11 Septembar

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#24 Post Postao/la paparaci »

ma znali su amerikanci za sve! ima mnogo sumnjivih stvari oko tog dogadjaja. npr. da nijedan zidov taj dan nije dosao na posao! nakon sto su se avioni zabili u zgrade, pristigle su i vatrogasne jedinice. mnogi od njih su kasnije izjavili da su u toku akcije culi eksplozije u zgradama! ima jos niz toga. nisu to ciste stvari.....kao ni sam predsjednik te drzave :D
zao mi je samo nevinog naroda sto je nastradao!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#26 Post Postao/la mrki62 »

papaya-republic je napisao/la: buah.
I moj muz je tad skocio i vikao kroz sobu, neka im, neka im (amerikancima)
grozno sam se posvadjala sa njim, nisam mogla svog muza prepoznati.
A sta da je puko avion u tvoju zgradu?
Ma daj, mozda opravdavas napad ( da su bar ciljali neke vojne baze il slicno)
ali toliko zrtava?

Uzasno se osjecam kad citam ovako nesto, pogotovo od zene, mozda majke?
Koliko ljudi ginu zbog svega toga, zbog proklete neke nafte. Fuj
Sviða mi se tvoj naèin razmi¹ljanja ,................. i mene su uèili ; nièija sila - nije Bogu mila .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Mrkonja
Pocetnik
Postovi: 21
Pridružen/a: 19 Mar 2016 12:19
Lokacija: Germany

#28 Post Postao/la Mrkonja »

u vezi ove teme i slucaja bih vam od svog srca predlozio da pogledate, SVI i oni koji se ne interesuju za svjetsku politiku ili slicnim, dokumentarni film "ZEITGEIST" .... naslov zvuci njemacki (posto je taj izraz preuzet takav kakav je u engleski, a znaci "duh vremena"..bukvalno prevedeno na nas, neznam da li postoji bos. izraz) ali je americka dokumentacija koja je na vrlo alternativan i neobican nacin sastavljena i prikazana...kursirala je prvo po internetu a skoro dobila premijeru u kinu(u sad-u) i dalje nastupe...sto hocu reci da je seriozna!
meni, mislim onima koji su je vidjeli ne dopusta nikakav komentar na film i izjavu dokumentacije sa nekome ko je nije vidio. jaran1 je mozda vec poznaje?

budete imali prilike i vremen da je pogledate ....rado bih cuo i vase utiske i misljenje. film zasluzuje u svakom slucaju blog.


ps: mogu samo toliko reci da iako sam svjestan mnogi tih stvari bio i prije gledanja filma ....da sam trebo opet 2 sata da to sve svarim...taj neki lahki sok

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#29 Post Postao/la im_ex »

paparaci je napisao/la:ma znali su amerikanci za sve! ima mnogo sumnjivih stvari oko tog dogadjaja. npr. da nijedan zidov taj dan nije dosao na posao! nakon sto su se avioni zabili u zgrade, pristigle su i vatrogasne jedinice. mnogi od njih su kasnije izjavili da su u toku akcije culi eksplozije u zgradama! ima jos niz toga. nisu to ciste stvari.....kao ni sam predsjednik te drzave :D
zao mi je samo nevinog naroda sto je nastradao!
Dijelim tvoje misljenje ... jedna od bolesnih igrarija od strane Busha, najkrace.
Sebicnjaci, (vec dokazano, bolesne osobe iskljucene od emocija) ne biraju nacin kako doci do cilja ... kao da je Bush u tom naumu mislio na uposlenike, jasta_radi ... on je sretan da se svijetom vinula vijest da iza tog nedjela stoje islamski teroristi, ufurao se u tu varijantu da je i sam u nju povjerovao iako je njegovo (ne)djelo. Bolesno, sta drugo reci.
To je moje misljenje u vezi s nemilim dogadjajem.

Avatar
Ilir
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 81
Pridružen/a: 28 Nov 2007 02:00
Lokacija: Kosova

#30 Post Postao/la Ilir »

papaya-republic je napisao/la:
ekranka je napisao/la:Ja smatram da nema veceg okupatora od SAD-a,veliko svjetsko zlo ,usmjereno protiv svih ljudi i nacija,,ne bi me zacudilo i opravdala bi kada bi se jednom nasao pred medjunarodnom sudom za zlocine..tako da..to je moje misljenje..zlocinac u rangu Hitlera ,samo mnogo gori,vuk u janjecoj kozi..
A 11. opravdam.nek i oni malo vide kako je biti napadnut..
buah.
I moj muz je tad skocio i vikao kroz sobu, neka im, neka im (amerikancima)
grozno sam se posvadjala sa njim, nisam mogla svog muza prepoznati.
A sta da je puko avion u tvoju zgradu?
Ma daj, mozda opravdavas napad ( da su bar ciljali neke vojne baze il slicno)
ali toliko zrtava?

Uzasno se osjecam kad citam ovako nesto, pogotovo od zene, mozda majke?
Koliko ljudi ginu zbog svega toga, zbog proklete neke nafte. Fuj
Oni ginu za naftu,za sta ste ginuli vi srbi?
Vidis kako je tvoja pamet kratka.
Pozdravi muza

Odgovori