Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#46 Post Postao/la mrki62 »

BijesanPuz je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:a ¹ta oni dobivaju ¹to idu braniti i ginuti za druge zemlje? pare ili...?
Pomoc bratu muslimanu u nevolji... naziv sehida jer pogine braneci islam...

Najljepsa smrt kojom covjek moze umrijeti jeste da umre kao sehid.. i da do kraja zivota brani islam..
A to su oni radili u bosni... Branili islam i svoju bracu muslimane...
Braneæi islam ?
Srbi pravoslavlje , Hrvati katolièanstvo ,.............. pa imal ko da je branio dr¾avu ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#47 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

mrki62 je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:a ¹ta oni dobivaju ¹to idu braniti i ginuti za druge zemlje? pare ili...?
Pomoc bratu muslimanu u nevolji... naziv sehida jer pogine braneci islam...

Najljepsa smrt kojom covjek moze umrijeti jeste da umre kao sehid.. i da do kraja zivota brani islam..
A to su oni radili u bosni... Branili islam i svoju bracu muslimane...
Braneæi islam ?
Srbi pravoslavlje , Hrvati katolièanstvo ,.............. pa imal ko da je branio dr¾avu ?
:chuckel: =D>

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

#48 Post Postao/la zapisnicar »

Postoje mudzahedini i "mudzahedini".

Prvi su iskreno dosli da pomognu muslimanima, kao sto su neki bosanski muslimani isli u AAfganistan, a drugi su ubaceni da cinjenjem zlocina kompromitiraju Armiju R BiH, kako bi se moglo reci da su svi isti.

I da vas pitam: Ne cini li se vama chudnim da niko ne trazi te direktne pocinioce zlocina, mislim na "mudzahedine", iako bi ih se lako moglo naci jer postoje video snimci?

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#49 Post Postao/la dare__71 »

zapisnicar je napisao/la:Postoje mudzahedini i "mudzahedini".

Prvi su iskreno dosli da pomognu muslimanima, kao sto su neki bosanski muslimani isli u AAfganistan, a drugi su ubaceni da cinjenjem zlocina kompromitiraju Armiju R BiH, kako bi se moglo reci da su svi isti.

I da vas pitam: Ne cini li se vama chudnim da niko ne trazi te direktne pocinioce zlocina, mislim na "mudzahedine", iako bi ih se lako moglo naci jer postoje video snimci?
Ok Tema je rasim delic ali se sve ovo pretvorilo u prepucavanje pojedinaca i bacanjem ljage na pojedine grupacije i mene licno nije interesovalo dali im je naziv pod navodnicima ili ne samo nek su na nasoj strani,ko je osjetio i prisustvovao u tom krvoprolicu i halalio zivot za bosnu zna o cemu govorim i zato u spomen tih poginulih svaki nastavak rasprave o tome nema smisla 8)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#50 Post Postao/la mrki62 »

dare__71 je napisao/la:Nemoguce je biti objektivan ako nisi upoznat sa detaljima cinjenica i ne onakvim kako ih plasiraju a obicno su bile lazi i neistine i tek prisutni znaju sta se desavalo.
Prisutni ili ne , pitanje je koliko su ti prisutni subjektivni a koliko objektivni ?
Imal ko od Srba da ka¾e da je Madiæ Ratko kriv ?
Sad æete reæi da to nije isto a ja ka¾em da je razlika samo u broju zloèina - budimo po¹teni pa priznajmo da je zloèin - zloèin , razlika je samo u broju zloèina : ti ako ubije¹ jednog ili 5 ljudi ,..... ti si ubica i reciproèno se i sudi .
dare__71 je napisao/la: Nisam od onih koji praktikuju oko za oko i zub za zub ali tada smatram da su nam bili neophodni(mudzahedini),provodio sam neko vrijeme blizu njih mada istina nisu mi vjerovali ali su me respektovali i dizali moral nas lokalaca mada smo osudzivali njihov nacin.
Jel to ukazuje na nesposobnost politièkog i vojnog vrha ?
Jesil ti uop¹te èitao moje prija¹nje postove ?
Ako nisi znao ( a trebao si ) bilo je ogromno sposobnih oficira, samo nisu bili politièno i vjerski podobni za Aliju & compani ,...... jel po tvom mi¹ljenju jedan Jovan Divjak bio sposoban ? ,..... ©iber ?
dare__71 je napisao/la: Dali je Delic to zasluzio(presudu) nisam kompetentan da dam ispravan odgovor ali je moje misljenje da nije,mislim da su za to krivi pojedinci koji su to uradili i koji nisu imali savjesti te da bi njih trebalo izvesti na sud i tek onda njega ako je to znao i dao im svoj dopust jer je svatko od nas znao sta smije a sta ne bez obzira na naredbe :ballbounce:
To tvoje pojedinci ,....... onda ni Karad¾iæ ni Mladiæ nisu krivi , nek pojedinci odgovaraju ,................... e ba¹ je dobro da se ti ne pita¹ :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#51 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

mrki62 je napisao/la:
dare__71 je napisao/la: Dali je Delic to zasluzio(presudu) nisam kompetentan da dam ispravan odgovor ali je moje misljenje da nije,mislim da su za to krivi pojedinci koji su to uradili i koji nisu imali savjesti te da bi njih trebalo izvesti na sud i tek onda njega ako je to znao i dao im svoj dopust jer je svatko od nas znao sta smije a sta ne bez obzira na naredbe :ballbounce:
To tvoje pojedinci ,....... onda ni Karad¾iæ ni Mladiæ nisu krivi , nek pojedinci odgovaraju ,................... e ba¹ je dobro da se ti ne pita¹ :wave:
@mrki62 ne lupaj

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#52 Post Postao/la mrki62 »

LAFF je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
dare__71 je napisao/la: Dali je Delic to zasluzio(presudu) nisam kompetentan da dam ispravan odgovor ali je moje misljenje da nije,mislim da su za to krivi pojedinci koji su to uradili i koji nisu imali savjesti te da bi njih trebalo izvesti na sud i tek onda njega ako je to znao i dao im svoj dopust jer je svatko od nas znao sta smije a sta ne bez obzira na naredbe :ballbounce:
To tvoje pojedinci ,....... onda ni Karad¾iæ ni Mladiæ nisu krivi , nek pojedinci odgovaraju ,................... e ba¹ je dobro da se ti ne pita¹ :wave:
@mrki62 ne lupaj
Ako bi tu opciju uputrijebili u Sluèaju Deliæa, onda se otvara moguænost za sve one koji su odgovorni po zapovijednoj odgovornosti ,............ ¹to ukazuje na samo jednu èinjenicu - da ja ne lupam .
Ni Deliæ a ni bilo ko od tih ¹to ja navodim se ne osuðuju za ne¹to ¹to su lièno URADILI , veæ zato ¹to nisu ne¹to uradili a trebali su ,.............. ¹ta ono veæ ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#53 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ako dobro razumijem tvoje razlaganje ovo ona i prethodna zelis reci da su podjedanko svi krivi i da je zlocin zlocin pa evo par mojih rijeci objektivnosti i gledanja na to sve mrki
A ukoliko me budes replicirao ucini to u cijelosti... Kao Ja bez komadanja :P (jer na kraju nista rekao nisi)


Gosp Delic sigurno nije bio sad se ne sjecam kako se je zvao Konc Logor u Vlasenici
(znam da je po nekoj rijeci)
prisutan streljanju 8 Bosnjaka
i pri tom prilikom gurnuo u dzep vec osudjenom Haskom ratnom zlocincu Draganu Nikolicu (jenki) svotu tadasnjih DM za dobro ucinjen posao
Kao sto je slucaj s Radovanom Karadzicem (za kojeg postoji vise svjedoka kao i sam Jenki) (onako usput prema mojim informacijama na toj samo opstini je ubijeno 2265 Bosnjaka,napominjem da je ta opstina po broju jedna od srednjih na listi ubijenih i nestalih na teritoriji BiH )

@Mrki62
S pravom navodim da lupas jer prije svega ostalog postoje za to dokumenta i dokazi o namjenama i nakani
Lobi propagande (citaj srpske) pokusava na sve nacine ozigosanu licnu sramotu da ispere kojekakvim pokusajima stradanja koji da napomenem jesu zlocini ali ni blizu genociddnoj tragediji prvenstveno Bosnjaka na prostorima BiH
Ukratko
Politicki ekstremizam koji se pojavio jednostrano i pokrenuo masineriju uz negaciju prava i zakonskog je dovelo do onog sto se je desilo, a onda kao proizvod neobuzdane afektivne reakcije, su se desavali zlocini koji se sada pokusavaju izjednaciti... TU obrati paznju mrki prijatelju.


a narucito ovom iritirajucem lupetanju vezano za
izjedacivanje tkz primjene sile u okvirima Zlocinac-Zrtva-Zlocinac
koje ti pokusavas nekom logikom ali vise laicki stavljati u jedan lonac.
OK slazem se
zlocin jeste u smislu rijeci.. element licne odgovornosti ljudi koji su pocinili protiv drugih
Ali nemoze biti isto niti se porediti recimo holokaust s reaktivnim pojedinacim odmazdama koje i jesu se desavale...
ali kao lanac zapocetog nacionalnog rasnog politickog itd totalirizma
A pored ovog svega nemoj zapostaviti cinjenice
Delic se nije krio kao ni Naser Oric Sefer Halilovic Alija Ejub Haris i drugi
Pa zar to nije dovoljno nemoj samo famoznu pricu o Haskom sudu da je zelene boje

Kao sto sam napomenuo Gospodin Delic je bio vec tuzen i u Hagu i svakom momentu bio dostupan haskim organima
Osudjen je pod tackama koje stoje a cim je osudjen i kriv je
u okvirima onog sto ga se i tereti
Ovim ne zelim negirati krivicu a ni obrnuto o toga
Ali upitaj se zasto je osudjen na 3 godine a ne na 15
e pa iz tog razloga sto ljudi znaju... (citaj sudije)
skolu su isli i naucili
a ne kao ja i ti :P

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#55 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya je napisao/la:Pitam se samo...
posto nisam iz Bosne, bas me interesuje...

iz kojeg razloga zelite opet biti svi zajedno?
Stvarno ste spremni?
Pa jednostavno papayice zato sto je do sada bilo zajednicko broj 1
Drugo sto Muslimani kao vecinski narod nemaju drugu zemlju pa ako im se ne svidja da odu
A podjela na osnovu protjerivanja i zauzimanja da li je to u redu?
Ja tebe istjeram iz kuce i kazem ej papayice sto ti zivis opet u svojoj kuci :)
Evo primjer Bjeljena posto ti s Bijeljenom imas veze eto nekakve
Kako podjeliti kada je u gradu Biljeljeni prije rata zivjelo 57% Muslimana 28% Srba ostalo jugosloveni hrvati itd
A tako je slicno i s Banja Lukom Zvornikom Focom Visegradom i mnogim drugim

Jedino ako Srbi odu u Srbiju (jer oni kao nebi zivjeli)

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#57 Post Postao/la dare__71 »

mrki62 je napisao/la:
LAFF je napisao/la:
mrki62 je napisao/la: To tvoje pojedinci ,....... onda ni Karad¾iæ ni Mladiæ nisu krivi , nek pojedinci odgovaraju ,................... e ba¹ je dobro da se ti ne pita¹ :wave:
@mrki62 ne lupaj
Ako bi tu opciju uputrijebili u Sluèaju Deliæa, onda se otvara moguænost za sve one koji su odgovorni po zapovijednoj odgovornosti ,............ ¹to ukazuje na samo jednu èinjenicu - da ja ne lupam .
Ni Deliæ a ni bilo ko od tih ¹to ja navodim se ne osuðuju za ne¹to ¹to su lièno URADILI , veæ zato ¹to nisu ne¹to uradili a trebali su ,.............. ¹ta ono veæ ?
Hej Mrki drago mi je sto pokusavas da budes objektivan i sto si zauzeo poziciju posmatraca..nazalost mase nisu bile te srece,imali su dvije opcije....biti zaklani kao janjad ili se braniti mada po tebi i tvom nacinu razmisljanja to je isto...ubiti iz cejfa samo da bi velicao jednu naciju i ubiti inace ces biti ubijen zajedno sa svojom porodicom.....samo se nadam da nisi bio u toj dilemi u prethodnom periodu i da ti se to nece nikada desiti :(

