Javne osobe i odgovornost

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Javne osobe i odgovornost

#1 Post Postao/la sabinax »

Evo slusam na radiju da je finski ministar vanjskih poslova zbog slanja 200 SMS poruka erotskog sadrzaja plesacici koja mu je plesala na rodendanskoj zabavi morao ponuditi ostavku na svoje mjesto...
Sta mislite dali javne osobe trebaju odgovarati za takve postupke ili je to samo njihova osobna stvar?
Mislite li da bi zbog jos nekih stvari trebali odgovarati?
Kakvo je stanje u drzavi u kojoj vi zivite?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#2 Post Postao/la paparaci »

pa ako je za te poruke izdvojio iz svog dzepa, nema razloga covijeka napadati. to je privatnost i tacka. jer on s tim cinom nije ugrozio nikoga i nista! bitno je da obavlja svoj posao kako treba i da tu nema neke mucke.
smijesno mi stvarno. covijek ce mozda stvarno ostati bez posla zbog tih porukica, a u BiH politicari javno kradu. ni Alija Sirotanovic im nije ravan kako lovu zgrcu. hahhahaaha. pitam se sta je jos potrebno da se desi da bi se narodu probudila svijest?! mada smo dovedeni do ruba ekzistencije....

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#3 Post Postao/la indeks »

Samim tim sto su odabrali put da budu javne licnosti,odabrali su i to da budu uzor svima ostalim(u ovom slucaju politicar,kojem bi sigurno propala karijera da nije dao ostavku)....a i on je covjek od krvi i mesa,zasto mu suditi za takvo nesto?Da nije javni,to bi bio njegov privatni problem...... :D
Puno je licnosti(mislim prvenstveno na politicare)koji su i za te kakvu osudu,ali vjesto izmanipuliraju i narod i sudstvo,zakon..............ma ne vrijedi to vise ni spominjati,dobijem odmah nagon na povracanje....... :ballbounce: :ballbounce:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#4 Post Postao/la paparaci »

bas tako indeks. nije da mi dodje povracanje, dodje mi da mu i onaj jogurt i pitu, sve saspem u facu :D

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#5 Post Postao/la indeks »

Ma lopatom Alijinom,sve ih pomilovati po glavi............ :lol: :lol: :lol:

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#6 Post Postao/la dugi_74 »

:lol: :lol: :lol: indeks i paparaci
Zadnja izmjena: dugi_74, dana/u 07 Apr 2008 14:16, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#8 Post Postao/la im_ex »

Dugo on vec ima narusenu privatnost od strane paparacija, najcesce, tako da mu je to bila tek kap u prepunu chashu.
Ne ... ne opravdavam njuskanje ako funkcija doticnog na radnom mjestu ne ispasta.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#9 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:pisati striptizeti poruke je po meni bezazleno.
Nije bezazleno ako si o¾enjen i kod kuæe ne mo¾e¹ pisati poruke veæ to radi¹ na poslu ,............ a ako radi¹ na poslu , to znaèi da ne obavlja¹ profesionalno posao a dobiva¹ profesionalnu platu :P
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#11 Post Postao/la sabinax »

ma i ja mislim da je to mala stvar...pogotovo nama na ovim podrucijima gdje smo naucili da politicarima nitko nista ne moze, a kod nas se rade punoooo, punooo vece stvari za koje se ne leti s funcije.... nego se samo prebaci na....jos bolju funkciju
Kod njih je ljudska svijest takva da je normalno da se da otkaz na funkciju za svaku sitnicu, u Japanu je politicar takav da ce izvrsiti harakiri ako nest zahebe...ali kod nas ce biti frajer ako pokrade pola drzave ili zahebe firme ili se obogati na racun naroda...o tome je rijec
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#12 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:pisati striptizeti poruke je po meni bezazleno.
Nije bezazleno ako si o¾enjen i kod kuæe ne mo¾e¹ pisati poruke veæ to radi¹ na poslu ,............ a ako radi¹ na poslu , to znaèi da ne obavlja¹ profesionalno posao a dobiva¹ profesionalnu platu :P

zar politièari ne¹to rade? :-k
ja sam mislila da samo sjede u onim udobnim foteljama :huh:
Rade ili ne, kad doðe raèun a na raèunu sve pi¹e ( broj poziva, broj poruka,.... i gdje se je zvalo a i gdje su putovale tolike poruke :P )
Onda se postavljaju neugodna pitanja :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Javne osobe i odgovornost

#13 Post Postao/la andro »

Parlamentarci bi imunitet i za ubistva iz nehata?!



Poslanici i delegati Državnog parlamenta trebaju imati imunitet samo za djela koja počine obavljajući svoju funkciju, dok za bilo koje djelo izvan toga moraju odgovarati kao i svi ostali građani, kazala je za "Avaz" dopredsjedavajuća Doma naroda Dušanka Majkić uoči današnje sjednice tog tijela, na kojoj će biti razmatrane izmjene Zakona o imunitetu.

Kompromisan prijedlog

- Upravo je to suština izmjena Zakona o kojima ćemo se izjašnjavati. Znam da je bilo mnogo problema i da se komisija formirana da napravi ovaj zakon nije mogla dogovoriti u vezi s njegovim sadržajem. Stoga je ostavljeno da Savjet ministara završi taj dio posla - pojasnila je Majkić.

Prema njenim riječima, prijedlog koji je Vijeće ministara BiH ponudilo kao kompromis trebalo bi usvojiti bez amandmana. U suprotnom, parlamentarci se, kako smatra, neće moći dogovoriti.

- Zaista je smiješno da neko ko ubije čovjeka na putu, bude pošteđen zato što je parlamentarac. Naravno da smo protiv toga - istakla je Majkić.

Nezvanično saznajemo da je upravo bilo prijedloga prema kojima izabrani zvaničnici ne bi krivično odgovarali ni za ubistvo iz nehata.

Predsjedavajući Kluba Bošnjaka u Domu naroda Hazim Rančić kaže da izbrani zvaničnici, kao i u ostalim državama, trebaju imati odgovarajući stepen imuniteta, ali da on ne bi smio biti brana za gonjenje počinilaca krivičnog djela ili prekršaja.

Posao za pravosuđe

- Svaki zvaničnik, bez obzira na to što ima imunitet, ako učini krivično djelo, treba biti dostupan pravosudnim institucijama. U skladu s tim principom treba rješavati i pitanje imuniteta - rekao je Rančić.

On smatra da Parlament nije institucija koja treba određivati da li nekoga osuditi ili ne, već to trebaju obavljati sudovi i tužilaštva.

Po uzoru na susjede

Predsjedavajući Kluba Hrvata u Domu naroda Branko Zrno, s druge strane, kaže da Klub na čijem je čelu trenutno nema zvaničan stav o izmjenama Zakona o imunitetu. Ipak se složio s Rančićem da bi to pitanje najbolje bilo urediti po uzoru na susjedne zemlje.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Javne osobe i odgovornost

#14 Post Postao/la nella26 »

Ne mogu da vjerujem kakve se nebuloze našim zvaničnicima padaju na pamet [eusa_wall.gif] pa samo me interesuje kome je palo na pamet ovo predložiti i jel ga bilo stid ovu ideju iznijeti, pa tek bi onda nastao haos i onako nam je zemlja u raspadnom sistemu, to je opet politika da se ograde od zahtjeva naroda jer kad bi narod došao sa nekim prijedlogom oni bi ga hladno ubili a ovdje je najlakše iscenirati da se ubistvo desilo iz nehata, još par svjedoka, kolega kriminalaca iz parlamenta i onda bi bilo prihvaćeno iz nehata. [eusa_wall.gif] jao šta im sve neće pasti na pamet.



A što se tiće ovog Finca i njegovih poruka striptizeti pa to je njegova privatna stvar šta se koga tiće šta on radi mimo svog radnog mjesta, mislim u privatnom životu.
I ko kaže da nam javne ličnosti trebaju biti uzor, da mi uzor bude onaj teletabis Tihić [eusa_wall.gif] gluho i daleko bilo [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Javne osobe i odgovornost

#15 Post Postao/la paparaci »

pa nije im to prvi odnosno jedini ispad. i ranije su oni trazili imunitet za nesto, ali nikako da se sjetim za sta. znam da je isto tako bespametno bilo :lol:

dok god im narod ne ulije strah u kosti - kao onda kad su im invalidi upali i gore, nece biti poboljsanja [icon_ballbounce.gif]

Odgovori