Preko BiH ka kolijevci srpskoj, jado ??

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

#62 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya-republic je napisao/la:Sa obzirom na to, mozda, da ce se i naljutiti neki ovdje meni na forumu dragi ljudi, moram jedno reci.

Da se ja pitam, ovako bi rekla. Da nema vise Republike Srpske ali zato Kosovo da ostane u Srbiji. Eto, mozda sam malo sebicna, ali tako bi voljela.
A kakvu vezu ima RS s Kosovom
Baska oni a baska mi..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#64 Post Postao/la im_ex »

Milos26 je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:
Milos26 je napisao/la:
U jednoj drugoj temi Vi gospodo Bosnjaci porucujete Srbima "mars preko Drine".
Toliko o Vasim "iskrenim" zeljama kao sto vec rekoh da sa njima gradite zajednicku drzavu.
Kako bi bilo da ja Vama porucim mars u Anadoliju?
Zamjenica za mnozinu se ne pise velikim slovom sem ako se istom ne pocinje recenica, pokusaj da upamtis 8)
Kad te vec nisu naucili tvoji, da te nauci jedna bosanka 8)

Ne znam na koju temu ciljas, niti, koji nick je vlasnik s tvoje strane pomenutog upisa "mars preko Drine".
Znaci, ne znam ni kontekst samog upisa.
Nebitno je.
Vise mi para oci to sto na osnovu jednog upisa sve bosnjake trpas u istu vrecu - i to je jako glupo od tebe.
Kazem, ne znam ko stoji iza takvog upisa, ali, kao da gledam da je taj Neko imao pravo takvo sto reci jer je, kao da gledam, tok diskusije isao u pravcu pominjanja srba koji ne priznaju BiH kao cjelovitu drzavu, odnosno srba koji teze pripajanju rs Srbiji.
Neznam dal bii tako, al', k'o da znam ("pjesma" koju pjevate je proglasena kraljicom grrrr papanskog Turbo folka - znaci - ne osudjujem clana koji vam posla takvu poruku, zasluzujete nagradu 8)

ps - de, slobodno procitaj jos koji put prvu recenicu mog upisa, mozda nesto i naucis 8)

Tebi gospodjo Bosanko (posto sam shvatio kog si pola sto ranije nisam mogao da zakljucim po nicku - bez uvrede) da kazem da se u pravopisu srpskog (pa i bosanksog koji nije nista drugo nego dijalekt srpskog jezika) Vi pise velikim slovom kada zelis izraziti postovanje prema nekome. Bez obzira na sve cenim Vas kao ljude iako toga niste ni malo zasluzni. Ali ubuduce prihvaticu tvoju sugestiju pa cu pisati malim slovom.
Mi, Srbi Bosnu prihvatiti necemo ...
Gospodine Milos26,

tvoj imenjak mi je bio nastavnik maternjeg jezika. Bio mi je i razrednik i bio je ono bas cicija za dobru ocjenu, a gle cuda, tvoj imenjak koji je sad vec pokojnik (prirodna smrt), bio je ponosan na svoju ucenicu IM_ex koja je nizala petice ... posebno na zadatak *Slobodne teme*.

Ovo se moze smatrati zachatavanjem jer polemisem o gramatici, no, ne treba ... vec sam rekla sto imadoh, pa za svaki slucaj "ponesoh" moj prvi upis kao citat.

Gospodine Milos26 - pogledaj jos jednom apsurd tvog oglasavanja s osvrtom na tvoje pojasnjenje a na moju kritiku u vezi s onim tvojim *Vi*, svakako da si se potrudio da se odbranis, ali, totalno si se izgubio, ocito je.
hahah - kazes da Bosnu cijenis a pises ju najmanjim slovima, sto nama, bosancima, jasno ukazuje kolko ju cijenis.
Eto, toliko ju cijenis kao sto mi, bosanci, koji nemamo nista protiv bosanskih srba koji su ZA cjelovitu BiH cijenimo tebe i tebi slicne. 8)

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#65 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya-republic je napisao/la:

Zapravo, sve je to povezano, nekako...
Kako povezano ili mislis na onu suludu zamisao Srbi u jednoj drzavi
Licno ako me pitas reci cu ti realno kako s moje perspektive to izgleda
Kosovo pripada Srbiji kako teritorijalno tako i istoriski ako gledamo granice Yuge
Ali svijet poznaje dobrocudnost Srba prema drugima,citaj (veliki demokrati :chuckel: )
a pored toga krivci se uvijek morali kazniti
Kao sto je to uvijek i istorijom pisano pa recimo 2 svetski rat gde Italija gubi teritorije Istre kao Njemacka teitorije stare pruske od Königstadta pa do danasnjih granica
A izjadnjacavanja Kosova s Bosnom je vise nego glupost barem politicki

Avatar
Milos26
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 05 Feb 2008 02:00
Lokacija: Republika Srpska

#66 Post Postao/la Milos26 »

Kakve veze ima Bosna sa Kosovom? Evo ja cu da kazem. Kosovo Srbiji ne treba jer sa Kosovom Srbija nece uci u Evropu. Zato sam ZA nezavisno Kosovo. Ali kad se vec jednoj nacionalnoj manjini daje pravo da pravi drzavu na tudjoj teritoriji zasto se narodu ne bi dalo pravo da izdvoji deo drzave koju njemu pripada. Pri tom Srbi u Republici Srpskoj imaju mnogo vece pravo na nezavisnost jer su po ustavu i po istoriji konstitutivan narod Bosne dok su Albanci u Srbiji nacionalna manjina.
To sto ovde Muslimani daju podrsku Albancima nek znaju da ce im se to o glavu obiti.

Gospodjo Im_ex, o gramatici raspravljati necu mnogo. To sto Bosnu pisem malim slovima, samo je rezultat vaseg ponasanja, tj cinjenice da vi Republiku Srpsku pisete malim slovom. To je samo posledica toga. Ako kazes da su Srbi za celovitu BiH u kojoj ih ponizavaju i zezaju, grdno se varas. Mada i sama znas da to nije istina znas da kada bi se raspisao referendum u Republici Srpskoj da bi 90% ljudi reklo DA za izdvajanje iz Bosne.

I sad da vas upitam? Kako Albanci imaju to pravo a Srbi ne? Posle nezavisnog Kosova otvorice se mnoga druga pitanja izmedju ostalog i pitanje Republike Srpske. Mozda ne za mesec dva ali uskoro. Budite sigurni. Ne zelim se svadjati.
Pozdrav,
Ljubim moju svetu Republiku Srpsku

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#68 Post Postao/la im_ex »

Milos26 je napisao/la:
Gospodjo Im_ex, o gramatici raspravljati necu mnogo. To sto Bosnu pisem malim slovima, samo je rezultat vaseg ponasanja, tj cinjenice da vi Republiku Srpsku pisete malim slovom. To je samo posledica toga. Ako kazes da su Srbi za celovitu BiH u kojoj ih ponizavaju i zezaju, grdno se varas. Mada i sama znas da to nije istina znas da kada bi se raspisao referendum u Republici Srpskoj da bi 90% ljudi reklo DA za izdvajanje iz Bosne.
Gospodine Milos26

BiH je priznata drzava u cijim granicama je rs koja nije drzava i koja je nastala na genocidu, hallooooooo :baa: - mozes li da uvidis razliku ?

U vezi srba koje pomenuh - imam osjecaj da me namjerno ne zelis razumjeti - ocito je da ne mislimo na iste srbe; znas, nisu svi srbi krvolocne zvijeri cije su shape isflekane nevinom krvlju 8)

Da, da Milos26 - ne govorimo o istim srbima 8)

Sto kazes da ce biti otvoreno pitanje odvajanja rs , Milorad ga je vec otvorio, ali, budi ubijedjen da ce i ostati na tome - tek jedno od otvorenih pitanja koje nikad nece dobiti odgovor o kome sanja.
Zivi bili pa vidjeli.

Avatar
Milos26
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 05 Feb 2008 02:00
Lokacija: Republika Srpska

#69 Post Postao/la Milos26 »

Za gospodina moderatora koji moje komentare cenzurise a tudje mnogo gore ne dira. Vidim koliko mrzite Srbe. I vidim da su vam Srbi uvek za sve krivi. Tacno je da su Srbi krivi za Srebrenicu. A da li su mozda i krivi sto ih je Naser Oric ubijao i sto su im vasi mudzahedini sekli glave sabljama i sto su im vasi teroristi bacali decu zverima u sarajevskom zoo vrtu. Vi samo pricate o tudjim zlocinima a svoje poricete. Sta cemo za Drugi svetski ratu u kome ste podrzali ustase i Nemce? I kazes poznata ti dobrocudnost Srba. A vi ste tolko nevini. E Boze gde si da ovo vidis?

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#71 Post Postao/la im_ex »

papaya-republic je napisao/la:a joj Milose davis li davis.
Ja ne osjecam da me neko ovde mrzi, i ovdje je sve okej dok se ne pojavi neko ko ti. Idi zapali cigari i smiri se.

Nego ti mrzis sve, i samog sebe
=D>

Sve si mi draza, papaya :)

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#72 Post Postao/la pasa74 »

mislim da je indeks dala pametan prijedlog,ignorisite ga ili nju,ja mislim da je to zmixa,pa neka vodi monolog i neka ispucava frustraciju koja je ubija :)

Avatar
Milos26
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 05 Feb 2008 02:00
Lokacija: Republika Srpska

#73 Post Postao/la Milos26 »

Pricaj ti sta hoces, ali sama si pokazala svoje pravo lice. Republika Srpska bila drzava ili republika se pise velikim slovom. Ako potenciras tu gramatiku i pravopis onda ih ispostuj do kraja, a ne samo onda kada tebi odgovara. Sto se tice genocida, genocid nije dokazan. Etnickog ciscenja je bilo i to sa obe strane. Kao sto su sada mnoga mesta u Republici Srpskoj cisto srpska (a da je ranije bilo i Bosnjaka) tako su i mnoga mesta u Federaciji cisto muslimanska a pre rata je u njima bilo Srba. Nemoj mi reci da vi niste sprovodili etnicko ciscenje.

Takodje mi nemoj reci da na Kosovu nije bilo etnickog ciscenja. Bilo ga je i to dobro znas, samo to ciscenje podrzavas.

Milorad Dodik je predsednik Republike Srpske koji nece dozvoliti da neko vise omalovazava Srbe. Njega podrzava srpski narod i jos jednom ti kazem, napadas li njega napadas ceo narod koji ga je birao.

Sta ce biti? Zna se. Nece jos dugo Bosna potrajati. Zivi bili pa videli. Zelim ti da dozivis zajedno sa mnom i da zajedno pijemo sokic u Banja Luci (glavnom gradu Republike Srpske) gde cu te sa zadovoljstvom ugostiti veruj mi.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#74 Post Postao/la im_ex »

Banjalucanina imam za prijatelja, al bas za prijatelja kojeg jos nikad nisam vidjela i s njim cu kad tad popiti kafu bilo u Sarajevu, Banja Luci il drugdje, nebitno je - bitno je da ce se kahvelenisati u cjelovitoj BiH.
A ti, ostanes li takav, kaficu ces morati piti ili samo sa svojim srbima istomisljenicima u rs ili u Srbiji.
Nije li ti bolje s nama - razmisli, ipak. U Srbiji si stranac, bosanac (zalud ti ta ekavica), a u rs ... ma bice ti dosadno - de razmisli dobro. 8)

Avatar
Milos26
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 05 Feb 2008 02:00
Lokacija: Republika Srpska

#75 Post Postao/la Milos26 »

Gospodjo poturcena, dobro sam razmislio. Dajem Bosnu za Republiku Srpsku odmah evo potpisujem. A otkud mi ekavica evo sad cu ti objasnim. Rodjen sam u Srbiji a zivim u Banja Luci. Tako da imam oba drzavljanstva i nigde nisam stranac.
Kolko cenis Srbe vidim u tom da si napisala "srbi" malim slovima. I vise nego jadno. Jel te tome naucio tvoj profesor moj imenjak? Jos nesto da te podsetim. Taj predmet koji ti zoves maternji se kad si ti u skolu isla zvao srpsko-hrvatski (nigde ne primecujem bosanski u svemu tome). Vas jezik ne postoji, to je samo politicka kategorija kao i ceo vas narod.

Odgovori