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#58 Post Postao/la mrki62 »

dare__71 je napisao/la:Hej Mrki drago mi je sto pokusavas da budes objektivan i sto si zauzeo poziciju posmatraca..nazalost mase nisu bile te srece,imali su dvije opcije....biti zaklani kao janjad ili se braniti mada po tebi i tvom nacinu razmisljanja to je isto...ubiti iz cejfa samo da bi velicao jednu naciju i ubiti inace ces biti ubijen zajedno sa svojom porodicom.....samo se nadam da nisi bio u toj dilemi u prethodnom periodu i da ti se to nece nikada desiti :(
Gledaj jednu stvar , trebao si proèitati ono va¾no ¹to sam napisao a ne emocije upotrebljavati .
Evo jo¹ jednom : Ni Deliæ a ni bilo ko od tih ¹to ja navodim se ne osuðuju za ne¹to ¹to su lièno URADILI , veæ zato ¹to nisu ne¹to uradili a trebali su
Jel ti jasno za¹to Deliæ odgovara ?
Zato ¹to nije sanirao one koji su poèinili zloèine , zato ¹to ih nije umakao i na taj naèin onemoguæio da se stvara kult zloèinaca.
Za¹to je Sefer Haliloviæ smaknut iz vrha ABiH ?
Za¹to mud¾ahedina nije bilo u vrijeme Sefera ?
Za¹to nije bilo islamizacije Armije Bih u vrijeme Sefera ?
Za¹to je dolaskom Deliæa poèela islamizacija Armije BiH i samim tim je ta armija imala ulogu da brani jednu vjeru , tj. ljudstvo te vjere a na dr¾avu se zaboravilo ,...... za mene je u tom sluèaju bilo nelogièno i samo ime Armija BiH , jer dolaskom Deliæa to vi¹e nije bila Armija bih , s obzirom da se je u toj vojski redovno tekbiralo .
Sad mi mo¾emo iskrivljivat sliku svako na svoj naèin al ostaje dejstvo da je njegovim dolaskom islamizacija poèela .
Uostalom samoj armiji je trebalo oru¾je a nikako ljudsvo i ostaje dejstvo da su ti mud¾ahedini bili dio neèijeg plana !!!!!

Zloèin je zloèin a razlika je samo u velièini - broju ¾rtava.

Ima jo¹ ne¹to ; svakako to moram da spomenem ,..... BiH kao dr¾ava tu¾i Srbiju za genocid , ratnu od¹tetu ,..... i na kraju kao nema dokaza , jesul to oni za koje si se ti borio toliko sposobni ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#59 Post Postao/la dare__71 »

Mrki care,nisam sklon prihvatiti tvoje misljenje o islamizaciji armije jer sam bio njen pripadnik a darko se zovem ali razlicita su iskustva i sve je bilo od korpusa do korpusa,ali sam bosanac srcem i dusom i zato oprosti meni ako po tebi nisam bio objektivan...i ok svako treba da odgovara za svoja zlodjela :chuckel: pozdrav tebi i nadam se da me razumijes

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#60 Post Postao/la mrki62 »

dare__71 je napisao/la:Mrki care,nisam sklon prihvatiti tvoje misljenje o islamizaciji armije jer sam bio njen pripadnik a darko se zovem ali razlicita su iskustva i sve je bilo od korpusa do korpusa,ali sam bosanac srcem i dusom i zato oprosti meni ako po tebi nisam bio objektivan...i ok svako treba da odgovara za svoja zlodjela :chuckel: pozdrav tebi i nadam se da me razumijes
Razumijem te , nema frke ,.... da nisi iz ®ivinica sluèajno :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori