Slucaj Simic

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

Znas da sam mislila i ja postaviti ovu temu, ali me stalno brinulo hoce li u ostalim krajevima shvatiti kako to kod nas ide, ali posto se stvar okrenula i dr.©imiæ je zbrisao u BiH, mozda da objasnim mito i korupciju u nasim bolnicama samo da vidite sistem rada dr. ©imiæa.
Prvo to je lijecnik koji koristi svu opremu, aparate i resurse drzavne bolnice znaci zaposlenik koji je na drzavnim jaslama, ja ne znam kolike su place u zdravstvu, vjerojatno nisu dovoljne za rad koji obavljaju ti lijecnici (ali uvjek kazem kome ne valja nek otvori privatno, ali za to treba investicija).
I tako dodes kod lijecnika koji bi te trebao operirati po sluzbenoj duznosti, a on ti kaze da ako zelis operirati svog roditelja na vrijeme uplatis nekoliko tisuca eura (sto inace ide samo njemu u dzep) i sada takav mali bog odreduje tko ce umrijeti a tko ne.
Prijavljen je i nakon dugog postupka osuden na 9 godina (puno, ali hvala bogu i kod nas je sudstvo pocelo raditi napokon svoj posao), a on fino nonsalantno zbrise u Bosnu, posto su jos ne uredeni odnosi izmedu drzava nema izrucenja i vjerojatno ce dobiti posao kod vas.
Po meni je to neispravno i trebao bi tamo di je uhicen izdrzavati kaznu (ako bog da u Zenici), jako osudujem mito i korupciju i po meni bi kazne trebale biti i puno vece.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#3 Post Postao/la vornevljev »

Ne bi to trebalo tako biti,ali eto,kakve dr¾ave takvi i zakoni,mo¾da to ima svoju podlogu za¹to zemlje ne izruèuju svoje dr¾avljane,ne razumijem se bas u te pravne zavrzlame.
To je isti slucaj kao sa Antom Jelaviæem koji je ovdje u BiH osuðen zbog pronevjere novca,a bio èlan predsjednistva (HDZ-ov kadar),i sad lijepo u Hrvatskoj ¾ivi slobodno,tako æe i ovaj ljekar ovdje.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Odgovori