Milorad Dodik

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Milorad Dodik

#212 Post Postao/la im_ex »

Dodik: Usvojićemo zakon o statusu imovine i pored protivljenja OHR-a

Premijer RS-a Milorad Dodik ponovio je danas da će Narodna skupština RS-a i pored protivljenja OHR-a usvojiti zakon o statusu imovine koja je pod zabranom raspolaganja u BiH.

Pritom je ustvrdio da visoki predstavnik u BiH Valenin Inzko "nije zadužen za to pitanje, jer je ono vještački ‘dovučeno’ u OHR vršenjem pravnog nasilja nad Dejtonskim sporazumom i ustavnim poretkom BiH”.

Ističući da Dejtonski sporazum “potvrđuje činjenicu” da imovina koja se zatekla na prostoru entiteta pripada njima, Dodik je u izjavi novinarima u Banjoj Luci rekao da se na bazi toga došlo i do privatizacije državnog kapitala i u RS-u i u Federaciji BiH, čime je, kaže, potvrđeno i to ustavno i dejtonsko opredjeljenje.

“Visoki predstavnik Paddy Ashdown je s arogancijom s kojom je nastupao ovdje nametnuo zakone koji su zabranili upotrebu imovine i zakon o raspolaganju imovinom RS-a, čime je definitivno i priznao da ta imovina pripada RS-u”, tvrdi entitetski premijer.

Nakon toga, dodaje, Vijeće ministara je 2005. godine “greškom ili ne srpskih predstavnika u tom vijeću donijelo jednu odluku o obuhvatu te imovine, što predstavlja ključni problem”.

“Onda smo došli do onoga što se zvalo popis te imovine od strane OHR-a i vidjeli da je 85 posto te imovine iz RS-a, što značajno može da naruši balans teritorijalne raspodjele u BiH. OHR je tri puta mijenjao svoj stav o tom pitanju, tako da nije začuđujuće to što Inzko sada priča”, tvrdi Dodik.

Zaključio je i da Zakon o zabrani raspolaganja državnom imovinom u BiH, koji je nametnuo Ashdown, i koji su prethodne vlasti prihvatile, “određuje potrebu da se to pitanje riješi donošenjem novog zakona na nivou RS-a, što je Vlada i predložila u pripremljenom prijedlogu zakona, za koji tvrdi da je u skladu s principima Ustava i Dejtonskog mirovnog sporazuma.

................................................................................................................

Medjunarodna zajednico, najedi se, prisjelo vam, da Bog da!
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#214 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:
mrki, jedan moj dobar prijatelj, bivsi forumas, jako inteligentan i pismen, na moje pitanje, kako se kaze, sumNJiv ili sumLJiv.

odgovorio je, vehabije kazu sumLJiv :D
Što me odade sunce ti kalaisano,sad će Mic i bauštelac misliti da sam njihov [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#216 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Mrki haj Slovenije ti reci mi kad bi imao izbor kako da umres kao Musliman ili kao Demokrata?
Nemoj mi sad suplje samo A B ili C :D
Gdje ti je opcija C - kad je već pominješ [Happy.gif]
Umrijet ću kao musliman i to sa malim m , sve da se trudi neznam koliko ja ne da bih volio ili ne - to će tako da bude .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Milorad Dodik

#218 Post Postao/la im_ex »

Odoste skroz u off [mmmux2.gif]

:lol:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#219 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la: Jbg pitanje je glasilo "kad" bi imao opciju a ti odgovaras kao da imas ,ne znas mrki dal ces umrijeti kao musliman,al drago mi je da bi izabrao tu opciju,a srca Ljudi samo Allah poznaje
Opet ponavljam, nema kad bi , to će tako da bude [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#221 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:

Mores ti do sutra ponavljat,al to "znam" je gajb(nepoznati svijet/desavanja),pametnije ti je da uputis dovu da umres kao musliman sa malim m
Ma ako ništa drugo, bar će me ukopad kao muslimana [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Milorad Dodik

#222 Post Postao/la andro »

Genocid u Srebrenici: Kontradiktorne izjave Milorada Dodika

Dragan Čavić vratio se na političku scenu BiH i lider je Demokratske partije. Njegov povratak u politiku mnogi nisu željeli, posebno "vožd" u manjem entitetu Milorad Dodik.

Čavić je ozbiljan i prije svega iskusan političar koga je objeručke prihvatila i međunarodna zajednica, jer je čovjek od principa. Ostali političari u BiH, a posebno u Republici Srpskoj nastoje diskredovati Čavića pred Opšte izbore u oktobru. U intervjuu za Vijesti.ba Čavić se osvrnuo i na političke stavove premijera RS, te prenosimo dio tog intervjua.

- Vaš povratak na političku scenu u BiH uglavnom je dočekan sa velikim odobravanjima i pozitivnim nadama. Međutim, Milorad Dodik se boji vašeg političkog visokog rejtinga u RS. Čak predizbornu kampanju gradi na negiranju genocida i blati ono što ste vi uradili prije njega. Hoćete li mu uzvratiti istom mjerom?

Ne spadam u ljude koji se mogu takmičiti u primitvizmu. Politički primitivizam nije karakteristika mog političkog djelovanja, kao ni politička neozbiljnost. Mnoge stvari sam radio ispred vremena i mnogi su to priznali. Donosio sam odluke koje su uglavnom rušile tabue i dogme stvorene u ovoj zemlji. Zbog toga sam i platio političku cijenu!

Dodik koristi takve kvalifikacije za koje sam zna da nisu tačne. Ne bira sredstva za svoj vlastiti politički rejting i spreman je da se igra ljudskim rejtingom drugih da bi ostvario svoje političke ciljeve. Ja tako nikada neću raditi i nemam namjeru da se takmičim nepristojnostima, lažima. Na kraju ja sam svoju principijelnost platio lično i politički, vrlo visokom cijenom kao i moja cijela porodica i nemam namjeru ostaviti svoje principe.

Zbog principa sam i otišao iz SDS-a. Ne želim da svoju principijelnost zamjenim za bilo šta. To je meni ostalo kao čovjeku sa čime ću da raspolažem u budućem vremenu. Dodikove izjave su kontradiktorne.

- Javnost zna da je proljetos u Sarajevu kada je Dodik prisustvovao jednom okruglom stolu za kojim je sjedio i visoki predstavnik Valnetin Inzko rekao da on "apsulutno zna da se u Srebrenici dogodio genocid ograničenih razmjera"?!

Potvrdio je ono što piše u tužbi. Ja tako nešto nikada nisam izgovorio, ali se nisam ni šalio sa takvim stvarima. Smatram da je stavljanje teških ratnih događaja u kontekst dnevne politike krajnje opasno za ovu zemlju i da to treba prepustiti stručnim ljudima da utvrde istinu. Ne moguće je to utvrditi u kratkom vremenskom periodu, ali istina će jednoga dana biti kompletirana ne samo o Srebrenici, već i mnogim drugim ratnim zločinima bez obzira ko je i na koji način nastradao.
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#223 Post Postao/la mrki62 »

Dodik vaki , Dodik naki ,............ sve dok ga uvažavaju , on će biti čimbenik a kad ga budu ignorirali , onda će se moći nadati nekakvoj promjeni.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori