Milorad Dodik

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Milorad Dodik

#136 Post Postao/la grga »


Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Milorad Dodik

#137 Post Postao/la nermin01 »

nebi da komentarisem o njemu...idiot
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#138 Post Postao/la mrki62 »

nermin01 je napisao/la:nebi da komentarisem o njemu...idiot
Idioti su u Federaciji ( vlast ) , koji jednom Dodiku svo ovo vrijeme ništa ne mogu - ili neće !
Kad bi on bio Hare ili Tihić , onda bi vi aplaudirali , kako je sposoban a ovako pošto nije naš , onda nevalja [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Milorad Dodik

#139 Post Postao/la andro »

Opasan lik koji je sa spojem fanatizma , bezobrazluka , moci , bogatstva , koristenjem naivnosti i straha drugih politicara racunajuci tu i politicare federacije lagano step by step postigao neke svoje ciljeve. Previse mu je dopusteno u svemu tome i tesko ga je a uz pomoc medjunarodne zajednice koja je sve to nijemo posmatrala sada i zaustaviti.Iskreno receno dok su drugi politicari samo verbalno napadali istoga on je to vjesto koristio i djelima i rijecima radio i uradio sve sto je zelio.Da me neko pogresno ne shvati , ne opravdavam ga i ne svidja mi se sve sto radi i sto je radio ali moje misljenje je da je on politicar koji u sebi ima drskosti i da je on politicar u pravom smislu te rijeci . Tesko je zaustaviti stihiju koju nisi sprijecio i pokusao sprijeciti u samom zahuktavanju.
slika
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Milorad Dodik

#141 Post Postao/la nnejra »

Političar koji me najviše iritira. Jako je neotesan i bezobrazan. A o njegovoj nekulturi suvišno je i govoriti. Sve to kada spojim jako opasan lik.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Milorad Dodik

#143 Post Postao/la im_ex »

Dodik: "Republika Srpska je trajna kategorija, a BiH ako bude, biće"


24SI - Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je danas u Istočnom Sarajevu da je priča o istočnom i zapadnom dijelu RS nametnuta i poručio da postoji samo jedinstvena RS.

"Ne postoji istočni i zapadni dio RS. Postoji samo jedna i jedinstvena RS, sa svojom himnom, zastavom, grbom, sa dobrim i lošim ljudima, ali RS. Nema dijeljenja RS, ona je jedinstvena", poručio je Dodik koji je otvorio novu zgradu Osnovne škole "Petar Petrović Njegoš" u Istočnoj Ilidži.

Prema njegovim riječima, RS nije djeljiva ni po čemu, osim u mozgovima nekih koji pokušavaju da na jeftin način pridobiju nečiju pažnju.

"Lažu vas oni koji govore da se pregovara o integrisanju Istočnog Sarajeva sa federalnim Sarajevom. To nas ne interesuje. To nije naša politika. Političko-teritorijalno objedinjavanje u neki distrikt nije na dnevnom redu naše politike i neće to ni biti", istakao je Dodik.

Prema njegovim riječima, Istočno Sarajevo je, pored Banjaluke i još nekih mjesta, strateška pozicija Vlade RS.

"Ovaj kraj se odlično razvija i on je svaki put sve bolji i bolji. U Istočnom Sarajevu su u ovom trenutku prisutne razne investicije u vrijednosti od 85 miliona KM. Gotovo da nema nijednog zahtjeva na koji Vlada RS nije reagovala", naglasio je Dodik.

On je poručio da je RS trajna kategorija, "a BiH ako bude, biće".

"Onaj ko poštuje nas, biće poštovan od nas. Ako nas ne uvažavaju, zašto bi mi njih uvažavali? Nismo mi protiv nekog oblika BiH, ali ne može se svako jutro napadati RS", istakao je Dodik.

Premijer RS je naglasio da RS ne može da bude predmet aspiracija na njenu nadležnost i teritoriju.

"RS ni u kakvoj više priči neće biti u poziciji da daje bilo šta što joj pripada, a tražićemo i ono što su nam uzeli na silu, a što nam pripada. Razni visoki predstavnici nametali su zakone za koje nisu imali pravo. Oni sada pokušavaju da kriminalizuju sve što radimo", rekao je Dodik.

On je ponovo kritikovao Sud i Tužilaštvo BiH koji su osudili Srbe na više od 1.400 godina zatvora, a Bošnjake na samo 40 godina zatvora.

"Kao da se 29.000 Srba u proteklom ratu samoubilo, ili su ih ubile neke humanitarne organizacije! Gdje je odgovornost za to? Ko može da nam zabrani da o tome govorimo? Našoj djeci moramo reći istinu o tome, jer istinu gajimo u našem običaju, tradiciji, jeziku i slavnom imenu našeg naroda i to može da se očuva samo ako to prenosimo sa koljena na koljeno", poručio je Dodik.


Jadna ta vasa djeca s tom vasom istinom.
Hajd' sto ce biti zaglupljeni pred manjinom, djecom Srba ciji ocevi nisu lagali svoju djecu, ali, sta kad vide "svijeta" ako se kad rijese izaci iz entiteta bar na kratko, bar iz radoznalosti.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Milorad Dodik

#145 Post Postao/la im_ex »

Zna to gospodin Visoki i bez pisma, kao i cijeli svijet sto zna.
Bilo bi cudo da pismo Fondacije imadne jaci efekat od sopstvene spoznaje; stoga sam nesto skepticna.
Nije lako g. Inzku.
Poduzme li sta potom, ispada da je trebalo neko da mu otvori oci na Kabadahiju; sto povlaci pitanje cijom zaslugom je izabran na mjesto Visokog predstavnika.
Ne poduzme li, ispada da je na funkciji samo da krade Bogu dane do penzije, sto bi bilo tek dokaz vise da MZ nema rjesenje za stanje u BiH, nema ugled koji smo zavarani i vjerovali da ima. Sve mi je to mutno da mutnije ne moze biti.

Daj Boze da se cudo desi!
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Milorad Dodik

#146 Post Postao/la nella26 »

Posljednja Dodikova nebuloza se odnosi na to kako je masakr na Tuzlanskoj kapiji i Markalama isceniran, jadni ljudi koji su na tim mjestima izgubili svoje najmilije, za ovog kretena stvarno ne postoje adekvatne riječi, ne da mu treba zakon suditi nego narod, ono što Karadžić nije uspio, odnosno nije stigao Dodik nastavlja a naše vlasti samu klimaju glavama i raspravljaju o svojim platama, žalosno.
Ako se prisjetimo vremena kada se masakr na Markalama dogodio, tadašnji novinar i voditelj SRNE Risto Đogo je u svom studiju izrežirao predstavu na kojoj je ismijao ovaj masakr, tačnije, postavio je pijačarski stol, stavio jednu čizmu na njega i polupana jaja i sam odigrao ulogu žrtve masakra a onda napomenuo kako se muslimani sami međusobno ubijaju i kako je granata bačena sa muslimanskih položaja. Pošto je Đogo ubijen i nema ko da javno ismijava stradanje ovog jadnog naroda Dodik je na sebe preuzeo ulogu a naši vladajući ništa ne poduzimaju, možda im treba predložiti da i Dodik u narodnom pozorištu odigra ulogu kao Đogo i neka još naprave premijeru, pa su mogli slijedeće godine i na Sarajevo film festival.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Milorad Dodik

#149 Post Postao/la nella26 »

Joj kad čujem osuđuju Dodikove riječi naježim se od muke, niko se ne bi izjasnio da narod ne pritisne, pa kad osuđuju već njegove izjave zašto ne preduzmu konkretne korake protiv njega, eto samo fol digli neke optužnice i odložili u laticu a za to vrijeme će on da ispuca svoje, napravi šta hoće i ispali se pa će onda da ga ganjaju i naravno, nikad ne uhvate, zajedno sa njim treba osuditi i kretene koji ništa ne poduzimaju a trebali bi i to im je posao.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori