Dali podrzavate SAD u ratu protiv "terorizma"?

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Brko77
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 31
Pridružen/a: 12 Jan 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#16 Post Postao/la Brko77 »

mrki62 je napisao/la:
pipo je napisao/la:Nije to rat protiv terorizma to je rat za naftu.
A oni dole u Iraku il Afganistanu nisu teroristi, to su borci za svoju slobodu.
Jeste , samo nisi proèitao moj post - ili ti je te¹ko priznati èinjenièno stanje.
Kad sam bio tvojih godina je postojala Arapska liga pod nazivom OPEC i oni su odluèivali o cijeni nafte , koja je bila jako jeftina a u dana¹nje vrijeme se je borza nafte preselila u NewYork ,............ jesam li ja to dozvolio ?
Koliko ja znam Arapska Liga i Opec su dvije razlicite stvari.
Arapska Liga je internacionalna organizacija arapskih zemalja a OPEC
(Organizacija zemalja izvoznica nafte ).................

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#17 Post Postao/la mrki62 »

Brko77 je napisao/la:
Koliko ja znam Arapska Liga i Opec su dvije razlicite stvari.
Arapska Liga je internacionalna organizacija arapskih zemalja a OPEC
(Organizacija zemalja izvoznica nafte ).................
Ok, sve i da je tako , ne mo¾e¹ se oteti dojmu da OPEC vi¹e nema a ako zna¹ , navedi mi te dr¾ave , koje su bile u OPEC :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#18 Post Postao/la belly_dancer »

pipo je napisao/la:Nije to rat protiv terorizma to je rat za naftu.
A oni dole u Iraku il Afganistanu nisu teroristi, to su borci za svoju slobodu.
mislim ja da si u pravu..ali zasto bi se ijedan PAMETAN iso ubit..ali ne sam sa sobom nego na neko javno mjesto???!
I jos ubije masu ljudi,i svoje vjere i tude..Sta nam to treba?Zar smo na to spali?
To su za mene jadni ljudi,fanatici..nije bitno za sta se bore..bitno je da NEVINI stradaju,uzalud..To nije u redu..kao sta rekoh,sta im je skrivilo 2-godisnje djete koje je samo stajalo na mjestu udara nekog fanatika bombasa???!
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#21 Post Postao/la belly_dancer »

cyrus_the_virus je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:
pipo je napisao/la:Nije to rat protiv terorizma to je rat za naftu.
A oni dole u Iraku il Afganistanu nisu teroristi, to su borci za svoju slobodu.
mislim ja da si u pravu..ali zasto bi se ijedan PAMETAN iso ubit..ali ne sam sa sobom nego na neko javno mjesto???!
I jos ubije masu ljudi,i svoje vjere i tude..Sta nam to treba?Zar smo na to spali?
To su za mene jadni ljudi,fanatici..nije bitno za sta se bore..bitno je da NEVINI stradaju,uzalud..To nije u redu..kao sta rekoh,sta im je skrivilo 2-godisnje djete koje je samo stajalo na mjestu udara nekog fanatika bombasa???!
Mislim da bi o ovome trebalo pisati u te¹kom rastrojstvu kada bi se mogli svi poistovijetiti sa tim ljudima. Amerika je okupator. Vjerovatno je dole tim jadnim ljudima dogorjelo...vjerovatno im ¾ivot ne znaèi puno, onakav kakav ¾ive...Prvo je to bio Sadam, sada Bush...a i taj princip "zavadi pa vladaj" koristi Amerika godinama...ubistvo Benasir Buto je jedan od primjera...optu¾ivanje Irana za nuklearno naoru¾anje...pravi su kauboji,najgluplja nacija koja ima najuzvi¹enije mi¹ljenje o sebi.
ali i da im je dogorilo,zasto opet ubit i ljude svoje vjere???!Pa to je onda krajnje debilno..da ih je Amerika sve zavadila,istina,ni meni se ne svida sta imaju tolko utjecaja na nas,ali zasto se onda okrecu jedni protiv drugih???Sta su tolko labilni,pa padaju na te fore??Oprosti al uto bas i nevjerujem..
Ti teroristi,ma to su neki extra proracunati ljudi,samo im je da oni zavladaju..bar ja to tako vidim..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#23 Post Postao/la belly_dancer »

hahaha..brado ti je ova..hahaha :biggrin:
ali daj mi objasni sta ej krivo to malo djete..evo dajem ko primjer:djete je od tog oca bombasa samoubojice..dakle??di ej tu logika??koje tolki debil da naudi sebi i svom djetetu??tebi se to mozda cini normalno??meni ne.,. [-X [-(
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#25 Post Postao/la belly_dancer »

