Planirani haos...

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

Planirani haos...

#1 Post Postao/la Baraba-it »

Priveden osumnjièeni za napad na Ibrana Mustafiæa

SREBRENICA, 28. APRILA (SRNA) - Policija je privela trideset trogodi¹njeg mu¹karca iz Miliæa, osumnjièenog za nedavni napad na Ibrana Mustafiæa, autora knjige "Planirani haos" i prijeratnog predsjednika Izvr¹nog odbora op¹tine Srebrenica, potvrðeno je Srni u Centru javne bezbjednosti (CJB) Bijeljina.

Lice sa inicijalima È. E. privela je patrola policije u Srebrenici u subotu u 00,30 èasova, nakon napada u kojem je Mustafiæ lak¹e povrijeðen u glavu.

"O ovom dogaðaju je obavije¹ten tu¾ilac, a protiv È.E. podnesen je izvje¹taj Okru¾nom tu¾ila¹tvu Bijeljina", rekao je de¾urni operativni u bijeljinskom CJB.

Ibran Mustafiæ, kojeg je u petak, 25. aprila u centru Srebrenice pretukla grupa Bo¹njaka, jer je u knjizi "Planirani haos" pisao o zloèinima nad Srbima u ovoj op¹tini, izjavio je da stalno dobija ozbiljne prijetnje, ali da ne vjeruje da iza njih i ovog napada stoji Naser Oriæ.

Mustafiæ je za beogradsku "Politiku" rekao da mu je ratni komandant Srebrenice Naser Oriæ rekao da ga mrzi, ali da ne vjeruje on ima veze sa ovim napadom.

"Vjerujem mu, jer znam da on /Oriæ/ nije naivan i potpuno je svjestan da bi mu se svaki poku¹aj da se obraèuna sa mnom na ovakav naèin razbio o glavu", rekao je Mustafiæ, koji je Oriæa oznaèio kao èovjeka koji je zaklao biv¹eg sudiju srebrenièkog Op¹tinskog suda Slobodana Iliæa.

Mustafiæ je naglasio da "nije nikakva tajna da ima mnogo ljudi kojima smeta istina o Srebrenici".
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

Ma daj Baraba kakva je ova tema....ja sva vesela otvorim, biti ce nesto zanimljivo mislim, haos...kuæa...planiranje...bla,bla, kad tamo opet politika, copy-paste tekstovi, bez pitanja....te teme kao da sam za sebe postavljas, kao da uredujes neke novine :baa:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#3 Post Postao/la Baraba-it »

"Kada se sjetim vremena i vlastite naivnosti kada je u Sarajevu odr¾ana osnivaèka skup¹tina SDA poèetkom maja 1990. godine, sam se sebi smijem, jer je prevara bila zastra¹ujuæa"

Ibran Mustafiæ iz Potoèara kod Srebrenice politièku karijeru zapoèeo je u aprilu 1990. kao jedan od prvih aktivista SDA na prostorima BiH. Nakon prvih vi¹estranaèkih izbora, postaje poslanik u Vijeæu op¹tina tada¹nje Skup¹tine Republike BiH. Pored toga, obavljao je du¾nost predsjednika Izvr¹nog odbora Skup¹tine op¹tine Srebrenica i bio je jedan od kljuènih ljudi tokom rata sve do pada Srebrenice u julu 1995. godine. Zbog neslaganja sa naèinom voðenja politike i rata u Srebrenici, na Mustafiæa su izvr¹ena tri atentata, koje je pre¾ivio pukom sluèajno¹æu. Poslije pada Srebrenice bio je zarobljen i proveo je u pritvoru sve do 1996. godine, kada je razmijenjen za pukovnika Aleksu Krsmanoviæa.

slika
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la sabinax »

sabinaX je napisao/la:Ma daj Baraba kakva je ova tema....ja sva vesela otvorim, biti ce nesto zanimljivo mislim, haos...kuæa...planiranje...bla,bla, kad tamo opet politika, copy-paste tekstovi, bez pitanja....te teme kao da sam za sebe postavljas, kao da uredujes neke novine :baa:
Opet ja.....pitanje??????
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#5 Post Postao/la Baraba-it »

PLANIRANI HAOS

Tokom rata u BiH Alija Izetbegoviæ na sjednicama SDA èesto pominjao da Srebrenicu treba mijenjati za Vogo¹æu i predlagao da se dignu ruke od hercegovaèkog kamenjara

U to vrijeme u dva-tri navrata je dolijetao helikopter ARBiH na prostor Srebrenice. Dovlaèio je neku robu i ne¹to MTS-a, a sa tim helikopterskim letovima je dolazio i Osman Osmanoviæ, Ekrem i Rijad Salihoviæ. Uglavnom, nakon prvog leta, u Srebrenici su se poèele prodavati cigarete.

U jednom od povratnih letova helikoptera iz Srebrenice u pravcu Tuzle krenuo je i Naserov brat Dugi, Semirova supruga i dijete, Semirov brat Admir i Kemo i tako napu¹taju prostor Srebrenice. Kemo je produ¾io za Austriju. U tim momentima, kada oni helikopterom odlaze iz Srebrenice, u srebrenièkoj ratnoj bolnici umiru ranjeni borci od prostrelnih rana, a drugi zdravi, ni krivi ni du¾ni, bivaju prebaèeni za Tuzlu.

Ba¹ u to vrijeme u srebrenièkoj bolnici od, na prvi pogled, bezazlenih rana, umire Sabahudin Hukiæ Èudin sa Osmaèa, dok drugi ¾ivi i zdravi lete helikopterom.

Dok god budem ¾iv boriæu se za istinu o Srebrenici. Neæu reæi da je jedino moja istina meritorna, neæu je ni smatrati svojom ali æu se truditi da budem krajnje objektivan. Istina o Srebrenici je puno bolnija i te¾a od Velike Kladu¹e i Bihaæa, ali se cijela politièka elita do dana¹njih dana trudila da Srebrenicu prekrije velom tajne i zaborava. Neæe nikada, jer istina o izdaji se mo¾e jedno izvjesno vrijeme prigu¹iti, ali nikada sakriti. Nema te hermetièki zatvorene posude iz koje istina o Srebrenici, i mnogim "Srebrenicama" ¹irom BiH i zemaljske kugle, neæe iscuriti.
slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#6 Post Postao/la kajs »

:D


a da pitamo Natasu Kandiæ sta kaze o svemu ovome. :-k
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#8 Post Postao/la Baraba-it »

sabinaX je napisao/la:Opet ja.....pitanje??????
Dali je istina onakva kakvom je zeli prestaviti sadashnji "muslimanski politichki vrh" u Bosni?!
slika

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#9 Post Postao/la Baraba-it »

STRATEG TORIÈELI

Prije nego ¹to æe, neki privilegovani, otiæi helikopterom, jedan dan sam oti¹ao u Paluèak na neki sastanak koji je bio vojnog karaktera. Okupilo se dosta momaka, a glavna tema je bila mobilizacija dodatnog ljudstva. Po sopstvenom nahoðenju su anga¾ovali ljude tako da se nije ni znala osnovna evidencija anga¾ovanih. Poku¹ao sam im objasniti metodologiju i naèin kako se to radi.

"Uzmite i dajte prijedlog vi, komandiri, komandantu o neophodnim potrebama, a potrebe treba dostaviti Sekretarijatu za narodnu odbranu, koji æe izvr¹iti dodatnu mobilizaciju? Na kraju krajeva, pa za¹to smo noæima spasavali kompletnu vojnu dokumentaciju?!", poku¹avao sam da im uka¾em na pravilan naèin rada.

Kada doðe¹ u situaciju da ti poène pametovati Naserov brat Ned¾ad - Torièeli, koji ne zna ni ¹ta je vojna evidencija, ali je u meðuvremenu postao jako dobar "halapljivac", najveæi struènjak za vaðenje ulja iz trafoa, i kada te takvi poku¹avaju omalova¾avati, onda je to zaista dno nad kojim se èovjek mora dobro zamisliti.

Naserov brat Ned¾ad, kojeg je narod prozvao Torièeli, kad je upisao vodoinstalaterski zanat, bio je omiljena meta za zabavu. Kad on naiðe, samo neko iz naroda povièe "Torièeli!". Torièeli se odmah toliko rasplaèe i krene, ne obaziruæi se, da dodatno svojim plaèem izaziva toliku buru smijeha. Nekad sam znao momke moliti da to ne èine.
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#10 Post Postao/la sabinax »

Mogu li ja malo prosiriti pitanje???
Dali je istina onakva kakvom je zeli prestaviti sadashnji "politichki vrh" u bilo kojoj drzavi?! I dali vjerujete svemu sta novine napi¹u ili televizija govori? Dali uzimate argumente u obzir ili upijate sve kao spu¾va? Koliko ste podlo¾ni medijima?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#11 Post Postao/la Baraba-it »

sabinaX je napisao/la:Mogu li ja malo prosiriti pitanje???
Dali je istina onakva kakvom je zeli prestaviti sadashnji "politichki vrh" u bilo kojoj drzavi?! I dali vjerujete svemu sta novine napi¹u ili televizija govori? Dali uzimate argumente u obzir ili upijate sve kao spu¾va? Koliko ste podlo¾ni medijima?
Sabina!!!

Radi se o knjizi koju je izdao nekadashnji chelni covjek SDA i sudionik ratnih zbivanja na prostoru Srebrenice...
slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#12 Post Postao/la kajs »

Pusti ba nasla budala BXXXXX_iT pa se sad prepisuju preko blogova i cuda i pisu knjige kakve.

Samo bih volio da vidim je li SANU platila racun za pisanje njegove knjige i on sad naso kao neki intelektualac musliman da nama kakze i napise (citaj: kako je SANU njemu napisala i rekla) kako je u stvari bilo


Nego de vidi sta je Natasa Kandic o tome rekla, ti nam nisi vise zanimljiv 8)
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#13 Post Postao/la Baraba-it »

NOVA MOBILIZACIJA

Jedno jutro u kuæu mi je do¹ao Azem Salihoviæ D¾oni, koji je bio komandir èete u Gornjim Potoèarima i rekao mi da se spremim da me mobili¹e na Èau¹. Pitao sam ga ko ga je poslao, a on mi je odgovorio da ga je poslao Nurzet Salihoviæ Gurbo, Garmi¹ Hrube¹, komandant bataljona, inaèe jedini momak iz Gornjih Potoèara koji nije zavr¹io osnovnu ¹kolu i koji nije bio lo¹ momak, ali su mu se roditelji razveli, tako da je vi¹e spavao po ¹talama, nego u roðenoj kuæi. Uvijek smo gledali kako da mu pomognemo.

Na poèetku rata sam odmah bio pripadnik ARBiH. U Srebrenicu sam do¹ao po rje¹enju komande Prvog korpusa. Odmah potom krenuo sam samoinicijativno u akcije. U okviru svojih moguænosti pomogao sam, nosio ranjenike i mrtve, nosao municiju, ali nije vrijedjelo. Sada me mobili¹e Azem D¾oni i Hrube¹. Pitao sam D¾onija ko je to naredio Hrube¹u, na ¹ta mi je odgovorio da je Hrube¹u naredio Naser da me anga¾uju na polo¾aje. Iako sam bio zvanièno poslanik Skup¹tine RBiH i smijenjeni predsjednik Izvr¹nog odbora SO Srebrenica i èovjek koji nije godinu dana prije rata mirno prespavao da bismo uradili ¹to mo¾emo na pripremi otpora, nikada nisam ni sumnjao da, kao i obièan borac, treba da dam sve od sebe, ali ipak moram da ka¾em da mi je ovo nekako bilo dno da kao obièan stra¾ar i "linija¹" idem na Èau¹, jer sam znao da je sve to samo produkt tendencije i izliva nadmoæi.
slika

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#15 Post Postao/la Baraba-it »

kajs je napisao/la:Pusti ba nasla budala BXXXXX_iT pa se sad prepisuju preko blogova i cuda i pisu knjige kakve.

Samo bih volio da vidim je li SANU platila racun za pisanje njegove knjige i on sad naso kao neki intelektualac musliman da nama kakze i napise (citaj: kako je SANU njemu napisala i rekla) kako je u stvari bilo


Nego de vidi sta je Natasa Kandic o tome rekla, ti nam nisi vise zanimljiv 8)
Probaj se koncentrirat na temu...
Ovde ne govorimo o Natsi Kandic...
Ako te zanima neshto vishe o njoj, otvori temu pa cu ti ja odgovorit'.
slika

Odgovori