4 miliona ljudi zivi u Bosni....

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

Ja ne znam jer nikada ni nisam zivjela u Bosni, ali vidim da tu ima puno ljudi kojima srce vene za Bosnom, iako imaju situiranu situaciju sada u inozemstvu gdje zive, ja mislim da se ipak valja pokusati vratiti, jer mislim da "nije u ¹oldima sve" (mislim nije u novcima sve) i da je bolje malo skromnije zivjeti nego biti nesretan, znam tesko je bez ikakvog posla prezivjeti, ali valjda se i u bosni moze naæi kakav posliæ, ili ako si dovoljno zaradio vani (i imas neku ustedevinu) da otvoris neki mali biznis u domovini i od toga zivis.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#5 Post Postao/la mrki62 »

Jedno je emocije a drugo je kruta stvarnost ; ©ta bi oni koji su u BiH dali da su na va¹em mjestu :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#6 Post Postao/la sabinax »

To je samo zato jer se ljudi nauce na dobar i lagodan zivot pa im je tesko s konja na magarca...ali ja mislim da vrijedi, ja sam od onih koji vele: Bolje malo manje raditi i skromno uzivati, nego se ubiti od posla, iskidati zivce i zdravlje...sta ce ti onda pare...
Ja sam za spori i skromniji zivot....uzivanje u sitnicama i ziviti dan po dan
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#9 Post Postao/la sabinax »

Hoæe li nam komsija dati svoje mi¹ljenje?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#10 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Jedno je emocije a drugo je kruta stvarnost ; ©ta bi oni koji su u BiH dali da su na va¹em mjestu :ballbounce:

e ja ne bih dala ni¹ta. da me negdje milioni èekaju nikad iz hercegovine ne bih oti¹la. a nemam para, godinu dana sam ¹tedjela za stolicu za kompjuter, pa ipak ne bih nikad odavde oti¹la. èak ni u gore bosnu, a kamo li u inostranstvo.
Ti si Hercegovka, ti se ne javljaj , vi ste sasvim drugi ljudi :P
Sabina, ne konta¹ ti situaciju.
Ne smije¹ kroz sebe gledati , treba istini sagledati u oèi a to je da ako ima¹ djecu - treba njima obezbijediti buduænost.
Odlazim u BiH i vidim kakve su situacije - lako je nama prditi sa punom guzicom ,....... prdni praznom !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#11 Post Postao/la irma26 »

Bila sam par puta u Bosni lepo je mislim kada dodjes na odmor
a da se skrasis s tim da zivis tamo potrebno je umjece i izum stila zivota
Licno nebi to mogla :(

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#12 Post Postao/la sabinax »

Pa ne znam...sto Mrki kaze...ne znam za Bosnu, ali pretpostavljam da je slièno kao i u Hrvatskoj...nema vise srednjes sloja vec malo bogatih i vecina siromasnih...ne mogu reci da ne znam zivjeti skromno, jer sam dugo zivjela na samo jednoj slabasnoj plaæi...bez auta...bez puno luksuza, ali iskreno to mi nije nikada predstavljalo neki problem, sada je malo bolje imamo dvije plaæe, gladni nismo, goli nismo, imamo krov nad glavom...vozila sam peglicu, dok nisam kupila polovnu Corsu, pa sta i peglica se kotrljala...mislim problem je ako nemas ama bas nikakav posao, ali tko ima malo i skromno zivi isto mu je lijepo...pogotovo ako je tako naucio, ja Dzemilu razumijem...po meni nije sve u bogatstvu, ne moram imati bas sve, niti da djeci priustim sve na pladnju, ipak moraju nauciti da se u zivotu nista ne dobija na lijepe oèi i da se za sve treba potruditi...ima i malo skromniji zivot svoje prednosti, jede se zdravije i manje se deblja...vise se krece i sl.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#14 Post Postao/la sabinax »

Ma istina je sto kazes ekranka...ali toga ima svugdje i u Njemackoj ako nemas posao ili malu socijalu tesko ces zivjeti...ili ne znam bilo gdje drugdje...sve je to stvar srece i snalazenja...covjek je pitao dali se vratiti, ja sam rekla ako nemas penziju, mogucnost za bilo kakav posao ili za svoj obrt ili biznis...bolje ne...jer nigdje ne mozes zivjeti bez prihoda
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori