Dali podrzavate SAD u ratu protiv "terorizma"?

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#91 Post Postao/la Baraba-it »

FBI opkolio vehabije


Jedinice EUFOR-a veæ nekoliko dana dr¾e pod prismotrom pet lokacija u FBiH u kojima ¾ive vehabije. Radi se o mjestima ®eljezno Polje, ©eriæi i Boèinja i putnim pravcima Travnik - Mehuriæi i Srebrenica - Maoèa.

Kontrola je, kako saznaje "Fokus", pojaèana zbog dolaska amerièkog predsjednika, D¾ord¾a Bu¹a, u Hrvatsku, 4. aprila ove godine.

Struènjak za pitanja terorizma D¾evad Galija¹eviæ tvrdi da je kontrola najveæa u ®eljeznom Polju i ©eriæima, gdje ¾ivi velika populacija pripadnika ekstremnog islamistièkog pokreta.

- Pored ovih mjesta kontroli¹u se i granièni prelazi prema Hrvatskoj kako bi bili sigurni da nikakva prijetnja neæe doæi iz BiH - rekao je Galija¹eviæ i dodao da u Hrvatskoj veæ boravi oko hiljadu agenata amerièkog Federalnog istra¾nog biroa (FBI) dok ih jedan broj trenutno operi¹e i u BiH.

Galija¹eviæ sumnja da su vehabije iz BiH ozbiljna prijetnja Bu¹u, jer Al Kaida prije svega vodi raèuna o svojim interesima.

- Ovoj teroristièkoj organizaciji trenutno nije u interesu da njeni pripadnici u BiH urade bilo ¹ta tokom posjete Bu¹a Hrvatskoj, jer bi time vi¹e izgubili nego dobili. Bilo kakva akcija ugrozila bi njihove kampove i ljude koji rovare po BiH - mi¹ljenja je Galija¹eviæ.

Predsjednik Udru¾enja "Ensarije", koje okuplja biv¹e mud¾ahedine, Ajman Avad, ka¾e da nema nikakve potrebe da se ova mjesta i putevi dr¾e pod kontrolom EUFOR-a.

- Znaju oni dobro gdje smo mi i koliko na¹ih pristalica ima. Treba reæi da nas je ovdje ostalo vrlo malo i mi ne predstavljamo nikakvu prijetnju - uvjerava Avad.

On dodaje da æe, najvjerovatnije, za vrijeme Bu¹ovog boravka u Zagrebu cijela BiH biti blokirana.

Avad smatra da EUFOR ima vi¹e razloga da pod kontrolom dr¾i neke lokacije u RS, jer su i Srbi u BiH ljuti na amerièku administraciju zbog priznanja jednostranog progla¹enja nezavisnosti Kosova.

(Fokus)
slika

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#92 Post Postao/la Megaskotica »

koji je tvoj zakljucak Baraba -it ? imas li ga?

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#93 Post Postao/la Baraba-it »

MegaSkotica je napisao/la:koji je tvoj zakljucak Baraba -it ? imas li ga?
Sve je dobro, sto se dobro svrshi :D
slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#95 Post Postao/la pasa74 »

BARABA-IT je napisao/la:
MegaSkotica je napisao/la:koji je tvoj zakljucak Baraba -it ? imas li ga?
Sve je dobro, sto se dobro svrshi :D
mislim da bi bilo dobro da se pod kontrolu stave u pripadnici cetnickog ravnogorskog pokreta sa sjedistem u brckom i bijeljini,crne ruke,teroristicke organizacije gavrilo princip,organizacije srbija do tokija,jer i ove cetnicke teroristicke organizacije ne simpatisu amere,sta mislis baraba :-k

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#96 Post Postao/la Baraba-it »

pasa74 je napisao/la: mislim da bi bilo dobro da se pod kontrolu stave u pripadnici cetnickog ravnogorskog pokreta sa sjedistem u brckom i bijeljini,crne ruke,teroristicke organizacije gavrilo princip,organizacije srbija do tokija,jer i ove cetnicke teroristicke organizacije ne simpatisu amere,sta mislis baraba :-k
Cetnici mogu bit sve drugo, samo ne teroristi...
Navedi jedan primjer u svijetu, gdje su cetnici izveli teroristicki napad!!!
Uostalom, Amerikanci su snimili film o cetnicima i podshumno odlikovali Drazu Mihajlovica kao antifashistickog borca.
slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#97 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

u pravu si @baraba_IT cetnici nisu teroristi to je suvise blaga rijec

Avatar
Star-mo77
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 228
Pridružen/a: 31 Dec 1999 02:00
Lokacija: schweiz

#98 Post Postao/la Star-mo77 »

nikad u zivotu .... smrt usa... :angry:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#99 Post Postao/la sabinax »

Ne volim voditi rat bilo koje vrste...prije sam za to da se vodi ljubav :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Dali podrzavate SAD u ratu protiv "terorizma"?

#105 Post Postao/la nnejra »

Ne podržavam jer su upravo oni ti koji finansiraju mnoge teroriste i kojima odgovara da uvijek postoji neko žrtveno jagnje koje će da iskoriste kada im zatreba. Upravo SAD-u odgovara da postoje " teroristi " kako bi mogli opravdati svoje silne ratove koje vode, mjenjajući samo područje koje im je interesantno bilo zbog prodaje naoružanja, nafte , gasa i sl. Mislim da svojim djelovanjem čak šta više potiču terorizam.

Odgovori