Srbi postavljaju križ iznad Sarajeva

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

#152 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ja se samo pitam onih 280.000 Muslimana sto su protjerani iz Sarajeva jesu li i oni bili petokolonasi
Opet silujete cinjenice ljudi bjezali kao i ostali od cetnickih granata
A vezano za zlocin da jeste bio u jami Kazani spekulira se da se radi o 54 lica ustanovljeno eksumacijom dok srpski mediji tvrde oko 2500
Ali treba napomenuti jednu vaznu stvar ZLOCINCI SU KAZNJENI!!!


Obratite paznju koju inace propagiraju Srbi sa civilima i vojnicima
kao sto je to slucaj Srebrenice Posavine i svugde drugde

A Internacionalna komisija za nestale ustvanovila je da
podacima medu ubijenim u Sarajevu je najvise Bosnjaka, odnosno 9.663 od cega
5.918 vojnika i 3.745 civila.

Ubijenih Srba je ukupno 3.431, medu kojima je vojnika, bilo JNA bilo VRS, 2.497,
i civila 934.

U ukupnom broju je i 649 Hrvata i to 265 vojnika i 384 civila.

Prema podacima IKN, jos uvijek nije poznata sudbina 613 Bosnjaka, 290 Srba i 39
Hrvata gradana Sarajeva koji se vode kao nestali.

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#153 Post Postao/la Baraba-it »

mrki62 je napisao/la:Da , i ¹ta æemo sad ?

Niko ne spominje protivljenje postavljanja spomenika palim ¾rtvama a de ti shvati da KRI® nije spomenik :baa:

©ta bi trebalo onda napraviti u Srebrenici , ®epi , Gora¾du , èitavom Podrinju ,.................

Kri¾ je simbol vjere , kr¹æanstva a nikako nekakvih stradalnika .
Jedno je postaviti kri¾ na neèiji grob i na njemu napisati ime umrlog , stradalnika a drugo je postavljeti ne¹to iz inata i kaprica ,........................
Srebrenica je puna muslimanskih spomenika (na teritoriji Republike Srpske)...
Srbi... da nebi pravili 5. hiljada spomenika, odlucili napravit jedan (na teritoriji Republike Srpske)...
Sad...ocel to bit pravoslavni krst ili nesto drugo, nek' sami odluce...
Jos nesto...
Svjedoci smo svakodnevnog pozivanja, od strane Bosnjaka u zajednicku drzavu...
Zar nije malo cudno da Vam Srbi ne smetaju a smetaju Vam nasa obiljezja...
Ko je ovde budala ???
slika

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#154 Post Postao/la Megaskotica »

Protiv sam za postavljanje tako velikog kriza s obzirom na dimenzije i mjesto ,ali s druge strane one svjetlije ja to gledam na neki nacin mozda kao i pokusaj pomirenja ,ali definitivno lokacija mi nekako ne odgovora..

i da kriz po takvom nije spomenik ,ali je simbol..
sto je po meni jedno te isto
mislim suzivota mora biti toga smo svjesni ili?

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#158 Post Postao/la Baraba-it »

BoSoNoGa je napisao/la:Ma to je samo provokacija od strane Karadzicevih pecinskih
istomisljenika..Misli i zelje su jedno, dok su realnost i realizacija toga
sasvim nesto drugo..To se u narodu kaze ''sto babi bilo milo u snu joj se snilo''.. :)
Kad sanja jedan covjek, onda to moze biti san...
Ali kad nesto sanja jedan narod, onda je to pocetak jedne nove stvarnosti :)
slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#159 Post Postao/la pasa74 »

BARABA-IT je napisao/la:
BoSoNoGa je napisao/la:Ma to je samo provokacija od strane Karadzicevih pecinskih
istomisljenika..Misli i zelje su jedno, dok su realnost i realizacija toga
sasvim nesto drugo..To se u narodu kaze ''sto babi bilo milo u snu joj se snilo''.. :)
Kad sanja jedan covjek, onda to moze biti san...
Ali kad nesto sanja jedan narod, onda je to pocetak jedne nove stvarnosti :)

sanjaj te i dalje :) :) :)

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#161 Post Postao/la Baraba-it »

BoSoNoGa je napisao/la:Takvim poput tebe je bio san o stvarnosti da iskorijenite sve
sto nije nosilo predznak srpsko, zar ne?Pa zapitaj se sam jel' vam se taj
san obistinio 8) ..


Dream On i dalje, jer snovi nisu zabranjeni, naprotiv.. 8) ..samo
ti i takvi poput tebe nahranite prvo one ljude(govorim ti o Tvom narodu) tj. penzionere koji mole Boga da sebi nadju nesto u kontejneru ili
gradskim korpama za otpad sto bi mogli pojesti, pa onda opet bjezite
u svijet snova,jer mozda u tom malom snovnom carstvu vlada ona Srbija do Tokija, a ima josh bolja verzija a ona glasi da su Srbija i RS poput
Nokijinih modela svakom godinom sve manji i manji :wave:
Prepustam tebi da razmisljas o tome sta nam se "obistinilo"... :)
A mi cemo o drugim stvarima da razmisljamo... trenutno o spomeniku na Trebevicu... :P
Ne sikiraj se ti za penzionere u Republici Srpskoj...
Srpska Posavina, moze nahranit pola Balkana a ne samo penzionere u Republici Srpskoj :wave:
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#162 Post Postao/la mrki62 »

BARABA-IT je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Da , i ¹ta æemo sad ?

Niko ne spominje protivljenje postavljanja spomenika palim ¾rtvama a de ti shvati da KRI® nije spomenik :baa:

©ta bi trebalo onda napraviti u Srebrenici , ®epi , Gora¾du , èitavom Podrinju ,.................

Kri¾ je simbol vjere , kr¹æanstva a nikako nekakvih stradalnika .
Jedno je postaviti kri¾ na neèiji grob i na njemu napisati ime umrlog , stradalnika a drugo je postavljeti ne¹to iz inata i kaprica ,........................
Srebrenica je puna muslimanskih spomenika (na teritoriji Republike Srpske)...
Srbi... da nebi pravili 5. hiljada spomenika, odlucili napravit jedan (na teritoriji Republike Srpske)...
Sad...ocel to bit pravoslavni krst ili nesto drugo, nek' sami odluce...
Jos nesto...
Svjedoci smo svakodnevnog pozivanja, od strane Bosnjaka u zajednicku drzavu...
Zar nije malo cudno da Vam Srbi ne smetaju a smetaju Vam nasa obiljezja...
Ko je ovde budala ???
Opet ti :ballbounce:

Srebrenica je puna,.............. samo jel ti konta¹¹ta je spomenik na GROBLJU a ¹ta je nekakav krst / kri¾ ,.....
Kri¾ je simbol vjere i pojedinca a mo¾e biti u vjerskom smislu i veæine a nikako ne mo¾e biti spomenik .

Kri¾ je dan i svakom od vas kr¹æana ( katolici , pravoslavci ) . Da ga nosite , a ne vuèemo za sobom po nekakvim brdima i postavljate u velièini za Ginisovu knjigu rekorda. . Svako od vas ima svoj kri¾ i svako nosi svoje breme a s tim kri¾em se stvara samo pakost , inat i kapric - ¹to gubi pojam kri¾a , pojam bogobojaznosti i vjerovanja uop¹te .
Kri¾ bi vama trebao da pokazuje kakvi JESTE i kakvi se MORATE truditi da bi postali . Kri¾ je va¹e ogledalo , on zrcali va¹u dobrotu ili zlo - odluka je va¹a, na vama su odluke .
Vi se ne trebate ponositi idolopoklonstvom SRPSTVA , na naèin da i vjeru tumaèite po nekakvim svojim filozofskom shvatanju.

I zapamti jedno : Tra¾iti simboliku u kri¾u isto je kao tra¾enje simbolike u francuskoj giljotini ili streljaèkom vodu. Jer sjeti se krsta¹kih ratova ,............... a i ovaj rat je sa kri¾om oko vrata ili u ruci bio uperit u one koji ne vjeruju u kri¾ a oni koji su stradali - njima treba postaviti SPOMENIK , koji æe biti PODSJETNIK na stradale u ratu a ne samo na neke koji su imali kri¾ ili bili pripadnici ove ili one vjere ,....... jer sjetimo se da je ogromno stradalnika bilo ¹to su umrli kao ATEISTI i njima je sramotno postavljati kri¾ ili bilo kakvo vjersko obilje¾je.
Nigdje nema spomenika ¾rtvama sa nekakvim gigantskim kri¾evima.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#163 Post Postao/la pasa74 »

BARABA-IT je napisao/la:
BoSoNoGa je napisao/la:Takvim poput tebe je bio san o stvarnosti da iskorijenite sve
sto nije nosilo predznak srpsko, zar ne?Pa zapitaj se sam jel' vam se taj
san obistinio 8) ..


Dream On i dalje, jer snovi nisu zabranjeni, naprotiv.. 8) ..samo
ti i takvi poput tebe nahranite prvo one ljude(govorim ti o Tvom narodu) tj. penzionere koji mole Boga da sebi nadju nesto u kontejneru ili
gradskim korpama za otpad sto bi mogli pojesti, pa onda opet bjezite
u svijet snova,jer mozda u tom malom snovnom carstvu vlada ona Srbija do Tokija, a ima josh bolja verzija a ona glasi da su Srbija i RS poput
Nokijinih modela svakom godinom sve manji i manji :wave:
Prepustam tebi da razmisljas o tome sta nam se "obistinilo"... :)
A mi cemo o drugim stvarima da razmisljamo... trenutno o spomeniku na Trebevicu... :P
Ne sikiraj se ti za penzionere u Republici Srpskoj...
Srpska Posavina, moze nahranit pola Balkana a ne samo penzionere u Republici Srpskoj :wave:

nadam se da nisi toliko "u oblacima"da vjerujes da vam se nesto obistinilo :chuckel: :chuckel: :chuckel:
sanjali ste veliku srbiju,ostali bez kosova,ostace te i bez vojvodine,palili ste gradove po Bosni,Hrvatskoj,Kosovu,sad palite svoje...
pljackali ste Sarajevo i druge BiH gradove sad pljackate Beograd...neka pozabavice te se vi sami sa sobom to vam je sudbina,insallah!!!!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#164 Post Postao/la Baraba-it »

Srbi kad bi na Trebevicu stavili i samog Muhameda umjesto krsta, za Vas bi opet bili cetnici...
Zato se mi i ne zamaramo time, sta ko prica ili misli...
Svako u svojoj avliji nek stavlja sta ga je volja...
Ja sam recimo sa Majevice, vidim Tuzlu ko na dlanu...
Sad recimo neko na Gradini ili Brcanskoj Malti sagradi nesto sto meni nije po volji...
I to bi sad trebalo srusit... zato sto to mene podseca na muslimane ili Bosnjake...
Pa gde je tu logika ???
slika

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#165 Post Postao/la Baraba-it »

pasa74 je napisao/la:nadam se da nisi toliko "u oblacima"da vjerujes da vam se nesto obistinilo :chuckel: :chuckel: :chuckel:
sanjali ste veliku srbiju,ostali bez kosova,ostace te i bez vojvodine,palili ste gradove po Bosni,Hrvatskoj,Kosovu,sad palite svoje...
pljackali ste Sarajevo i druge BiH gradove sad pljackate Beograd...neka pozabavice te se vi sami sa sobom to vam je sudbina,insallah!!!!
Imamo mi svoju Republiku Srpsku...
Nama je to dovoljno... za sad :)
slika

Odgovori