Raspad Bosne je neminovan

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Milos26
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 05 Feb 2008 02:00
Lokacija: Republika Srpska

Raspad Bosne je neminovan

#1 Post Postao/la Milos26 »

BRUXELLES/ WASHINGTON - Ako bude naèet proces jednostranog progla¹enja nezavisnosti Kosova, treba oèekivati otcepljenje Republike Srpske od bosne i njeno prisajedinjenje Srbiji. Ne mislim da æe u tom sluèaju zapadnjaci reæi da, vi¹e je moguæe da æe reæi ne. Ako Kosovo dobije nezavisnost, to povlaèi za sobom domino efekat. Prvo ¹to æe se dogoditi biæe da muslimani i Hrvati imaju pravo na graðenje svojih zasebnih oblika dr¾avnosti u bosni. Snage koje podr¾avaju tu ideju postoje i Hrvati to ¾ele. Samim tim i Srbi imaju pravo na to. I biæe jako te¹ko da bilo ko Srbima i Hrvatima poku¹a objasniti suprotno - kazao je Dmitrij Rogozin, veleposlanik Rusije u NATO-u.

On je kazao da u Srbiji iRepublici Srpskoj jaèa polo¾aj ruskih poduzeæa.

Rogozin: Raspad Bosne neminovan

- ©to se tièe bosneRepublike Srpske i drugog entiteta, osjeæa se velika erozija Daytona. Predvodnici te erozije su zapadne zemlje jer su svjesne posljedica kosovske krize po bosnu U sluèaju progla¹enja nezavisnosti Kosova, raspad Bosne je neminovan - pojasnio je Rogozin.

Neki sarajevski mediji tvrde kako je Milorad Dodik, premijer Republike Srpskesvoje najave otcepljenja Republike Srpske dogovorio s Moskvom i njemu, zapravo, Rusija daje podr¹ku.

Rogozin je naglasio da je moguæe da se Rusija s Evropljanima dogovori o razmje¹tanju zajednièkih elemenata protivraketne obrane, istièuæi da je izgradnja zajednièkih rusko-srpskih sistema obrane od vanjskih pretnji vrlo moguæa.

Predlo¾iæu dr¾avnom vrhu Rusije, a i partnerima u NATO-u, da se jedan od sljedeæih samita Rusija-NATO odr¾i u Srbiji ili Republici Srpskoj. To je za sada moja lièna ideja koju moram usuglasiti s Kremljom, ali verujem da neæe biti problema - kazao je Dmitrij Rogozin.

Ko je Rogozin ?

Dmitrij Olegoviè Rogozin, 45-godi¹nji politièar, kojeg nazivaju „sibirskim tigrom", izuzetno je zanimljiv za bosnu Poreklom je Srbin i praunuk je srpskog dobrovoljca u ruskoj carskoj vojsci. Otac mu je bio general. Diplomirao je ¾urnalistiku na Univerzitetu Lomonosov i ekonomiju na Ekonomskom fakultetu u Moskvi, da bi 1996. doktorirao na Filozofskom fakultetu na temu nacionalne sigurnosti u 21. stoleæu. Bio je ¹ef ruske delegacije u Veæu Evrope. Pre tri godine izabran je za potpredsednika Dume. Napisao je deset knjiga, govori engleski, ¹panjolski, italijanski, francuski i nemaèki jezik.

Rogozin je svojevremeno redovito odr¾avao kontakte sa Slobodanom Milo¹eviæem, kojem jer stalno prebacivao da ne brine dovoljno o Srbima u bosni. Upuæeni ka¾u da ima jak uticaj i na politièku situaciju u Srbiji, ali i u Republici Srpskoj gde je nekoliko puta boravio i tokom rata. Sastajao se i razgovarao s Radovanom Karad¾iæem i posebno Ratkom Mladiæem. U nekim izjavama nagla¹avao je da na bo¹njake gleda kao na „biv¹e Srbe koji su izdali svoj narod i veru". Govoreæi o bosni, svojevremeno je bosnu uporedio s Jugoslavijom u malom: Ako se tolika dr¾ava nije uspjla odr¾ati, kako æe to uspjeti bosni?!

Kosovari, nek vam je sa srecom nova dr¾ava. Iskreno vam ¾elim sve naj naj…

Srbi u Republici Srpskoj, dosta je bilo. Kap je prelila èa¹u. Odvajajte se. Evo imate podr¹ku, ne mo¾e vas niko vi¹e zadr¾avati u islam-bosni.

©ta je bilo Musosi, Poturice, Mujage? Ukakili ste se? Ode vam Srpska iz bosne Bosna je polumrtva. Umire, jednom nogom u grobu a drugom zakoraèila. Sarajevski pa¹aluk vam preostaje...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#2 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Jos pojedini zivite u utopiji o velikoj Srbiji a sve vise imate malo i malo i najmanje.. :D
Prije nego sto opet neku glupost izvalis
Predlazem ti da sacekas pa da vidis da je to samo bauk i recepsija utopistickih usijanih glava
Samo steta po vas i takvih kao ti sto ovu nezavisnost necete moci utopiti u krvi kao sto vam je to inace praksa bila

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#3 Post Postao/la mrki62 »

Milo¹e

Pazi sad , ja sam ti veæ rekao da se ne mije¹aj u ne¹to - èemu nisi dorastao :baa:
Kosovo je trn u oku SRBIJANCIMA a nikako tebi i onim u Banjaluci , jer ne razumijete sljedeæe ( dok oni u Beogradu razumiju ) :

Milo¹e , ovo proèitaj i razmisli , razmisli do sutra , prespavaj pa tek onda daj komentar :ballbounce:

Srbijancima je u interesu da se Kosovo osamostali i to samo zbog jedne èinjenice - STRAH !

Strah je opravdan , Srbijanci / Srbi se boje da kroz cca 50 godina ne bi bili nacionalna manjina u zajednièkoj dr¾avi - ako bi i Kosovo bilo u toj dr¾avi .
Da malo objasnim : Kosovo raspola¾e povr¹inom od 10.906 km2, na kojoj (prema podacima OEBS-a iz 2002. godine) ¾ivi oko 2,4 miliona stanovnika, ¹to znaèi oko 220 stanovnika na jedan kvadratni kilometar. Strukturu stanovni¹tva na Kosovu èine 72% mlaðih ispod 35 godina, dok je nacionalna struktura - oko 95% Albanaca, 4% Srba i 1% pripadnika drugih manjinskih zajednica.
To znaèi da se na kosovu nataliteta toliko uzdi¾e da bi moglo biti kroz 40 - 50 godina biti njih daleko vi¹e nego SRBA - ako bi ostali u sklopu Srbije .
Jer ako svaka porodica ima cca 4 djece ( a ima ih vi¹e ) i ja vam dam samo dvije porodice za primjer - svaka od njih imaju po dva sina i dvije kæerke , koji se kad odrastu vjenèaju i oni poènu raðati djecu - dakle sad imamo umjesto dvije porodice - ÈETIRI i ako i oni imaju po èetvero djece ,............. 4 X 4 = 16 ,........................ pa to 16 ero djece kad odrastu , stvori se 8 novih porodica - to je cca 30 djece ,..................... jel vam sad jasnije ?????
A Srbi ?
Jedva da imaju jedno ili dvoje djece i tako da jedva odr¾avaju jednak broj stanovni¹tva - nataliteta NE raste .
Meni se ne da postavljati podatke o SRBIMA u Srbiji a vi mo¾ete naæi podatke na googlu o stanovni¹tvu u Srbiji - bez Kosova , prije zadnjeg rata a i poslije tog rata , kad je masa Srba do¹la u Srbiju , kao izbjeglice i tamo su ostali ¾ivjeti , ¹to iz Hrvatske , ¹to iz BiH - i opet ih je sad manje nego prije rata .
Ko se razumije u rijeèi mortaliteta i nataliteta - znat æe i o èemu ja zborim.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Star-mo77
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 228
Pridružen/a: 31 Dec 1999 02:00
Lokacija: schweiz

#4 Post Postao/la Star-mo77 »

jos vam je preostalo malo kvadratnih metara....u toj velikoj srbiji 8)

Avatar
Milos26
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 05 Feb 2008 02:00
Lokacija: Republika Srpska

#6 Post Postao/la Milos26 »

turcine ajde pali u tursku. evo sad cu da ti citiram jednog tvog sunarodnika sta je napisao na jednom forumu, al necu reci koji je da ga ne reklamiram

ova sva frka oko kosova i republike netreba da nas èudi.ovo je samo ¾etva onoga ¹to su alija izetbegoviæ i haris silajðiæ posijali jo¹ devedesetih godina pro¹log vjeka.¹ejtanov ratnik silajðiæ je samo nastavio veleizdaju bo¹njaka i bosne.tragi komièno je bilo sinoæ gledati harisa kako se vrti na stolici studija dok ga j*** sa svih strana na federalnoj tv a poslije ga je dokusurio na vjestima bht 22 adil osmanoviæ podpredsjednik sda iz banjaluke.juèera¹nji dan je bio definitivni dokaz koliki je silajðiæ izdajnik i kolko je glup usput je pokazao da ga p*** dodiku do skale.

Pomirite se poturceni srbi da Evropa ne voli muslimane, i da Srbi sa vama nece i da su dani odbrojani. Umire vam bosna gotova je

Avatar
Milos26
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 05 Feb 2008 02:00
Lokacija: Republika Srpska

#7 Post Postao/la Milos26 »

STAR-MO77 je napisao/la:jos vam je preostalo malo kvadratnih metara....u toj velikoj srbiji 8)
A vama ce da ostane samo sarajevski pasaluk od te vase islam-bosne

Avatar
Milos26
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 05 Feb 2008 02:00
Lokacija: Republika Srpska

#8 Post Postao/la Milos26 »

ekranka1 je napisao/la:katasrofa jasno ,ovakvim ponasanjem i vrijedjanjem ,opomenA hmm ,kako god..

no ja sam se bas osvrnula u svojem postu o kosovu mislim ,da bi otcjepljenjem kosova upravo moglo doci do negativne konotacije koja se moze primjeniti na rep.srpsku..ne daj Boze jasno..ali sam nekako na taj nacin razmisljala ,nadam se da necu bit u pravu ovaj put.
u pravu si poturcena svet se menja, granice... nek je kosovo otislo, lakse cemo odvojiti nasu Srpsku od islam-bosne

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#9 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Milos26 je napisao/la:
STAR-MO77 je napisao/la:jos vam je preostalo malo kvadratnih metara....u toj velikoj srbiji 8)
A vama ce da ostane samo sarajevski pasaluk od te vase islam-bosne
Sarajvski pasaluk nepoznato mi je
Meni je poznatiji Beogradski pasaluk


A poslusaj malo ovo specijalno za tebe od bosanca
http://www.youtube.com/watch?v=CSx6I1UIG3Y

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#10 Post Postao/la mrki62 »

Milos26 je napisao/la:turcine ajde pali u tursku. evo sad cu da ti citiram jednog tvog sunarodnika sta je napisao na jednom forumu, al necu reci koji je da ga ne reklamiram

ova sva frka oko kosova i republike netreba da nas èudi.ovo je samo ¾etva onoga ¹to su alija izetbegoviæ i haris silajðiæ posijali jo¹ devedesetih godina pro¹log vjeka.¹ejtanov ratnik silajðiæ je samo nastavio veleizdaju bo¹njaka i bosne.tragi komièno je bilo sinoæ gledati harisa kako se vrti na stolici studija dok ga j*** sa svih strana na federalnoj tv a poslije ga je dokusurio na vjestima bht 22 adil osmanoviæ podpredsjednik sda iz banjaluke.juèera¹nji dan je bio definitivni dokaz koliki je silajðiæ izdajnik i kolko je glup usput je pokazao da ga p*** dodiku do skale.

Pomirite se poturceni srbi da Evropa ne voli muslimane, i da Srbi sa vama nece i da su dani odbrojani. Umire vam bosna gotova je
Rekoh ja tebi da proæita¹ i razmisli¹ a kako vidim ne¹to te panika uhvatila zbog mojih rijeèi - jel te to istina boli , ha :P
Jedno je osamostaliti se a ti i tebi slièni ¾elite da vas SRBIJANCI prihvate za svoje a oni neæe , jer ste za njih zaostali èobani ,...... eeeeeee to je tebi te¹ko pre¾vakati , ha :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#11 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

@mrki26 :D Uhvatila ga fobija beogradskog pasaluka :D
Polagano milose bit ce i toga sabur

Avatar
Star-mo77
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 228
Pridružen/a: 31 Dec 1999 02:00
Lokacija: schweiz

#12 Post Postao/la Star-mo77 »

ovaj jadnik od panike nezna vise ni sta prica :ballbounce:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#13 Post Postao/la mrki62 »

Milos26 je napisao/la:
ekranka1 je napisao/la:katasrofa jasno ,ovakvim ponasanjem i vrijedjanjem ,opomenA hmm ,kako god..

no ja sam se bas osvrnula u svojem postu o kosovu mislim ,da bi otcjepljenjem kosova upravo moglo doci do negativne konotacije koja se moze primjeniti na rep.srpsku..ne daj Boze jasno..ali sam nekako na taj nacin razmisljala ,nadam se da necu bit u pravu ovaj put.
u pravu si poturcena svet se menja, granice... nek je kosovo otislo, lakse cemo odvojiti nasu Srpsku od islam-bosne
Granice se mijenjaju al kako :ballbounce:


Srbija nakon oduzimanja Kosova vi¹e uz nikakav povjesnièarski, mitomanski ili dnevnopolitikantski "spin" neæe moæi izbjeæi surovu i nemilosrdnu spoznaju da je ne samo najveæi gubitnik raspada Jugoslavije, nego i najveæi gubitnik meðu svim dr¾avama, narodima i entitetima u dana¹njem svijetu.



Dakle, Srbija je od danas jedina dr¾ava na kugli zemaljskoj na koju se ne odnose naèela meðunarodnog prava o nepovredivosti granica, odnosno èiji teritorijalni integritet ne vrijedi ni pi¹ljiva boba. A ako je Srbija bezvrijedna u tom formalnom smislu, mo¾e se samo pretpostaviti kolika je njena te¾ina u onim konkretnim materijalnim stvarima koje odreðuju polo¾aj neke dr¾ave u meðunarodnom poretku.
index.hr
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#15 Post Postao/la ra-ja »

Nije za moj pojam vrijedno se nervirati od bilo cijih provokacija... :-k

Ni Milos niti mi se nepitamo bas puno....neznam koliko mozemo doprinjeti razvoju situacije...bas... :chuckel:

Odgovori