozaci koji se boje gasa,veci su problem na cesti od onih koji imaju snage potjerati masinu,..
Evo ti primjera moga,prodala sam auto prije par mjeseci ,taj isti bmw koji sam vozala godinama,lik srednjih godina sa ne bas iskustvom u voznji sletio u rijeku Krapinu,bilo cak i u novinama..hvala Bogu ostao ziv,a znas zasto..pa nema iskustva..ne mozes uc u zavoj sa 150 a da ne znas kako ti auto lezi na cesti i kako reagira..dakle za sve treba iskustva...pa i za brzu voznju :D


Napokon da mi je neko procito misli ma svaka cast dali je potrebno rec
da se slazem s tobom =D> =D> =D>
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#51 Post Postao/la ra-ja »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
ekranka je napisao/la:Volim brzu voznju i ne drzim se propisa ..uopce mi nije problem stisnuti gas,i ne drzim se ogranicenja nikada..smatram da brza voznja nema generalno veze sa nesrecama..ima sa iskustvom i nepaznjom..

ne bih se slozio.. uglavnom je brzina krivac za nesrece.. PRimjer F1.. Svi su profesionalni vozaci, ali se nesrece dese,. zbog brzine..
isto tako i obicni vozaci... bez obzira koliko iskusni, u velikim brzinama tesko se je snaci u pojedinim situacijama...

nikad ne znas sto moze izletit na cestu.. a sta onda uraditi ?
Moram priznati da se sa tom ToUrNiQuEt slazem u misljenju..... :-k
BRZA VOZNJA nije jedini ali je..... NAJVECI KRIVAC ZA NESRECE U SAOBRACAJU........ :(

Avatar
sredovjecni_33
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#53 Post Postao/la sredovjecni_33 »

najveci i najcesci uzroci saobracajnih nezgoda su nepravilne radnje vozilom u saobracaju, ne drzanje odstojanja i brzina ( procentualno otprilike ovakvim redoslijedom ).

sto se tice alkohola, alkohol nije za osobe koje voze, ali alkohol kao alkohol nije najveci uzrok saobraèajnih nezgoda.
-samo lagano i opu¹teno-

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#54 Post Postao/la ra-ja »

Najveci razlog za saobracajne nesrece je brza voznja....... :-k

Bila ,,,sada sam ...i ostacu uvijek pri tom misljenju...... :huh:

Naravno ima i drugih razloga..kao Alkohol.....nepaznja.....voznja neispravnim vozilom.....umor tj pospanost...itd......... :-k

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#57 Post Postao/la belly_dancer »

nazalost ja tek sada polazem ali volim kad povezem malo brze..otvorene ceste su mi favoriti..a volim i kad me neko brzo vozi..volim zavoje..ali moram priznat da se i bojim.. :( :biggrin:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Dzevad-1979
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 34
Pridružen/a: 19 Jan 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#58 Post Postao/la Dzevad-1979 »

u mom gradu voze brzo a kad nastradaju nema povratka :ballbounce:

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#59 Post Postao/la Baraba-it »

Kazu da najbrze stignu, oni koji idu polakice :)
slika

Odgovori