Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Sudsko vijeæe jednoglasno je oslobodilo Rasima Deliæa
taèke 1 optu¾nice "ubistvo kao kr¹enje pravila ratovanja“ i
taèke 2 "okrutno postupanje kao prekr¹aj pravila i obièaja ratovanja“,
vezano za dogaðaje u selu Biko¹i iz 8. juna 1993., kao i za dogaðaje u Kestenu i logoru Kamenica iz septembra 1995. godine.

Ha¹ko tu¾iteljstvo je optu¾ilo Deliæa da je po komandnoj odgovornosti kriv za ratne zloèine koje su navodno poèinili pripadnici odreda "El-mud¾ahidin“ 8. juna 1993. godine nad zarobljenim hrvatskim vojnicima i civilima u selu Maljine kod Travnika i zarobljenim srpskim vojnicima i civilima 22. jula te 11. septembra 1995. u Vozuæi.

U tu kaznu æe, reèeno je pri izricanju presude,
biti uraèunato 488 dana koliko je Deliæ proveo u pritvoru.

To znaci jos godinu i po i slobodan je ponovo
Ali ipak je vazno da nije pod one dvije tacke jer opet pokazuje se da je casni covjek vojinik
A Mudzehedinima pa zna se kako je bilo dole njima niko nije mogao komandovati sta su radili

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#3 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

@papaya
gledao sam jedan video materijal
gde pripadnik Armije BiH postavlja se ispred dvojce mudjehedina
da ga zastiti jednog u uniformi srpskog vojnika i govoreci da im treba ovaj za razmjenu
Medjutim
jedan od mudjehedina je poceo da bocka i mase nozem govoreci mu nesto na arapski (u smislu da se makne)
a drugi da ga odguruje na stranu tako da se je vojnik povukao
Nakon cega je zarobljenik i ubijen

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#4 Post Postao/la mrki62 »

LAFF je napisao/la: A Mudzehedinima pa zna se kako je bilo dole njima niko nije mogao komandovati sta su radili
Evo mene ,..... koje reko da neæu doæ :D

Hajmo malo biti objektivni :ballbounce:

Za¹to je postavljen Deliæ a smijenjen Haliloviæ ?

Nemojte mi samo pametovati da ja nisam bio u ratu i eto automatski ne znam ¹ta se je de¹avalo 8)

Sam Haliloviæ nije dozvolio da se Armija islamizira i to je smetalo Aliji pa postavlja Deliæa i poèe¹e masovno dolaziti mud¾ahedini !
Jel Armiji BiH uop¹te trebalo ljudstvo ili oru¾je ?
Onaj ko je dao uniformu tim mud¾ahedinima, on je automatski i odgovoran za njih .
Ko misli drugaèije - taj omoguæava Mladiæu i Karad¾iæu da ka¾e isto to ¹to ti LAFFE ka¾e¹ u citiranom dijelu - ok :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#5 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

@Mrki62 :lol: OK eto nisi ali mora da si citao knjigu o Halilovicu
Islamizacija Armije BiH ne nikako
Halilovic je imao nesto drugo u rukavu citaj Abdic i zlocin na vratu u selu Grabovica

a pored svega jos jedan oslobodjeni visoko komadujuci vojnik Armije BiH
kao i Naser Oric

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#7 Post Postao/la mrki62 »

Èitam ja sva¹ta al imam dosta i sjeæanja :D

Bilo kako bilo , on je bio na odgovornoj funkciji - koja zahtijeva odgovornost .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#8 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya je napisao/la:visoko komandujuci...a nije mogao da otjera mudzahedine u PM, a ja...
Pa tada su trebali isto sto su bili potrebni rusi bugari rumuni


PA i Ratko Mladic je bio visoko komadujuci zasto on nije otjerao mudjehedine :D
Zadnja izmjena: ADMIN_BOL-CHAT.DE, dana/u 15 Sep 2008 23:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#10 Post Postao/la mrki62 »

LAFF je napisao/la:
papaya je napisao/la:visoko komandujuci...a nije mogao da otjera mudzahedine u PM, a ja...
Pa tada su trebali isto sto su bili potrebni rusi bugari rumuni
Nisi ti haman moj post dobro proèitao :ballbounce:

Armiji BiH je falilo oru¾je a ne ljudstvo - kod tih ¹to spominje¹ je bilo obrnuto :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#12 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

mrki62 je napisao/la:
LAFF je napisao/la:
papaya je napisao/la:visoko komandujuci...a nije mogao da otjera mudzahedine u PM, a ja...
Pa tada su trebali isto sto su bili potrebni rusi bugari rumuni
Nisi ti haman moj post dobro proèitao :ballbounce:

Armiji BiH je falilo oru¾je a ne ljudstvo - kod tih ¹to spominje¹ je bilo obrnuto :ballbounce:
MA znam upravu si to

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#13 Post Postao/la vornevljev »

Po komandnoj odgovornosti jest kriv i jest bio pijun koji nije imao svoju rijeè.
Ja ga vala ne po¹tujem ne¹to previ¹e,nema on tu karizmu,on je tu (na mjestu komandanta ARBiH) bio samo za to sto je bio podoban Hasanu Èengiæu i ostaloj pljaèka¹koj kamarili iz vrha.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sanjalica
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 181
Pridružen/a: 30 Aug 2008 02:00

#14 Post Postao/la sanjalica »

Ko je sta je kakav je sam se predao sudu dobio je kaznu i sad ce da to odlezi sve znaci po pravili nekom.
A gdje su oni sto poubijase civile Sarajeva,Tuzle,Srebrenice itd. gdje se ti kriju i kome oni to nisu mogli da komanduju :-k
Bolje da me mrze zbog onog sto jesam nego da me vole zbog onog sto nisam.

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#15 Post Postao/la vornevljev »

SANjALICA je napisao/la:Ko je sta je kakav je sam se predao sudu dobio je kaznu i sad ce da to odlezi sve znaci po pravili nekom.
A gdje su oni sto poubijase civile Sarajeva,Tuzle,Srebrenice itd. gdje se ti kriju i kome oni to nisu mogli da komanduju :-k
I to ¹to ka¾e¹,ispravno k'o kruh,evo ruka :poz:
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Odgovori