Karadžić

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#121 Post Postao/la ra-ja »

Dobro bih bilo da mu mi forumasi sudimo ...ovdje.... :-k

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#122 Post Postao/la dugi_74 »

ne znam sta vredi sve ovo sad, kad nema nasih najmilijih...i ako mu daju smrtnu kaznu bol u nasim porodicama nece prestati...ja bih prije sudio ovim ostalima koji su mu pomagali da se sakrije sve ove godine...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#123 Post Postao/la kajs »

Tribunal: Karad¾iæ je u ha¹kom pritvoru

Biv¹i lider bosanskih Srba Radovan Karad¾iæ prebaèen je u Pritvorsku jedinicu u Sheveningenu, potvrðeno je u sredu iz Ha¹kog tribunala.

Karad¾iæa, biv¹eg predsednika Republike Srpske, koji je bio na èelu Srpske demokratske stranke i vrhovni komandant vojske bosanskih Srba, tu¾ila¹tvo Ha¹kog tribunala tereti za genocid i mno¹tvo zloèina poèinjenih protiv bosanskih Muslimana, bosanskih Hrvata i drugih nesrpskih civila u Bosni i Hercegovina tokom rata koji je trajao od 1992. do 1995. godine.

U optu¾nici se navodi da je Karad¾iæ poèinio genocid kada su snage kojima je komandovao li¹ile ¾ivota nesrbe za vreme i nakon napada na gradove u vi¹e od 10 bosanskih op¹tina.

Posle tih napada snage bosanskih Srba sakupile su na hiljade nesrba i prebacile ih u vi¹e od 20 zatoèenièkih objekata, navodi se u saop¹tenju.

U optu¾nici se navodi da su snage pod Karad¾iæevom komandom muèile, maltretirale, seksualno zlostavljale i ubijale nesrbe u tim logorima.

Prema optu¾nici, Karad¾iæ se takoðe tereti za odgovornost za dugotrajnu kampanju granatiranja i snajperskog delovanja po civilnim podruèjima Sarajeva, u kojoj je ubijeno i ranjeno na hiljade civila, ukljuèujuæi decu i starce.

Ta druga krivièna dela za koja se Karad¾iæ tereti bila su deo kampanje koja je imala za cilj da obezbedi kontrolu nad onim podruèjima koja su progla¹ena delom Republike Srpske.

Karad¾iæ i drugi preduzimali su mere smi¹ljene da podstaknu nesrbe da napuste ta podruèja, deportuju one koji nisu hteli da odu i pobiju druge da bi znaèajno smanjili brojnost nesrpskog stanovni¹tva, navodi se u saop¹tenju.

Drugi saizvr¹oci u ovoj kampaniji protiv kojih je Meðunarodni sud podigao optu¾nice su predsednik Skup¹tine RS Momèilo Kraji¹nik, kome se trenutno sudi, i èlan Predsedni¹tva Biljana Plav¹iæ, koja se potvrdno izjasnila o krivici, dodaje se u saop¹tenju.

Karad¾iæ se takoðe tereti za genocid zbog ubistva vi¹e od 7.000 mu¹karaca bosanskih Muslimana u Srebrenici 1995. godine.

U optu¾nici se navodi da je 8. marta 1995. godine Karad¾iæ nalo¾io snagama bosanskih Srba pod njegovom komandom da stvore neizdr¾ljivu situaciju potpune neizvesnosti koja stanovnicima, izmeðu ostalog i Srebrenice, nije davala nade za dalji opstanak.

tako da to mu je sto mu je :)
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#128 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Nove slike zlocinca

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#129 Post Postao/la diisaaa »

LAFF je napisao/la:Nove slike zlocinca
sad lici na sebe prije mi je licio na djeda mraza
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#131 Post Postao/la sabinax »

Baustelac...inace ovako duge politicke postove ne citam, ali ovaj sam procitala s posebnim gustom, slazem se sa svime napisanim, lijepo si to razlozio svojim rijecima :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#132 Post Postao/la vornevljev »

baustelac-de je napisao/la:
Butterfly je napisao/la:
baustelac-de je napisao/la:kad citam pojedine komentare ispade da su srbi zrtve,jedini njihov izgovor je.pa bilo je zrtava na sve strane!!da bilo je ali nebi ih bilo da karadzic njegovi sledbenici nisu zapoceli rat!donekle razumjem onih koji traze da se sudi citavom srpskom narodu,pa veceina njiha jos podrzava njega!!!
Dok je ovakvih razmisljanja, ljudi u dijaspori, uvjek cemo mi sto smo u BiH da ispastamo :stupid:
Prezivjela sam rat, i sve so on nosi, ali nikad svoje dijete ne ucim da su svi isti, vec da su monstrumi razlicitih religija i vjere, a to sam vidjela i dozivjela svojim ocima, prema tome ovo sto si napisao, mozes pricati nekom ko nema pojma, i ziv bio ne pokusavaj cijelom forumu nametnuti svoj stav, ti se drzi njega, niko ti to ne uskracuje a druge ne vrijedjaj :stupid:


2) Izetbegovic je uvijek zelio da sacuva BiH kao jednu simetricnu cjelinu koja je trebala ostati simetricna prema Hrvatskoj i Srbiji. Izetbegovicu je bilo svejedno da li je to nezavisna zemlja, federacija ili konfederacija, samo je htio da BiH ima simetrican odnos prema Hrvatskoj i Srbiji, tako da se svi narodi u BiH osjecaju na svom. On je bio jako miroljubiv covjek i ako to do sada niste shvatili onda odmazite oci pune srpskih medijskih kampanja i nadjite intervjue Izetbegovica u tom periodu i vidjecete da je covjek trazio simetricno rjesenje (zajedno sa Slovencima i Makedoncima koji su mu pokusali pomoci u tome). Muslimani su nazalost ispali naivni (kao i obicno) i dosli su u situaciju da budu napadnuti bez oruzja i ikakve odbrane. Izetbegovic znaci nije "branio svoj narod" nego je "trazio rjesenje" koje je bilo nemoguce naci u hrvatsko-srpskom kontekstu i okruzenju, a narocito sa kretenima kao Karadzic. Bosanska vojska je bila odbrambena vojska a ne agresor. To takodje malo bolje proucite pa cete shvatiti kako i zasto. Imacete tone dokumenata da citate pa cete mozda shvatiti ako ste nesto fulili u medjuvremenu ili ako vam mediji nisu dopustali te informacije.
Nemoj mi ga braniti molim te,a za¹to je onda kao radi skorog mira prodao Srebrenicu,zato ¹to je mislio-ajd jedan grad manje vi¹e (zato ¹to je i¹ao po ovom sistemu:"Potpi¹i Alija,pa nek' je k'o avlija!" i zato ¹to se nije nadao onolikom pokolju,to je odgovornost njegova kao i Deliæeva jer nisu dali zeleno svjetlo jedinicama 2.Korpusa ARBiH (Tuzla) da probiju koridor i da pomognu jedinicama Nasera Oriæa,a pouzdano se zna da su imali i ljudstva i naoru¾anja da to uèine.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#133 Post Postao/la sabinax »

Politika je to Vorne, mi obicni ljudi nikada to necemo shvatiti, prljave su to igre, kao sto je Tudman zrtvovao Vukovar :huh:
A najgore je to sto se uvijek prepiremo oko politike i nekog branimo ili kudimo, a na kraju uvijek nastrada obicni narod i sirotinja.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#134 Post Postao/la kajs »

vornevljev je napisao/la:
baustelac-de je napisao/la:
Butterfly je napisao/la: Dok je ovakvih razmisljanja, ljudi u dijaspori, uvjek cemo mi sto smo u BiH da ispastamo :stupid:
Prezivjela sam rat, i sve so on nosi, ali nikad svoje dijete ne ucim da su svi isti, vec da su monstrumi razlicitih religija i vjere, a to sam vidjela i dozivjela svojim ocima, prema tome ovo sto si napisao, mozes pricati nekom ko nema pojma, i ziv bio ne pokusavaj cijelom forumu nametnuti svoj stav, ti se drzi njega, niko ti to ne uskracuje a druge ne vrijedjaj :stupid:


2) Izetbegovic je uvijek zelio da sacuva BiH kao jednu simetricnu cjelinu koja je trebala ostati simetricna prema Hrvatskoj i Srbiji. Izetbegovicu je bilo svejedno da li je to nezavisna zemlja, federacija ili konfederacija, samo je htio da BiH ima simetrican odnos prema Hrvatskoj i Srbiji, tako da se svi narodi u BiH osjecaju na svom. On je bio jako miroljubiv covjek i ako to do sada niste shvatili onda odmazite oci pune srpskih medijskih kampanja i nadjite intervjue Izetbegovica u tom periodu i vidjecete da je covjek trazio simetricno rjesenje (zajedno sa Slovencima i Makedoncima koji su mu pokusali pomoci u tome). Muslimani su nazalost ispali naivni (kao i obicno) i dosli su u situaciju da budu napadnuti bez oruzja i ikakve odbrane. Izetbegovic znaci nije "branio svoj narod" nego je "trazio rjesenje" koje je bilo nemoguce naci u hrvatsko-srpskom kontekstu i okruzenju, a narocito sa kretenima kao Karadzic. Bosanska vojska je bila odbrambena vojska a ne agresor. To takodje malo bolje proucite pa cete shvatiti kako i zasto. Imacete tone dokumenata da citate pa cete mozda shvatiti ako ste nesto fulili u medjuvremenu ili ako vam mediji nisu dopustali te informacije.
Nemoj mi ga braniti molim te,a za¹to je onda kao radi skorog mira prodao Srebrenicu,zato ¹to je mislio-ajd jedan grad manje vi¹e (zato ¹to je i¹ao po ovom sistemu:"Potpi¹i Alija,pa nek' je k'o avlija!" i zato ¹to se nije nadao onolikom pokolju,to je odgovornost njegova kao i Deliæeva jer nisu dali zeleno svjetlo jedinicama 2.Korpusa ARBiH (Tuzla) da probiju koridor i da pomognu jedinicama Nasera Oriæa,a pouzdano se zna da su imali i ljudstva i naoru¾anja da to uèine.

Gde ti racun da je ista prodavao. De sad osstavi bilo jednog BARABE sa neosnovanim tvrdnjama.

Kako te ba nije stid da o tome tako pises, i oni, koje licno smatram najodgovornijim , medjunardona zajednica su rekli osudom u Hagu da je se desio genocid u Srebrenici i ti sad govoris o nekim prodajam i cudima i jos imas i hrabrosti da se kao ishvalis sa bezveznim zamisljotinama.

Pih gluposti!
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#135 Post Postao/la vornevljev »

Evo ja æu jo¹ samo jednu,znate li vi koliko je trajao rat u BiH,jednu godinu tj. 1992. cijelu,dok se mafija i politièari nisu udru¾ili i napravili od svega toga unosan biznis,sirotinja gine,a generali i politièari,ne svi èast izuzecima,ali veæina se zajedno (sve tri strane) tovili po kojekakvim destinacijama.Mislim zna se i to da su Srbi prodavali oru¾je Bo¹njacima,Hrvati u Hercegovini Srbima naftu i naftne derivate,dakle sve je to jedan veliki biznis iz kojeg imamo danas ovo ¹to imamo-"ovce" koje se mrze i tajkune sa ratnim zaslugama i ordenjem koji zadovoljno trljaju ruke.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Odgovori