Reforma policije u Bih...

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

Reforma policije u Bih...

#1 Post Postao/la Tourniquet »

Prije 2 dana je potpisan protokol sporazuma o reformi policije.. Stim protokolom policija se prebacuje na drzavu, tj ukinuta je policija RS-a.. Potpisali su Milorad Dodik i Haris Silajdzic.
E sad razliciti su komentari na ovaj protokol..
Jedni kazu da je dobar drugi kazu da je to priznavanje etnickog ciscenja..

Razlicite reakcije iz raznih stranaka...

Da vidim sto vi mislite o tome..

Da li je to korak napred ili nazad..
:-k :-k

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#2 Post Postao/la mrki62 »

Haj da smo to ja i ti potpisali , mo¾da bi i bilo ne¹to :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#3 Post Postao/la Tourniquet »

mrki62 je napisao/la:Haj da smo to ja i ti potpisali , mo¾da bi i bilo ne¹to :wave:
pa ja vjerujem da bi bilo mnogo bolje nego sto je sada....

"Svi za jednog, jedan zaebe sve.... "

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#5 Post Postao/la mrki62 »

hibreed je napisao/la:Ma daj te ba ljudi kakav sporazum,pa ta dvojica su potpisali "protokol da ce raditi na reformi policije",pa to nije nikakav dogovor!!!! Oni su samo potpisali da ce i dalje raditi na reformi a nista se nisu dogovorili!! Josh jedna u nizu ubleha!!!! :baa:
Tako je.Ovo sada¹nje vodstvo blamira narod veæ dobrih 10 godina - tobo¾e du¹ebri¾nici.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sredovjecni_33
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#6 Post Postao/la sredovjecni_33 »

moje je mi¹ljenje da se oni samo izvlace i zamajavaju raju, a u su¹tini reforma policije se moze sprovesti za pet dana, samo su granice u pitanju, tj. kome ce koja teritorija dopasti da je kontrolira.
-samo lagano i opu¹teno-

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#8 Post Postao/la Baraba-it »

SARAJEVO, 7. APRILA (SRNA) - OHR ocijenio je danas da je zavaravanje javnosti svaka tvrdnja da Sporazum o stabilizaciji i pridru¾ivanju mo¾e uskoro biti potpisan, a da pri tome mo¾e biti odgoðeno usvajanje zakona o reformi policije.

Reagujuæi na tvrdnje koje su se pojavile nakon sjednice Glavnog odbora SDA da bi Sporazum sa EU mogao biti potpisan bez usvajanja zakona o reformi policije.

Visoki predstavnik Miroslav Lajèak je, povodom tvrdnji izreèenih nakon sjednice Glavnog odbora SDA da bi Sporazum o stabilizaciji i pridru¾ivanju mogao biti potpisan bez usvajanja zakona o reformi policije, naglasio da je upravo usvajanje ovih zakona uslov koji je EU vi¹e puta ponovila.

Lajèak je istakao da EU oèekuje usvajanje ovih zakona u parlamentu BiH radi potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridru¾ivanju.

"Integracija u EU je najva¾niji strate¹ki cilj BiH. Graðani ¾ele razvoj, jaèe socijalne i poslovne veze sa EU, kao i liberalizaciju viznog re¾ima", rekao je Lajèak.

Visoki predstavnik je svima koji dovode u pitanje postojanje entiteta poruèio meðunarodna zajednica opredijeljena za principe na kojima poèiva Dejtonski sporazum i podsjetio da je Savjet za provoðenje mira potvrdio da Ustav BiH priznaje da BiH èine dva entiteta i tri konstitutivna naroda.

LAJÈAK U ODVOJENIM SUSRETIMA SA STRANAÈKIM LIDERIMA

Visoki predstavnik Miroslav Lajèak potvrdio je danas u Sarajevu da su u toku odvojeni razgovori sa predstavnicima politièkih partija radi utrðivanja teksta zakona o reformi policije, koji bi imao parlamentarnu veæinu. Lajèak je u izjavi za novinare ponovio da mu je kljuèni cilj da BiH usvoji zakone, koji bi omoguæili potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridru¾ivanju.

"Kako da doðemo do tog cilja nije kljuèno. Razmi¹ljali smo o moguænosti organizovanja zajednièkog sastanka sa politièkim liderima i ta moguænost jo¹ postoji" - rekao je visoki predstavnik.
slika

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#9 Post Postao/la Baraba-it »

Sudeci po novinskim izvjestajina, glavana kocnica reformi je partija SDA...
Sve vise mi se cini da EU i nije cilj da BiH sa muslimanima udje u EU...
Izgleda da je najvaznije razdijeliti BiH u dvije do tri Republike i tako je primiti u EU...
Isto tako me cudi zasto se ne vrsi pritisak na RS...
To je do sad bila cesta praksa...
Mozda Dodik i izda policiju, ali me cudi zasto se onda muslimani jos uvijek pritive reformi.
slika

Odgovori