cyrus_the_virus je napisao/la:ljudi su ¾ivotinje, samo im treba prilika :huh:
:baa: to meni nije normalno..a-a.. [-X zato i kazem,treba napravit institucije..to su bolesnici..ludaci.. :(
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Brko77
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 31
Pridružen/a: 12 Jan 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#27 Post Postao/la Brko77 »

mrki62 je napisao/la:
Brko77 je napisao/la:
Koliko ja znam Arapska Liga i Opec su dvije razlicite stvari.
Arapska Liga je internacionalna organizacija arapskih zemalja a OPEC
(Organizacija zemalja izvoznica nafte ).................
Ok, sve i da je tako , ne mo¾e¹ se oteti dojmu da OPEC vi¹e nema a ako zna¹ , navedi mi te dr¾ave , koje su bile u OPEC :wave:
Opec i dalje postoji.......
Organizacija zemalja izvoznica nafte (engleski Organization of the Petroleum Exporting Countries (OPEC)) je meðunarodna organizacija koju tvore Al¾ir, Indonezija, Irak, Iran, Kuvajt, Libija, Nigerija, Katar, Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati i Venezuela.

Od godine 1965. sjedi¹te joj se nalazi u Beèu.

Glavni cilj Organizacije prema njenom Statutu jest koordinacija i ujednaèenje naftne politike zemalja èlanica i ustanovljavanje najboljih naèina da se oèuvaju njihovi interesi, pojedinaèni i kolektivni; smi¹ljanje naèina i sredstava za stabilizaciju cijena na meðunarodnim naftnim tr¾i¹tima s ciljem uklanjanja ¹tetnih i nepotrebnih fluktuacija cijena; stalnu brigu o interesima zemalja proizvoðaèa i nu¾nost osiguranja stalnog prihoda zemalja proizvoðaèa, te efikasno, ekonomièno i stalno snabdijevanje naftom zemalja potro¹aèa, te pravièni povrat ulo¾enog kapitala onima koji ula¾u u naftnu industriju.

Organizacija ima 11 èlanica. Dole je pobrojana lista sa datumima uèlanjenja.

Afrika
Al¾ir (juli 1969.)
Libija (decembar 1962.)
Nigerija (juli 1971.)
Bliski istok
Iran (septembar 1960.)
Irak (septembar 1960.)
Kuvajt (septembar 1960.)
Katar (decembar 1961.)
Saudijska Arabija (septembar 1960.)
Ujedinjeni Arapski Emirati (novembar 1967.)
Ju¾na Amerika
Venecuela (septembar 1960.)
Jugoistoèna Azija
Indonezija (decembar 1962.) Èlanstvo je trenutno pod revizijom po¹to Indonezija vi¹e nije neto izvoznik nafte.

OPEC-aBiv¹e èlanice
Gabon (od 1975. do 1995.)
Ekvador (od 1973. do 1993.)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#28 Post Postao/la belly_dancer »

Brko77 je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
Brko77 je napisao/la:
Koliko ja znam Arapska Liga i Opec su dvije razlicite stvari.
Arapska Liga je internacionalna organizacija arapskih zemalja a OPEC
(Organizacija zemalja izvoznica nafte ).................
Ok, sve i da je tako , ne mo¾e¹ se oteti dojmu da OPEC vi¹e nema a ako zna¹ , navedi mi te dr¾ave , koje su bile u OPEC :wave:
Opec i dalje postoji.......
Organizacija zemalja izvoznica nafte (engleski Organization of the Petroleum Exporting Countries (OPEC)) je meðunarodna organizacija koju tvore Al¾ir, Indonezija, Irak, Iran, Kuvajt, Libija, Nigerija, Katar, Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati i Venezuela.

Od godine 1965. sjedi¹te joj se nalazi u Beèu.

Glavni cilj Organizacije prema njenom Statutu jest koordinacija i ujednaèenje naftne politike zemalja èlanica i ustanovljavanje najboljih naèina da se oèuvaju njihovi interesi, pojedinaèni i kolektivni; smi¹ljanje naèina i sredstava za stabilizaciju cijena na meðunarodnim naftnim tr¾i¹tima s ciljem uklanjanja ¹tetnih i nepotrebnih fluktuacija cijena; stalnu brigu o interesima zemalja proizvoðaèa i nu¾nost osiguranja stalnog prihoda zemalja proizvoðaèa, te efikasno, ekonomièno i stalno snabdijevanje naftom zemalja potro¹aèa, te pravièni povrat ulo¾enog kapitala onima koji ula¾u u naftnu industriju.

