Ovisnici - pozdrav :)

Upoznajmo se
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#31 Post Postao/la sabinax »

dzana82 je napisao/la:Ja kada bjezim od svog zivota tu sam........
Ovo je jedna od kljucnih recenica

Svako toliko se pitam, jeli u redu kada prihvacamo nove clanove i zelimo im dobrodoslicu, svaki put se osjecam ko neki diler net droge, jednom je dobro Vorne rekao, kad smo pricali da svak dovede nekoliko novih clanova, a on rece: "Hocu vraga, pa da mi poslije jebu mater kad se navuku"
Zato svim novim clanovima koji se ukljucuju na ovaj forum: "Ulazite na vlastitu odgovornost i sve posljedice snosite sami"...uh koliko sam trazila ovu temu da si umirim savjest, ali iskreno nije mi lakse.....
Ovo druzenje je velika ugoda.... :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#32 Post Postao/la im_ex »

sabinaX je napisao/la:
Svako toliko se pitam, jeli u redu kada prihvacamo nove clanove i zelimo im dobrodoslicu, svaki put se osjecam ko neki diler net droge, jednom je dobro Vorne rekao, kad smo pricali da svak dovede nekoliko novih clanova, a on rece: "Hocu vraga, pa da mi poslije jebu mater kad se navuku"
Zato svim novim clanovima koji se ukljucuju na ovaj forum: "Ulazite na vlastitu odgovornost i sve posljedice snosite sami"...uh koliko sam trazila ovu temu da si umirim savjest, ali iskreno nije mi lakse.....
Ovo druzenje je velika ugoda.... :)
Bino =D>

Vorni =D>

:D

Akteri foruma (koji su duze u clanstvu) dobro znaju da sam na ovoj adresi prolazila kroz nezavidne faze.
Neko davno rece da je vecina forumasa sebicna (gleda samo svoje peDu), da, kad je nanesena nepravda nekom od aktera dooobra vecina forumasa suti iako preostali dio vec znanih jachih forumasa protestuje.
Sreca, uvijek se nadje taj neko ko je od vecine prihvacen a ko se ne libi usprotiviti se pociniocu pomenute faze.
Kosta to nerava ako se ISKRENO HOCE IZJASNITI, da na forumu nismo podjednako klasirani. Neko bi volio da ne vidi moj nick niti svjezije upise ... neko je ravnodusan ... nebitno ... meni je bitno da vec znam da iza mene stoje osobe koje su mi drage, koje cijenim vec duze vrijeme, cije upise rado procitam, repliciram, bude i kritike :D a budei smijeha :lol:
Nedostaje mi par forumasa cije upise sam rado citala, a koji su "otisli".

Sto ovo pominjem ?

Ako ti je "neko drag" (mnozina) iako je velika vjerovatnoca da tog nekog nikad neces sresti u zivotu, bude tesko kad se smatras otrgnutim od istog, ne tvojom voljom, ne ni voljom "tog nekog dragog" .... necijom voljom bivas otrgnut ... mislis o "nekom dragom", osjecas se praznim ... pitas se: a kuda sada ... a dobro znas da ne zelis nikuda drugdje jer tamo drugdje nije taj "neko drag".

Pokusavas da se spases, odrzis ... a to traaajeeeeee ... ta praznina te ubijaaa, ne popusta ... kakva li je dijagnoza, a??

hehe - ovisnost, braFo :D

Citam prvi post kojim sam otvorila ovu temu pa se sama sebi tadasnjoj smijuljim :D ccc ... zbog obaveze cu se odviknuti interneta ... hahah :lol:

Nema nama lijeka, bommeeeeeee :lol:


Hajd nek se neko osevapi i kaze da ima da ga boxom :boxing: [smilie=to funny.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#33 Post Postao/la bosman »

IM_ex je napisao/la:
sabinaX je napisao/la:
Svako toliko se pitam, jeli u redu kada prihvacamo nove clanove i zelimo im dobrodoslicu, svaki put se osjecam ko neki diler net droge, jednom je dobro Vorne rekao, kad smo pricali da svak dovede nekoliko novih clanova, a on rece: "Hocu vraga, pa da mi poslije jebu mater kad se navuku"
Zato svim novim clanovima koji se ukljucuju na ovaj forum: "Ulazite na vlastitu odgovornost i sve posljedice snosite sami"...uh koliko sam trazila ovu temu da si umirim savjest, ali iskreno nije mi lakse.....
Ovo druzenje je velika ugoda.... :)
Bino =D>

Vorni =D>

:D

Akteri foruma (koji su duze u clanstvu) dobro znaju da sam na ovoj adresi prolazila kroz nezavidne faze.
Neko davno rece da je vecina forumasa sebicna (gleda samo svoje peDu), da, kad je nanesena nepravda nekom od aktera dooobra vecina forumasa suti iako preostali dio vec znanih jachih forumasa protestuje.
Sreca, uvijek se nadje taj neko ko je od vecine prihvacen a ko se ne libi usprotiviti se pociniocu pomenute faze.
Kosta to nerava ako se ISKRENO HOCE IZJASNITI, da na forumu nismo podjednako klasirani. Neko bi volio da ne vidi moj nick niti svjezije upise ... neko je ravnodusan ... nebitno ... meni je bitno da vec znam da iza mene stoje osobe koje su mi drage, koje cijenim vec duze vrijeme, cije upise rado procitam, repliciram, bude i kritike :D a budei smijeha :lol:
Nedostaje mi par forumasa cije upise sam rado citala, a koji su "otisli".

Sto ovo pominjem ?

Ako ti je "neko drag" (mnozina) iako je velika vjerovatnoca da tog nekog nikad neces sresti u zivotu, bude tesko kad se smatras otrgnutim od istog, ne tvojom voljom, ne ni voljom "tog nekog dragog" .... necijom voljom bivas otrgnut ... mislis o "nekom dragom", osjecas se praznim ... pitas se: a kuda sada ... a dobro znas da ne zelis nikuda drugdje jer tamo drugdje nije taj "neko drag".

Pokusavas da se spases, odrzis ... a to traaajeeeeee ... ta praznina te ubijaaa, ne popusta ... kakva li je dijagnoza, a??

hehe - ovisnost, braFo :D

Citam prvi post kojim sam otvorila ovu temu pa se sama sebi tadasnjoj smijuljim :D ccc ... zbog obaveze cu se odviknuti interneta ... hahah :lol:

Nema nama lijeka, bommeeeeeee :lol:


Hajd nek se neko osevapi i kaze da ima da ga boxom :boxing: [smilie=to funny.gif]

Sta ti to imas na umu da uradis???? :-k

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#35 Post Postao/la bosman »

Ma priznajem i ja, smo jel to neko hoce da leti neklamo posto je postao ovisnik??? :-k

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#36 Post Postao/la im_ex »

bosman je napisao/la:Ma priznajem i ja, smo jel to neko hoce da leti neklamo posto je postao ovisnik??? :-k
Nadmasio si policajce :baa:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#37 Post Postao/la sabinax »

Ja mislim da ima lijeka...a lijek bi po meni bio taj da nam se stvarni zivoti ispune u potpunosti, da nam neko iz stvarnog zivota toliko odvuce misli da ni ne pomislimo na net, ali zivot je u biti dosadan, svakodnevnica ubija i nema toga sta bi me moglo odvuci odavde....iako moj tata ima pravo, neki dan smo pricali i velim mu ja...druzim se s ljudima na netu....a on onako stariji covjek, pa mi veli: "Sabina moja, sve ti je to mrtva priroda"... :lol: :huh: smijesno i tuzno u isti cas
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#38 Post Postao/la bosman »

Ma ko ce mene da odvuce od papaye, sabine, im-ex, ekranke i svi drugi zenski, a i mojih pedera: denidenija, sabaha, bijesnog, vorna i itd? Ma nema teorije i praxe. =D>
Zadnja izmjena: bosman, dana/u 18 Aug 2008 23:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#39 Post Postao/la sabinax »

bosman je napisao/la:Ma ko ce mene da odvuce od papaye, sabine, im-ex, ekranke i svi drugi zenski, a i moja pedera: denidenija, sabaha, bijesnog, vorna i itd? Ma nema teorije i praxe. =D>
Hebem ti, bosman dobrano zagorio, kad je presao i na muskice :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#40 Post Postao/la bosman »

sabinaX je napisao/la:
bosman je napisao/la:Ma ko ce mene da odvuce od papaye, sabine, im-ex, ekranke i svi drugi zenski, a i moja pedera: denidenija, sabaha, bijesnog, vorna i itd? Ma nema teorije i praxe. =D>
Hebem ti, bosman dobrano zagorio, kad je presao i na muskice :D

Ma to ti je figurativno, posto i ja njih volim isto, samo malo manje od vas curica!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#41 Post Postao/la im_ex »

sabinaX je napisao/la:iako moj tata ima pravo, neki dan smo pricali i velim mu ja...druzim se s ljudima na netu....a on onako stariji covjek, pa mi veli: "Sabina moja, sve ti je to mrtva priroda"... :lol: :huh: smijesno i tuzno u isti cas
:lol:

Bas veceras mi prica tip kako mu se stari cudi kako to da mu sin sjedi satima na jednom mjestu ... hajd dok tipka, inekako ... al', kako moze pricati,granati rukama, smijati se pa i sutiti gledajuci kad je ispred njega samo ekran :mir:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#42 Post Postao/la sabinax »

IM_ex je napisao/la:
sabinaX je napisao/la:iako moj tata ima pravo, neki dan smo pricali i velim mu ja...druzim se s ljudima na netu....a on onako stariji covjek, pa mi veli: "Sabina moja, sve ti je to mrtva priroda"... :lol: :huh: smijesno i tuzno u isti cas
:lol:
Bas veceras mi prica tip kako mu se stari cudi kako to da mu sin sjedi satima na jednom mjestu ... hajd dok tipka, inekako ... al', kako moze pricati,granati rukama, smijati se pa i sutiti gledajuci kad je ispred njega samo ekran :mir:
[smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] vala bash, joj koliko dugo nisam ovaj smaili upotrijebila
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#43 Post Postao/la im_ex »

[smilie=to funny.gif]



Vidi, :baa:
Hocu da stavim mobitel da se puni ... hmm :-k - gdje da stavim mobitel kad je to mjesto zauzeto ... sta li mi je to visak na pc stolu (pomislih)


:stupid:

Kafa

pa ja sam kafu samo jednom srknula ... Binooooooo, kad sam ti poslala link ove teme [smilie=to funny.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#44 Post Postao/la dare__71 »

Ovisnik .....ok valja mi zivjeti sa tim...kod kuce preko modema a u elektrani ko budala trazim signal za bezicni a kako je tek mala kolicina svijeta i skontala laptop ili bar nemaju pojma da moze bez antene govore mi ...eno ga opet ode trazit vodu...ali vec su se navikli i prihvatili zdravo za gotovo da me duhovno nema sa njima :D

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#45 Post Postao/la sabinax »

Ovisnost o internetu kao formalni poremecaj nije jos sastavnica medunarodne klasifikacije bolesti niti klasifikacije mentalnih poremecaja, taj poremecaj cete vjerojatno naci pod nazivom ovisnost o internetu ili Internet Addiction Disorder
Kako prepoznati problem:
1. Ekscesivna upotreba, bijeg u internet aktivnosti
2. Preokupacija internetom, èak i nakon skidanja s interneta misli su usmjerene na on-line aktivnosti (mentalna odsutnost)
3. Osjecaj praznine i dosade bez on-line aktivnosti
4. Odugovlacenje i bezuspjesno skidanje s on-line aktivnosti (samo jos minutu, samo da dovrsim)
5. Laganje i skrivanje on-line aktivnosti
6. Zanemarivanje svakodnevnih aktivnosti i obaveza
7. Suhe oci
8. Kronicni umor i apatija
9. Glavobolje i migrene
10. Promjena prehrambenih navika (neregularnost)
11. Zanemarivanje osobnog izgleda
12. Problemi sa spavanjem, promjene u ritmu spavanja


Posto jos nismo klasificirani, nismo ovisnici 8)
Ja imam simptome od 1-7, jos malo mi fali da odem na ljecenje :baa:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori