Karadžić

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Karadžić

#166 Post Postao/la mrki62 »

nnejra je napisao/la:Pa iskreno ne čude me njegovi postupci koji graniče sa ludošću. On je svakako po meni psihički neuravnotežena osoba, pa tako i piti vlastiti urin njemu priliči. Ako možeš biti odgovoran za smrt hiljada ljudi onda možeš učiniti i bilo šta. Tako da od njega i ne mogu očekivati razumne i normalne postupke.
Alija Izetbegović je njega cijenio kao normalnu osobu ; non - stop je pregovarao s njim ,.............. sve dok se nisu dogovorili o podjeli BiH po etničkom principu !

Ko je sad lud ?
Jel valja i u toj priči : s kim si - onaki si ?!
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Karadžić

#168 Post Postao/la nnejra »

Mrki, to što je u ratu pregovarao Alija sa Karadžićem, mislim da to ne govori da ga je smatrao normalnom osobom. To samo govori da je pregovarao sa vođom srpskog naroda u BiH u tom periodu. Mrki, mislim da se ne pregovora sa onim ko ti se sviđa ili sa onim koga cijeniš već sa onim ko predstavlja suprostavljenu stranu, a u ovom slučaju to je bio Karadžić. Karadžić je imao legitimitet srpskog naroda i sviđalo se to ili ne Aliji ili bilo kome drugom sa njim se moralo pregovarati jer je on bio taj koji je davao naređenja za daljnja ubijanja i izgladnjivanja.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Karadžić

#170 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:mrki ti si stvarno opsjednut alijom. evo da je živ pa hajde. ne branim ja aliju, znam da je radio neke stvari koje nije trebao, ali ti ga vala u svaku temu uplićeš.

Ovo je vjerovatno na mene upućeno [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Karadžić

#173 Post Postao/la mrki62 »

nnejra je napisao/la:Mrki, to što je u ratu pregovarao Alija sa Karadžićem, mislim da to ne govori da ga je smatrao normalnom osobom. To samo govori da je pregovarao sa vođom srpskog naroda u BiH u tom periodu. Mrki, mislim da se ne pregovora sa onim ko ti se sviđa ili sa onim koga cijeniš već sa onim ko predstavlja suprostavljenu stranu, a u ovom slučaju to je bio Karadžić. Karadžić je imao legitimitet srpskog naroda i sviđalo se to ili ne Aliji ili bilo kome drugom sa njim se moralo pregovarati jer je on bio taj koji je davao naređenja za daljnja ubijanja i izgladnjivanja.
I te kako ga je smatrao normalnom osobom.
Bilo ko da se imalo pozanimao o kronologiji događaja od 1992 - 1995 , upoznat je sa činjenicom ; svi koji su smetali Karadžiću sa muslimanske strane , na Karadžićev nagovor = Alija njih smjenjivao .

Imaš malo drugačiju istinu na linku http://www.geocities.com/famous_bosniak ... govac.html
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Karadžić

#174 Post Postao/la nnejra »

Mrki, pročitala sam ovaj tekst na predloženom linku i nije uticalo na moje mišljenje. Ja uvijek prihvatam valjan argument druge strane, međutim ovo je mišljenje jednog pojedinca kao što je i moje i tvoje mišljenje. Dok se ne pronađu pravni dokazi i ne predoče javnosti, za sve ovo prethodno navedeno, mislim da neću promijeniti svoje mišljenje. Nemoj misliti da ja smatram da je Alija bio bez grešaka, imao ih je on i to mnogo, međutim ne smatram ih namjerama da se ide na štetu Bošnjaka, već lošim odlukama koje je donosio u teškim vremenima. Vjeruj, svi mi iz Mostara znamo za odluku koja je došla iz Sarajeva o povlačenju Armije BiH sa zapadne strane Mostara 1993.godine , kada su je skoro oslobodili u jednoj akciji i nemoj misliti da to ne pamtimo.To smo mu svi "zahatorili ", međutim donositi odluke od sudbinske važnosti za jedan narod i ne činiti greške nije baš lako. Iskreno, ja se nikada ne bih voljela naći u toj ulozi. I pored toga ne smatram da je on prodao naš narod, mislim da je donosio teške odluke u teška vremena, a istorija će pokazati koliko su one bile dobre ili loše.I samo on zna kako ih je bilo donijeti.

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Karadžić

#175 Post Postao/la venecija »

mrki62 je napisao/la:
nnejra je napisao/la:Pa iskreno ne čude me njegovi postupci koji graniče sa ludošću. On je svakako po meni psihički neuravnotežena osoba, pa tako i piti vlastiti urin njemu priliči. Ako možeš biti odgovoran za smrt hiljada ljudi onda možeš učiniti i bilo šta. Tako da od njega i ne mogu očekivati razumne i normalne postupke.
Alija Izetbegović je njega cijenio kao normalnu osobu ; non - stop je pregovarao s njim ,.............. sve dok se nisu dogovorili o podjeli BiH po etničkom principu !

Ko je sad lud ?
Jel valja i u toj priči : s kim si - onaki si ?!
Pratio si i znas zbog cega je moralo tako biti! Pa rat bi i dan danas bio!
A pregovarati je morao! Htjeli mi to ili ne! lako je sjediti u fotelji bilo od 92/i pratiti desavanja u Bosni i zaliti!Vjeruj,ko je bio ovdje,
zna najbolje koliko je znacio taj potpis! da je dosao kraj svega onoga sto jedan normalan covjek nebi mogao podnijeti!pa da nije potpisano on sada nebi bio tamo gdje jeste i gdje odgovara za sva nedjela koja je napravio!
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Karadžić

#176 Post Postao/la mrki62 »

Tema je o Karadžiću , tako da možemo mi ovdje i o Aliji , jer je i to dio Karadžićeveg života :lol:

venecija je napisao/la: Pratio si i znas zbog cega je moralo tako biti! Pa rat bi i dan danas bio!
Postavio sam link , na kome jasno piše : Kada su dvije strane u sporu, onda postoje dva nacina rjesavanja toga spora, i to

1. normativno, i

2. dogovorno.

Tako je i logicno. Na primjer, ako te neko bez razloga udari, ti ga mozes tuziti, a mozes se sa njima vansudski nagoditi i "mirna Bosna". Potpuno isti pricipi vrijede i u internacionalnom pravu.

Kada je izvrsena agresija na BiH, Savjet sigurnosti UN je poceo problem agresije na BiH rjesavati normativno, tj. po internacionalnom zakonu. Rezolucijom, 752 Srbija, CG i JNA su proglaseni agresorima, i 15. aprila 1992. godine je Bush, na osnovu te rezolucije, dao Cetncima ultimatum da "se u roku od 15 dana povuku iz BiH". Tada Izetbegovic hitno odlazi u Skopje na pregovore sa Genralima JNA. Time je Izetbegovic ODUSTAO od NORMATIVNOG rjesavanja Krize u BiH i PRESAO NA DOGOVORNI nacin.
venecija je napisao/la: A pregovarati je morao!
Yebote , pa Å¡to Kosovari nisu tako pregovarali ?
Kosovari da su imali Aliju , oni bi davno nestali !
Kosovari zadnjih godina uopšte nisu sa Srbima htjeli pregovarati - zato i jesu ostvarili nemoguću misiju ( neodvisnost ) , jer Kosovo po USTAVU iz 1974 godine ( za razliku od BiH ) nije imalo opciju osamostaljenja !
venecija je napisao/la: Htjeli mi to ili ne! lako je sjediti u fotelji bilo od 92/i pratiti desavanja u Bosni i zaliti!
Kako ti znaš da je bilo lako ?
Možda nije , ha ?
venecija je napisao/la: Vjeruj,ko je bio ovdje,
zna najbolje koliko je znacio taj potpis!
Potpis je pao , tada kad su Srbi bili najslabiji , kad su bili na izmaku i taj Dejtonski potpis je nikog drugog do Srbe spasio - ako nisi znala .
Što se nije odmah na početku 1992 potpisala Srpska Krajina, onda ne bi bilo nikakvih žrtava - bar ne u ovom broju ?!
Aaaaaaaaaaaaa , kad bi se potpisalo , onda Alija ne bi bio heroj , bio bi izdajica ,........... razlika, ha ?
Ovako su pale žrtve , čovjek heroj , yebote ,... logike !
venecija je napisao/la: pa da nije potpisano on sada nebi bio tamo gdje jeste i gdje odgovara za sva nedjela koja je napravio!
Ko to ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Karadžić

#177 Post Postao/la venecija »

Vidi Mrky...znam ja da ti znas,,,mnogo stosta,,al sigurno neznas ono sto ja znam...i nebih o tome,,,! [icon_wave.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Karadžić

#178 Post Postao/la mrki62 »

venecija je napisao/la:Vidi Mrky...znam ja da ti znas,,,mnogo stosta,,al sigurno neznas ono sto ja znam...i nebih o tome,,,! [icon_wave.gif]
Ok, ostavimo narode da pate - sve zbog monstruma, koji su razjebali državu i sva tri naroda .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Karadžić

#179 Post Postao/la venecija »

mrki62 je napisao/la:
venecija je napisao/la:Vidi Mrky...znam ja da ti znas,,,mnogo stosta,,al sigurno neznas ono sto ja znam...i nebih o tome,,,! [icon_wave.gif]
Ok, ostavimo narode da pate - sve zbog monstruma, koji su razjebali državu i sva tri naroda .
hod vamo,,, [icon_boxing.gif]
ako te samo dohvatim.. [Happy.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Karadžić

#180 Post Postao/la mrki62 »

venecija je napisao/la: ako te samo dohvatim.. [Happy.gif]
Pašćeš podame , šta ćemo ondak , ha [mmmux2.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori