Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#17 Post Postao/la dare__71 »

Nemoguce je biti objektivan ako nisi upoznat sa detaljima cinjenica i ne onakvim kako ih plasiraju a obicno su bile lazi i neistine i tek prisutni znaju sta se desavalo.Nisam od onih koji praktikuju oko za oko i zub za zub ali tada smatram da su nam bili neophodni(mudzahedini),provodio sam neko vrijeme blizu njih mada istina nisu mi vjerovali ali su me respektovali i dizali moral nas lokalaca mada smo osudzivali njihov nacin.
Dali je Delic to zasluzio(presudu) nisam kompetentan da dam ispravan odgovor ali je moje misljenje da nije,mislim da su za to krivi pojedinci koji su to uradili i koji nisu imali savjesti te da bi njih trebalo izvesti na sud i tek onda njega ako je to znao i dao im svoj dopust jer je svatko od nas znao sta smije a sta ne bez obzira na naredbe :ballbounce:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#19 Post Postao/la vornevljev »

vidovita_dzemila je napisao/la:ne znam za deliæa, valjda je dobio onoliko koliko je zaslu¾io, ali da se mene pita sudili bi svakom vojniku i svakom mud¾ahedinu pojedinaèno, a ne samo generalima. na primjer za masakar u odreðenom selu grupno bi se sudilo svim vojnicima i generalu koji su u tome uèestvovali.kao na primjer sluèaj vranica. i gdje su sad ti mud¾ahedini jesu li uop¹te u bosni ili ne. hoæe li proæi neka¾njenjo?
Ne vjerujem da æe im se suditi pojedinaèno jer nakon rata veæina njih (Marokanaca,Tuni¾ana,Sirijaca,Egipæana,Palestinaca...) su krenuli put Èeèenije,Kosova i drugih zaraæenih podruèja u kojima ima muslimana.

Naravno neki od njih su i ostali ovdje jer su dobili legitimna dr¾avljanstva na osnovu toga ¹to su o¾enili djevojke iz BiH i s njima stekli djecu.

Postoji i nekolicina njih koji su danas u Guantanamu (amerièkom zatvoru na Kubi),jer se smatra kako su oni pripadnici Al-Kaide-u medijima popularno ih nazivaju "Al¾irska grupa".
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#20 Post Postao/la Bijesanpuz »

vidovita_dzemila je napisao/la: i gdje su sad ti mud¾ahedini jesu li uop¹te u bosni ili ne. hoæe li proæi neka¾njenjo?
Imaju cetiri mezara u Buzimu.. OD tih mudzahedina.. Od ljudi koji su branili i odbranili Buzim od agresora, od ljudi koji su ucinili da u BUzim nikad ne udje neprijatelj, i koji nisu dopustili da se desi genocid kao sto se desio u Srebrenici...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#21 Post Postao/la vornevljev »

BijesanPuz je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la: i gdje su sad ti mud¾ahedini jesu li uop¹te u bosni ili ne. hoæe li proæi neka¾njenjo?
Imaju cetiri mezara u Buzimu.. OD tih mudzahedina.. Od ljudi koji su branili i odbranili Buzim od agresora, od ljudi koji su ucinili da u BUzim nikad ne udje neprijatelj, i koji nisu dopustili da se desi genocid kao sto se desio u Srebrenici...
Nigerijci èini mi se,jel da?
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#23 Post Postao/la vornevljev »

vidovita_dzemila je napisao/la:a gdje su bili bu¾imljani i vojnici armije BH i iz BiH.

ja ne¹to ne znam je li bilo mud¾ahedina u hercegovini
E ovo nisi trebala upitati fakat!!!

Hebi ga sad!!!
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#25 Post Postao/la vornevljev »

vidovita_dzemila je napisao/la:èuj nisam trebala. on ka¾e da su bu¾im odbranili mud¾ahedini. pa zar ga nisu branili i na¹i vojnici i bu¾imljani
Ama ko je rekao da su ga odbranili mud¾ahidini,rekao je da imaju èetiri mezara u Bu¾imu,i to su jedini strani borci koji su do¹li na podruèje Krajine u toku rata.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#26 Post Postao/la Bijesanpuz »

vidovita_dzemila je napisao/la:a gdje su bili bu¾imljani i vojnici armije BH i iz BiH.

ja ne¹to ne znam je li bilo mud¾ahedina u hercegovini
Bili su rame uz rame sa njima, na ratistu na podrucju, buzima, velike kladuse, cazina, bos. krupe, bihaca, sanskog mosta, kljuca... i da ne nabrajam dalje...
BIli su tamo gdje je trebalo biti...


Vorni.. neznam jesu li nigerijci.. znam da su crnci...

I gledao sam ih svako jutro kako trce ispred moje kuce.. zajedno sa cijelim vodom CSN HAMZI...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#29 Post Postao/la Bijesanpuz »

vidovita_dzemila je napisao/la:èuj nisam trebala. on ka¾e da su bu¾im odbranili mud¾ahedini. pa zar ga nisu branili i na¹i vojnici i bu¾imljani

Jedan od clanova nase vojske je bio moj tetak.. SA 17 godina... Nije znao kako se puca iz puske dok nije prosao obuku koju su drzali ti mudzahedini..
Nakon toga bio je jedan od boljih vojnika..

I ne samo on... Nego i vecina buzimljana...

Mnogi u to doba nisu ni znali gdje je BiH, mnogi neznaju ni sad... ALi oni su napustili svoju drzavu, svoju porodicu i dosli braniti Bosnu..
Poginuli su ovdje.. Ko zna da li njihove porodice znaju gdje su ukopani..

A sada ih tu nazivaju teroristima i slicnim...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#30 Post Postao/la Bijesanpuz »

vidovita_dzemila je napisao/la:a ¹ta oni dobivaju ¹to idu braniti i ginuti za druge zemlje? pare ili...?
Pomoc bratu muslimanu u nevolji... naziv sehida jer pogine braneci islam...

Najljepsa smrt kojom covjek moze umrijeti jeste da umre kao sehid.. i da do kraja zivota brani islam..
A to su oni radili u bosni... Branili islam i svoju bracu muslimane...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Odgovori