Srbi postavljaju križ iznad Sarajeva

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#166 Post Postao/la pasa74 »

ako,ako,neka je,samo pazite,ako pomislite na nesto sto je nemoguce,vise je necete imati....sve dok ste razumni meni licno ne smeta

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#168 Post Postao/la mrki62 »

BARABA-IT je napisao/la: I to bi sad trebalo srusit... zato sto to mene podseca na muslimane ili Bosnjake...
Pa gde je tu logika ???
A ¹ta se je to drugo radilo od 1992 - 1995 ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#170 Post Postao/la Baraba-it »

komshija je napisao/la:vozdra od komshije...

ma bujrum im neka ga dignu.....

TNT imam vala a i koju zolju......

za ovo bi i na Goli otok otiso :)

ali to je samo provokacija Dodovih pijuna...

Selam raji sa Ekrana :9
:wave: =D> :wave: =D> :wave: =D> :wave: =D>
Mislis da se terorizmom nesto moze postic ???
Sta ste sa zoljama postigli tokom rata ???
Fali Vam pola Bosne a to pola sto Vam je ostalo pola Vas u njoj nema !!!
slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#171 Post Postao/la pasa74 »

BARABA-IT je napisao/la:
komshija je napisao/la:vozdra od komshije...

ma bujrum im neka ga dignu.....

TNT imam vala a i koju zolju......

za ovo bi i na Goli otok otiso :)

ali to je samo provokacija Dodovih pijuna...

Selam raji sa Ekrana :9
:wave: =D> :wave: =D> :wave: =D> :wave: =D>
Mislis da se terorizmom nesto moze postic ???
Sta ste sa zoljama postigli tokom rata ???
Fali Vam pola Bosne a to pola sto Vam je ostalo pola Vas u njoj nema !!!

ucimo polako od vas...
cuj,nisam primjetio da Bosni ista fali,ali srbiji bogami Kosovo....... :chuckel: :chuckel: :chuckel:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#173 Post Postao/la paparaci »

dadooo_21 je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:dado drugo su d¾amije, katolièke i pravoslavne crkve a drugo ovaj krst. ja bih voljela vi¹e nego iko da se obnovi pravoslavna crkva u mostaru koja je prije rata bila ne¹to predivno. isto tako i sinagoga.
i da su tema crkve i d¾amije pisala ih i o katedrali u mostaru èiji je toranj veæi deset puta nego ¹to je bio prije rata. evo slike....pogledaj kako su zgradice male prema njoj, auta se i ne primjete a ipak ja nemam ni¹ta protiv toga i ako se i njome poku¹ao isprovocirati muslimanski narod




slika

po tebi je li sad to treba znaciti provokacija za muslimanski narod? A ZASTO VIDOVITA? ZASTO? zato sto je lijepa gradjevina? zato sto je jedna ili u vrh glave jedna od dvije ili tri crkve u mostaru? zato bi trebala biti provoacija? daj molim te. pa je li istina da kad ulazis u travnik na samom ulazu sa lijeve strane na starom gradu ima najmanje 10 dzamija u podrucju jednog kilometra,i ja opet ne bi rekao da je to provokacija sa muslimanske strane. o cemu pricamo ljudi? :-k

hhahahaha. pa ovo nije crkva ovo je nesto poput nekadasnjeg World Trade Centra po velicini. Dado stvarno me iznenadjujes svojim razmisljanjem, kao i BARABA! pogledaj care jednu stvar. zrtava je bilo sa obe strane, to se zna. Bosnjaka je bilo najvise! i ne radi se o tome da nekome smeta sto se dizu obiljezja, nego da se to uradi kao sto je pasha cini mi se rekao tamo gdje se pristoji!a isto tako u normalnom nekom okviru. pa i slijep i glup vidi da se ovdje radi o provokaciji i nekom bolesnom prkosu i inatu! zamisli da je nikla tolika dzamija i mjesec i zvijezda. odnosno kad bi isli po tome gdje je koliko zrtava bilo, sta mislis koliki bi trebali biti mjesec i zvjezda u potocarima - pa ja mislim da bi se po velicini mogli vidjeti iz svemira! dakle , ne kaki! a to isto za tebe vrijedi Baraba! mani se tih podlih komentara molim te, kao npr. kad sanja jedan covijek to je samo mozda san ali kad sanja narod.... hahahaha. zvucis kao vecina vas! vi ste narod koji zivi u proslosti i za historiju, a ne za danas i sutra. mislim da sarajlijama najmanje treba jos taj kriz, kao da jadan narod nije dovoljno dozivio i prezivio! to je stvarno jako nisko.....
Zadnja izmjena: paparaci, dana/u 12 Maj 2008 12:35, ukupno mijenjano 1 put.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#174 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Poèela gradnja krsta na Zlati¹tu!
Oèita je namjera "neimara" da krst, poput sliènih graðevina u Mostaru, Stocu i inim krajevima BiH, osvane preko noæi...

Radovi na gradnji krsta na Zlati¹tu iznad Sarajeva, iako u tajnosti, oèigledno su poèeli. O tome najbolje svjedoèe fotografije koje je ekipa na¹eg lista naèinila juèer na licu mjesta.

Naime, na toj lokaciji veæ su iskopane èetiri rupe za temelje golemog krsta (i nekoliko kanala meðu njima vjerovatno za elektriène instalacije za osvjetljenje) koji bi vrlo brzo mogao poèeti prkositi Sarajlijama ¹to su bezmalo èetiri godine bili taoci najmonstruoznije politike Slobodana Milo¹eviæa i njegovih izvr¹ilaca Radovana Karad¾iæa i Ratka Mladiæa.

Rupe usred nièega, zbog èega je te¹ko i pomisliti na bilo kakvu drugu namjenu osim temeljenja krsta, iskopane su - saznajemo - u ponedjeljak. Tog dana u neposrednoj okolini viðeni su radnici, kao i svojevrsna patrola - stra¾a, bez oru¾ja, ali sa psima.

Oèita je namjera "neimara" da krst, poput sliènih graðevina u Mostaru, Stocu i inim krajevima BiH, osvane preko noæi, a da se potom polemike o ru¹enju, u konkretnom sluèaju "pravoslavne svetinje", otegnu unedogled. Stoga, valjda na vrijeme upozoravamo ovda¹nju javnost, vlastodr¹ce i inspekcije da hitno poduzmu adekvatne korake i zatrpaju rupe na Zlati¹tu.



Tekst preuzet iz dnevnog lista "as"

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#175 Post Postao/la Baraba-it »

Boshnjacima se pocheo prividjat KRST [smilie=to funny.gif]
slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#176 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Najava premijera RS Milorada Dodika da æe Vlada finansijski podr¾ati inicijativu Saveza logora¹a RS i nevladinih organizacija da na Zlati¹tu, umjesto krsta, bude izgraðena spomen-crkva, "koja æe biti trajni simbol stradanja Srba u Sarajevu", nai¹la je na o¹tre kritike u FBiH.

Nastavak igre

- Najava o izgradnji krsta na Trebeviæu veæ je i od javnosti i od meðunarodne zajednice okarakterisana kao provokacija. Smatram da je, nakon toga, neprimjereno podizanje bilo kakvog objekta iznad Sarajeva, jer to ne doprinosi jaèanju povjerenja meðu narodima u BiH - izjavila je za "Dnevni avaz" gradonaèelnica Sarajeva Semiha Borovac.

Delegat u Domu naroda FBiH Miro Lazoviæ smatra da Dodik nastavlja svoju igru u kojoj bombastiènim izjavama i aktivnostima stalno dr¾i BiH u politièkim napetostima. Nagla¹ava da je protiv izgradnje objekta u ovakve svrhe i da je rijeè o potezu koji je u funkciji izborne kampanje i ponovne homogenizacije.

- Vjerski objekti ne bi smjeli biti kamen razdvajanja i razdora, niti se koristiti u politièku instrumentalizaciju. ©to se tièe stradanja Srba, Dodik bi to trebao prepustiti istoriji i vremenu, a ne da se ubijeni sarajevski Srbi, od kojih je najveæi broj stradao upravo s tih brda od Karad¾iæeve vojske, koriste za politièke poene. Ako Milorad Dodik ¾eli, neka pravi neko obilje¾je o stradanju Srba u Sarajevu u centrali SDS-a, od èije su politike, granata i snajpera stradali graðani srpske nacionalnosti u Sarajevu - ka¾e Lazoviæ.

Uvreda i poni¾enje

Penzionisani general Vahid Karaveliæ smatra da iza svega stoji lo¹a namjera da uvrijede i ponize grad Sarajevo, koji je bio ¾rtva upravo tih kojima podi¾u crkvu i krst, te da "Dodik poku¹ava napraviti jednu vrstu manevra".

Abad¾iæ: Ne mo¾e se prièati o stradanju

Na Dodikovu izjavu "da je stradanje poèelo od Dobrovoljaèke ulice i da je u Sarajevu poginulo nekoliko hiljada Srba, od re¾ima koji je tokom rata vladao u ovom gradu", reagirao je i predsjednik Udru¾enja Organizatori pokreta otpora FBiH Fuad Abad¾iæ.

- Time sve srpske vojnike poginule na linijama ¾ele prikazati kao Srbe ubijene u Sarajevu.
U Dobrovoljaèkoj ulici zarobili smo 18 oficira JNA, koji su razmijenjeni za Vahida Karaveliæa, tako da se ne mo¾e prièati o stradanju - kazao je Abad¾iæ.
Preuzeto avaz.ba

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#177 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ponekada ne razumijem ljude kojima smetaju dzamije crkve i slicno
Licno smatram
Izgradnja Crkve umjesto provokativnog krsta je jedan korak kompromisa
Dodika sto bi trebali prihvatiti ukoliko je to stvarno onako kako se i govori.

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#178 Post Postao/la indeks »

Ali Dodik nikako ne voli Sarajevo.............. :baa: niti ce se truditi u vezi bilo kakvog dogovora.... [-X :baa:

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#179 Post Postao/la Baraba-it »

Dosta da krenete od ovoga foruma...
Dosta da se vidi moje ime vec je provokacija za mnoge od Vas...
A josh uz to ako neshto napishem, to se komentarishe ko da je Ratko Mladic lichno potpisao :D

Ali shta je najinteresantnije u svemu tome...
Kao svi ste Vi za jedinstvenu Bosnu, za miran suzivot, naravno pod uvjtom da se Srbi poturche.
slika

Odgovori