Organizacija ima 11 èlanica. Dole je pobrojana lista sa datumima uèlanjenja.

Afrika
Al¾ir (juli 1969.)
Libija (decembar 1962.)
Nigerija (juli 1971.)
Bliski istok
Iran (septembar 1960.)
Irak (septembar 1960.)
Kuvajt (septembar 1960.)
Katar (decembar 1961.)
Saudijska Arabija (septembar 1960.)
Ujedinjeni Arapski Emirati (novembar 1967.)
Ju¾na Amerika
Venecuela (septembar 1960.)
Jugoistoèna Azija
Indonezija (decembar 1962.) Èlanstvo je trenutno pod revizijom po¹to Indonezija vi¹e nije neto izvoznik nafte.

OPEC-aBiv¹e èlanice
Gabon (od 1975. do 1995.)
Ekvador (od 1973. do 1993.)
ljepo napisano,ali sta ti mislis o svemu tome?
mislim na terorizam,ljude,rat..?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Brko77
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 31
Pridružen/a: 12 Jan 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#29 Post Postao/la Brko77 »

Ja mislim da su teroristi strasni,i da ih treba sve pozatvarati u onim ustanovama o kojim si ti vec pisala,slazem se stobom.
Rat je strahota gdje vecinom nevini stradaju ....
A ljudi ima ih svakakvih,i onih koji prvoj grupi prapadaju i onih koji drugoj grupi pripadaju......
strasno......

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#30 Post Postao/la mrki62 »

Brko77 je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
Brko77 je napisao/la:
Koliko ja znam Arapska Liga i Opec su dvije razlicite stvari.
Arapska Liga je internacionalna organizacija arapskih zemalja a OPEC
(Organizacija zemalja izvoznica nafte ).................
Ok, sve i da je tako , ne mo¾e¹ se oteti dojmu da OPEC vi¹e nema a ako zna¹ , navedi mi te dr¾ave , koje su bile u OPEC :wave:
Opec i dalje postoji.......
Organizacija zemalja izvoznica nafte (engleski Organization of the Petroleum Exporting Countries (OPEC)) je meðunarodna organizacija koju tvore Al¾ir, Indonezija, Irak, Iran, Kuvajt, Libija, Nigerija, Katar, Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati i Venezuela.

Od godine 1965. sjedi¹te joj se nalazi u Beèu.

Glavni cilj Organizacije prema njenom Statutu jest koordinacija i ujednaèenje naftne politike zemalja èlanica i ustanovljavanje najboljih naèina da se oèuvaju njihovi interesi, pojedinaèni i kolektivni; smi¹ljanje naèina i sredstava za stabilizaciju cijena na meðunarodnim naftnim tr¾i¹tima s ciljem uklanjanja ¹tetnih i nepotrebnih fluktuacija cijena; stalnu brigu o interesima zemalja proizvoðaèa i nu¾nost osiguranja stalnog prihoda zemalja proizvoðaèa, te efikasno, ekonomièno i stalno snabdijevanje naftom zemalja potro¹aèa, te pravièni povrat ulo¾enog kapitala onima koji ula¾u u naftnu industriju.

Organizacija ima 11 èlanica. Dole je pobrojana lista sa datumima uèlanjenja.

Afrika
Al¾ir (juli 1969.)
Libija (decembar 1962.)
Nigerija (juli 1971.)
Bliski istok
Iran (septembar 1960.)
Irak (septembar 1960.)
Kuvajt (septembar 1960.)
Katar (decembar 1961.)
Saudijska Arabija (septembar 1960.)
Ujedinjeni Arapski Emirati (novembar 1967.)
Ju¾na Amerika
Venecuela (septembar 1960.)
Jugoistoèna Azija
Indonezija (decembar 1962.) Èlanstvo je trenutno pod revizijom po¹to Indonezija vi¹e nije neto izvoznik nafte.

OPEC-aBiv¹e èlanice
Gabon (od 1975. do 1995.)
Ekvador (od 1973. do 1993.)
To care :biggrin:
Nisam htio to tra¾iti i postavljati , jer ionako pametujem :ballbounce:
Vidi jednu stvar ; Norve¹ka je u Evropi najbogatija po nafti ( na broj stanovni¹tva , zatim ni Rusiju ne smijemo zaboraviti , kao ni biv¹e SSSR republike,................... ma ne mogu se oteti dojmu da OPEC ne odluèiva o cijeni tog crnog zlata - odkud New York borza ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori