Demokratija u Bosni

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Ilir
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 81
Pridružen/a: 28 Nov 2007 02:00
Lokacija: Kosova

#32 Post Postao/la Ilir »

mrki62 je napisao/la:
ekranka je napisao/la:Ma kakva demokracija..sve se to pretvara u kapitalizam!!!
Sem toga ja smatram da za Bosanske muslimane je to nespojiv spoj,
Islam i Demokracija nejde ,jer je u islamskom uredjenju vlast u rukama muslimana,kojeg istina danas nema ,ali ga bi ga trebalo biti po mom misljenju,dok je u ostalima vlast u rukama nacija.
Nekako mi se ne svidja pomisao da se izgubi smisao demokrativnim uredjenjem a samim tim i izgubi identitet muslimana ,jer je slijdece neminovno,ja sam radje za vracanje islamskog uredjenja :D po Medinskoj povelji iliti prvom ustavu na svijetu :ballbounce:
Ja sam negdje veæ objasnio da smo mi od Osmanlija primili islam i ako sad Turci tog ureðenja nemaju - za¹to bi mi .
Evropski muslimani imamo svoj mezheb a Arapi ili Perzijci svoj,...... ne mije¹ajmo jabuke i kru¹ke - sem ako neæemo zbog rakije :ballbounce: :wave:
Sta ti znas o mezhebima.
Islam je jedan.
Izvor Islama je Mekka a ne turska ili neki evropski Mezheb.
Islam je jedan,i ko je musliman voli sve muslimane.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#33 Post Postao/la mrki62 »

Ilir je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
ekranka je napisao/la:Ma kakva demokracija..sve se to pretvara u kapitalizam!!!
Sem toga ja smatram da za Bosanske muslimane je to nespojiv spoj,
Islam i Demokracija nejde ,jer je u islamskom uredjenju vlast u rukama muslimana,kojeg istina danas nema ,ali ga bi ga trebalo biti po mom misljenju,dok je u ostalima vlast u rukama nacija.
Nekako mi se ne svidja pomisao da se izgubi smisao demokrativnim uredjenjem a samim tim i izgubi identitet muslimana ,jer je slijdece neminovno,ja sam radje za vracanje islamskog uredjenja :D po Medinskoj povelji iliti prvom ustavu na svijetu :ballbounce:
Ja sam negdje veæ objasnio da smo mi od Osmanlija primili islam i ako sad Turci tog ureðenja nemaju - za¹to bi mi .
Evropski muslimani imamo svoj mezheb a Arapi ili Perzijci svoj,...... ne mije¹ajmo jabuke i kru¹ke - sem ako neæemo zbog rakije :ballbounce: :wave:
Sta ti znas o mezhebima.
Islam je jedan.
Izvor Islama je Mekka a ne turska ili neki evropski Mezheb.
Islam je jedan,i ko je musliman voli sve muslimane.
To ¹to ti pi¹e¹ je stav vehabija a mezheb je u nas prisutan i to je henefijski - inaèe postoje 4 mezheba a ja æu samo o na¹em.

Hanefijski mezheb je mezheb osnovan od strane Ebu Hanife, koji je ¾ivio u dana¹njem Iraku. Za svog ¾ivota je upoznao mnoge Ashabe, te je bio uèenik imama D¾afer es-Sadika[1]. Uèenje Hanefijskog mezheba se smatra jednim od najslobodnijih[2] uèenja islama koji je otvoren za nove ideje. Ovo uèenje je prisutno u mnogim islamskih dru¹tvima poput onih u sjevernom Egiptu, Indijskom podkontinentu, Turskoj, Iraku kao i onim dru¹tvima u zapadnim dr¾avama. Hanefijski mezheb je slu¹beni mezheb Islamske vjerske zajednice Bosne i Hercegovine, kao i drugih susjednih dr¾ava: Hrvatske, Srbije (Sand¾aka), Crne Gore,Kosova, Albanije i drugih.

Ni¹ta ti ne zna¹ o na¹oj islamskoj zajednici i nije nikakva sramota da se malo raspita¹ - koliko sam ja u pravu :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Ilir
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 81
Pridružen/a: 28 Nov 2007 02:00
Lokacija: Kosova

#34 Post Postao/la Ilir »

Zato sto znam dosta o nasoj islamskoj zajednici,zato i tvrdim da su zalutali,da ima puno tradicije i novotarija ,koje su zabranjene u Islamu.
Ne mozes se ti pozivati na Ebu Hanifu pored Kurana jasnoga i tolikih Hadisa.
Znaci jos jednom,za ove munafike,kao sto si ti,

Kuran na prvom mjestu
a onda Hadisi Muhameda a.s

nikakav evropski,poluindijski ili neki treci Mezheb.
Musliman je ko se drzi Kurana i Hadisa,ko odvraca od zla a poziva na dobro.
Ko kad bude napadnut ne okrece ledja neprijatelju,nego se bori u ime allaha.

Avatar
Ilir
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 81
Pridružen/a: 28 Nov 2007 02:00
Lokacija: Kosova

#35 Post Postao/la Ilir »

Pa me nazivaj vehabijom ako hoces.......ako ti je merak

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#36 Post Postao/la mrki62 »

Ilir je napisao/la:Zato sto znam dosta o nasoj islamskoj zajednici,zato i tvrdim da su zalutali,da ima puno tradicije i novotarija ,koje su zabranjene u Islamu.
Ne mozes se ti pozivati na Ebu Hanifu pored Kurana jasnoga i tolikih Hadisa.
Znaci jos jednom,za ove munafike,kao sto si ti,

Kuran na prvom mjestu
a onda Hadisi Muhameda a.s

nikakav evropski,poluindijski ili neki treci Mezheb.
Musliman je ko se drzi Kurana i Hadisa,ko odvraca od zla a poziva na dobro.
Ko kad bude napadnut ne okrece ledja neprijatelju,nego se bori u ime allaha.
To ti kao dijete koje uèi oca kako se djeca prave :ballbounce:
De se ti malo pozanimaj i ne mije¹aj jabuke i kru¹ke , jer sve èetiri mezhebske ¹kole se dr¾e Kur`ana i sunneta .
Ne pi¹i o neèemu ¹to si samo naèuo od vehabija.
Ne pi¹i ne¹to o èemu nisi dobro poduèen.
Ako ¾eli¹ o vjeri , preseli se na podforum o religiji i tamo æemo nastaviti :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Ilir
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 81
Pridružen/a: 28 Nov 2007 02:00
Lokacija: Kosova

#37 Post Postao/la Ilir »

Ti svuda napadas Islam i Muslimane,a ja mogu samo da te cekam.
Ti si od onih,koji su Muhamedu a.s govorili,zar od nas trazis da se odreknemo vjere nasih oceva,kad ih je on pozivao na Islam.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#38 Post Postao/la mrki62 »

Ilir je napisao/la:Ti svuda napadas Islam i Muslimane,a ja mogu samo da te cekam.
Ti si od onih,koji su Muhamedu a.s govorili,zar od nas trazis da se odreknemo vjere nasih oceva,kad ih je on pozivao na Islam.
Na¹i oèevi imaju svoj mezheb a ti stvara¹ fitnu :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Ilir
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 81
Pridružen/a: 28 Nov 2007 02:00
Lokacija: Kosova

#39 Post Postao/la Ilir »

To ce se jednoga dana vidjeti ko stvara fitnu,i tesko njemu.

Odgovori