Novosti i pitanja u vezi Kosova

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#31 Post Postao/la dugi_74 »

ja stvarno ne znam sta da kazem...ja sam hteo napraviti temu kojom necu opterecivati ni sebe ni vas...nego da bude nesto kao relax u svemu ovom sranju zvanom politika...ali eto baraba_it da nije bio baraba bio bih dasa....
on je postavio temu "povijest albanaca"...kao prvo smesno sto jedan srbin a jos baraba postavlja jednu takvu temu gdje pise o mojoj povijesti a ne o svojoj a kao drugo tuzno jer jos pokusava da izigrava Milosevicevog piuna i da trosi energiju laznim ili bolje receno izmisljenim argumentima i tako jos produbljuje jaz izmedju albanaca i srba....a ja i pored toga nisam hteo da ulazim u ta S**** u njegovoj temi...

ja ne vidim razloga da se izjasnjavam o bilo kojem komentaru jer je u protivnosti mojim principima koje sam postavio u pocetku teme...

[smilie=heart fill with love.gif] with love from prishtina

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#32 Post Postao/la sabinax »

Dugi...ne daj se obeshrabriti....neke nemoj slusati, tvoja tema je super i ja cu se potruditi da bude korektna, a ako baraba sta napise na ovo tvoje...naljutiti cu se na njega...ako mu to ista znaci, budi i dalje s nama, naci cemo mi neka relax pitanja....ne brini [smilie=heart fill with love.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#33 Post Postao/la Baraba-it »

Pishite se sami, ko Vam brani [smilie=to funny.gif]
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#34 Post Postao/la sabinax »

BARABA-IT je napisao/la:Pishite se sami, ko Vam brani [smilie=to funny.gif]
Pa napisi i ti .... ali nesto sto ima veze s postavljenim pitanjem...sva nepolitièka pitanja vezana uz Kosovo...
A ne da prozivas tko je sta i da se vracas u povijest od Kulina Bana :ballbounce:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#35 Post Postao/la dugi_74 »

sabinaX je napisao/la:Dugi...ne daj se obeshrabriti....neke nemoj slusati, tvoja tema je super i ja cu se potruditi da bude korektna, a ako baraba sta napise na ovo tvoje...naljutiti cu se na njega...ako mu to ista znaci, budi i dalje s nama, naci cemo mi neka relax pitanja....ne brini [smilie=heart fill with love.gif]


ne necu se obeshrabriti bina :) prosao sam ja u zivotu jos vece tragedije i nisam se obeshrabrio ali cinilo mi se da nije bilo fer....

bilo kako bilo :ljub: za tebe :)

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#37 Post Postao/la Baraba-it »

Prije jedno 10. godina odem ja kod mog prijatelja Mladena u Umag...
Dodjem pred kucu, kad u njega otac sjedi i neki grah prebire...
Pitam ja, dje je reko Mladjo?
Eno ga veli gore na drugom katu popravlja neshto u kupatilu...
Taman ono bila pochela sezona turizma...
Krenem ja gore, kako sad prolazim preko prvog kata, ima jedna velika terasa...
Sjede tri cure na terasi, dimije na njima, marame na glavi...
Vidim ja po garderobi da su od dole negde...
Namignem ja na njih ;) i ono kao... Bokkk cure, shta se radi, imal dosade...
Nishta ti Bog ne dade, samo shto se pokrishe sa onim maramama preko lica i odoshe u sobu...
Dodjem ja gore i pitam Mladju...
Dje si reko pokupio ove :D
Chekaju veli da ih prebacimo, preko grane u Italiju...
E sad!!!
Ovde sam sreo dosta cura sa Kosova, pod navodnicima "normalnih"...
Kazem normalnih, jer se normalno nose, oblache minice ljeti, na plazi skinu gornji dio kostima itd...
I tako u prichi sa jednom, sjetim se ja tog' dogadjaja i pitam ja nju, zashto su se te tri cure zamotale i pobjegle u sobu...
Kaze ona meni...
Zato shto su bile tri i najvjerovatnije se nisu poznavale izmedju sebe, odnosno nisu imale povjerenja jedna u drugu...
I ja sam veli tako isto doshla ovde a pogledaj me sad...
Ali opet veli kad odem dole, isto cu se ponashat kao prije, dok sam zivila dole, zbog familije i okoline, inache se veli necu moc "udat dobro"...

Volio bi da mi neko ko je upucen objasni: zashto te cure kad su dole, zive jedan zivot a ovde recimo zive drugi?
Dali je to zbog "represije" koja se vrshi na njih ili su dole, uistinu poboznije?!
slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#38 Post Postao/la kajs »

Deklaracija protiv srbijanskih izbora na Kosovu

Kosovska Skup¹tina u utorak je donijela deklaraciju u kojoj se istièe da na Kosovu ne bi trebalo dopustiti odr¾avanje srbijanskih opæinskih izbora 11. maja.
Zamjenik premijera Hajredin Kuæi izjavio je da Vlada neæe upotrijebiti silu kako bi sprijeèila odr¾avanje izbora koje Srbija planira unatoè protivljenju kosovskih institucija i meðunarodnih predstavnika.
"Imamo potporu UNMIK-a i jamstva da se na Kosovu ne mogu formirati tijela lokalne vlasti na temelju tih srbijanskih izbora", kazao je Kuæi i ponovio da su ti izbori "nelegalni i nelegitimni".



Fena
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#39 Post Postao/la dugi_74 »

BARABA-IT je napisao/la:Prije jedno 10. godina odem ja kod mog prijatelja Mladena u Umag...
Dodjem pred kucu, kad u njega otac sjedi i neki grah prebire...
Pitam ja, dje je reko Mladjo?
Eno ga veli gore na drugom katu popravlja neshto u kupatilu...
Taman ono bila pochela sezona turizma...
Krenem ja gore, kako sad prolazim preko prvog kata, ima jedna velika terasa...
Sjede tri cure na terasi, dimije na njima, marame na glavi...
Vidim ja po garderobi da su od dole negde...
Namignem ja na njih ;) i ono kao... Bokkk cure, shta se radi, imal dosade...
Nishta ti Bog ne dade, samo shto se pokrishe sa onim maramama preko lica i odoshe u sobu...
Dodjem ja gore i pitam Mladju...
Dje si reko pokupio ove :D
Chekaju veli da ih prebacimo, preko grane u Italiju...
E sad!!!
Ovde sam sreo dosta cura sa Kosova, pod navodnicima "normalnih"...
Kazem normalnih, jer se normalno nose, oblache minice ljeti, na plazi skinu gornji dio kostima itd...
I tako u prichi sa jednom, sjetim se ja tog' dogadjaja i pitam ja nju, zashto su se te tri cure zamotale i pobjegle u sobu...
Kaze ona meni...
Zato shto su bile tri i najvjerovatnije se nisu poznavale izmedju sebe, odnosno nisu imale povjerenja jedna u drugu...
I ja sam veli tako isto doshla ovde a pogledaj me sad...
Ali opet veli kad odem dole, isto cu se ponashat kao prije, dok sam zivila dole, zbog familije i okoline, inache se veli necu moc "udat dobro"...

Volio bi da mi neko ko je upucen objasni: zashto te cure kad su dole, zive jedan zivot a ovde recimo zive drugi?
Dali je to zbog "represije" koja se vrshi na njih ili su dole, uistinu poboznije?!







nemas pojma baraba koliko si ispao primitivan pokusavajuci da nekog drugog prikazujes kao takvog....ova tvoja prica mi izgleda kao kad maloj deci pricas bajku koju si morao izmisliti u tom trenu jer ti nije palo napamet neka koju si znao od prije...

meni nije uopste ova prica interesantna niti cudna jer ja sam navikao vise na takve propagande i provokacije od strane srpskih nacionalista i propagandera anti albanskih vrednosti samo sto si mi pred ocima doneo sliku RTS-a 90-tih godina,.... a vise niko u srbiji a cak ni RTS vise se ne bavi takvim primitivnim stvarima, a to pokazuje koliko si ti zaostao u tvojoj mracnoj proslosti....cak niko na svetu vise ne vjeruje vasoj propagandi osim vasa braca sa karpata....

ja se izvinjavam ostalim forumasima kojima sam obecao ozbilju temu i bez politickih komentara ali nadam se vasem razumevanju... :)

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#40 Post Postao/la dugi_74 »

jos jednom se izvinjavam sto kasnim sa novim vjestima...ali sam bio previse zauzet u poslu i nisam mogao da vas informisem na vreme...

ima vec nekoliko nedelja sto je pocela izgradnja Autoputa Prishtina-Skoplje finansiran od strane Ministarstva za transport i post-telekomunikacije Kosova... :)

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#41 Post Postao/la sabinax »

ej Dugi...mozes li nam malo napisati o najvecim gradovima...broju stanovnika...mozda struktura stanovnistva i sl. Pa o svakom gradu par recenica...da malo bolje upoznamo Kosovo
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#42 Post Postao/la indeks »

Eh,ja volim muziku,pa me zanima nesto o vasim izvodjacima.........ko je popularan kod vas?pusti muziku,pusti muziku............ :D :D

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#43 Post Postao/la sabinax »

moze...bravo indeks...ali nemoj samo narodne izvodace dugi...nego i ove zabavne ili mozda kakve rock, ako ima toga....moze i alternativna glazba
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#44 Post Postao/la dugi_74 »

cao bina, indeks....moze svakako... [smilie=kiss of love.gif]

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#45 Post Postao/la indeks »

Zaista,evo cijelo vrijeme pokusavam da se sjetim nekog izvodjaca,al mi nijedan ne pada na pamet......pa cak ni `onaj period`prije........
Mozda,Zana Nimani,ako ne grijesim........... :-k :)

Odgovori