Da li je bilo moguce da se spreci rat u bosni?

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#32 Post Postao/la mrki62 »

dadooo_21 je napisao/la:
dobro,vidim ti sve znas jer si u to vrijeme kazes bio u slavoniji. te izjave i nacionalni naboj u to vrijeme zasigurno jesu bili prisutni. to se ne porice. u redu. a sta da si u to vrijeme bio u srbiji? sta bi tamo zapazio? :-k
U Srbiji je nacionalizam poèeo veæ 1988 godine, nacionalizam koji je bio najgori svih vremena. Slobina slika na svakom koraku, èetni¹tvo se polako al sigurno budi ,......... poèinju mitinzi , koji potpaljuju neku ugro¾enost Srba - svi su im krivi ,..............
Da bi kasnije 1990 to isto poèeo i Tuðman . Nema veæe nesreæe za dr¾avu od nekakvih mitinga a u Hrvatskoj nikako nisu bili mitinzi - to politièari ka¾u skupovi .
Tuðman i Slobo su ogromno kampanje pravili na ugro¾enosti i mnogo je medija samo njih dvojicu postavljalo kao jedine spasitelje ,.... narod je to prihvatio i dobio je ono ¹to je dobio.
Nisu d¾abe Tuðman i Milo¹eviæ imali neposrednu vezu ( telefonsku ) sve do smrti Tuðmana - to je Mesiæ javno rekao , isti dan kad je do¹ao na Pantovèak.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#33 Post Postao/la pasa74 »

Viper je napisao/la:Mozete vi na sve odgovoriti ali kako bi se mogo spreciti rati na to mi ne odgovarate
po mom misljenju rat se mogao sprijeciti,to je sigurno!!!
prvi moguci nacin za sprijecavanje rata u BiH je bio taj,da rukovodstvo bosanskih muslimana i hrvata ne pozove narod na referendum o izjasnjavanju da li su za jugu ili ne.ali bi to bilo isto sto i podpisati smrtnu presudu ili se dobrovoljno "prodati" u roblje.
drugi nacin je bio taj da i bosanski "srbi" izidju na referendum i glasaju za nezavisnu BiH.
a treci i onaj "najlaksi",da ujedinjene nacije posalju vojnu misiju u bih kako bi sprijecili direktne sukobe izmedju suprostavljenih strana.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#34 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la: a treci i onaj "najlaksi",da ujedinjene nacije posalju vojnu misiju u bih kako bi sprijecili direktne sukobe izmedju suprostavljenih strana.
Poslale su , samo Alija je prihvatio pregovore a ne rezoluciju.



1. Bosanski narod je u informativnoj blokadi od pocetka rata, u cijoj realizaciji ucestvuju i sredstva informisanja u Sarajevu pod kontrolom Alije Izetbegovica, i nisu mu dostupne informacije o ciljevima i toku pregovora koje Alija Izetbegovic vodi sa predstavnicima zlocinacke Republike Srpske i predstavnicima zlocinacke Herceg-Bosne. Alija Izetbegovic je vrlo vjesto stvorio uvjerenje kod naroda, koji je potpuno odsjecen od vanjskog svijeta, da pregovorima vara neprijatelje drzave Bosne i Hercegovine. Zapravo, jedini koji je prevaren je bosanski narod i drzava Bosna i Hercegvina. Prevareni su i Hrvati i Srbi koji se bore i ginu pod zastavom Armije Bosne i Hercegovine da bi odbranili visenacionalnu i demokratsku domovinu Bosnu i Hercegovinu za koju su se izjasnili na referndumu o njenoj nezavisnosti. Ciljevi Alije Izetbegovica se u potpunosti poklapaju sa ciljevima onih koji su kreirali Republiku Srpsku i Herceg-Bosnu, a to je podjela teritorije Bosne i Hercegovine izmedju Velike Hrvatske i Velike Srbije.

2. Nije li indikativno da je Karadzic najvatreniji zagovornik stvaranja muslimanske drzave i da u potpunosti podrzava takozvanu federaciju Muslimana i Hrvata, i konfederativno udruzivanje nove tvorevine u Veliku Hrvatsku. Stvaranjem Federacije Muslimana i Hrvata Alija Izetbegovic je legalizovao postojanje Republike Srpske u isorijskim granicama Republike Bosne i Hercegovine. i time doveo u pitanje drzavnost medjunarodno priznate drzave Bosne i Hercegovine i njen Ustav. Stvaranjem Federacije Muslimana i Hrvata, Alija Izetbegovic je potvrdio tezu neprijatelja drzave Bosne i Hercegovine da Republika Bosna i Hercegovina i ne postoji, nego da postoje nove nacionalne drzave na teritoriji bivse Republike Bisne i Hercegovine. Nije li Alija Izetbegovic onaj ko je pod predsjednickom zakletvom preuzeo obavezu da ce braniti Ustav i suverenitet Bosne i Hercegovine. U cilju stvaranja "muslimanske" drzavice u okviru konfederacije sa Hrvatskom (citaj stvaranje Velike Hrvatske), Alija Izetbegovic je doveo u pitanje opstanak Bosne i Hercegovine i opstanak njenog bosnjackog naroda.

3. Korak po korak Alija Izetbegovic realizuje podjelu Bosne i Hercegovine pretvarajuci slobodne teritorije Bosne i Hercegovine u sigurnosne zone, potpisujuci primirja kojima se oduzima pravo Armiji Bosne i Hercegovine i njenom narodu na borbu za povezivanje sa ostalim slobodnim teritorijama do konacnog oslobodjenja domovine. Na vecini frontova su dogovorena takva primirja, a posljednje je na brcanskom frontu od 03. maja 1994. Na osnovu primirja na brcanskom frontu, snage Ujedinjenih naroda ce obezbjedjivati sigurnost koridora Republici Srpskoj od Beograda do Banja Luke i Knina. U svim slucajevima gdje je dogovoreno primirje snage Ujedinjenih Nacija razdvajaju zaracene strane na liniji fronta, a u nekim i razoruzavaju Armiju Bosne i Hercegovine. U toku rata, Armija Bosne i Hercegovine je jedina koja je bila prisiljena na nepovratnu predaju naoruzanja snagama Ujedinjenih nacija na odredjenim bojistima (primjeri Zepe, Srebrenice i najnoviji primjer Gorazda).

4. Alija Izetbegovic vrlo dobro zna da snage Ujedinjenih nacija vec preko dvadeset godina razdvajaju grcke i turske snage na Kipru. Mada podjela Kipra nikada nije medj unarodno priznata, niko vise ne dovodi u pitanje suverenitet turske drzave na dijelu teritorije bivse Kiparske Republike. Njegov cilj je da zamrzne zateceno stanje na linijama razdvajanja do vremena kada ce bosanski narod i svijet prihvatiti podjelu Bosne i Hercagovine kao konacno rjesenje za bivsu Republiku Bosnu i Hercegovinu.

5. Alija Izetbegivc vrlo dobro zna da po medjunarodnim zakonima nije moguce mijenjati granice suverene drzave silom, nego samo dogovorom. Zbog toga je pristanak da se pregovara o podjeli Bosne i Hercegovine veoma ojacao motivaciju okupatora. Sjetimo se koliku teritoriju su kontrolisali Armija i narod Bosne i Hercegovine prije pregovora, u januaru 1993. godine, i koliko teritorija je palo u neprijateljske ruke od tada. Pocetak pregovora u januaru 1993. godine okupatoru je povratio izgubljeni moral. Tada su shvatili da ne ginu uzalud i da ce im sam Izetbegovic priznati osvojeno.

6. Prihvatajuci Karadzica i Bobana kao predsatavnike bosanskih Srba i Hrvata, Alija Izetbegovic je pristao na agresorovu "istinu" da je u Bosni na djelu gradjanski rat, a ne agresija protiv suverene drzave Bosne i Hercegovine. Sjetimo se da je u ljeto 1992. godine rezolucija 752 Savjeta Sigurnosti Ujedinjenih nacija decidno ustanovila da su Srbija i Crna Gora agresori, a Bosna i Hercegovina zrtva agresije. Pregovori su omoguc ili reviziju te ocjene rata u Bosni i Hercegovini i zaustavili proces kaznjavanja agresora, koji je poceo ekonomskim sankcijama, ekonomskom blokadom, te iskljucenjem "Jugoslavije" iz Ujedinjenih nacija i KEBS-a, itd.

7. Kao rezultat dijeljenja Bosne i Hercegovine, Alija Izetbegovic je postigao da se vise ne govori o agresiji na Bosnu i Hercegovinu, Armiji Bosne i Hercegovine nego o gradjanskom ratu, muslimanskoj vladi, muslimanskoj vojsci, itd.

8. Mnoge su drzave bivale okupirane, ali to nije bio razlog da ih se ukine (primjer Francuske u drugom svjetskom ratu, primjer drzava istocne Evrope i drugih zemalja pod Sovjetskim Savezom, itd.). Zasto se to samo Bosni i Hercegovini dogadja? Zato sto je svaka diskusija o ustavu i granicama drzave smrtni udarac drzavi. Ne pregovara se o takvim svetinjama kao sto su ustav i granice, a na postivanje tih svetinja drzavnike obavezuje i zakletva data prilikom inauguracije. Alija Izetbegovic je bio duzan stititi, a ne trgovati sa ustavom i granicama Bosne i Hercegovine.

9. Nije tacno da mi moramo pregovarati. Niko nas nece i ne moze kazniti ako necemo da pregovaramo sa okupatorima nase domovine, jer zrtva ima pravo da ne prihvati izmirenje sa svojim krvnikom i da zahtjeva njegovo kaznjavanje. Ne moze zrtva postati krivac samo zato sto nece da pregovara sa svojim krvnikom. Sa lazi da "pregovarati moramo, jer cemo u suprotnom mi biti krivi za nastavak rata" Alija Izetbegovic je pokusao prevariti svoj narod i uz pomoc pregovora realizovati svoj cilj o stvaranju "muslimanske" drzavice na tlu Bosne i Hercegovine, po cjenu njene podjele izmedju Velike Hrvatske i Velike Srbije.

10. Armija je duzna da stiti ustav i teritoriju Bosne i Hercegovine u njenim istorijskim i medjunarodno priznatim granicama. Stoga Armija nije duzna postovati dogovore politicara koji vode do rusenja Ustavnog uredjenja i cjelovitosti Bosne i Hercegovine.

11. Zbog Bosne, zbog stotina hiljada poginulih u odbrani nase domovine, zbog bosanskog dostojanstva i dostojanstva nase djece, i djece nase djece, Alija Izetbegovic mora biti izveden pred sud naroda za zlocin veleizdaje.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#35 Post Postao/la pasa74 »

pa zar imas zivaca citati ove gluposti,mislim da ni autor teksta ne vjeruje u ono sto je napisao

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#36 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:pa zar imas zivaca citati ove gluposti,mislim da ni autor teksta ne vjeruje u ono sto je napisao
Ok, recimo da su to gluposti.
Recimo da od toga ni¹ta nije istina, a sad ti objasni odkud se desi nakon potpisa Dejtona masa naroda napu¹ta BiH i odlazi zauvijek i to najvi¹e iz RS ( Podrinje ).
To znaèi m ono ¹to Srbi nisu mogli pobiti - Alija omoguæava da se na tobo¾e human naèin oèisti i omoguæi oèistiti ono ¹to Srbima nije uspjelo.
Kad je rat ustavljen i gdje su pare za obnovu Srebrenice i za¹to se narod jo¹ uvijek ne mo¾e vratiti u Srebrenicu?????!!!!!!!!!!!!
Pa jesil ti svjestan koliko je naroda oti¹lo prve dvije godine ( poslije rata ) , jel se narod za to borio ????????
©to si ti oti¹ao , ima¹ li kakav pametan odgovor ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#37 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:pa zar imas zivaca citati ove gluposti,mislim da ni autor teksta ne vjeruje u ono sto je napisao
Ok, recimo da su to gluposti.
Recimo da od toga ni¹ta nije istina, a sad ti objasni odkud se desi nakon potpisa Dejtona masa naroda napu¹ta BiH i odlazi zauvijek i to najvi¹e iz RS ( Podrinje ).
To znaèi m ono ¹to Srbi nisu mogli pobiti - Alija omoguæava da se na tobo¾e human naèin oèisti i omoguæi oèistiti ono ¹to Srbima nije uspjelo.
Kad je rat ustavljen i gdje su pare za obnovu Srebrenice i za¹to se narod jo¹ uvijek ne mo¾e vratiti u Srebrenicu?????!!!!!!!!!!!!
Pa jesil ti svjestan koliko je naroda oti¹lo prve dvije godine ( poslije rata ) , jel se narod za to borio ????????
©to si ti oti¹ao , ima¹ li kakav pametan odgovor ?
bas si "navalio" na ALiju,pa covjece shvati nije Alija bio jedini politicar u BiH.
sve sto je on podpisivao ili odbijao da podpise,zajednicki je razmatrano od tadasnjih ljudi koji su bili na politickoj sceni BiH jer Alija nije donosio takve odluke sam!!!!
nije Alija kriv sto narod odlazi,ljudi takve odluke donose sami i niko ih nemoze sprijeciti da odu pa cak ni Alija.
zapitaj se koliko je ljudi otislo iz BiH u ZADNJE dvije godine,a nema ALIJE!!!
na pitanje zasto sam ja otisao iz BiH,sam ti vec odgovorio i nemislim ponavljati,vozdra

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#38 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:
bas si "navalio" na ALiju,pa covjece shvati nije Alija bio jedini politicar u BiH.
sve sto je on podpisivao ili odbijao da podpise,zajednicki je razmatrano od tadasnjih ljudi koji su bili na politickoj sceni BiH jer Alija nije donosio takve odluke sam!!!!
nije Alija kriv sto narod odlazi,ljudi takve odluke donose sami i niko ih nemoze sprijeciti da odu pa cak ni Alija.
zapitaj se koliko je ljudi otislo iz BiH u ZADNJE dvije godine,a nema ALIJE!!!
na pitanje zasto sam ja otisao iz BiH,sam ti vec odgovorio i nemislim ponavljati,vozdra
Milo¹eviæeva politika æe jo¹ dugo da se osjeti u Srbiji , posljedice su nepojmljive,........
Tuðman,................ isto tako u Hrvatskoj a tako je i sa Alijom i njegovom politikom , koja je bila aljkava i koja je i¹la na ruku Srbima i Hrvatima a najmanje muslimanskom ¾ivlju.
Nije ovdje problem Ko je napao , ko je vr¹io genocid itd,................. problem je jel Alija sa svojim vodenjem dr¾ave mogao biti bolji .
On se nije trudio saèuvati cjelovitu BiH, on je pregovarao o tome ¹ta æe pripasti nama , njima i ostalima
I nije problem kakav je Alija, problem si ti i tebi slièni :biggrin: ¹to neæete da shvatite i prihvatite da je on pravio gre¹ke.
Haj napi¹i par njegovih gre¹aka , de da proèitam :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#39 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
bas si "navalio" na ALiju,pa covjece shvati nije Alija bio jedini politicar u BiH.
sve sto je on podpisivao ili odbijao da podpise,zajednicki je razmatrano od tadasnjih ljudi koji su bili na politickoj sceni BiH jer Alija nije donosio takve odluke sam!!!!
nije Alija kriv sto narod odlazi,ljudi takve odluke donose sami i niko ih nemoze sprijeciti da odu pa cak ni Alija.
zapitaj se koliko je ljudi otislo iz BiH u ZADNJE dvije godine,a nema ALIJE!!!
na pitanje zasto sam ja otisao iz BiH,sam ti vec odgovorio i nemislim ponavljati,vozdra
Milo¹eviæeva politika æe jo¹ dugo da se osjeti u Srbiji , posljedice su nepojmljive,........
Tuðman,................ isto tako u Hrvatskoj a tako je i sa Alijom i njegovom politikom , koja je bila aljkava i koja je i¹la na ruku Srbima i Hrvatima a najmanje muslimanskom ¾ivlju.
Nije ovdje problem Ko je napao , ko je vr¹io genocid itd,................. problem je jel Alija sa svojim vodenjem dr¾ave mogao biti bolji .
On se nije trudio saèuvati cjelovitu BiH, on je pregovarao o tome ¹ta æe pripasti nama , njima i ostalima
I nije problem kakav je Alija, problem si ti i tebi slièni :biggrin: ¹to neæete da shvatite i prihvatite da je on pravio gre¹ke.
Haj napi¹i par njegovih gre¹aka , de da proèitam :wave:
u svim tvojim komentarima na temu o Bosni i Hercegovini ti si Aliju izjednacavao sa karadzicem,mladicem,milosevicem,tudjanom i ko zna jos sa kakvim ljudskim sljamom i otpadom.Ok,tolerantan sam i prihvatam da tako gledas na Aliju Izetbegovica.vlast i politike ljudi na vlasti su uvjek bile mete kriticara i javnosti tako da ni Alija netreba biti izuzetak,ali izjednacavati ga sa gore nabrojanim sljamom,je krajnje apsurdno.i ti izjednacujes zrtvu i krivce za ono sto se dogodilo!!!
neosporavam ti pravo da kritikujes Aliju i njegovu politiku,ali ti osporavas pravo meni da i ja kazem sta mislim,jer ako posteno razmislis shvatices da smo(ja i slicni meni),mi ti koji s branili ovu zemlju od onih koje ti poredis sa Alijom.moje mislljenje je zasnovano na licnom iskustvu,na licnom i direktnom poznavanju stanja u BiH,a tvoje na clancima i izjavama osoba koji su ociti neprijatelji Bosne i Hercegovine,a cni mi se da si im bas,ono pravo privrzen!!!! :huh:

jednu od najvecih gresaka u politici Alije Izetbegovica vidim u cinjenici da je amnestirao dezertere i "nijeme" posmatrace stradanja vlastitog naroda; :wave: :wave:

shmeker
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 65
Pridružen/a: 21 Okt 2007 02:00
Lokacija: Maribor - Slovenija

#40 Post Postao/la shmeker »

nikada vi necete izaci na kraj jedni sa drugima ;)
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#41 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la: u svim tvojim komentarima na temu o Bosni i Hercegovini ti si Aliju izjednacavao sa karadzicem,mladicem,milosevicem,tudjanom i ko zna jos sa kakvim ljudskim sljamom i otpadom.
E sad ti meni lijepo doka¾i citatom gdje to ja njega izjednaèavam ( napravi copi paste ).
Nigdje ja nisam napisao da je on sa svojom politikom vr¹io agresiju ili da je napadao druge narode .
Napisao sam i to jo¹ jednom ; da je sa svojom aljkavom ( nesposobnom ) politikom doveo do toga da narod strada - dragi moj , politièar MORA predvidjeti ¹ta æe se desiti i sustavno tome se i prilagoditi a to on nije znao i zbog toga je tako bilo .
pasa74 je napisao/la: Ok,tolerantan sam i prihvatam da tako gledas na Aliju Izetbegovica.vlast i politike ljudi na vlasti su uvjek bile mete kriticara i javnosti tako da ni Alija netreba biti izuzetak,ali izjednacavati ga sa gore nabrojanim sljamom,je krajnje apsurdno.i ti izjednacujes zrtvu i krivce za ono sto se dogodilo!!!
Jo¹ jednom - doka¾i gdje izjednaèavam !
pasa74 je napisao/la: neosporavam ti pravo da kritikujes Aliju i njegovu politiku,ali ti osporavas pravo meni da i ja kazem sta mislim,jer ako posteno razmislis shvatices da smo(ja i slicni meni),mi ti koji s branili ovu zemlju od onih koje ti poredis sa Alijom.moje mislljenje je zasnovano na licnom iskustvu,na licnom i direktnom poznavanju stanja u BiH,a tvoje na clancima i izjavama osoba koji su ociti neprijatelji Bosne i Hercegovine,a cni mi se da si im bas,ono pravo privrzen!!!! :huh:
Ni ja tebi ne osporavam , vidi¹ da slobodno pi¹e¹ - nisam ti ni jednom reèenicom napisao da ti osporavam ;)
Vidi¹ , nisi jedini koji se je borio , a pita¹ li se ¹ta si imao od toga ¹to si se borio ?????
Neku godinu unazad se je desio sluèaj u Bihaæu da je jedan borac doveo svoju ¾enu da se porodi a dr. je nisu htjeli primiti jer je zaboravio pare da ponese ,................ dok je on oti¹ao po pare , ¾ena je u hodniku umrla ,................ jel se on zato borio ?
Pita¹ li se nekada , zbog èega su borci razoèarani i kakav status imaju ?
pasa74 je napisao/la: jednu od najvecih gresaka u politici Alije Izetbegovica vidim u cinjenici da je amnestirao dezertere i "nijeme" posmatrace stradanja vlastitog naroda; :wave: :wave:
Koje dezertere ?
Hajmo malo logike , ko su ti dezerteri ; jesul samo muslimani u pitanju ili i ona dva naroda - jer on nije bio predsjednik samo muslimana :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#42 Post Postao/la pasa74 »

[quote="mrki62"[/quote]Milo¹eviæeva politika æe jo¹ dugo da se osjeti u Srbiji , posljedice su nepojmljive,........
Tuðman,................ isto tako u Hrvatskoj a tako je i sa Alijom i njegovom politikom , koja je bila aljkava i koja je i¹la na ruku Srbima i Hrvatima a najmanje muslimanskom ¾ivlju.
Nije ovdje problem Ko je napao , ko je vr¹io genocid itd,................. problem je jel Alija sa svojim vodenjem dr¾ave mogao biti bolji .





pa mislim da ovo gore sto si rekao potvrdjuje moju tezu o izjednacavanj Alije sa ovim gore stvorovima!!!!politika Alije Izetbegovica nije bila genocidna sto neznaci da je bila LOSA!!!!
za tebe nije problem ko je napao prvi,nije problem ko je napravio genocid,nego je problem da li je alija moga biti bolji u vodjenju drzave?
moj odgovor je NE,jer je Alija uprkos nastojanju srba da odu iz BiH uzimajuci veliki dio BOSANSKE teritorije,isto tako hrvata,svojom politikom sacuvao tu Bosnu i Hercegovinu kao medjunarodno priznatu drzavu,kao i taj narod koji je bio zaveden od strane nacionalista,ipak i "srbi" i "hrvati" zive u Bosni i Hercegovini u istoj onoj drzavi protiv koje su se borili.
ja sam se borio za Bosnu i Hercegovinu i danas je imam,kakva je takva je ali je ipak Bosna i Hercegovina.mislim da bi to pitanje trebao postaviti onima koji su se borili protiv nje!!!

slucaj se desio u Bihacu i znam za njega i to stoji,nije vjerovatno jedini,ali
zar i za to krivis Aliju?
nemoze Alija biti kriv za sve sto svaki pojedinac i pojedinka uradi,bio je VELIK covjek,ali na zalost nije bio svemoguc.......
mislis da se takve stvari nedesavaju i u drugim drzavama?

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#43 Post Postao/la im_ex »

pasa74 je napisao/la: ja sam se borio za Bosnu i Hercegovinu i danas je imam,kakva je takva je ali je ipak Bosna i Hercegovina.mislim da bi to pitanje trebao postaviti onima koji su se borili protiv nje!!!
=D>
BiH si ti, pasa74
BiH su svi oni koju BiH vole srcem, jer, BiH je nasa domovina.

pasa74 - jos jednom, hvala ti za sve sto si cinio i cinis - mi smo BiH u malom =D>

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#44 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:[quote="mrki62"
Milo¹eviæeva politika æe jo¹ dugo da se osjeti u Srbiji , posljedice su nepojmljive,........
Tuðman,................ isto tako u Hrvatskoj a tako je i sa Alijom i njegovom politikom , koja je bila aljkava i koja je i¹la na ruku Srbima i Hrvatima a najmanje muslimanskom ¾ivlju.
Nije ovdje problem Ko je napao , ko je vr¹io genocid itd,................. problem je jel Alija sa svojim vodenjem dr¾ave mogao biti bolji .





pa mislim da ovo gore sto si rekao potvrdjuje moju tezu o izjednacavanj Alije sa ovim gore stvorovima!!!![/quote]
Milo¹eviæeva politika æe se jo¹ dugo osjetiti u SRBIJI - jer je Srbiju unazadio za minimalno 50 godina , Tuðman je malo manje a Alija je sa svojom politikom ispao kao klaun.
Nije sporno u vezi genocida , sporno je da on sa svojom politikom nije bio diplomata, veæ je ispao u prostom govoru pi*ka od èovjeka, mlakonja.
Ti si se uhvatio ko je napao i ko je bio napadnut , ma to je jasno a jel tebi jasno kad bi kojim sluèajem ®IDOVI u Izraelu imali takvog voðu kao ¹to je Alija,................ pa Izraela nikad ni bilo ne bi ,............. svi ga napadali a on sve veæi i veæi ,..................
Te¹ko je tebi shvatiti da je narod stradao i zbog njegove nesposobnosti , te¹ko je jer ti misli¹ da je on bog .
Jer kad bi ja u tvom prisustvu opsovao boga - ti meni ni¹ta ne bi uradio a kad bi u tvom prisustvu opsovao ALIJU - ti bi sigurno odreagirao ,................... to samo jedno znaèi , da je on u tvojim mislima èak i iznad Boga i to nije dobro ;)
pasa74 je napisao/la: politika Alije Izetbegovica nije bila genocidna sto neznaci da je bila LOSA!!!!
Et, jel vidi¹ o èemu ti ovdje ,............. niko nije ni rekao da je njegova politika bila genocidna do drugih al ja ka¾em da je bila genocidna do muslimana, jer ih nije znao za¹tititi , nije znao ocijeniti situaciju i prilagoditi se istoj !!!!!!!!!!!
pasa74 je napisao/la: za tebe nije problem ko je napao prvi,nije problem ko je napravio genocid,nego je problem da li je alija moga biti bolji u vodjenju drzave?
moj odgovor je NE,jer je Alija uprkos nastojanju srba da odu iz BiH uzimajuci veliki dio BOSANSKE teritorije,isto tako hrvata,svojom politikom sacuvao tu Bosnu i Hercegovinu kao medjunarodno priznatu drzavu,kao i taj narod koji je bio zaveden od strane nacionalista,ipak i "srbi" i "hrvati" zive u Bosni i Hercegovini u istoj onoj drzavi protiv koje su se borili.
Gledaj , sam CAZIN je prije rata bio sa oko 99 % muslimana ( to dajem samo za primjer ) i Alija je njega trebao dati za primjer - da to nije muslimanski grad veæ svih onih koji ¾ive u njemu !!!!!!!!!
A tako i za sve gradove , sela , naselja, regije i ¹ta znam veæ.
On nije smio uæi u pregovore ¹ta je èije , on je bio predsjednik svih a ne samo jednik a to on nije znao ili htio prezentirati .
Nije on saèuvao BiH , on je samo bio pijun u neèijim rukama.
pasa74 je napisao/la: ja sam se borio za Bosnu i Hercegovinu i danas je imam,kakva je takva je ali je ipak Bosna i Hercegovina.mislim da bi to pitanje trebao postaviti onima koji su se borili protiv nje!!!
Borio si se , no pitanje je da li bi se ti ili bilo ko borio - da ste znali da æe biti takav epilog ????
pasa74 je napisao/la: slucaj se desio u Bihacu i znam za njega i to stoji,nije vjerovatno jedini,ali
zar i za to krivis Aliju?
Nego ? Da nije mo¾da Tuðman kriv ,............ ili Milo¹eviæ ?
Dragi moj , to je sramota , jer njegova stranka je na vlasti , to je njegova ba¹tina / ostav¹tina i ako borci nemaju prava - kako je tek drugima.
Èovjeèe , ako zna¹ za to , zna¹ vjerovatno i to da bi ti lièno hebo sve i sva¹ta kad bi se to tvojoj ¾eni desilo ,.................. ¾ena u mukama umire , ostane¹ bez ¾ene , djeteta, buduænosti ,.............. Pro¹ao ratno doba, u miru osnuje¹ porodicu a na kraju ti ta dr¾ava zabije no¾ u leða !!!!!
Ne zaboravi da je zdravstvo dr¾avna institucija i nije mi jasno kako ne smogne¹ hrabrosti ne ne skonta¹ da voðe dobro koriste naivnost veæine.
Ne zaboravi ; svaki vojnik je dobar - dok slu¾i svrsi .
Nisam bio za vrijeme rata al dragi moj , ja imam informacija ogromno a te informacije se sakrivaju od javnosti a raja pati !
pasa74 je napisao/la: nemoze Alija biti kriv za sve sto svaki pojedinac i pojedinka uradi,bio je VELIK covjek,ali na zalost nije bio svemoguc.......
mislis da se takve stvari nedesavaju i u drugim drzavama?
Alija ili bilo ko ,.............. to je kao u fabriki direktor - pojedinac bilo ¹ta da uradi , direktor mora da ga sankcionira a ako ga ne sankcionira - onda je direktor kriv , snosi odgovornost .
Jel tebi jasno kakvo je zdravstvo u BiH - ili da ti ga ja opi¹em [-(
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#45 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:[quote="mrki62"
Milo¹eviæeva politika æe jo¹ dugo da se osjeti u Srbiji , posljedice su nepojmljive,........
Tuðman,................ isto tako u Hrvatskoj a tako je i sa Alijom i njegovom politikom , koja je bila aljkava i koja je i¹la na ruku Srbima i Hrvatima a najmanje muslimanskom ¾ivlju.
Nije ovdje problem Ko je napao , ko je vr¹io genocid itd,................. problem je jel Alija sa svojim vodenjem dr¾ave mogao biti bolji .





pa mislim da ovo gore sto si rekao potvrdjuje moju tezu o izjednacavanj Alije sa ovim gore stvorovima!!!!
Milo¹eviæeva politika æe se jo¹ dugo osjetiti u SRBIJI - jer je Srbiju unazadio za minimalno 50 godina , Tuðman je malo manje a Alija je sa svojom politikom ispao kao klaun.
Nije sporno u vezi genocida , sporno je da on sa svojom politikom nije bio diplomata, veæ je ispao u prostom govoru pi*ka od èovjeka, mlakonja.
Ti si se uhvatio ko je napao i ko je bio napadnut , ma to je jasno a jel tebi jasno kad bi kojim sluèajem ®IDOVI u Izraelu imali takvog voðu kao ¹to je Alija,................ pa Izraela nikad ni bilo ne bi ,............. svi ga napadali a on sve veæi i veæi ,..................
Te¹ko je tebi shvatiti da je narod stradao i zbog njegove nesposobnosti , te¹ko je jer ti misli¹ da je on bog .
Jer kad bi ja u tvom prisustvu opsovao boga - ti meni ni¹ta ne bi uradio a kad bi u tvom prisustvu opsovao ALIJU - ti bi sigurno odreagirao ,................... to samo jedno znaèi , da je on u tvojim mislima èak i iznad Boga i to nije dobro ;)
pasa74 je napisao/la: politika Alije Izetbegovica nije bila genocidna sto neznaci da je bila LOSA!!!!
Et, jel vidi¹ o èemu ti ovdje ,............. niko nije ni rekao da je njegova politika bila genocidna do drugih al ja ka¾em da je bila genocidna do muslimana, jer ih nije znao za¹tititi , nije znao ocijeniti situaciju i prilagoditi se istoj !!!!!!!!!!!
pasa74 je napisao/la: za tebe nije problem ko je napao prvi,nije problem ko je napravio genocid,nego je problem da li je alija moga biti bolji u vodjenju drzave?
moj odgovor je NE,jer je Alija uprkos nastojanju srba da odu iz BiH uzimajuci veliki dio BOSANSKE teritorije,isto tako hrvata,svojom politikom sacuvao tu Bosnu i Hercegovinu kao medjunarodno priznatu drzavu,kao i taj narod koji je bio zaveden od strane nacionalista,ipak i "srbi" i "hrvati" zive u Bosni i Hercegovini u istoj onoj drzavi protiv koje su se borili.
Gledaj , sam CAZIN je prije rata bio sa oko 99 % muslimana ( to dajem samo za primjer ) i Alija je njega trebao dati za primjer - da to nije muslimanski grad veæ svih onih koji ¾ive u njemu !!!!!!!!!
A tako i za sve gradove , sela , naselja, regije i ¹ta znam veæ.
On nije smio uæi u pregovore ¹ta je èije , on je bio predsjednik svih a ne samo jednik a to on nije znao ili htio prezentirati .
Nije on saèuvao BiH , on je samo bio pijun u neèijim rukama.
pasa74 je napisao/la: ja sam se borio za Bosnu i Hercegovinu i danas je imam,kakva je takva je ali je ipak Bosna i Hercegovina.mislim da bi to pitanje trebao postaviti onima koji su se borili protiv nje!!!
Borio si se , no pitanje je da li bi se ti ili bilo ko borio - da ste znali da æe biti takav epilog ????
pasa74 je napisao/la: slucaj se desio u Bihacu i znam za njega i to stoji,nije vjerovatno jedini,ali
zar i za to krivis Aliju?
Nego ? Da nije mo¾da Tuðman kriv ,............ ili Milo¹eviæ ?
Dragi moj , to je sramota , jer njegova stranka je na vlasti , to je njegova ba¹tina / ostav¹tina i ako borci nemaju prava - kako je tek drugima.
Èovjeèe , ako zna¹ za to , zna¹ vjerovatno i to da bi ti lièno hebo sve i sva¹ta kad bi se to tvojoj ¾eni desilo ,.................. ¾ena u mukama umire , ostane¹ bez ¾ene , djeteta, buduænosti ,.............. Pro¹ao ratno doba, u miru osnuje¹ porodicu a na kraju ti ta dr¾ava zabije no¾ u leða !!!!!
Ne zaboravi da je zdravstvo dr¾avna institucija i nije mi jasno kako ne smogne¹ hrabrosti ne ne skonta¹ da voðe dobro koriste naivnost veæine.
Ne zaboravi ; svaki vojnik je dobar - dok slu¾i svrsi .
Nisam bio za vrijeme rata al dragi moj , ja imam informacija ogromno a te informacije se sakrivaju od javnosti a raja pati !
pasa74 je napisao/la: nemoze Alija biti kriv za sve sto svaki pojedinac i pojedinka uradi,bio je VELIK covjek,ali na zalost nije bio svemoguc.......
mislis da se takve stvari nedesavaju i u drugim drzavama?
Alija ili bilo ko ,.............. to je kao u fabriki direktor - pojedinac bilo ¹ta da uradi , direktor mora da ga sankcionira a ako ga ne sankcionira - onda je direktor kriv , snosi odgovornost .
Jel tebi jasno kakvo je zdravstvo u BiH - ili da ti ga ja opi¹em [-([/quote]

neznam mrki dokle vodi sve ovo,jer koliko ja vidim mozemo mi unedogled sa ovakvim komentarima.ti u Aliji vidis krivca za sve sto se desilo prije i poslije njegove smrti.to je tvoje misljenje i nemam nista protiv toga,hvala bogu sto nas nije puno takvih.
kazes i navodis za primjer politiku izraela,pa takve dvije politike su bile protiv BiH i po tebi Alija je trebao zagovarati istu takvu politiku,po tebi je ona "oko za oko",najbolja.ipak zahvalan sam Aliji sto to nije uradio i sto nas Bosnjake nije stavio u isti nivo sa nasim protivnicima.mozda nisi znao jedan podatak ali sad cu ti ga reci,u vrijeme sukoba ARBiH i HVO-a u srednjoj Bosni,Vitez je bio pred padom.kada je rahmetli general Alagic to saopstio rahmetli Aliji,pitao ga je da li moze sprijeciti civilne zrtve prilikom ulaska u Vitez.general je odgovorio da nije siguran.Alija mu je rekao da ne ulazi u Vitez jer su ljudski zivoti bitniji od tog grada;mislio je na zivote katolika u tom gradu!!!!kazi mi sta sad mislis,vjerovatno da lazem,jer se ovo ne uklapa u tvoju sliku o Aliji.reci mi da je kojim slucajem Alija primjenio tu politiku koju si naveo za primjer,da je ARBIH usla u vitez i da je pocinjen zlocin nad civilnim stanovnistvom.to bi bila vjecna sramota za muslimane u BiH a izjednacili bi se sa onima koji su to nama uradili.reci mi,da li je to slabost u Alinoj politici,da li je ispao p...a?mislim da svako normalan i objektivan ovo nece vidjeti kao slabost,nego naprotiv kao velicinu,uzdignutost i dostojanstvo jednog istinskog muslimana kakav je Alija bio.a kao sto i sam znas,Vitez je i dan danas grad u Bosni i Hercegovini....ili mozda nije?
kaze da je za mene Alija Bog,nije,Allah je jedan,Allah je milostiv,Allah prasta!!!a Alija je istinski vjernik Islama,Alija u mojim ocima nije bio neuzubillah Bog,on je u mojim ocima samo velik covjek sto je dokazao u bezbrojnim prilikama.
misli kako hoces,vjeruj u sta hoces,vjeruj u te "istine" koje se pricaju po zapadu a niko ih ne govori onima koji ih imaju pravo znati,ako su istine,a to su gradjani Bosne i Hercegovine.

Odgovori