Sandzak i Vojvodina

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...

Dali ste za Nezavisan Sandzak

Da
8
16%
Da
8
16%
Ne
7
14%
Ne
7
14%
Da,ali i Vojvodina
10
20%
Da,ali i Vojvodina
10
20%
 
Ukupno glasova: 50

Poruka
Autor/ica
Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#2 Post Postao/la kajs »

Mic po mic i dodjosmo do nezavisnosti :)

Da ti kazem, interesantno je to pitanje, cinjenica je da postoji, znaci po dokumentima iz 1992/93, na referendumu odluka gradjana o autonomiji Sandzaka, 1999. je Bosnjacko nacinonalno Vijece donelo Memorandum o specijalnom statusu Sandzaka i to su vazeca dokumenta za sve politicare koji se bave pitanjem bosnjaka Sandzaka.

Kakvo je stanje na terenu je sledece da bosnjaci u ovoj srbiji imaju potpunu kulturnu autonomiju, normalno jos to ne funkcionise u potpunom kapacitetu, koja se ogleda u pravu na nacionalne simbole, zastava i grb, nacinlane praznike, na pravo upotrebe svog jezika i pisma i naravno na dio obrazovanja koji se tice afirmacije nacionalne historije i nacionalnog identiteta, u tom kontekstu na Drzavnom univerzitetu u Novom Pazaru postoji katedra za bosanski jezik u skolama se izucava bosanski jezik sa elementima nacionalne historije i kulture.
Bosnjacko nacionalno Vijece je najvec predstavnicki organ bosnjaka u srbiji i on rukovodi implementacijom tih programa.
One koje vise interesuje www.bnv.org.yu (nadam se da administracija nema nista protiv)

A sto se tice nezavisnoti Sandzaka, e tu ja ne bih govorio parcijelno, jer bez Rozaja, Plava, Gusinja, Berana, Bijelog Polja i Pljevalja nema Sandzaka.

Al ko zna, mozda i dodje vrijeme da mi i sustinski kazemo Urime Pavarsija
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la sabinax »

Pa eto i ja sam za to....ali samo da ne bude rata i ubijanja, a mislim da to mirnodobnim putem nece moci :huh:

naravno da se i Vojvodina odvoji...to svakako 8)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#4 Post Postao/la indeks »

sto me ova otcjepljenja podsjecaju na Sabahov avatar.......... :lol: :lol: :lol:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#6 Post Postao/la sabinax »

ma ne ljuti se Papaya...to su samo misljenja, da ne bi sada zbog toga otisla negdje...ajde reci ti svoje....i mirna Bosna
Ionako ce biti sta ce biti, mi tu ionako nista ne mozemo, shvati to kao neku anketu
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#8 Post Postao/la kajs »

Znas kako je ja sam govorio nekim faktima koja su aktuelna, i govorio sam o jednom trenutnom stanju,

Ako kazem da je otvorena katedra na Drzavnom univerzitetu za bosanski jezik to govorim afirmativno, ako govorim o Nacionalnom Vijecu i tada je to afirmativno,

a buducnost, pa ko to zna sta nosi, 8)


tako da mislim da je ipak mirna Bosna, figurativno receno
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#10 Post Postao/la sabinax »

Ma ja sam ti draga Papaya...za to da granice uopæe ne postoje, ali tko ce mene da slusa...ja sam utopist u du¹i :) Pusa...i Don t wory, politika je bez veze, ali znas da ja nesto moram reci 8)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#12 Post Postao/la mrki62 »

Sand¾ak je veæ podijeljen - otcjepljenjem Crne Gore :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori