Novosti i pitanja u vezi Kosova

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#61 Post Postao/la mrki62 »

dugi_74 je napisao/la:

ali evo recimo Zana Nimani je bila jedina poznata sa Kosova samo zato sto je pevala na srpskom i to je bio jak znak "bratstva i jedinstva", bjelo dugme je bio toliko poznat jer u njemu su bili clanovi sa svih republika SFRJ i tu ima vjerujem mnogo "bratstva i jedinstva"....naravno ne mislim na sve grupe koje su tada svirale....a bendovima sa Kosova je bilo jos tezije jer su imali malu audiciju oko 10% stanovnistva bivse Juge...a recimo jedan bend iz srbije ili hrvatske, bosne, makedonije, slovenije je imao 90% audicije u bivsoj SFRJ i bilo je lakse za njih da budu poznati nego oni sa Kosova...
Prije Zane Nimani je bio bar za mene poznat gitarista u Vatrenom poljupcu ( Sarajevo ) ©efèet Hod¾a :ballbounce:
Zna¹ kako je , ako si htio uspjeti - morao si se prilagoditi veæini . Sam pokojni To¹e Prowski je pjevao u Spsko - Hrvatski verziji a daleko najpopularnija grupa Leb i sol su isto tako koristili veæinski jezik.
Onda imamo jo¹ iz makedonije : Ljupka Dimitrovska , Angel Dimov , Goca Bo¾inovska , Ja¹ar Ahmedovski , Muharem Srebezovski i jo¹ neki , èak i meni poznata Slovenaèka grupa Buldo¾er je uspjela na isti naèin :wave:

Usput , ©iptari proizlaze od starog imena za Albaniju - ©æipnija .
Nekad su bili Arnauti a buduænost æe zasigurno donijeti Kosovari :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#62 Post Postao/la dugi_74 »

mrki62 je napisao/la:Prije Zane Nimani je bio bar za mene poznat gitarista u Vatrenom poljupcu ( Sarajevo ) ©efèet Hod¾a :ballbounce:


Usput , ©iptari proizlaze od starog imena za Albaniju - ©æipnija .
Nekad su bili Arnauti a buduænost æe zasigurno donijeti Kosovari :wave:


da ©efèet Hod¾a je jos uvjek aktivan u bendu Radio Televizije Kosova (RTK)...



A usput moram ti jos nesto objasniti da ©æipnija nije staro ime Albanije nego i dan danas se zove tako "©æipnija" ili na albanskom "Shqipëria" a u svetu poznata kao Albanija....a nikad nisu bili Arnauti tako su ih zvali turci u Otomanskoj vladavini u vreme Skanderbega jer im nije bio bas najmiliji...a buducnost vec je donjela Kosovare kao sto je donjela Svajcarce recimo ...ali je donjela Albance sa Kosova i recimo srbe sa Kosova ili Bosnjaci sa Kosova koji ce se zvati Kosovari...kao sto je donjela nemce ili talijance u svajcarskoj....a Albanija ili ©æipnija kako ti hoces da ga zoves ostat ce zauvjek Albanija ili ©æipnija ... a Kosovo je druga drzava prijatelju...a ja cu zauvjek ostati Albanac sa Kosova

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#63 Post Postao/la kajs »

Riker: Lokalni izbori nezakoniti


8. maj 2008. | 13:13 -> 17:02 | Izvor: Tanjug
Va¹ington, Pri¹tina, Istok -- ©ef UNMIK-a Joakim Riker ponovio je stav da su lokalni srpski izbori na Kosovu nezakoniti i da u pokrajini ne mo¾e da postoji paralelna administracija.


slika


On je dodao da æe UNMIK reagovati "po kosovskim zakonima" ako neko poku¹a da formira paralelne organe vlasti. "Svi se sla¾u da je suprotno Rezoluciji 1244 i da nije moguæe da Srbija odr¾i svoje lokalne izbore na Kosovu", izjavio je Riker u intervjuu za "Glas Amerike" na albanskom jeziku.

"Kada su u pitanju parlamentarni izbori, mi æemo zadr¾ati stav koji smo imali i 1999. godine. Niti æemo ih podr¾avati niti ometati. ©to se tièe lokalnih izbora, onda je pitanje da li æe Srbija poku¹ati da odr¾i lokalne izbore po zakonima koje nije moguæe sprovesti na Kosovu", kazao je Riker.

"Lokalni izbori æe biti u suprotnosti sa Rezolucijom 1244, nisu registrovani od strane UNMIK-a i njihovi rezultati æe biti neva¾eæi ako budu odr¾ani", rekao je on.

On je dodao da je UNMIK ulo¾io sve napore da ubedi Beograd da ne odr¾ava izbore na Kosovu i da je za to imao podr¹ku UN i najva¾nijih zemalja EU.

Na pitanje ¹ta æe UNMIK uèiniti ako se to ipak dogodi, Riker je rekao da æe na poku¹aj formiranja paralelne administrativne strukture misija svetske organizacije "reagovati u skladu sa kosovskim zakonima".




Sejdiu: Ko¹tunica nepo¾eljan na Kosovu


Kosovski predsednik Fatmir Sejdiu izjavio je da su premijer Srbije Vojislav Ko¹tunica i ministar za Kosovo i Metohiju Slobodan Samard¾iæ "nepo¾eljni" na Kosovu i pozvao UNMIK da, na osnovu ovla¹æenja, "odgovori svima koji ¾ele da stvore tenzije na Kosovu".

"Oni su 'persone non grata'", rekao je Sejdiu, preneli su elektronski mediji u Pri¹tini.

"Sve osobe koje ¾ele da svojim 'prilazima, naèelima' dodju na Kosovo kako bi izazvali tenzije za formiranje paralelnih i ilegalnih i nezakonitih institucija su neprihvatljive", naveo je Sejdiu.

On je ocenio da su posete srpskih politièara Kosovu i srpski lokalni izbori “poku¹aji podele Kosova”, istakav¹i da “iluzije podele Kosova nikada neæe postati realnost”.

“Iluzije neka zadr¾e oni koji ¾ele da podele Kosovo, ali Kosovo æe funkcionisati kao jedinstveno, u naprednom pristupu u saradnji sa meðunarodnom zajednicom", rekao je Sejdiu.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#65 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Laffe Banuj me,radi ovog sto sam napisao,ali ako ovog Budalu ne banujes,dabogda crko.Dabogda budes ponizen,radi dopustanja ovih uvreda na racun Muslimana.
Cuo sam da se izvlacis na to da ova Budala kao po tvome ne vrijedja,znam da zivis u njemackoj i da znas da je ovdje negiranje Genocida kaznjivo,ako za tebe Srebrenica nije Genocid,onda si stvarno isto kaurin glup kao i ova Budala

e glupi ste vi koji se na ovaj nacin nesto dokazujete
Dobro je vise bilo prepucavanja
Uvreda je maloumnost i nesposobnost covjeka stoga nemoj da ste maloumni
pozdrav

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#66 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

hteo sam samo da te pitam zasto si zatvorio temu "Novosti i pitanja u vezi Kosova"...ja sam samo hteo da ljude upoznam bolje sa stvarnoscu u Kosovu, i da nasa braca muslimani budu bolje informisani o realnom stanju na Kosovu i da prestanu da zive od srpske propagande koja je uspjela nazalost da nas udalji....pokusavao sam se izdrzati sto dalje politickih komentara, vidio si to sigurno i sam ili mozda nisi jer ti nije interesovao uopste...ako si imao zamjerke na provokacije koje je pisao BARABA-IT mogao si njega da kaznjavas a ne temu...a njegov cilj je bio upravo to ..da zatvori ovu temu jer je postala interesantna za ucesnike foruma....a ako ova tema, ili mi albanci uopste tebi smetamo onda je to druga stvar....a dali su ti smetali albanci kad su umrli braneci Bosnu....
znam da sam ja na tudjem terenu...ali mislio sam da doprinesem priblizavanju naroda a ne udaljavanju i nemam predrasude koje imate vi neki ovdje.
Otvorio sam temu (zbog ovog PP)

PS nije tema zatvorena zbog toga da li ja nekoga volim ili ne volim
To najmanje vazno
Pa da je tako nebi bilo tebe niti ovog sto me proziva

Uvijek sam pokusao biti korektan
Vidis znas za Albance koji su branili Bosnu znam i ja...
A znas li isto tako za
da Bosnu pored Albanaca su i Srbi branili rame uz rame
Da ti ne nabrajam imena Generala Jovana Divljaka pa do glumca Sase Petrovica
OK...
Idemo dalje s temom
Ovim drugima a znaju oni dobro koji su drzim na oku

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#68 Post Postao/la dugi_74 »

papaya je napisao/la:Tema nije lose izgledala, ali...
Kosovo nije albansko, i niste "vi" dobili republiku, vec je Kosovo sada samostalno.
pozdrav papaya

nikad nisam rekao da kosovo pripada samo albancima...kosovo pripada svima koji zive na kosovu...tojest i srbima koji zive tamo...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#69 Post Postao/la sabinax »

Drago mi je da je tema otvorena...smislit cu neko pametno pitanje kada budem slobodna
Pozz dugi :wave:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#70 Post Postao/la Baraba-it »

BBC: Kosovska privreda u jako lo¹em stanju

Autor: Beta | 14.05.2008 - 13:00
Privreda Kosova je i posle osam godina od NATO bombardovanja, uprkos ogromnim donacijama i savetima meðunarodnih eksperata, u "jako lo¹em stanju", ocenjuje BBC.

Dopisnik britanskog medija naveo je da je "te¹ko pokrenuti bilo kakvu ekonomsku aktivnost", ako ne postoje osnovni preduslovi za rad, kao ¹to je, na primer, struja.
Iskljuèenja struje su svakodnevna u Pri¹tini, navodi BBC, ¹to ostavlja ozbiljne posledice ne samo na firme, veæ i na ¾ivote obiènih ljudi i kompletnu infrastrukturu.
"U takvoj situaciji, nije ni èudo ¹to je dr¾avna elektrenergetska kompanija KEK jedna od najomra¾enijih na Kosovu", pi¹e dopisnik BBC-ija i dodaje da to "nije samo zato ¹to KEK ne radi svoj posao kako treba, veæ i stoga ¹to se mnogi graðani pitaju u èijim je d¾epovima zavr¹ila donacija od èak milijardu i po dolara namenjena obnovi energetske infrastrukture.
Kapacitet KEK-a je, kako navode struènjaci, oko 800 megavata struje dnevno, ali su potrebe Kosova daleko veæe.
Predstavnik za ¹tampu te kompanije Nezir Sinani priznaje da je potrebno da se pro¹ire postojeæi kapaciteti, ali upozorava da bez novca to nije moguæe.
Meðutim, prihodi KEK-a su znatno umanjeni èinjenicom da ljudi na Kosovu masovno ne plaæaju ili èak kradu struju.
"Èak 30 do 40 odsto struje koju KEK proizvodi ili uvozi iz regiona, ne mo¾emo da naplatimo, po¹to se radi o ilegalnim korisnicima. Tu je i problem neplaæanja racuna. Sve u svemu, KEK godi¹nje zbog toga gubi oko 40 odsto prihoda", ka¾e Nezir Sinani.
Da bi, pak, stao na put kraði i neplaæanju struje, KEK-u je potrebna podr¹ka sudova.
Sudije, meðutim, nerado ka¾njavaju krivce, a gomila u kojoj je veæ 12.000 nere¹enih sluèajeva stalno raste, istièe BBC-ijev dopisnik.

Potpredsednik kosovske vlade Hajrudin Kuèi zala¾e se za oprost dugova korisnicima koji se obave¾u da æe ubuduæe plaæati struju.
Vlada Kosova razmi¹lja o novoj termoelektrani, ali, uprkos tome, nagla¹ava BBC, proæiæe godine pre nego ¹to problem struje bude re¹en.
Privredna komora priznaje da je u takvoj situaciji te¹ko privuæi strane investicije. Daleko najveæa privatna strana investicija stigla je u metalur¹ki kombinat Feronikl u Drenici.
Pre nekoliko godina, naime, tu kompaniju je kupio jedan kazahstansko-izraelski konzorcijum, koji je morao da ulo¾i desetine miliona dolara samo da pogon dovede u proizvodno stanje. No, uprkos tome, struja i dalje predstavlja znaèajna problem.
Sta drugo ocekivati od nepismenih ljudi
.
Mislili su da ce zapad pochet ulagat miliarde u Kosovo...
Iskreno se nadam da ce eksprotirati samo drogu na zapad i da se tako zahvale svojim mentorima.
slika

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#71 Post Postao/la dugi_74 »

dokle ces prestati da lajes bre cenzura...nemoj da mi pokvaris temu cenzura jedan....a nepismen si ti...a jos si i pokvaren u dusi, a to je najgore.....ostalo je tebi da se brines o nasoj ekonomiji....ima ko da brine o tome ...ima domacina ova kuca....cenzura....
Dugi...nedaj se isprovocirati ;) mod.sabinaX

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#72 Post Postao/la paparaci »

zalosno stvarno :)
dugi, care, ne daj se ;) samo nastavi! tema ti je super, kao i ti sam! jakog si karaktera i veoma kulturan! ne obaziri se na pojedince ;)

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#74 Post Postao/la irma26 »

Ajde dugi74 :inlove: ne brini za barabu coveka bez duse i zemlje nek se laff pozabavi njim

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#75 Post Postao/la sabinax »

hami je napisao/la: Koliko dugo je RS republika pa vidim nemate ni jednu ozbiljnu Industriju u Republici Srpskoj.
Ajde BARABA-IT otvori i ti slicnu temu da mi malo ispitujemo o Republici Srpskoj, a ne da nam samo nabacujes isjecke iz novina, samo je pitanje koliko si kompetentan da nam kazes iz prve ruke
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori