Biolosko trovanje stanovnistva

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Biolosko trovanje stanovnistva

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Operacija MAÈ 1, za koju je bio zadu¾en pukovnik Rade Ra¹eta, trebala poèeti 15. jula 1995. godine - Ulazak zatrovane hrane preko ¹vercerskih kanala...



Razotkrivanje ratnih zloèina poèinjenih na podruèju Unsko-sanskog kantona, taènije Cazinske krajine, tema je koju u saradnji rade emisija "Istraga" hrvatske Nove TV i "Dnevni avaz".

Komanda "Pauk"

Zahvaljujuæi kolegama s Nove TV, na¹ list u posjedu je dokumentacije koja nedvojbeno potvrðuje namjere Glavnog ¹taba srpske vojske Krajine da biolo¹ki uni¹ti stanovnike Cazinske krajine, odnosno tada¹njeg Bihaækog okruga, u tajnoj operaciji s kodiranim nazivom MAÈ 1, jula 1995. godine.

U planu "kontraobavje¹tajnog obezbjeðenja operacije MAÈ 1", koji je potpisao komandant G© SVK generalpukovnik Mile Mrk¹iæ, a za realizaciju zadu¾en pomoænik komandanta za bezbjednost pukovnik Rade Ra¹eta, studiozno je planirano ubacivanje pet ¹lepera s prikolicama hrane, deterd¾enata, bra¹na, ¹eæera i ulja na podruèje bihaæke opæine. Svi artikli bili su zatrovani biolo¹kim otrovima.

U izvje¹taju koji je predsjedniku tzv. republike srpske Krajine dostavio pukovnik Ra¹eta, izmeðu ostalog stoji i da su u ovoj operaciji bile anga¾irane snage komande "Pauk".


Izvor:Dnevni Avaz

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#2 Post Postao/la paparaci »

to me uopste ne zacudjuje, jer su nas trovali i ujedinjene nacije. mi im dodjemo kao pokusni kunici. tako je jedna od njihovih ekipa ponudila jednoj familiji nesto parica da pozabadaju neke stapice u njihovoj basti. na sta je familija pristala. nakon izvjesnog vremena zena je tesko oboljela, izgubila djete koje je nosila jos u sebi i na kraju podlegla. njenom muzu su ti stapici bili sumnjivi. povadio ih je i odnio na analizu, gdje se ustanovilo da su stapici puni urana. nakon toga se obratio sforu i trazio odgovorne, ali su se oni pravili da nemaju pojma ni o cemu....to je samo jedna u nizu prica koje sigurno i sami poznajete.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la sabinax »

Pa ne znam, nije iskljuceno, ali treba pogledati dokaze i simptome koji bi vjerojatno bili vidljivi na stanovni¹tvu (kako se manifestiraju ti bioloski otrovi)... u svakom slucaju ne vjerujem ni svakoj novinarskoj vjesti samo dokazi dolaze u obzir
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#4 Post Postao/la Tourniquet »

Svasta je bilo... BIo sam u krajini tad i svasta se je jelo.. Pogotovo one konzerve ICAR... BA... bog zna kakvo meso bilo unutra... Jednom mom jaranu krepao vucijak jeo to meso.. Al eto nama nije nista bilo..
ILi mi se cini,...

Jel vam se ja cinim lud ili nesto slicno?? :D :D


A ono.. kad si u takvoj situaciji.. jedes sto stignes.. Nije te briga ni odakle doslo ni sta je ni kako je..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#6 Post Postao/la belly_dancer »

uf ja znam da su nam slali ljekove sa istecen im rokom trajanja kad je bio domovinski kod nas..pa su se ljudi masovno trovali.. :huh:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori