Milorad Dodik

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#122 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:Hvala Dzemila,

drugarica iz Laktasa mi prica, da kao zena mozes samo da napredujes ako si u Dodikovoj stranki (jbg, ja ne znam kako se zove)
Isto tako znam da ga ne interesuje Bijeljina.
U Sarajevu možeš uspjet ako si u Tihićevoj ili Haretovoj stranki , u mostaru ako si u SDA ili HDZ ,............. isti qu*ac , samo drugo pakovanje .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bivsi svercer Mile Ronhill - "Nedjeljom u 2"; ...

#125 Post Postao/la im_ex »

slika








Komšić traži smjenu i postupak protiv Dodika

Član Predsjedništva BiH Željko Komšić reagovao je na izjave premijera Republike Srpske Milorada Dodika koji je Srbe pripadnike Oružanih snaga BiH pozvao da se vrate ili da ne idu na vojnu vježbu NATO-a u Gruziju.
S obzirom da postoje odgovarajuće odluke i naređenja, propisani Ustavom i zakonima od strane nadležnih državnih organa (Predsjedništva BiH, ministra odbrane, načelnika Zajedničkog štaba OS BiH) o upućivanju manje jedinice Oružanih snaga BiH na pomenutu vježbu, Komšić je uputio zahtjev državnom tužiocu BiH da pokrene krivični postupak protiv Dodika zbog podstrekavanja na izvršenje krivičnog djela (čl.30 KZ BiH), a u vezi sa članom 246 a, stav 1, KZ BiH koji se odnosi na neizvršenje i odbijanje izvršenja naređenja, saopšteno je iz Ureda ovog člana Predsjedništva.

Član Predsjedništva BiH Željko Komšić je također zatražio od viskog predstavnika u BiH Valentina Inzka da upotrijebi bonske ovlasti i smijeni Milorada Dodika, predsjednika SNSD-a i predsjednika Vlade Republike Srpske, te da mu zabrani obavljanje bilo kakve političke aktivnosti zbog evidentnog kršenja ustavnog poretka BiH, Daytonskog mirovnog sporazuma i ozbiljnih posljedica koje nastupaju ovakvom aktivnošću Dodika po državu BiH, njen ustavni sistem, sigurnost i međunarodni položaj naše zemlje, stoji u saopštenju za javnost.

"Milorad Dodik je ovakvim stavom i izjavom, a imajući u vidu funkciju koju obnaša, ugrozio dalji put BiH u NATO savez, istovremeno prekršio i odluke nadležnih državnih organa – Predsjedništva i Parlamentarne skupštine BiH, te doveo u pitanje i strateško opredjeljenje BiH ka punopravnom članstvu u NATO savez", navedeno je.


Samo od Zeljka sam i ocekivala da krene.
A krenuo je, evo, masalla.
Covjek koji voli Bosnu i Hercegovinu, a koji je svijetla obraza, zna udariti u kost, a ostati netaknut.
Ma on je [smileyheartbounceqy7.gif] BiH

A Ronhilu, se podobro poljulja tlo, jos jednom - ovaj put, jace no ikad, vjerujem.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Bivsi svercer Mile Ronhill - "Nedjeljom u 2"; ...

#126 Post Postao/la mrki62 »

Komšić traži smjenu i postupak protiv Dodika
Komšić s tim dokazuje koliko je naivan ,................. ili igra neku samo za njega poznatu igru .
Dok je Hareta i Tihića, nikad Dodik neće biti smijenjen , jer Dodik ima izuzetno jaku podršku od Harisa Silajdžića i Sulejmana Tihića.
Uostalom ; živi bili - pa vidili .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bivsi svercer Mile Ronhill - "Nedjeljom u 2"; ...

#128 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la:
Komšić traži smjenu i postupak protiv Dodika
Komšić s tim dokazuje koliko je naivan ,................. ili igra neku samo za njega poznatu igru .

Nikad tako ne bih rekla za Zeljka.
A varijanta *ili*, i da igra, igra ju za dobrobit BiH.

Komsic nastupa posve drugacije od ostale "gospode", i jedino nastup njega i njegovih istomisljenika moze da ulije nadu za bolje sutra.
Nije on naivan, umjesan je ovo korak.
Biti fer igrac i ne cutati kad vecina (citaj svi) cuti, umijece je i hrabrost, priznaces.
A taj je bio hrabar i tokom rata - hrabar i ostao.
Gore bi bilo da je cutao.
Ovako, krene li po zlu, on ima i crno na bijelom da je na vrijeme ukazivao MZ na njima vec dooobro poznatog kriminalca koji zastupa jedan narod, lika koji se nije smio naci u ulozi koju uziva i samim tim kochi napredak BiH.
Ostane li Visoki gluh i slijep i na "podstrekavanja na izvrsenje krivicnog djela, a u vezi sa clanom 246 Krivicnog zakona BiH koje se odnosi na neizvršenje i odbijanje izvršenja naredjenja"., treba ga usmjeriti ka izlaznim vratima iz BiH, koji ce nam onda vrag.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Bivsi svercer Mile Ronhill - "Nedjeljom u 2"; ...

#129 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:
Nikad tako ne bih rekla za Zeljka.
A varijanta *ili*, i da igra, igra ju za dobrobit BiH.

Komsic nastupa posve drugacije od ostale "gospode", i jedino nastup njega i njegovih istomisljenika moze da ulije nadu za bolje sutra.
Nije on naivan, umjesan je ovo korak.
Biti fer igrac i ne cutati kad vecina (citaj svi) cuti, umijece je i hrabrost, priznaces.
A taj je bio hrabar i tokom rata - hrabar i ostao.
Gore bi bilo da je cutao.
Ovako, krene li po zlu, on ima i crno na bijelom da je na vrijeme ukazivao MZ na njima vec dooobro poznatog kriminalca koji zastupa jedan narod, lika koji se nije smio naci u ulozi koju uziva i samim tim kochi napredak BiH.
Ostane li Visoki gluh i slijep i na "podstrekavanja na izvrsenje krivicnog djela, a u vezi sa clanom 246 Krivicnog zakona BiH koje se odnosi na neizvršenje i odbijanje izvršenja naredjenja"., treba ga usmjeriti ka izlaznim vratima iz BiH, koji ce nam onda vrag.
Potpisujem to Å¡to si napisala .
Nisam ja njega okarakterisao sa nekakvim negativnim nabojem , samo sam se usput javio , da dam svoje mišljenje, jer ja tvrdim da su Hare i Tihić zajedno u talu sa Dodikom i dok je tako Željko ostaje nemoćan.
Kamo puste sreće da narod na izborima tom Komšiću ne iskažu više glasova , na način da se glasa za pojedinca - ne gledajući na vjersku pripadnost .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Milorad Dodik

#130 Post Postao/la nella26 »

Čovjek koji je definitivno siguran u to da ne mogu doprijeti do njega, nadala sam se da će SIPA uspjeti stati u kraj ovom mamjunu ali teško.Podnijeli prijavu i to je to.
Baš sam gledala na emisiji 60 minuta kada stoji ispred vlade Republike Srpske i obraća se Bakiru u kontekstu "ne možete mi ništa, svoje dokaze protiv mene nabij u dupe vidi koliku sam zgradu napravio evo nagledajte se i crknite od ljubomore"
Nije mi jasno ovi stranci koji kao pomažu napretku i uredjenju šta glume, apsolutno se ne obaziru na njega.
Neće BiH nidokle ovako.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#131 Post Postao/la mrki62 »

SDP BiH: Bakir Izetbegović mora objasniti zašto daje podršku Miloradu Dodiku, a napada Željka Komšića!
08. 05. 2009. • 15:55 S. B.


24SI - SDP smatra da je krajnje neprihvatljiva izjava Bakira Izetbegovića koju je dao gostujući na "BN" televiziji i obraćajući se svojim biračima, a kojom je dao podršku Miloradu Dodiku u nasrtajima na ustavni poredak zemlje.

Istom izjavom je direktno optužio i napao Željka Komšića, jedinog zvaničnika koji je reagovao na Dodikov napad na institucije BiH, rekavši da "pretjeruje sa reklamom". Izetbegović je, kao i njegovi najbliži saradnici, već dokazao da je spreman sarađivati sa Dodikom u rušenju naših institucija, a sve kako bi spriječio krivično gonjenje za masovni kriminal. Međutim, zapanjujuće je da je Izetbegović spreman da, podržavajući Dodika i napadajući Željka Komšića, ugrozi integraciju BiH u NATO koju SDP smatra najprioritetnijim vanjskopolitičkim političkim ciljem BiH.

SDP smatra da poziv Milorada Dodika pripadnicima Oružanih snaga BiH srpske nacionalnosti da napuste vježbu NATO snaga u Gruziji predstavlja rušenje ustavnog poretka BiH. Stoga, u potpunosti podržavamo jučerašnji zahtjev člana Predsjedništva BiH, Željka Komšića, upućen državnom tužiocu BiH da pokrene krivični postupak protiv Milorada Dodika zbog podstrekavanja na izvršenje krivičnog djela koji se odnosi na neizvršenje i odbijanje izvršenja naređenja.

U ovom slučaju neophodnim smatramo upotrebu bonskih ovlasti i smjenu Milorada Dodika zbog činjenice da ovako otvoreno zagovaranje rušenja ustavnog poretka BiH predstavlja ujedno i kršenje Dejtonskog sporazuma, kao i napad na uspostaljeni mir i sigurnost u našoj zemlji.

Od Izetbegovića mlađeg tražimo da pojasni da li ovom izjavom najavljuje promjenu programske orijentacije SDA ili se radi o trenutku političke nesmotrenosti?

(24sata.info)
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Milorad Dodik

#132 Post Postao/la paparaci »

a je Zujana i papka! mogu oni svi Komsicu da......
da je Komsica postaviti na celo drzave, a ove zohare nacionalnih stranaka u prdekanu strpati i ukinuti te stranke skroz i zabraniti!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Milorad Dodik

#134 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:bakir izetb.je niko i nista jer tihic ima veliku podrsku. a miloradu se drma stolica,polako ali sigurno. pritisli ga sa svih strana u zadnjih par mjeseci
ma pisham jednog i drugog i treceg! - da izvinete na izrazu :oops: [Real mad.gif]

Odgovori